mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2011, 21:43 
Cytuj  
Ja ostatnio poczytałem o spalaniu kalorii jeżdżąc rowerem. Więc wyszło mi, że jadąc przez godzinę minimum 20km/h spalam 1200 kcal O-o. Nie wiedziałem, że aż tyle.

Od wtorku testuje moc swojej kondycji i powiem tak. Do pracy mam 5km w jedną stronę, więc robię 10km dziennie w ciągu ~40 minut (od poniedziałku do piątku przez 5 dni, w weekend robię 20km dziennie i staram się to robić szybciej czyli powyżej 20km/h średnia prędkość.

Zmierzyłem sobie od wczoraj 2 przejazdy do pracy + wyjazd do miasta dzisiaj i mam 13,8km w ciągu dokładnie 45min36sec przy prędkości 17,8km/h (staty z prędkościomierza sigmy). Czyli spaliłem średnio przez 2 przejazdy do roboty ~800kcal nie męcząc się w ogóle.

Czyli reasumując. Jeżdżąc w tygodniu 25km/h średnia prędkość i robiąc minimum 90km w ciągu 7 dni będę spalał mniej więcej 6000kcal w ciągu 5 dni i 3500kcal w weekend. Czyli razem 9500kcal tygodniowo.

Oczywiście te liczby są liczone na szybko bez kartki, można by to uśrednić jakoś lepiej, ale najlepiej by było zresetować licznik w poniedziałek i przez 7 dni trzymać się tego treningu i wtedy zliczyć w niedziele wszystko na spokojnie. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysł, sugestię, lub interesuje się takimi rzeczami, chętnie poczytam co ma do dodania, może są jakieś myki w stylu szybszego pedałowania na krótszym dystansie i co za tym idzie większa ilość spalanych kalorii.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2011, 22:22 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
jadąc przez godzinę minimum 20km/h spalam 1200 kcal O-o

tyle na pewno nie spalasz


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

*

Posty: 186
Dołączył(a): 12.12.2006
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2011, 22:22 
Cytuj  
coś źle przeczytałeś, ja wszędzie widzę, że 1h na rowerze przy tej prędkości to jakieś 600 kcal wiec jest różnica, to by było za piękne


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2011, 22:42 
Cytuj  
Rzeczywiście coś jebnąłem, nie wiem czemu...

No dobra, a gdyby połączyć np. jazdę ~8km do rezerwatu poza obszarem mojego miasta w lesie i tam pierdyknąć jeszcze 1km biegania w ciągu 8 minut i mamy 1200 bez problemu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2011, 22:56 
Cytuj  
1km w 8 min? chyba na czworaka...


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2011, 23:01 
Cytuj  
Zaraz się okaże, że tutaj sami sportowcy a rynek MMO to jest w ogóle połączony z wyczynowym sportem IRL. Jebnij 8km rowerem z prędkością 25km/h, zejdź z niego i biegnij 1km po leśnej drodze, to wcale nie jest takie hop siup.

Co do kalkulatorów, mamy opcję biegu 1km/8min co nam daje w ciągu godziny 7,5km i to nam da wtedy dokładnie 652kcal. Wcale nie jest to takie fajne jak się wydaje. Ogólnie wychodziłoby na to, że rower jest najodpowiedniejszym sposobem uprawiania lekkiego sportu żeby po prostu utrzymać kondycję lekką. Co innego się zaczyna, jak uprawiamy jazdę rowerową wyczynowo i 50km dziennie to jest pikuś. Wtedy te kalorię spalane rzeczywiście lecą do góry. Ale weź jebnij 50km... to jest naprawdę dużo. Mam typowy szosowy rower od 5 lat, Kelly's Neos dokładnie z oponkami schwalbe antyprzebiciowymi właśnie do tras szybkich i ulicznych, 50km to jest masakra... najwięcej zrobiłem za jednym podejściem 40km i 1 dzień dochodziłem do siebie po tym. Fakt faktem, że wtedy paliłem, nie wiem jakby to było teraz. Różnicę czuje bo to moja 1-sza wiosna bez papierosów, jak to się rozkręci w sezonie to sam się zastanawiam.

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 00:33 
Cytuj  
Varenthin napisał(a):
1km w 8 min? chyba na czworaka...


1km robi się poniżej 10min normalnym tempem. Bieganie przełajowe jest jeszcze bardziej wydajne gdzieś o ~40% niż bieganie w parku.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 06:53 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Ja ostatnio poczytałem o spalaniu kalorii jeżdżąc rowerem. Więc wyszło mi...


Te wartosci jakie podaja czytniki sa orientacyjne takze nie sugeruj sie nimi. W kwestii cwiczenia kondycji zdecydowanie zacznij zwracac uwage na kadencje czyli liczbe obrotow na minute. Optymalnie jest 90-100/minuta. Zakladam ze nie masz problemow z dobraniem przelozen itp takze nie bede tego opisywal. Skrobnij cos wiecej apropo trasy (rodzaj nawierzchni, ile na oko jest podjazdow, zjazdow, plaskiego.) Generalnie polecam podjazdy doskonale sa na kondycje, spalanie, zwiekszenie pojemnosci pluc. Wazna sprawa, jezeli chcesz tez uzyskac jakas rzezbe nog to niestety, nie bedzie ona jakas mega wypasiona jak u kulturysty. U nich wszystko zbija sie w kulke, u rowerzystow miesnie sie wydluzaja przez co nie ma tego efektu wizualnego. (generalnie informacje od goscia ktory trenowal kolarstwo na stopniu ogolnoswiatowym)

Odnosnie bieganie + rower - nie jestes duatlonista takze chillout :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 13:26 
Cytuj  
A propos kalorii na rowerze to pomiar licznikowy należy przyjąć dość mocno na ok. Moja trasa do pracy - ok. 16 km (w zależności od wariantu). Pomiar kalorii na samym liczniku: ok. 700 C. Jak założę sensor tętna to nagle z tych 700 C robi się 400 C.

http://connect.garmin.com/activity/52858650 (tak wygląda u mnie zrzut z licznika)

Z tą kadencją bym się nie zgodził Liczba obrotów to bardziej preferencja osoby. Niektórzy lubią bardziej siłowo na niższej kadencji a inni na wysokiej wolą kręcić szybciej.
Na wydolność to interwały. Po górkę albo na płaskim ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 14:36 
Cytuj  
Ten GARMIN fajny bajer, w szoku jestem że takie coś teraz jest, fajnie wszystko podsumowuje i pokazuje, ale jak zobaczyłem ceny... Yuurei może znasz i wiesz czy mógłbym coś takiego sobie kupić za powiedźmy max 250PLN? co byś polecił?

Co do trasy rowerowej do pracy i jej rodzaju. Głównie jest to ścieżka rowerowa z polbruku, 3 wzniesienia ~200m w lekkim pochyleniem ale okrutnie potrafi dać w kość nie raz, zależy od dnia.
Co do rodzaju mojej jazdy, ogólnie to jest tak, że przez 1-sze 2km czuje jak się rozgrzewam, po 2km mam największego powera ale do pewnego momentu tylko, w pewnym momencie zaczynam myśleć o głupotach i w tym momencie nie mam już weny na konkretną prędkość. Myślę, że jest to około 12km, czyli te 10km jadę ~25km/h i nie zwalniam w ogóle no chyba że mam taką potrzebę ale pełen power mam przez te 10km.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 15:19 
Cytuj  
Szczerze mówiąc nie szukałem niczego innego ale możesz sprawdzić takie cudo co się nazywa Bryton: http://brytonsport.pl/
Chociaż widzę, że cenowo nie odbiega. Ewentualnie jakiś soft na smartphona jeśli masz. Kiedyś korzystałem z RunKeepera.

1-2 km to za mało na rozgrzewkę. Ja się rozgrzewam przez ok. 10 km (wtedy kręcę z dużą kadencją w 90-100) Zwłaszcza jak jest chłodniej albo trasa jest cięższa (przewyższenia, wiatr itp). Przy treningu to przynajmniej 30 minut rozjeżdżenia.

Kiedyś słyszałem, że utrzymywanie stałej prędkości jest ok. ale lepiej utrzymywać stałą kadencję. A jak nie masz weny na prędkość to porób sobie interwały: rozpędzasz się do takiej prędkości, przy której jest już ciężko i przez 30 sekund ciśniesz jeszcze mocniej, na maks. Przerywasz i po chwili odpoczynku powtarzasz. Zadyszka, wybuchające serce i puchnące uda gwarantowane. ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 15:43 
Cytuj  
Zeby spalic 1000 potrzebuje ok 1,5h na biezni i to pilnujac tetna. Na rowerze chyba sie wolniej spala.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 18:18 
Cytuj  
Ja to bym się chętnie wziął za Crossfit.
http://www.youtube.com/watch?v=tzD9BkXGJ1M

Ale nie bardzo mam jak i gdzie niestety.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 18:40 
Cytuj  
Lepiej sie zapisac na silownie niz korzystac z tych programow z dupy.


_________________
cypis#2942
Obrazek

***

Posty: 764
Dołączył(a): 30.01.2008
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 19:48 
Cytuj  
imo śmiech te programy, wolałbym wywalić to 2500 zł na jakiś trening przekrojowy + suple niź na jakieś urządzonko co mierzy puls. Puls samemu mozna zmierzyc majac zegarek.

****

Posty: 1187
Dołączył(a): 30.03.2006
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 20:02 
Cytuj  
Teraz na rynek wchodzi nowy zegarek nike, pulsometr, gps, kroki, tempo i spalone kalorie. Fajna sprawa, choć ciekawi mnie cena pewnie gdzieś w okolicach 500zł.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 20:22 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Ja to bym się chętnie wziął za Crossfit.
http://www.youtube.com/watch?v=tzD9BkXGJ1M

Ale nie bardzo mam jak i gdzie niestety.


Tym razem w top rated comments masz juz podana nazwe utworu ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 20:36 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Lepiej sie zapisac na silownie niz korzystac z tych programow z dupy.

Chodzę na siłownię przynajmniej 2 razy w tygodniu.

Ale crossfit i tak bym porobił.

@Tomu, wiem wiem. Leci już chyba 3 raz ;]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2011, 21:26 
Cytuj  
Fak, przy tym jebanym wietrze dzisiaj na rowerze można stracić równowagę. Leciałem 40km/h z konkretnej górki dzisiaj, jak przywiało to prawie glebnąłem, nie wiem czy bym był zdolny pisać tego topa jakbym wylądował na ziemi.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2011, 10:01 
Cytuj  
no, dobrze ze sie nie wyjebales


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 493 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.