mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 09:00 
Cytuj  
Z Europy to Szwajcaria pewnie, jeśli chodzi o rzemieślniczą robotę za dobre pieniądze. Znajomy pracuje tam w Rochu, jednak kultura bardziej mi odpowiadająca. Gdyby nie kwestia odległości to Australia, NZ czy Kanada są dobrymi kierunkami. Jak ktoś jest zajebisty i chce pracować przy najnowszych techach to ciągle silicon valley.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 09:39 
Cytuj  
Wiesz Szwajcaria to jednak po za moim zasięgiem. Tam raczej podobnej klasy specjalistów z natywnym angielskim i niemieckim potrafią ściągnąć. Z PL to tam już naprawdę wąsko wyspecjalizowani kolesie od optymalizacji javy, scali potrafią się przebić, a nie ktoś od php i baz danych. Chociaż było takie marzenie, że 3 lata w UK i potem starać się o Szwajcarię. Jednak zweryfikowane przez rzeczywistość i 3-5 lat w UK, a potem Kanada. Trzeba brać też pod uwagę swój wiek ;)
To były plany sprzed 2-3 lat. Teraz to raczej już PL i wyjazd tylko jak się trafi sama z siebie naprawdę dobra okazja. Przewagę PL już przedstawiłem. Dla przykładu ofert z DE (nie jestem w żadnych portalach jobowych - headhunterzy po prostu wyszukują) to mam kilka miesięcznie, ale jak człowiek policzy tamtejsze podatki dla singli, lokalizację, język to wcale już się nie opłaca.
Jednak jak ktoś zaczyna karierę i miałby tu pracować za 2-3k to oczywiście, że warto wyjechać.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 09:43 
Cytuj  
Znajomy który byl programista w Krakowie dostał się do Google i teraz siedzi tam w Szwajcarii. Gadanie ze z Pl nie da się dostać darujcie sobie. Jak ktos jest dobry w tym co robi wszędzie go będą chcieli.


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 09:45 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Są znacznie ciekawsze kierunki emigracji niż UK, jeśli chodzi o specjalistów.

@Mareczek Czyli tchórzysz? Wiedziałem.


rotfl again. Ile jeszcze razy musisz rękawicą w pysk wyrwać by załapać o co chodzi?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 09:46 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Znajomy który byl programista w Krakowie dostał się do Google i teraz siedzi tam w Szwajcarii. Gadanie ze z Pl nie da się dostać darujcie sobie. Jak ktos jest dobry w tym co robi wszędzie go będą chcieli.


To kiedy jedziesz uczyc do szkol w Szwajcarii? ;)
Jednak trochę zależy co się robi, a w IT choćby jakie kto zna technologie.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 09:47 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Znajomy który byl programista w Krakowie dostał się do Google i teraz siedzi tam w Szwajcarii. Gadanie ze z Pl nie da się dostać darujcie sobie. Jak ktos jest dobry w tym co robi wszędzie go będą chcieli.


tczewiak napisał(a):
Z PL to tam już naprawdę wąsko wyspecjalizowani kolesie od optymalizacji javy, scali potrafią się przebić, a nie ktoś od php i baz danych.


I Ty uczysz dzieci bez umiejętności czytania ze zrozumieniem?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 09:48 
Cytuj  
Mówimy o IT nie o szkolnictwie


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 09:49 
Cytuj  
mowimy o tczewiaku.

**
Avatar użytkownika

Posty: 226
Dołączył(a): 27.03.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 09:56 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
(...) 3-5 lat w UK, a potem Kanada (...)


Z ciekawosci - dlaczego najpierw UK a pozniej Kanada? Sam obecenie mysle nad podobnym scenariuszem - UK lub Kanada z tym ze Kanada wydaje mi sie mega atrakcyjna (ogolnie kraj, kultura itp.).
Orientujesz sie jak wyglada kwestia znalezienia pracy w IT w Kanadzie (w moim przypadku Android/iOS) ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 10:03 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
mowimy o tczewiaku.


Nyx napisał(a):
Mówimy o IT nie o szkolnictwie



a według mnie Tczew akurat dość jasno się wyrazil, nie chce startować z punktu plebejusza w IT tylko już z jakiegoś lepszego pułapu za granica. Wierze też, że orientuje się lepiej od nas jak wygląda sytuacja z Pi Ejcz Pi w takiej Szwajcarii. Programista programiście nierówny. Zreszta logistyk logistykowi nierówny jak i w innych dziedzinach działa to podobnie.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 10:06 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Są znacznie ciekawsze kierunki emigracji niż UK, jeśli chodzi o specjalistów.

@Mareczek Czyli tchórzysz? Wiedziałem.


rotfl again. Ile jeszcze razy musisz rękawicą w pysk wyrwać by załapać o co chodzi?


Czekam, aż mi udowodnisz. Chyba, że jako biały murzyn zacząłeś się wstydzić i podkuliłeś ogon? hehe


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 10:10 
Cytuj  
ghul napisał(a):
dlaczego najpierw UK a pozniej Kanada?

Bariera językowa. Znam angielski, ale popełniam błędy na poziomie gramatycznym. Rozmawianie raz w tygodniu na skype z anglikami to za mało. Musiałbym się osłuchać zanim zacząłbym się starać o wizę pracowniczą do Kanady. W szkole niestety uczyłem się chujowego języka.

Cytuj:
Orientujesz sie jak wyglada kwestia znalezienia pracy w IT w Kanadzie (w moim przypadku Android/iOS) ?

Najpierw znajdujesz zlecenia zdalne, potem starasz się o list z zaproszeniem do pracy. Z listem starasz się załatwić wizę.
A samo znalezienie - nie mam pojęcia - szczególnie w mobilkach. Podejrzewam, że najłatwiej przez płatną agencję HR stamtąd.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2014, 10:21 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
imo parę osób tutaj dużo lepiej opisało "zagramanicę" niż Marek, np. Rzeźnik.
Który zresztą nie ma potrzeby cały czas pisać jak w PL chujowo.

Osobiście pewnie nie wyemigruję, bo muszę mieć inne rzeczy też na względzie niż tylko kasę.


Ja pisze, ale w temacie Polityka :D :wink:

tczewiak napisał(a):
Biorąc pod uwagę, że przy pracy za <4kGBP to trzeba żyć w tej murzyńskiej dzielnicy i 2-3h dziennie poświęcać na dojazdy


sej łat? :o :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 07:21 
Cytuj  
IMO najlepiej dorwać się do Korpo w PL, popracować trochę i z ramienia tego korpo gdzieś wyemigrować. Wszystko bezpiecznie a i często firmy opłacają Ci na start lokum. Jak tu nie skorzystać z takiej okazji?

Ostatnio miałem w firmie rekrutacje na stanowisko Accounts Payable Executive w Uxbridge, kasa całkiem fajna (bo oczywiście tam wszystko podane co i ile). I żebyście nie mówili, że to trzeba popracować w firmie długo to zaproponowano mi udział w rekrutacji po 3ch miesiącach pracy w tej firmie w PL.

Moim zdaniem to tzw. safe start za granicą.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 07:38 
Cytuj  
A jeśli chodzi o Szwajcarię, to mam znajomą, która siedzi tam od jakichś 6 miesięcy (jako network engineer u jakiegoś providera) i nie może tam wytrzymać. Opowiadała, że Szwajcarzy są bardzo niechętnie nastawieni do imigrantów. Może to tylko u niej, ale mówi, że Szwajcarzy w ogóle nie integrują się z obcokrajowcami, traktują ich jak 'podludzi' :D
Największy plus to kasa dużo większa niż średnia w Europie, no i ładne widoczki w Zurychu :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 08:01 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
(...)


Niby tak, ale to tez jest rozwiązanie tymczaswoe, chyba, ze ktoś lubi.
Moja firma to obecnie minikorpo i wiele mi przeszkadza, to w dużym korpo pewnie ladnie bym się wkurwial ;]

nie ma nic lepszego niż sobie sterem, żeglarzem i rybą ;) ... jeśli to prosperuje oczywiście hehe


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 08:05 
Cytuj  
4fr0 napisał(a):
A jeśli chodzi o Szwajcarię, to mam znajomą, która siedzi tam od jakichś 6 miesięcy (jako network engineer u jakiegoś providera) i nie może tam wytrzymać. Opowiadała, że Szwajcarzy są bardzo niechętnie nastawieni do imigrantów. Może to tylko u niej, ale mówi, że Szwajcarzy w ogóle nie integrują się z obcokrajowcami, traktują ich jak 'podludzi' :D
Największy plus to kasa dużo większa niż średnia w Europie, no i ładne widoczki w Zurychu :)


Taką samą mam opinię o country-side w UK. Banda herbatkowych rednecków co traktują imigrantów jak mięso. A no i zazdroszczą polskiej pracowitości ekstra +1 do hatu ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 08:10 
Cytuj  
a my niby inaczej sie zachowujemy?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 08:28 
Cytuj  
No właśnie dlatego emigracja + przyjaźn z tubylcami to jeden wielki bullshit.
Jest na prawdę mało ludzi co są otwarci na inną kulturę - pomijam już słynne polki co z chłopakami emigrowały i "nogami" były otwarte na tą kulturę i zarobki anglików ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 08:29 
Cytuj  
polacy to bardzo tolerancyjny naród, nie lubimy tylko cyganów, mudzynów, muslimów, ruskiej zarazy, szwabów, frenczpussies, leniwych południowców, żydów, rudych i wszystkich.


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.