mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 633 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 08:00 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
i dobrze, Panstwo powinno dbac o edukacje i zdrowie swoich obywateli.

Ale dlaczego akurat za moje pieniadze?

X. wkurwiony, bo zaraz przekroczy 3 prog podatkowy :/


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 08:07 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
i dobrze, Panstwo powinno dbac o edukacje i zdrowie swoich obywateli.

Niech kazdy dba o swoje. Place tyle samo ZUS co kazdy, a chodze do lekarza 2 razy do roku zeby mi przepisal syrop na kaszel. Chetnie bym zaplacil nawet 50 zl za wizyte dziesieciominutowa.

Na szczescie w zeszlym roku mi wycieli wyrostek, to sie przynajmniej ZUS zwrocil ;) W tym roku tez cos musze wykombinowac.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 08:46 
Cytuj  
Przeczytalem na forum onetu:
Cytuj:
Dzisiaj rano moja starsza córka, szykując się do szkoły (3 klasa)
spytała się mnie, dlaczego jestem taki zdenerwowany, że wybory wygrał Kaczyński. Cóż miałem jej odpowiedzieć? Zrobiłem to obrazowo:
Widzisz dziecko teraz idąc do szkoły będziesz musiała wziąć podwójne śniadanie, niezależnie od tego czy będziemy mieli pieniążki, czy nie - bo żyjemy od 1 do 1. To będzie kara dla mamy i taty za to że mają pracę i uczciwie płacą horrendalne podatki. Tym śniadaniem będziesz musiała się podzielić z dzieckiem z tzw. "biednej" rodziny, to jest takiej, w której i mama i tata nie mają najmniejszej chęci na podjęcie jakiejkolwiek uczciwej pracy, za to chętnie korzystają ze wszelkich pomocy społecznych, czyli z pieniędzy z moich i mamy podatków. Ale to jeszcze nie koniec, gdyż z połowy śniadania która ci została i tej połowy którą oddałaś po połowie zabierze wam ksiądz katecheta na swoje potrzeby argumentując iż prowadzenie szkolnego radiowęzła kosztuje go wiele sił. Wydaje mi się że moja córka zrozumiała jakie to jest dla nas zagrożenie, gdyż zadała mi pytanie: Tato a nie możemy gdzieś wyjechać?
Chyba będziemy musieli..


lepiej chyba tego nie mozna ujac.

imho obecny prezydent RP powinien oglosic zalobe narodowa


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 08:51 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Huragan napisał(a):
i dobrze, Panstwo powinno dbac o edukacje i zdrowie swoich obywateli.

Ale dlaczego akurat za moje pieniadze?


to nie sa twoje pieniadze, to jest podatek dla Panstwa. Panstwo dba o swoich obywateli i zapewnia pomoc najbiedniejszym, edukuje i dba o zdrowie.
To tak jak w gildiach :) Placa ludzie skladke na poczet gildii i gildia pomaga swoim memberom w zakupie potionow i reperacjach. Sa osoby, ktore maja trudnosci z farmowaniem kasy (holy priest) lub doznaja najwiekszych obrazen (main tank) i takim osobom gildia pomaga ze skladek innych memberow.
Tak samo powinno byc w Panstwie.


_________________



*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 08:53 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
playing : NOFX - / murder the government

Jakos nikt nie wspomina o najwazniejszym dla nas problemie ktory pewnie od jutra zacznie w nas uderzac...

ZLOTOWKA STANIEJE!


Przynajmniej eksport bedzie bradziej oplacalny :P

Reszty mi sie nie chcialo czytac. Co do wyborow to mialem wogole nie isc, ale panna mnie przywolala do porzadku. I tak stojac sobie nad karta do glosowania nie wiedzialem co zrobic. Czy dopisac Micka Jaggera tak jak chcialem, czy napisac "pocalujcie mnie wszyscy w d...". Aqoe stwierdzilem ze trzeba byc doroslym i zaglosowac, zle, dobrze ale jednak... I wtedy mi sie przypomnialo jak PO pisalo program dopiero po wyborach...
No i dolaczylem do wiekszosci. Mamy Kaczora. Jendak jak juz mam wyierac to wole kandydata z okreslona wizja - lepsza lub gorsza, ale okreslona.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 08:56 
Cytuj  
rotflowo dalej wszyscy whinują/srają ze strachu...
Zazdroszczę problemów a raczej ich braku.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 08:57 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Sa osoby, ktore maja trudnosci z farmowaniem kasy (holy priest) lub doznaja najwiekszych obrazen (main tank) i takim osobom gildia pomaga ze skladek innych memberow.

Nie.
Holy Priest leczy moja dupe jak zlapie aggro a MT stara sie niedopuscic do tego zeby stala mi sie krzywda. Nie widze analogii, bo obibok ktoremu sie nie chce isc do pracy tylko ssie odemnie forse i nic nie robi dla mnie.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 09:00 
Cytuj  
Soulless napisał(a):
Highlander napisał(a):
ciekawosta, teraz slyszalem, ze w USA Kaczynski wygral 80% do 20% (info nie pewne)

a nie podatek liniowy? ;)
tu mi trudno powiedziec ale czy dla czlowieka co zarabia 1000 zł ten podatek nie bedzie bardziej ciazyl niz temu co zarabia 10000 zł? (spekuluje)


Podatek liniowy z zalozenia ma rozbudzac ambicje w zarabianiu.
Zarabiasz 1000 i nagle masz perspektywe zarabiania 3000 - godzisz sie, bo i tak zaplacisz 15% podatku. A w nieliniowym - nie godzisz sie, bo jak bdziesz zarabial powyzej 2000, to ci zabiora nie 15%, a 30%, wiec musisz kombinowac ze najlepiej wyjdziesz zarabiajac 1000 na umowe, a 2000 na lewo do kieszeni - ergo placisz mniej podatku, wiec te wszystkie "darmowe" swiadczenia z budzetu sa mniejsze.

Swoja droga to kompletna hipokryzja politykow w rozdawaniu wszystkiego za darmo. Szkoly darmowe, leczenie darmowe... jakby zapomnieli skad te darmowe pieniadze sie biora - a dostaja je od nas w formie podatkow...



Soulless i to jest propagada albo niezrozumienie idei podatku progresywnego. Przeciez nie jest tak ze jak zarabiasz 3k to ci zabieraja 30% od wszystkiego. Tylko OD SUMY KTORA PRZEKRACZA wyznaczony prog. Fakt ze jest to mniej kasy niz jakby od wszystkiego placic 19% ale bez przesady.
I tak moim zdaniem tym co najbardziej daje wszystkim zarabiajacym po kieszeni jest ZUS, srus i inne pierdoly.

BTW rilli rilli chcialbym miec takie problemy jak X, ze przekrocze 3 prog podatkowy :D


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 09:05 
Cytuj  
Glosowalem na kaczynskiego ale jakby wygral tusk nic by to nie zmienilo, nadal byl by pon, nadal musial bym wstac o 6, zapierdalac do pracy, potem uczelnia. Benzyna i fajki kosztuja tyle samo, korki na miescie jak codzien, kasy na koncie nie ubylo ani nie przybylo. Wiec chill out
edit
KromeR mogl bys zmienic obrazek w sigu na bardziej odpowiedni?


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 09:09 
Cytuj  
Słuchajcie z tymi podatkami...
Przed obecnym liniowym, który sam płace było tak, że przekraczanie progów nie było takie bolesne jak tu malujecie.
Jeśli próg wynosił 250 tyś, a stawka poniżej tego progu była powiedzmy 20% (zmyslam, nie pamiętam starych stawek) to jeśli ktoś przekroczył ten próg i trafił w stawkę 30% to obliczało się to następująco:

Jak kowalski zarabiał 290 tyś. To zapłacił 20% podatku z 250 tyś (I próg) i 30% z 40 tysięcy (II próg). Czyli 50 tyś + 12 tyś = 62 tyś.

Wyższy podatek płacisz tylko od tej części kwoty, która jest ponad progiem. W powyższym przypadku od 40 tyś.

Te progi podatkowe nie były tak sztywne jak przed Balcerowiczem, że nawet jesli przekroczyłeś podatek o 1 zł, to łapałeś się na wyższy próg i od całej kwoty płaciłeś kilka procent więcej.

Jeżeli w tej chwili ten próg również nie będzie sztywny to nawet zwiększenie podatków dla więcej zarabiających nie będzie dla mnie jakąś tragedią. Możliwe, że pojawią się znowu ulgi, których w tej chwili nie mam.

Głosowałem na Kaczyńskiego chociaż nie jestem przesadnym optymistą jeśli o to chodzi. Nie interesowałem się też specjalnie programem PiSu w tym względzie. W wyborach parlamentarnych owszem i może dlatego głosowałem na PO, ale...
Co do Kaczyńskiego to można tego faceta szanować lub nie znosić ale chociaż coś się do niego czuje. Natomiast Tusk? Tuska pewnie by było łatwo zignorować (szczególnie Putinowi). To fajny facet ale mało konkretny, mało stanowczy przez co pewnie mało skuteczny.

Nie przesadzajmy z tą funkcją reprezentacyjną prezydenta... gdyby to było najistotniejsze to prezydentem USA byłaby Paris Hilton a Polski np. Agnieszka Włodarczyk.


P.S.
Nie zauważyłem, że te podatki to KromeR już wyłuszczył pare linijek wyżej :]


Ostatnio edytowano 24 paź 2005, 09:17 przez Dwutlenek, łącznie edytowano 2 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 09:10 
Cytuj  
@Aenima
Chodzi ci o poprawnosc polityczna czy o rozmiar? Bo przeszukalem FAQ i nie znalazlem wymiarow siga. Wiem ze kiedys cos takiego bylo chyba...

@O2
Tylko nie Wlodarczyk. Do znajomego do pracy przychodzi(la) i ponoc to glupia i zadufana w sobie suka jest i tyle :P Pozatym sa ladniejsze Polki.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 09:16 
Cytuj  
Co do Siga to chodzi o rozmiary, chyba max 50 pixelków w pionie :]

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 09:58 
Cytuj  
Jak kowalski zarabiał 290 tyś. To zapłacił 20% podatku z 250 tyś (I próg) i 30% z 40 tysięcy (II próg). Czyli 50 tyś + 12 tyś = 62 tyś.

Tylko teraz Kowalski nie bedzie tyle zarabial.... Zatrudni zone zeby te 40tys sama zarabala od jego pensji.

Przynajmniej bedzie tak jak bylo z podatkami, cyrki w urzedzie i wiekszosc spraw w sadzie to o podatki. Bo ludzie nie chca placic i nie beda, jak sobie zarabiam te 100tys. to one mi si etyle samo naleza co komus co zarabia 50tys, czemu mam placic wiecej?

Zwlaszcza dla przedsiebiorcow, Ekonomia to biznes a nie Caritas zeby utrzymywac nierobow.

Dobrze, ze chociaz Kaczynski jest na tyle porzadnym facetem ze proponuje stanowisko Tuskowi a nie Lepperowi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 10:12 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Jak kowalski zarabiał 290 tyś. To zapłacił 20% podatku z 250 tyś (I próg) i 30% z 40 tysięcy (II próg). Czyli 50 tyś + 12 tyś = 62 tyś.


Wlasnie sam sobie odpowiedziales
Gdyby podatek byl liniowy 20%, to Kowalski zaplacilby 58 tys, czyli bylby 4 tys do przodu, a 4 tys to jest porzadny komputer, porzadny telewizor, albo porzadna lodowko-zamrazarka... :D


_________________
Obrazek

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 10:21 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
to nie sa twoje pieniadze, to jest podatek dla Panstwa. Panstwo dba o swoich obywateli i zapewnia pomoc najbiedniejszym, edukuje i dba o zdrowie.


znaczy nierobom? oj huragan huragan
Huragan napisał(a):
To tak jak w gildiach :) Placa ludzie skladke na poczet gildii i gildia pomaga swoim memberom w zakupie potionow i reperacjach. Sa osoby, ktore maja trudnosci z farmowaniem kasy (holy priest) lub doznaja najwiekszych obrazen (main tank) i takim osobom gildia pomaga ze skladek innych memberow.
Tak samo powinno byc w Panstwie.


chyba w twqojej gildii u nas kazdy zarabia na siebie. MT z jedne jz zaprzyjaznionych mi gildii sam sobie zrobil reputacje w polowie Exalted z TBH mimo ze nie farmuje, zyje z trade skilli (chyba). A co do potionow to kazdy na wlasna reke ma miec i ma.

po za tym nie porownuj polski do gry...zreszta czego mozna sie spodziewac po krowie

KromeR napisał(a):
Przynajmniej eksport bedzie bradziej oplacalny :P


problem w tym ze polska wiecej importuje niz eksportuje


KromeR napisał(a):
Soulless i to jest propagada albo niezrozumienie idei podatku progresywnego. Przeciez nie jest tak ze jak zarabiasz 3k to ci zabieraja 30% od wszystkiego. Tylko OD SUMY KTORA PRZEKRACZA wyznaczony prog. Fakt ze jest to mniej kasy niz jakby od wszystkiego placic 19% ale bez przesady.
I tak moim zdaniem tym co najbardziej daje wszystkim zarabiajacym po kieszeni jest ZUS, srus i inne pierdoly.


a niby z jakiej racji za dodatkowe pieniadze mam placic wyzszy podatek bo jestem bardziej obrotny, przedsiebiorczy oraz pomyslowy ? I z jakiej racji mam utrzymywac nierobow ktorzy pieniadze z moich podatkow przepijaja pod sklepem?


Dwutlenek napisał(a):
Co do Kaczyńskiego to można tego faceta szanować lub nie znosić ale chociaż coś się do niego czuje. Natomiast Tusk? Tuska pewnie by było łatwo zignorować (szczególnie Putinowi). To fajny facet ale mało konkretny, mało stanowczy przez co pewnie mało skuteczny.


Bo za Tuskiem sie nie ciagna zadne afery :P

Pieszczoch napisał(a):
Zwlaszcza dla przedsiebiorcow, Ekonomia to biznes a nie Caritas zeby utrzymywac nierobow.


swieta prawda


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 10:37 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Mark ja mam w dupie co pisza bo polowa ma 15+ lat i nie ma pojecia o pogladach, histori i programach obu kandydatow.

A jak mi taki gowniarz ktory nawet studiow nie zaczal a najprawdopodobniej ledwo co z gimnazujm wyszedl ze prof. dr hab jest debil itp to n/c


Udowodnij mi ze on jest prof to ci zaplace.
Taki z niego profesor jak z koziej d** tromba ( ort zamierzony).
Jest "delikatna" roznica miedzy prof. nadzwyczajnym ktory to jest jedynie pracownikiem danej uczelni na stanowisku profesora, a prof. zwyczajnym ktory otrzymal tytul naukowy. Kaczynski jest dr hab .

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 10:40 
Cytuj  
ja głosował bym za tuskiem , niestety nie głosowałem bo jestem daleko od domu obecnie :)

co wiecej nie głosowal bym za tym co tusk reprezentuje ale bardziej przeciw temu co kaczorek chce nam zaoferować ...

po pierwsze socjal , (nie ma sie co oszukiwać , ach te obrazowe reklamy z matką która prelicza na kartce jakie to ma wydatki i trójke dzieci i wogóle jaka to ona biedna ) itp takie działania pogrążyły PO wy wyborach parlamentarnych , nie ma sie co oszukiwać , moim zdaniem wizerunek prezydenta dla bogatych (jaki przyklejono tuskowi ) wypromował sztab wyborczy kaczyńskiego

po drugie darmowa służba zdrowie ... niech podniesie ręke ten kto chodzi do darmowego dentysty w przychodzi etc ... tam sie wiertarkami udarowmi wierci ... nie dziekuje wole przez kilka dni nie jesć i iść do prywatnego to samo inne przykłady ... moim zdaniem powinna być chociaż częściowa odpłatność za leczenie ....
to samo ze szkołą , a co teraz jest darmowa ?? (przykład , zapłać na komitet rodzicielski bo nie wydamy wam świadectw maturalnych - przykład odemnie ze szkoly , i nie tylko odemnie ) i ff choooj rróżnych składek na coś tam ...

co do tego że obecny prezydent nic nie robi ... radził bym się zainteresować ustrojem własnego państwa to okazało by sie , ze w polsce prezydent pełni praktycznie tylko funkcje reprezentacyjną !! jedyne co moze to od czasu do czasu powiedzieć veto , które i tak moze zostać przegłosowane w sejmie (jeśli dla was to dużo to spójrzcie na wschód co tam moze prezydent :))

info dla tych którzy nie wiedzą , kaczorek che zmian w konstytucji i znacznego umocnienia władzy prezydenckiej , zresztą radze przeczytać program wyborczy pisu , jest on napisany własnie pod mocnego prezydenta , ale mocnego "swojego" prezydenta

po kolejne , jego konserwatyzm , prawde powiedziawszy nie jest to dla mnie konserwatyzm ale jakaś skrajność zakrawajaca na fanatyzm , i naginanie praw jakie mu daje funkcja pod własne poglądy

po któreś tam ... kaczyński moze i jest uczciwym patriotą (nie wiem nie znam go osobiście i tego nie kwestionuje) ale ilość inwestycji w warszawie systematycznie spda od kąd zaczoł on tam swoją prezydenture ...

i tym oto optymistycznym akcentem chciał bym zakończyc ...
jeśli złotówka pójdzie w dół to napewno w nic nie pogram :/;/;/

edit: mała koretka zeby łatwiej sie czytało


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 24 paź 2005, 10:44 przez meterrr, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 10:40 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Dobrze, ze chociaz Kaczynski jest na tyle porzadnym facetem ze proponuje stanowisko Tuskowi a nie Lepperowi.


O ile pamietam to w sztab kaczynskiego okreslal tuska na stanowisku wicemarszalka jako NIEROBA (ta slynna reklamowka ktora byla w necie rozpowszechniana).
Wiec IMHO troche malo konsekwentny jest kaczor :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 10:41 
Cytuj  
Cytuj:
problem w tym ze polska wiecej importuje niz eksportuje


no to zacznie więcej exportować, a co za tym idzie więcej produkować -> zmniejszy się bezrobocie -> zwiększą płace. Zależy z której strony patrzeć, dla jednych szklanka jest w połowie pusta dla innych w połowie pełna.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 10:44 
Cytuj  
Fabianek napisał(a):
znaczy nierobom? oj huragan huragan


niekoniecznie nierobom..... w Warszawie o prace nie jest latwo, a co maja zrobic ludzie w malych miasteczkach ? Tam juz jest zero szans na prace.

Cytuj:
A co do potionow to kazdy na wlasna reke ma miec i ma.


to nie zazdroszcze waszym holy priestom, ktorzy musza sami grindowac kase, hahaha

Cytuj:
po za tym nie porownuj polski do gry...


dlaczego ? ekonomia jest jedna i taka sama .

Cytuj:
Bo za Tuskiem sie nie ciagna zadne afery :P


LOL, ales teraz walnal :) A "afera mostowa" czlonkow PO w Warszawie?? A konszachty Rokity ze swiatkiem przestepczym (Wieczerzak).. itd :)


_________________



Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 633 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.