mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2014, 21:48 
Cytuj  
najpierw go zapytaj czy ma psychicznie sie nadaje na wyjazd , bo wcale nie koniecznie


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 06:08 
Cytuj  
boisz sie, ze bedzie mial lepiej od nas?

nie wiem co to ma znaczyc, ze mialby sie "nie nadawac psychicznie" ...


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 06:46 
Cytuj  
wyjeżdżaj jak tylko masz okazję - przez pierwsze 2-3 lata będziesz sie zastanawiał czy dobrze zrobiłeś, potem będziesz żałował, że nie wyjechałeś wcześniej. Neokolonia to strata czasu pod absolutnie każdym względem.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 08:09 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
nie wiem co to ma znaczyc, ze mialby sie "nie nadawac psychicznie" ...

sodowa uderzy mu do glowy od nadmiaru kasy :<


...no ale zgadzam sie, skoro juz szuka od miesiecy pracy w polsce i nie jest wstanie nic znalezc, to na prawde lepiej wyjechac i zalapac sie na cokolwiek co da kase na normalne zycie i przeciez dalej bedzie mogl szukac czegos ciekawszego.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 08:42 
Cytuj  
ta wyjedzie a potem wroci a babe juz bedzie dymac ktos inny HEHE


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 08:43 
Cytuj  
Ja zaluje troche, ze zaraz po studiach nie wyjechalem. Ale w sensie takim by na wlasnej skorze obadac sprawe. Niekoniecznie z zamiarem zostania na stale.

Zamiast tego bardzo szybko dostałem w miare normalną prace i np. teraz wyjechac to juz jest jakis klopot.
Zaraz po studiach to praktycznie nie ma nic co mozna 'stracic' na takim wyjezdzie.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 08:53 
Cytuj  
Pełna zgoda. Teraz już jest za wygodnie, żeby dupę ruszyć. W ogóle jak za szybko osiągnie się w miarę wygodny poziom życia to człowieka rozleniwia.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 11:21 
Cytuj  
Na razie fuchy u znajomego, potem ostro pomyślę nad wyjazdem. Tutaj na razie zarobię spoko kasę, branża kompletnie mi obca, ale mogę póki co porobić fizycznie. Czemu nie.

Rozmowę w hotelu olałem, bo zrobiłem wczoraj małe śledztwo i ten hotel chyba za 100 lat otworzą. Już w tamtym roku mieli otwierać, mieli gotowy cały zespół. Nie otworzyli do dnia dzisiejszego. Poza tym skoro mam na razie fuchę zapewnioną, to mogę wybrzydzać. A co mi tam!


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 11:35 
Cytuj  
wodny napisał(a):
Tutaj na razie zarobię spoko kasę

Dobry joke :] jedyne co tutaj zdobędziesz to expa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 11:40 
Cytuj  
Dobra całkowicie bez złośliwości.
Po tej robocie u znajomego jedź do UK. Znasz angielski to znajdziesz tam szybko robotę + możesz dorabiać na korepetycjach dla tardów. Jak tam nabierzesz ogłady i doświadczenia to o ile kiedykolwiek wrócisz będziesz miał tutaj już łatwiej. Nie ukrywajmy, że w PL brakuje wykwalifikowanej kadry. Ludzi bez kwalifikacji jest nadmiar i nie mając doświadczenia jesteś na szarym końcu dla każdego pracodawcy. Postaw się po prostu po ich stronie. Weź pod uwagę, że masz sporą konkurencję, która zaczynała pracować już w liceum. Za tą samą cenę :/
Sorry kolego - przebimbałeś czas jaki miałeś na guild warsy i teraz musisz to naprawić. I powtarzam - nie piszę tego jako złośliwość wyjątkowo - to są po prostu fakty. Pamiętaj, że zatrudnienie na 3 miesiące kogoś kto nic nie potrafi i okaże się, że będzie kiepski to ryzyko obarczone sporym kosztem. Dlatego każdy woli mieć kogoś z jakimś doświadczeniem. W UK będziesz mieć łatwiejszy start. Tylko przygotuj się, że prawdopodobnie pierwsze pół roku pośredniaki będą słać Cię do magazynów i sortowni. Nudna, fizyczna robota, ale kasa na życie jest. Jak załapiesz już lokalny akcent to możesz lecieć szukać lepszej roboty.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 11:58 
Cytuj  
Bahamut napisał(a):
wodny napisał(a):
Tutaj na razie zarobię spoko kasę

Dobry joke :] jedyne co tutaj zdobędziesz to expa.

Nie będę wchodził w szczegóły, ale na tej robocie, którą mam ugadaną zarobię ponad 2 klocki w pół miesiąca. Dla mnie spoko.


tczewiak, po części masz rację. Niektórzy pracodawcy jednak nadal szukają takiego krasnoludka. Jak widzę ogłoszenia z wymaganiami - 2 lata doświadczenia, 2 języki obce, różne programy i prawo jazdy. Ile dają - 1680zł brutto. Doskonale zdaję sobie sprawę, że mało kto by chciał mnie zatrudnić, bo mało komu chce się kogoś przeszkolić od nowa. W firmie, w której pracowałem ostatnio moja Pani kierownik przeszkoliła mnie bardzo dobrze. Wszystko wyjaśniła, nauczyła obsługi różnych programów, podszkoliłem sobie Excela. W innej znowu firmie pani kierownik mnie nie lubiła, co często okazywała. Dlatego po czasie posłała mnie na recepcję gdzie nie dawałem sobie rady, bo wszystko co miałem tam robić było kompletną nowością. Proszenie koleżanek o pomoc to była zmora. Nigdy więcej.

W każdej robocie, którą dostałem starałem się wiedzę jak najszybciej przyswoić by po prostu robić i wykorzystywać wiedzę w praktyce.


Największą rzeczą, która mnie wręcz wkurwia na rozmowach jest to jak mnie zaproszą na rozmowę a potem wyskakuje jakiś kwiatek. Byłem na takiej rozmowie w tym roku. Zaznaczyłem przez telefon, że mój hiszpański jest tylko na poziomie podstawowym. Coś mogę przetłumaczyć, przeczytać, napisać. Z mówieniem jest kiepsko. Potem na rozmowie na żywo babka do mnie, że oni szukają kogoś z biegłym hiszpańskim w mowie i w piśmie. Myślałem, że padnę.

Czy jakbym zawołał wtedy, że chcę zwrot za bilety to by mi oddali? Lol. :D


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 12:12 
Cytuj  
a miales wczesniej zrobione jakies praktyki i staże?

ja mam wrazenie, ze odbyte praktyki, nawet krótkie, byle wpisac jakas wszystkim znana firme juz mi zaprocentowaly.
Ale ja to robilem w czasie szkoly.

btw. imo magazynier > pracownik biurowy na fejsie, przynajmniej lepsza kasa.

na czarno pewnie te 4k ;>


_________________
.


Ostatnio edytowano 21 sie 2014, 12:14 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 12:13 
Cytuj  
4k na miesiąc poza Warszawą to całkiem spoko.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 12:13 
Cytuj  
Jeśli stała praca to pewnie tak. To jest 2k w pól miesiąca - zasadnicza różnica.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 12:16 
Cytuj  
A ma ktoś jakieś doświadczenia z legalną pracą w USA? Wiem jak jest na czarno ale mi chodzi o zatrudnienie w normalnej firmie z branży IT. Ciężko jest dostać pozwolenie, nawet jak ktoś cię chce zatrudnić?

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 12:18 
Cytuj  
Sami jesteście czarni. Normalna, uczciwa robota. Na razie fucha jedna, ale kasa się przyda. Naprawdę wolę robić 2 tygodnie u kogoś kogo znam i zarobić dobrze niż pracować w jakimś telemarketingu za 1200zł na miesiąc.

Staże - nie. Praktyki - jakieś pierdoły na studiach. Papierów z praktyk chyba nawet już nie mam.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 12:29 
Cytuj  
czyli kompletnie nic nie zrobiles w trakcie studiow a podejrzewam, ze na anglistyce byl czas.

https://www.youtube.com/watch?v=Fa6qf7avM1s

srsly, masz jakies kompleksy.


_________________
.


Ostatnio edytowano 21 sie 2014, 12:37 przez Highlander, łącznie edytowano 2 razy
****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 16.03.2009
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 12:31 
Cytuj  
wodny napisał(a):
Sami jesteście czarni.

Proponuje ten kawałek jako oficjalny podkład muzyczny dla tego tematu:
https://www.youtube.com/watch?v=N5xKYzAB4n8

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 12:40 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
czyli kompletnie nic nie zrobiles w trakcie studiow a podejrzewam, ze na anglistyce byl czas.

No dałem ciała, bo nie. Udzielałem korków i tyle. Szukałem roboty, ale nikt nie chciał mnie przyjąć, bo studia od 15:00 do 21:00.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2014, 12:46 
Cytuj  
a nie mozesz po prostu dalej uderzac w korki/tlumaczenia? tlumacz przysiegly itp. stuff?

nawet bzdurny etat w jakiejs szkole jezykowej + wlasne korki, wydaje sie spoko.

Nie znam sie na tej 'branzy' ale taka droga brzmi ok na logike.

PS. i tak najpierw bym wyjechal.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.