mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 633 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 236
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 20:25 
Cytuj  
Keii napisał(a):
MagPS napisał(a):
Gdyby PO z Tuskiem rzadzilby, moze wreszcie w Polsce żyloby sie lepiej.

Jak to, skoro przecież prezydent dużych uprawnień nie ma, a PO nie miałoby aż tak dużej przewagi w sejmie? Na pewno nic nie zmieniłoby się na lepsze.


Miałem na myśli sytuacje w ktorej wygrala PO i Tusk

Może komunizmu nie bedzie, ale PiS bedzie sie staral wprowadzic wiele z tego ustroju, czyli słynna solidarność Kaczyńskich: Jesteś bogaty to oddaj swoja kase nierobom. Przecież tą równość mieliśmy za komuny.

A to spieprzaj dziadu PiS wkrotce powie do calego narodu. Zwali wine na PO i w nastepnej kadencji dojdzie do wladzy LPR czyli Radio Maryja SE (teraz mamy zwykłą wersję, w wersji SE Rydzyk prezez TVP). Mam nadzieje że PO wyjdzie jakos z tego chorego ukladu i za pare lat dojdzie do wladzy i zaczna zmieniac Polskę.

Szkoda mi ludzi głosujących na Kaczke, uwierzyli w populistyczne treści, ktore nie maja zadnych szans spelnienia.

*

Posty: 99
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 20:34 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
w dzien po wyborach zniknela :)


Ciekawe dlaczego:)

Ciekawe również, jak pan prezydent sobie poradzi z nowym wyzwaniem, jakim jest bez zwątpienia naprawa całego tego szajsu i badziewia, jakie ostatnimi laty zalęgły się w Polsce. glhf

Nie miałem pojęcia, który z nich jest mniejszym złem... stawiałbym na Tuska


_________________
Scarlet Prophet: ...Scourge?

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 20:38 
Cytuj  
Ehh, nic, nie ma co rozpaczac.. do konca tygodnia bedziemy wiedziec na czym stoimy :-?


Mark24 napisał(a):
Cytuj:
problem w tym ze polska wiecej importuje niz eksportuje


no to zacznie więcej exportować, a co za tym idzie więcej produkować -> zmniejszy się bezrobocie -> zwiększą płace. Zależy z której strony patrzeć, dla jednych szklanka jest w połowie pusta dla innych w połowie pełna.



Przynajmniej zostal mi Mareczek ;) ...tak wiec, powiedz mi jak wpadles na ten genialny pomysl? Co mamy eksportowac? ziemniaki? wegiel? marchewke? lopaty? ;/

Widzisz niestety tak jest juz swiat zbudowany ze w produkcji glownie liczy sie przewaga technologiczna - produkty wysoko przetworzone sa duzo bardziej zyskowne ponadto im produkcja jest bardziej skomplikowana tym wiecej miejsc pracy daje wytworzenie tego produktu. My technologii swojej nie mamy i dlugo miec nie bedziemy (niskie naklady na nauke itd.) takze jedynym wyjsciem jest import technologii (np. fabryka LG).
Tak, na marginesie podatek liniowy zwiekszylby popyt na dobra luksusowe co sciagnelo by inwestorow i dalo miejsca pracy.

Importujemy bardzo duzo - paliwa, elektronike, nawet nie wiesz ile prefabrykatow, itd itd itd

Takze spadajacy kurs waluty wbrew pozorom nie zawsze jest dobrym zjawiskiem..


...chociaz jeszcze smieszniej by bylo jakby *ktos* rozwiazal rezerwy NBP... spadek zlotego w stalej tendencji... wszyscy na sile pozbywaja sie obligacji polskich... ale by bylo fajnie.

Dobra, ide zmeczyc jakies piwko bo z flama mi elaborat wyszedl :( Chyba mam ptasia depresje... life sux :cry:


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

**

Posty: 236
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 20:39 
Cytuj  
Kaczyński nie sprawdził się jako prez. Warszawy i nie sprawdzi sie jako prez. Polski. W polityce zagranicznej nie ma ZADNEGO doswiadczenia, 0 jezykow (Tusk przynajmniej ang i niem w stopniu srednim - na spotkaniu w Brukseli (?) nie korzystal z tlumacza, Kaczynski tak). Kaczor zezwoli na wszystkie wspaniale pomysly pisu. Jest eurosceptyczny, Rosje tez ma w dupie. Pozycja Polski w Europie mocno oslabnie. Nie sa to duzo uprawnienia ale...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 20:57 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Peonz0r napisał(a):
Zaczepial Kaczora dosc napastliwie i kilkakrotnie wiec mu odpowiedzial slynne slowa hehe.


Kiedys byla slynna strona w necie:
http://www.spieprzajdziadu.pl/
na ktorej zbierano takie rozne "kwiatki" kaczora

w dzien po wyborach zniknela :)



A kumplowi minute po okazaniu sie wstepnych wynikow net sie pieprznol :) Z milych wspomnien moge jeszcze wspomnac jak w dzien ukazania sie ebaya w Polsce allegro mi nie chodzilo :).

Troche szkoda ze tak to wyszlo( chodzi mi o tym ze praktycznie PiS wygral na calej linii). Napewno wspomogly go glosy mulata i ksiezulka, co tu duzo mowic oni maja wiernych "poddanych". A tak btw stara pani prezydent lepiej sie prezentowala :p


_________________
Obrazek

**

Posty: 236
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 21:05 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
A tak btw stara pani prezydent lepiej sie prezentowala :p


Zdecydowanie, mozne miec zastrzezenie do Kwacha, ktory imo swoja prezydenture poza paroma wpadkami sprawowal dobrze, ale jego żona miała klase.

Zona Kaczki niestety prezencji nie ma odrobine. Gebe ma wstretna jak i Kaczor, ma przerazajaco wstretny głos, obraz nedzy i rozpaczy. Prezydent jak i zona musza miec jednak prezencje ktorej Kaczorom zupenie brakuje.

Fajnie pogadac o polityce z mmorpgowcami :)

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 21:09 
Cytuj  
Nie przesadzajcie z zapedami Kaczora do socjalizmu, bo co jak co ale to ciezko mu zarzucic, jedynie jego hasla sie do tego odnosza, ale idiota to on nie jest:)
Jezeli by planowal radykalne zmiany, na pewno poszedlby w strone demokracji U.S, a dlaczego... Chyba kazdy wie:)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 21:52 
Cytuj  
My technologii swojej nie mamy i dlugo miec nie bedziemy (niskie naklady na nauke itd.) takze jedynym wyjsciem jest import technologii (np. fabryka LG).


No wlasnie dzieki temu jak nie zalamie sie gospodarka, to stanie w miejscu.
Mianowicie wielu zna formule Solowa, Praca, Kapital i Postep Techniczny. Nie mam pod reka dokladnych danych wiec pisze w przyblizeniu ale na pierwszym miejscu od roku 1990-2000 najwazniejszym czynnikiem dla polskiej gospodarki byla:
Technologia ~65%
Kapital ~37%
Praca ~ -2%

Technologie importowalismy, a wiadomo ze dla importu im drozsza zlotowka, tym latwiej ta czesc rozwinac.
Kapital zagraniczny zas przy drogiej zlotowce moze ucierpiec, no coz wazna zasada "cos za cos".
Natomiast taki Polak z droga zlotowka kupi sobie importowany "stuff" taniej.

A teraz odwrocmy to na tania zlotowke, dodajmy podatek PiS, ciecia budzetowe (krajowe i unijne), wybor miedzyokresowy na tych warunkach (produkcja, zwlaszcza przy drozszej technologii). Co nam wyjdzie? Przez ogromne zapotrzebowane na komputeryzacje i nowsze technologie w drozszych cenach, pociagnie to ciecia budzetowe w wielkich firmach jak i panstwowych instytucjach = zwolnienia ludzi oraz pogorszenie warunkow pracy, mniej premii itp. ale to tak realistycznie, pesymistycznie to beda "jazdy" ze zwiazkami zawodowymi i strajki.

Nastepnie wzgledem krajow w europie, opozmimy swoj rozwoj gospodarczy, co tez nie jest najgorsze.

Najgorsze jest to ze kupa ludzi modli sie chyba pierwszy raz, zeby program wyborczy byl klamstwem ;)

Anyway, to jest moj punkt widzenia, studenta ekonomii i wspolwlasciciela firmy zajmujacej sie finansami i doractwem podatkowym. Mam nadzieje ze sie w 100% myle, bo jak polowa z tego wejdzie w zycie, to, to, ja jade do Poznania mieszkac :P

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 22:05 
Cytuj  
Soulless napisał(a):
Dwutlenek napisał(a):
Jak kowalski zarabiał 290 tyś. To zapłacił 20% podatku z 250 tyś (I próg) i 30% z 40 tysięcy (II próg). Czyli 50 tyś + 12 tyś = 62 tyś.


Własnie sam sobie odpowiedziales
Gdyby podatek byl liniowy 20%, to Kowalski zaplacilby 58 tys, czyli bylby 4 tys do przodu, a 4 tys to jest porzadny komputer, porzadny telewizor, albo porzadna lodowko-zamrazarka... :D


Chodzi mi o to, że nie jest aż tak strasznie...

Jak wejdą jakieś progi, to przypuszczam, że znajde się w tych górnych, ale nie robie z tego powodu tragedii.

Jakieś mam wrażenie, ze kupa ludzi odbiera wynik wyborów jak swoją osobistą porażkę i teraz tworzy jakieś czarne scenariusze, żeby usprawiedliwić swoje kiepskie samopoczucie.

Ciekawym ile osób wypowiadających się w tym wątku wogóle oddało swój głos. Bo statystycznie rzecz biorąc to stawiam, że 50% :P

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 22:11 
Cytuj  
TVP1: Prosto w oczy
Dla marzycieli ze POPiS powstanie...zreszta spojrzcie kto dostanie teczke... :o


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 22:14 
Cytuj  
O2 no ja wynik wyborow uwazam w jakis tam sposob jako osobista porazke, pokladalem duze nadzieje jak i rodzinny biznes w wygrana Tuska jako ostatnia deske ratunku dla PO :/

Nie wiem, moze to jest poprostu zwykla roznica pogladow i moze jakbym byl biedny i nieswiadom "przepasci" w roznicy jaka moze zajsc w Polsce to bym wolal Kaczynskiego, ale jest jak jest. Demokracja, wiekszosc wygrala i trzeba bedzie albo przebolec te 5 lat albo byc mile zaskoczonym ze "az tak zle nie bedzie"

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 22:38 
Cytuj  
Ja głosowalem na Kaczora, bo Tuska uwazam za mydłka, ktory nie potrafi glosno powiedziec tego, o czym mysla miliony Polakow w pewnych sytuacjach.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 22:54 
Cytuj  
Shubduse napisał(a):
Ja głosowalem na Kaczora, bo Tuska uwazam za mydłka, ktory nie potrafi glosno powiedziec tego, o czym mysla miliony Polakow w pewnych sytuacjach.


Tzn. nie potrafi obiecywac zlotych gor? W jakim ty swiecie zyjesz....
Anyway nie bede kwestionowal twojego wyboru, bo to bardziej przypomina rzut moneta niz jakakolwiek decyzje.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 22:57 
Cytuj  
Shubduse napisał(a):
Ja głosowalem na Kaczora, bo Tuska uwazam za mydłka, ktory nie potrafi glosno powiedziec tego, o czym mysla miliony Polakow w pewnych sytuacjach.


Zgadzam sie +/- ,ale to Tusk a nie Kaczor mówił że nie będzie obiecywał wszystkiego jak Kaczor...


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 paź 2005, 23:46 
Cytuj  
Nie chodzi mi o obiecanki w gatunku "zbuduje dom, nakramie dzieci".

Chyba panowie nie zdajecie sobie sprawy co prezydent moze a co nie.

Otoz jak prezydent mowi ze zbuduje dom, to mowi nieprawde, i tego typu obietnic nie nalezy sluchac. Moze wetnac ustawe, albo zglosic jej projekt 0 ale sam nic nie zrobi.

Wiadomo natomiast, ze Kaczor mocno i zdecydowanie szczekac bedzie jadaczka, w sprawach, w ktorych Tusk podkuliby ogon. Pobicie polskich dyplomatow w Moskiwe, Ericka Steinbach i jej Centrum wypedzonych, cmentarz Orlat we Lwowie itd. W tych sprawach wiem, ze Kaczynski jest zdecydowanie bardziej odwazny niz Tusk i umie napyskowac, majac gdzies opinie zachodnich i lewackih mediów.

Wpieprza mnie, jak ktos mowi, ze nie wolno jatrzyc, ze nei wolno draznic sasiadow, itd. Slowem, takie polityczne robienie laski wiekszemu i silniejszemu sasiadowi, to jest to, czego nie lubie. Kaczor, ktory ma odwage zadrzec z GW i jej salonem, zabraniajac parady gejow przez Wawe jest dla mnie kims, i nie dla samego faktu ze gejom zabronił - bo przeciez tez przemarsz nie mial zadnego znaczenia i nikomu nie szkodzil- tylko dlatego, ze umial podjac taka decyzje. Jako reprezentant Polski, byc moze narobi troche szumu, ale tak chyba byc powinno, lepsze to niz bezwolna kukielka, szumnei gadajaca o liberalizmie, otwartym podejsciu, i tym podobnych lewackich frazesach.

*

Posty: 116
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 00:04 
Cytuj  
Shubduse napisał(a):
(...)

Tak sobie przeglądałem tą dyskusję od początku i nareszcie padły słowa, w których się w 100% zgadzam ;)

Ludzie, na program gospodarczy to wy głosowaliście podczas wyborów parlamentarnych. Wtedy i ja głosowałem za platformą, bo rzeczywiście ich program wydaje mi się bardziej rozsądny (co nie znaczy, że PiSu uważam za totalne dno - aby móc w tym temacie wyrokować musiałbym się na tym dobrze ZNAĆ). Wygrał PiS, a czy to źle, czy dobrze okaże się w praniu. Teraz przyszło głosować na prezydenta, który nie ma aż tak wielkiego wpływu na przemiany wewnętrzne (o tym przecież decyduje sejm i senat), a powinien stanowić wizytówkę narodu, walczyć o jego interesy i stawać w obronie tradycyjnych wartości kulturowych Polaków. Tutaj mógłbym przytoczyć jeszcze raz argumenty Shubduse'a, więc odsyłam do jego wypowiedzi ;) Tak więc ludzie, nie oszukujmy się: Tusk na prezydenta się NIE NADAJE. Widać to było we wszystkich debatach przedwyborczych... A popieranie Tuska na podstawie programu Platformy, w obliczu wygranej PiSu w wyborach parlamentarnych jest dla mnie totalną pomyłką.

edit: mały correct, bo bzdure napisałem :P

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 01:49 
Cytuj  
Jak Kaczka zacznie pyskowac na arenie miedzynarodowej to juz mozemy sie pakowac.. w jakim swiecie wy zyjecie? Zapyskuje rosji to dostanie nam sie od UE i USA, i to nie od "zachodnich i lewackich mediow". Co do parady gejow, to sie ladnie przypodobal lpr i gl. mlodziezy wszechpolskiej... tu sie przypodaobal lpr tam samoobronie i wygral.

Popatrzcie sobie gdzie sa ci co "jatrza" i "draznia" sasiadow...
normalnie sie zalamac mozna.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 06:54 
Cytuj  
Na razie jednak Bush zaprosił Kaczyńskiego do siebie, a nie wysłał mu bombę :>


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 08:11 
Cytuj  
Szczekaczy to juz mielismy w rzadzie i naprawde to nie wypadlo dobrze.
Nastepnie sprawa roli prezydenta. Fakt faktem nie ma duzej wladzy, ale ma wplyw na nasz rzad jak i u inwestorow za granica. Jak bedzie szczekal dajac warunki za granica, a Polska najczesciej w wielu sprawach nie jest na pozycji zaby je stawiac, to zamiast negocjowac moze zerwac nam kontrakty zanim jeszcze powstaly.

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 25 paź 2005, 08:20 
Cytuj  
Nie możemy nale zacząć "szczekać jadaczką" na dotychczasowych sojuszników (np. USA). Jak narazie nie jesteśmy światową potęgą chociaż sądząc po wypowiedziach niektórych bardzo by chcieli. Musimy rozbudowywać nasze stosunki polityczne a co za tym idzie gospodarcze z UE i USA. Sądze , że Kaczyński ma kompleks władcy supermocarstwa i marzy mu się monarchia despotyczna.

Cytuj:
Wpieprza mnie, jak ktos mowi, ze nie wolno jatrzyc, ze nei wolno draznic sasiadow, itd. Slowem, takie polityczne robienie laski wiekszemu i silniejszemu sasiadowi, to jest to, czego nie lubie.


LOL. Chyba niezbyt rozumiesz politykę. Nie mamy wyjścia nie możemy zaczać atakować państw silniejszych i potężniejszych jak np. Niemcy lub Rosja.Musimy współpracować. A takie jak twoje poglądy już słyszałem w państwach totalitarnych lub na Kubie. "Zaatakujmy Ameryke , odetnijmy się od nich! Co z tego , że gospodarka upadnie! Ważne , że nie będziemy mieć z nimi kontaktu!" Człowieku czy ty chcesz pogorszyć nasze stosynki z sąsiadami i biznesowymi sojusznikami? Mała rada : Pomyśl zanim napiszesz.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 633 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.