mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 783 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 lip 2012, 20:31 
Cytuj  
Oki, pytam tylko bo sam na moto nie jeżdżę ;)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2012, 21:40 
Cytuj  
doradzcie prosze jaki kask kupic

na co zwracac uwage , co jest przydatne, czego unikac

moze jakies konkretne modele do 1k

mozecie tez cos doradzic odnosnie reszty ubioru


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 lip 2012, 22:48 
Cytuj  
Zacznij od kurtki. Asmax coś poleci.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2012, 23:00 
Cytuj  
spierdalaj na drzewo jak nie masz nic do dodania w temacie
na chuj sie frajerze udzielasz w kazdym temacie ? siedzisz na strozowce i ci sie nudzi ?


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 lip 2012, 23:05 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Oczywiscie motocyklem, ktory umie skrecac, a nie czoperem czy emzetką ;)

Wypraszam sobie. Nie ma nic bardziej ekscytujacego niz przeciwskret chopperem :)

meterrr napisał(a):
doradzcie prosze jaki kask kupic

na co zwracac uwage , co jest przydatne, czego unikac

moze jakies konkretne modele do 1k

mozecie tez cos doradzic odnosnie reszty ubioru

Kask sugeruje samemu sobie dobrac, nie sluchac ludzi.
Przynajmniej jesli chodzi o producenta, to co pasuje jednemu, na innej glowie bedzie zupelnie niewygodne.
No i nie bez znaczenia jest takze to na jaki moto.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lip 2012, 23:08 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
doradzcie prosze jaki kask kupic
(...)

http://www.motogen.pl/ Tu znajdziesz trochę recenzji kasków + porady w co i jak się ubierać.
Czym chce jeździć?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 lip 2012, 23:32 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
spierdalaj na drzewo jak nie masz nic do dodania w temacie
na chuj sie frajerze udzielasz w kazdym temacie ? siedzisz na strozowce i ci sie nudzi ?


Człowiek chce być pomocny na forum, a tu plebs z ryjem od razu.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 09:39 
Cytuj  
Ja kask kupiłem używając jednej zasady:
budżet na kask + test sharpa kasków - jak znalazłem kask spełniający moje wymagania finansowe + bezpieczeństwo to sprawdzałem jak pasują mi na głowie i tyle. Pytanie czy chcesz otwarty / szczękowy / integralny / z blendą / bez itd....
I generalnie kaski poniżej 1200 zł są głośne:) czyli jak zaczynasz jechać powyżej 120 / 140 to huczy strasznie:) Ale nie jest to problem bo w Polsce 140 można jeździć tylko po autostradzie a pewnie nie będziesz codziennie jeździć kilku setek km po autostradzie prawda?:)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 10:05 
Cytuj  
te recenzje tam, to zart - myslalem,ze jakies "crash testy" robia, a nie pierdola tylko o wygodzie i wygladzie - widzialem kaski na moto za pare stow, ktore cale pekaly po zwyklym zrzuceniu ich na posadzke ;d


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 11:11 
Cytuj  
Znajdź model jaki ci się podoba (wygląd + cena) i sprawdź na stronie sharpa ile ma gwiazdek w teście bezpieczeństwa - potem sprawdź jak ci leży na głowie i tyle.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 12:58 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
te recenzje tam, to zart - myslalem,ze jakies "crash testy" robia, a nie pierdola tylko o wygodzie i wygladzie - widzialem kaski na moto za pare stow, ktore cale pekaly po zwyklym zrzuceniu ich na posadzke ;d

Konstrukcyjnie wszystkie są podobne. W EU nie ma chyba jednolitej procedury testowania kasków. Testy bezpieczeństwa robi np. Sharp. http://sharp.direct.gov.uk/. W grupie kasków za ok 1000 i więcej płacisz głownie za wygodę i wyposażenie więc te testy z motogena nie są takie złe. O tym, że kask ma dobrze leżeć na głowie nie piszę, bo to oczywista oczywistość.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 29 lip 2012, 16:54 
Cytuj  
Z punktu widzenia osoby która miała dwie gleby:

Zamknięty kask za 259 zł firmy LS2. Wszystkie testy + wymienne elementy i generalnie fajny design :

minusy:
- Chujowa wentylacja
- Głośny
- trochę tandetne wykończenie

plusy:

Najważniejszy, heh, wytrzymał glebę przy 60km/h na jezdnię. Zamortyzował i skończyło się na lekkim wstrząsie mózgu. Drugi wypadek przy 40 km/h i w sumie obyło się bez większych obrażeń na głowę.


Kurtka Ozone:
Tekstylna za 600 zł. Podpinka + wentylacja i ochraniacze = podstawa. Żadnych obrażeń na korpus przy obu glebach.

Rękawiczki Ozone:
Dałem 199 zł. Skórzane z wentylacją i ochroną kostek. Sprawdziły się i to bardzo.

Nie mam spodni/butów. To najbardziej zabolało. Nogi rozjebane ( zwłaszcza kolana ). Jakoś się zagoiły i w sumie nie mam kontuzji większych, ale to podstawa - jakiekolwiek spodnie / ochraniacze.


Tak więc kask do 500 zł powinien być ok. Rękawiczki do 200 zł powinny być ok, kurtka do 1000 zł powinna być ok, no i spodnie do 400 zł / ochraniacze do 150 powinny być ok. Jakiej firmy? Poczytaj w necie, popytaj "znawców". Ja kupiłem z średniej pułki i zdały egzamin.


A i myślę, że pośmigasz więcej niż 160 + nawet w mieście. Fakt faktem, że wkurwia to innych ( wieczory/noc ), ale gdy motorem do setki masz w mniej niż 4 sekundy, a dwie stówki są już w twoim zasięgu, to nawet nie zauważysz, jak na zegarze pojawi się właśnie 160-180 i więcej. Cebulką najwięcej jechałem 190 i nie była to autostrada, a w sumie dobrze znana Zakopianka, heh. Przy takich prędkościach, chyba, kasa za sprzęt nie gra już większej roli w razie wypadku.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 08:41 
Cytuj  
Nokiu$ napisał(a):
Przy takich prędkościach, chyba, kasa za sprzęt nie gra już większej roli w razie wypadku.

No wlasnie wtedy chyba wlasnie ma najwiekszy :) Chociaz w niektorych sytuacjach nawet pancerz Ironmana by wiele nie pomogl...
Ale to przy 40-60km/h wypadek bardziej wybacza budzetowy sprzet niz przy 140-160km/h.
Wystarczy spojrzec na wypadki na Moto GP.

Ja jezdze w Caberg HyperX, jeden z lepiej ocenianych w przedziale cenowym 500-1000. Tez go sobie chwale. Jesli chodzi o halas, to ciezko miec pretensje o halas jezdzac motocyklem... To nie samochod, gdzie silnik jest wytlumiony oslonami, tutaj wszystko jest na wierzchu, a na dodatek dochodzi wiatr.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 09:15 
Cytuj  
Vejitta napisał(a):
a na dodatek dochodzi wiatr.

Powyzej 120km/h przede wszystkim dochodzi wiatr, silnika zazwyczaj juz nie slychac (u mnie ponownie jest slyszalny po przekroczeniu 7k obrotow, to jest okolo 150km/h, ale ja mam tlumik akcesoryjny).
Pozatym, szczekowy (nawet ten z wyjmowaną szczęką) jest srednio dwukrotnie glosniejszy od integralnego. Bez wzgledu na firme ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 10:00 
Cytuj  
Xanth kogo jak kogo ale ciebie nie podejrzewałem o jazdę moto z prędkością 150 km/h :o

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 10:42 
Cytuj  
W Polsce nie da sie bezpiecznie podrozowac motocyklem wolniej. Bo jesli jade wolniej (100-120km/h), to zawsze jakas menda musi mnie wyprzedzac na centymetry. Wole jak ja wyprzedzam samochody, niz one spychajac mnie przy okazji na pobocze.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 10:51 
Cytuj  
Wiesz, w moto GP te wypadki są dużo bezpieczniejsze ze względu na "pustą" trasę. Oni "ślizgają" się po asfalcie aż do momentu wyhamowania, like this : http://www.youtube.com/watch?v=0Fekfb4p ... re=related . Tutaj skóra/porządny tekstyl i jesteś w "domu". Na drodze jak wywalisz w auto/drzewo/barierkę/słupa to jakbyś "zabezpieczony" nie był, przy 140, 150 czy tam 180km/h + sprzęt już nie odegra IMO większej roli, zostaniesz rozczłonkowany/zmiażdżony jak lalka.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 14:36 
Cytuj  
Nokiu$ napisał(a):
Na drodze jak wywalisz w auto/drzewo/barierkę/słupa to jakbyś "zabezpieczony" nie był, przy 140, 150 czy tam 180km/h + sprzęt już nie odegra IMO większej roli, zostaniesz rozczłonkowany/zmiażdżony jak lalka.

Tak właśnie napisałem :)

Ja oceniam wszystko z perspektywy choppera o mocy 50km, zapewne więc troche innej niz wiekszosc tutaj.
Dla mnie predkosc 150km/h rowna sie otwarciu bram piekieł ;) silnik slychac caly czas, kwestia tylko jak bardzo :)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 20:41 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Xanth kogo jak kogo ale ciebie nie podejrzewałem o jazdę moto z prędkością 150 km/h

BTW, zona mi powiedziala, ze wczoraj wracajac z Mrągowa przez jakis czas bylo 170 (z tylu siedzi sie wysoko i idealnie widac zegary) :o
Kolejna bariera przekroczona (dotychczas bylo to 150) ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 30 lip 2012, 20:53 
Cytuj  
I zwolnij sobie później do 80 - 100. Jakbyś spacerkiem jechał (:


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 783 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.