mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2014, 17:52 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
ile tam pracujesz? 2 dzien?

Dzisiaj byłem pierwszy raz. Z tą monotonią nie przesadzam. Uwierz mi. Widziałem jak koleżanki robiły przy tym projekcie i nie jest to nic pasjonującego. Szkoda, że nie będę miał bardzo zróżnicowanych obowiązków, ale dam radę. :)


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2014, 17:53 
Cytuj  
Nadal nie rozumiem, jestes w kiepskiej lokalizacji, malo roboty to czemu nie czmychniesz?


_________________
Obrazek

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2014, 17:56 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Nadal nie rozumiem, jestes w kiepskiej lokalizacji, malo roboty to czemu nie czmychniesz?

Czmychniesz w sensie robota za granicą? Chciałbym, ale jeżeli by to miała być taka mieszana robota typu trochę na magazynie i trochę w biurze. Pracowałem tak kiedyś i było zajebiście. Nocki w magazynie to było coś wspaniałego i mijały jak z bicza strzelił. Na wyjazd trzeba mieć większa kasę. Ja takowej nie posiadam.

U mnie w mieście to już prawie nie szukam, bo nie ma to sensu. Jak widzę co chwilę firmy, które dają ogłoszenia i nie mogą kogoś znaleźć przez kilka miesięcy, to coś musi być nie tak z takimi firmami.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2014, 18:18 
Cytuj  
wodny napisał(a):
Highlander napisał(a):
ile tam pracujesz? 2 dzien?

Dzisiaj byłem pierwszy raz. Z tą monotonią nie przesadzam. Uwierz mi. Widziałem jak koleżanki robiły przy tym projekcie i nie jest to nic pasjonującego. Szkoda, że nie będę miał bardzo zróżnicowanych obowiązków, ale dam radę. :)

Skad wiesz czy to sie nie zmieni? Co Ty mozesz wiedziec po 1 dniu?
Na poczatku zawsze sie komus daje monotonne i powtarzalne rzeczy...


_________________
.

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 paź 2014, 18:22 
Cytuj  
Wiem, bo koleżanki pokazały mi od A do Z co będę robił. Oni zawsze do tego projektu biorą kogoś dodatkowego. :)

A no i się wkurzyłem, bo miałem angielskiego używać często a dzisiaj się dowiedziałem, że prawie w ogóle go nie będę w tej pracy używał. Po cholerę mi obiecali, że będę miał często z angielskim do czynienia?! Sam nie wiem.


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 08:57 
Cytuj  
Ja pierdole, ale płacz... Weź się kurwa w garsc i zacznij działać zamiast marudzić.


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 09:01 
Cytuj  
Jak ja się zatrudniłem u siebie to na początku tez gowno robilem. Pozniej tez się stało tak, ze przenieśli mnie do innego dzialu, do tego lepsza atmosfera i kasa. Warto się wykazywać i szukac okazji na cos lepszego np. w strukturach tej samej firmy.

Wielu ludzi mowi, ze starczy się gdziekolwiek zatrudnić później pojdzie z gorki.

Nie mowie, ze w ten sposób zbija się kokosy ale raczej 'da się zyc'.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 11:18 
Cytuj  
Czytajac Wodnego mam wrazenie, ze chcialby pasjonujaca prace (zeby koniecznie mogl czesto uzywac angielskiego) blisko domu za minimum 10k i zeby przypadkiem nie trzeba bylo zostawac w pracy dluzej (a jak juz to za dobrze platne nadgodziny).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 11:53 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
i zeby przypadkiem nie trzeba bylo zostawac w pracy dluzej (a jak juz to za dobrze platne nadgodziny).


a co w tym dziwnego?


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 12:06 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
mrynar napisał(a):
i zeby przypadkiem nie trzeba bylo zostawac w pracy dluzej (a jak juz to za dobrze platne nadgodziny).


a co w tym dziwnego?


To ze nie kazdy pacuje w strazy miejskiej czy innych mocno sformalizowanych instytucjach. Sa firmy gdzie mozesz wyjsc do domu po 3 godzinach pracy bo nie ma nic do roboty, ale jak trzeba to zostajesz do wieczora. Jak firma osiaga sensowne zyski to oczywiscie pracy jest wiecej, ale tez pracownicy dostaja premie itp
Ja w swoich firmach dazylem do takiego modelu pracy. Oczywscie nie przy kazdej robocie jest cos takiego mozliwe.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 12:09 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
a co w tym dziwnego?

To, że przy pracy biurowej to jest jak najbardziej norma. Czasami przychodzisz na chwilę - podpisać listę i do domu, bo brakuje specyfikacji czy czegoś albo masz ciężką głowę i Ci się nie chce, a czasami wyrabiasz te godziny po godzinach. Ja często zostawałem w pracy po 14-16h, z przerwą 2h na event w MMO i nakurwianko dalej, bo jest deadline/mam wenę/chcę skończyć projekt wcześniej, aby za tydzień wziąć sobie urlop.
Jak to pierwsza praca wodnego w jego branży to tym bardziej powinien chcieć zostawać jak najwięcej nawet za free, aby chłonąć wiedzę i doświadczenie.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 12:15 
Cytuj  
jezeli jest tak raz siedzisz 2h, bo nie ma roboty, a potem musisz to odrobic, to powinno to byc gdzies zaznaczone w umowie. Norma to 8h i do domu.
A siedzenie za free, bo moze mi sie to kiedys oplaci to przyzwyczajanie pracodawcy i psucie rynku.
Wodny bedzie siedzial godzine dluzej, bo autobus, ktos po nim bedzie jezdzil samochodem, bedzie chcial wyjsc po 8h i uslyszy: "a wie pan, pana poprzednik to zawsze jeszcze godzinke dluzej zostawal".
Nadgodziny to, jak sama nazwa wskazuje, cos ekstra, a nie zadna norma.
Juz nie mowiac o tym, ze jezeli rzeczywiscie przepracujesz te 8h to juz nie specjalnie chlonny to nie bedziesz.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 12:19 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Norma to 8h i do domu.

I to jest pojebane.
Robota ma być zrobiona, i tyle. Tak powinno być, szkoda tylko, ze jest to często nierealne.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 12:26 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
candidoser napisał(a):
Norma to 8h i do domu.

I to jest pojebane.
Robota ma być zrobiona, i tyle. Tak powinno być, szkoda tylko, ze jest to często nierealne.


candidoser tego nie zrozumie, kupe ludzi jest takich. Wszystko musi byc na maxa zformalizowane. Najlepiej jakby UE wprawdzila normy, ze np. na wypicie herbaty sa 4 min. a na zjedzenie kanapki 2 min. i zeby kamery w pracy tego skrupulatnie pilnowaly.

W mojej poprzedniej firmie bywalo, ze siedzialem trzy dni pod rzad od 6 rano do 23.00 i sie powaznie zastanawialem czy nie nocowac w pracy, ale za to po takim maratonie bylo mnie stac na wyjazd do Tajlandii na 2 tygodnie.
W sformalizowanej firmie pewnie by sie dostalo 146,50 premii i pracodawca by sral w gacie zeby PIP sie nie przyczepil za lamanie norm czasu pracy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 12:30 
Cytuj  
lol, jak pojebane? To bys dostal tyle roboty, ze bys w ogole z niej nie wyszedl.
Nigdzie nie napisalem, ze wszystko ma byc sformalizowane. Ma byc przejrzyste i jasne dla obu stron.

Sam tez nieraz zostawalem dluzej (1-2h, dwa dni w tyg. bo projektow bylo wiecej). Ale to bylo w czasie kiedy znalem juz firme, przelozonego. Byl to tez moj wybor i mialem za to placone, albo moglem innego dnia sobie wyjsc wczesniej.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 12:39 
Cytuj  
Ja pisałem o ideale gdzie ani pracownik ani pracodawca nie próbują siebie wyjebać.
Wtedy nie ma co robic - idziesz do chaty. Jak jest to zostaniesz dluzej itp. Kasa niezależnie od ilości czasu spędzonego w pracy. A jeśli pracy zaczyna być więcej to naturalnie powinna być podwyzka lub zatrudnienie kogos nowego. Ale jak pisałem... mało realne.

Można powiedzieć, ze tak czasem pracują ludzie na wlasny rachunek. Z tym, ze często jebia więcej niż na etacie.

candidoser napisał(a):
Sam tez nieraz zostawalem dluzej (1-2h, dwa dni w tyg. bo projektow bylo wiecej). Ale to bylo w czasie kiedy znalem juz firme, przelozonego. Byl to tez moj wybor i mialem za to placone, albo moglem innego dnia sobie wyjsc wczesniej.

Ale działa to zazwyczaj tylko w jedna strone. jak będziesz miał nadgodziny -> możesz odebrać godziny. Ale jak nie ma co robic to siedzisz jak debil.


_________________
.


Ostatnio edytowano 16 paź 2014, 12:40 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 12:39 
Cytuj  
candidoser napisał(a):

Sam tez nieraz zostawalem dluzej (1-2h, dwa dni w tyg. bo projektow bylo wiecej). Ale to bylo w czasie kiedy znalem juz firme, przelozonego. Byl to tez moj wybor i mialem za to placone, albo moglem innego dnia sobie wyjsc wczesniej.


No o tym mowie przeciez. Wiadomo ze nikt nikogo nie moze zmuszac do pracy dluzej niz 8h.
Jest sytuacja, ze w firmie jest kupe roboty i wszyscy zapierdalaja zeby sie uwinac, a jeden koles mowi: minelo 8 godzin, papa. Spoko, ma do tego prawo, ale na jego miejscu nie liczylbym na to ze go przelozony pusci wczesniej innego dnia, bo np. ma cos do zalatwienia waznego albo poprostu nie jest w formie do pracy. Nie mowiac o tym, ze pewnie rozglada sie za kims bardziej elastycznym.

Jest duzo roboty to jest tez kasa w firmie (zazwyczaj) wiec normalny pracodawca napewno wynagrodzi pracownikom dluzszy dzien pracy i to sensowniej niz 7,5zl za godzine.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 12:43 
Cytuj  
no to teraz przeczytaj, co napisales wczesniej i jak to sie ma do sytuacji wodnego. Albo zostawanie za free.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 13:22 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
no to teraz przeczytaj, co napisales wczesniej i jak to sie ma do sytuacji wodnego. Albo zostawanie za free.


Wodny mial wybor zostac 1h za free (i sie czegos moze nauczyc w tym czasie w firmie, albo miec sznase zostac docenionym przez przelozonego) czy stac jak kolek przez 1h na przystanku.

Ja jako pracodawca bym docenil takiego pracownika. Nie ma nic gorszego niz pracownik ktory spoglada na zegarek kiedy bedzie 16.00 i bedzie mogl wypierdolic z pracy. Dla pracownika taka praca to tez meczarnia.

Jak juz sie cos robi to trzeba w tym znalezc przyjemnosc, nawet jak to jest wywozenie smieci, ale nie - lepiej poplakac kumplom przy piwie czy na forum jakie to zycie jest chujowe.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 16 paź 2014, 13:40 
Cytuj  
doceni, albo i nie. To, ze ktos chce wyjsc po 8h, nie oznacza automatycznie, ze jest zlym pracownikiem.
Imo twoj komentarz o nadgodzinach (a zwlaszcza o zaplacie) byl totalnie chybiony.


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.