mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 11:05 
Cytuj  
tu jest spoko miejsce do mieszkania http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytan ... anii/s5954


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 11:40 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
I nas też nie lubią. Kraków Warszawę nie lubi. Sąsiad sąsiada nie lubi. Kolega z klasy nie lubi kolegi z klasy.
Gdzie jest kościół się pytam się? Oh wait....te babcie co się nienawidzą i ten niedzielny konkurs mody.


bo zajebaliscie nam stolice

jebana warszawka


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 12:00 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a po co ci mieszkanie w centrum? metro masz w calym miescie, dojezdzasz wszedzie w parenascie minut.
nie wiem tez co masz z tymi hindusami i murzynami, bo nikt normalny wsrod nich nie mieszka i co wiecej, nie musi.
teoretyzujesz nie majac pojecia o czym piszesz.

Hue hue hue parenascie minut


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 12:14 
Cytuj  
@Tczewiak

E tam nie ma :) Koleżanka właśnie wprowadziła się koło Łazienek do mieszkania w kamienicy, klatka odświeżona, mieszkanie tylko do malowania a tak to piękna rzecz. Nowe okna, kominek jest, wysokie jak to w kamienicach i cena całkiem zacna jak na okolicę.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 12:21 
Cytuj  
To może ja trochę dorzucę info z pierwszej i drugiej ręki. Znajomy w grudniu przeniósł się do Londynu z rodziną (4 osoby). Jest programistą, dostał na start 3k GBP take home, czyli na rękę. Wbrew pozorom jest to tam średnia stawka dla programisty. Oczywiście są tacy co zarabiają po 5k, ale to już ludzie z doświadczeniem 6+ lat przy dużych projektach. Wynajmuje dom piętrowy, całkowicie odremontowany, 110m2, za 1400GBP/mc. Dom stoi pod Londynem, 30 min pociągiem do Victoria Station, czyli żadna tragedia. Z tych 3k GBP mówi, że spokojnie jeszcze może odłożyć 300-400 GBP miesięcznie (a całą rodzinę utrzymuje sam). Niedawno dostał nową oferte za 3.5k GBP.

Ja sam będąc w UK mieszkałem w Chatham, stamtąd do Victoria Station mieliśmy 40 min pociągiem. Mniejszy dom (80m2) kosztował tam 800GBP miesięcznie.

Takie są fakty, nie oceniam czy to dobrze, czy źle.

Mnie Londyn odrzucił gwarem, smrodem, tym, że nikt po sobie nie sprząta.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 12:42 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
To może ja trochę dorzucę info z pierwszej i drugiej ręki. Znajomy w grudniu przeniósł się do Londynu z rodziną (4 osoby). Jest programistą, dostał na start 3k GBP take home, czyli na rękę. Wbrew pozorom jest to tam średnia stawka dla programisty. Oczywiście są tacy co zarabiają po 5k, ale to już ludzie z doświadczeniem 6+ lat przy dużych projektach. Wynajmuje dom piętrowy, całkowicie odremontowany, 110m2, za 1400GBP/mc. Dom stoi pod Londynem, 30 min pociągiem do Victoria Station, czyli żadna tragedia. Z tych 3k GBP mówi, że spokojnie jeszcze może odłożyć 300-400 GBP miesięcznie (a całą rodzinę utrzymuje sam). Niedawno dostał nową oferte za 3.5k GBP.

Ja sam będąc w UK mieszkałem w Chatham, stamtąd do Victoria Station mieliśmy 40 min pociągiem. Mniejszy dom (80m2) kosztował tam 800GBP miesięcznie.

Takie są fakty, nie oceniam czy to dobrze, czy źle.

Mnie Londyn odrzucił gwarem, smrodem, tym, że nikt po sobie nie sprząta.


No wlasnie, to jest normalne zycie. 3k netto w UK to jest juz zacna pensja nawet w Londynie.
Z 1000-1500F na domek z ogrodem cirka 30 min od centrum Londka pociagiem, do tego zarcie na 4 osoby to bedzie jakies 300 moze 400F, choc jak zona gotuje, to moze nawet mniej. Za 2k na reke masz normalny dach nad glowa, transport, zarlo i sie pewnie jeszcze ubierzesz. Pozostaly 1000F masz do dyspozycji.
Wszystko by sie zgadzalo z moimi doswiadczeniami z IRL, bo Dublin ma podobnie.
A to jedna pensja tylko i to na start(w tym wypadku). Niech Zona jak dzieciaki juz pojda do szkoly dostanie w jakiejs robocie te 1200F czy 1500 i jakos to juz wyglada. A na koniec jeszcze panstwo Ci dorzuci co miesiac chyba 150 czy 200F na dwojke dzieci.

A w perspektywie lat 20 czy 30, kupujesz tam dom, splacasz go. Wart bedzie pewnie ze 150-200k funciakow.
No a kolo 50tki go sprzedajesz, wracasz do PL, wrzucasz duza banke na konto i sobie latasz po swiecie za odsetki do emerytury...potem dostajesz te 2k funciakow emerytury (o ile 100-200F sobie odkladales co miesiac) i jakos idzie ;)

Tczewiak to przypadek specjalny widze i bez 1900F na 2 bedroom, 60m2 dla singla w scislym centrum Londka nie da rady :D
Mi sie wydaje, czy Ty serio stwierdziles, ze poziom zycia w PL majac 7k PLN jest wyzszy niz za 4k Funciakow w UK? :o :lol:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:04 
Cytuj  
Ogolnie to miasto jest fajne, ja zawsze mowie, ze w zasiegu np. sieci tramwajowej jest ok. I jakby mieć chate w takiej okolicy to super sprawa.

Ale scisle centrum? Dla mnie masakra. Np. w Posen to w centrum często ludzie się skarżą, że mieszkają blisko jakiejś patoogii (skłoty hehe), ogolnie hałas i ludzie co zmierzają na imprezy wieczorem, niefajnie.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:13 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Tczewiak to przypadek specjalny widze i bez 1900F na 2 bedroom, 60m2 dla singla w scislym centrum Londka nie da rady :D
Mi sie wydaje, czy Ty serio stwierdziles, ze poziom zycia w PL majac 7k PLN jest wyzszy niz za 4k Funciakow w UK? :o :lol:

Tak serio. Nie lubię mieszkać na obrzeżach. Gdybym lubił to bym mieszkał w Tczewie i dojeżdżał codziennie do pracy 30-40 minut pociągiem. Tam mam mieszkanie więc byłoby taniej...
Także takie pierdolenie. Porównuję aktualny standard życia i wyliczam ile by mnie to w UK kosztowało. Czyli właśnie wspomniane 2,5kGBP za mieszkanie aby było tak samo (bo teraz nie chciało mi się nawet szukać podobnego - w Londku ciężko o takie - link wstawiłem do znacznie mniejszego, aby pokazać mendolowi, że w centrum ceny są kosmiczne).
Gdy zostaje 1kGBP na życie to jest to zdecydowanie gorzej niż 4,5kPLN na życie w Polsce.
Dlatego też napisałem, że sens będzie gdy znajdzie się oferta za ~5kGBP, bo wtedy będzie skok jakościowy. Przy ofercie 3,5k-4k NIE MA SENSU. To jest ta cienka granica opłacalności. Póki co dostałem ofertę za 3,5-4k i mnie to nie porwało. Jak dorzucą tysiaka to się zastanowię.

Fajnie, że Wam pasują domki na obrzeżach. Mi nie pasują. Ja lubię delikatny zgiełk miasta. Lubię wyjść sobie w środku nocy i pójść na piwo do pubu. Lubię mieć łącze 250Mbps. Lubię mieszkać 3minuty od kina. Jaki ma sens przeprowadzka jeśli miałbym pracować podobnie, a żyć gorzej? To o czym wspominacie nie ma nic wspólnego z tym czego ja oczekuję. Mnie serio nie rajcuje chawira 200m2, ale z daleka od cywilizacji, z jakimś żenującym łączem 10Mbps.

@High: Trójmiasto to nie Poznań ;) W centrum zdecydowanie nie ma lewackiego plugastwa.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:14 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Gdy zostaje 1kGBP na życie to jest to zdecydowanie gorzej niż 4,5kPLN na życie w Polsce.

a to skad wziales?


Ostatnio edytowano 26 sie 2014, 13:16 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:15 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
@High: Trójmiasto to nie Poznań ;) W centrum zdecydowanie nie ma lewackiego plugastwa.


Bardziej myslalem o Londynie, ze tam scisle centrum to musiałaby być masakra do mieszkania :p


_________________
.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:15 
Cytuj  
Kazdy ma inny gust High. Ja tez bym juz centrum nie zdzierzyl.
Ja wywalilem z okolic centrum jak mi sie dzieciaki urodzily, bo jednak domek z ogrodkiem > all w takim wypadku ;)

Tczewiak, kuzwa 2,5k Euro, to masz w Dublinie, 20min piechota od centrum, domek w jednej z posh dzielnic, 4 sypialnie, 2 salony i 3 lazienki. Mieszkalem w takim przez jakis czas.

Ale ok...nie znam sie na Londku az tak mocno, niech sie Marek wypowiada :D :wink:
Moze tam rzeczywiscie masz za 1200-1500F w promieniu 4km od jakiegos punktu w centrum same muslimskie i asfaltowe dzielnice do wyboru dla swojego 1 bedroom.

A net 10Mbit to chyba w czewie serwuja. Ja tu mam 100tke na swoim wypizdowie.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 26 sie 2014, 13:24 przez Rzeznik, łącznie edytowano 3 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:16 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Rzeznik napisał(a):
Gdy zostaje 1kGBP na życie to jest to zdecydowanie gorzej niż 4,5kPLN na życie w Polsce.

a to skad wziales?

3,5kGBP (wersja pesymistyczna) - 2,5kGBP na mieszkanie. Matematyka.
Wersja Polska: 7kPLN - 2,5kPLN na mieszkanie i rachunki. Matematyka.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:17 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
Kazdy ma inny gust. Ja tez bym juz centrum nie zdzierzyl.
Ja wywalilem z okolic centrum jak mi sie dzieciaki urodzily, bo jednak domek z ogrodkiem > all w takim wypadku ;)


No, i jakiś warsztat można jebnąć by coś samemu podłubać, a tak to ni chuja :p
Na upartego możnaby w mieszkaniu ale ja bym to średnio widział.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:18 
Cytuj  
chodzilo mi o to 'gorzej'.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:20 
Cytuj  
Policz sobie na ile starczy Ci 1kGBP w UK, a na ile 4,5kPLN w Polsce.
Na ile wyjść do kina, na ile imprez w knajpach, na ile żarcia, na ile wyjść z dziewczyną...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:21 
Cytuj  
no policzylem.
co wiecej, liczylem jak tam bylem.


Ostatnio edytowano 26 sie 2014, 13:23 przez Mendol, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:23 
Cytuj  
No to kiepsko u Ciebie z liczeniem ;)
Bo każda z przyjemności (prócz elektronicznej rozrywki) jest 2-3x droższa w Londynie niż w Trójmieście.

Ale jakbym dostał ofertę 4kGBP w Bournemouth to mógłbym się zastanowić - tam jest morze, życie tańsze i też się coś dzieje :)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:24 
Cytuj  
moze nie najlepiej, ale tragedii w londynie nie bylo.
tylko, ze ty nadal, jak to mrynar napisal, porownujesz wies do miasta.
policz sobie ile rzeczy mozesz zrobic w londynie, ile w trojmiescie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:25 
Cytuj  
tczewiak ma rację, nie wiem z czym walczycie. Jak ktoś dobrze zarabia ja na polskie warunki, to na prawdę emigracja finansowo nie jest bardzo pociągająca. Są inne względy, ale o tym nie rozmawiamy.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2014, 13:32 
Cytuj  
Tor liczylem to juz kila razy w zyciu. Jezeli ktos w PL zarabia te 8-10 netto to rzeczywiscie nie ma tak mocnego odczucia, ze zyskuje cos na wyjezdzie. Dopoki nie zacznie kupowac drozszych rzeczy jak nieruchomosci czy ruchomosci tudziez wycieczki/wyjazdy i generalnie drogie importowane rzeczy.

Tczewiak mnie rozbil 2,5k Funciakow na 1 bedroom w Ladku :D


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...


Ostatnio edytowano 26 sie 2014, 13:35 przez Rzeznik, łącznie edytowano 2 razy
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.