mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 12:19 
Cytuj  
To nowe wydanie ogrodów księżyca jest mega chujowe.
Jakość,okłada jest ok ale rozmiar tej książki i czcionka to przegięcie kutasa.
Wielka krowa nie wiem jak będe miał to trzymać. 165x230,czcionka też wielka.
Format jak jakaś książka dla dzieci z bajkami.
Nie będe czekał na reszte tomów z nowego wydania na bank tylko stare zamówie :/

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 19:47 
Cytuj  
Nie rozumiem tych ogromnych ksiazek z ogromnymi czcionkami. Jasne, ze fajnie to wyglada na polce, ale czytanie tego to straszna meczarnia. Pamietam jak Hyperiona od MAGa wozilem ze soba autobusem i nie wspominam tego milo. Ale nawet w lozku czy w krzesle nie ma jak tego wygodnie zlapac ;\

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 20:21 
Cytuj  
Wlasnie wrocilem z urlopu, na ktorym w samolotach itp. zdazylem przeczytac Gre Endera, niestety nie zapamietalem, ze jest to cala saga. Czy warto czytac wszystkie kolejne czesci? I czy wszystkie wydano w polsce btw? Sama ksiazka super.

http://www.filmweb.pl/film/Gra+Endera-2013-163903 widze, ze szykuje sie film i cala obsada chyba wybrana juz.

PS. Mirtul, wlasnie z powyzszych wzgledow ebook reader to bardzo wygodna rzecz.


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 21:01 
Cytuj  
Nie warto. Gra Endera i koniec.

No Ender jest typowany na następce harrego pottera w hollywood.

Zobacz sobie "Fundacja" Asimova. Jak się podjarałeś sci-fic, a nie widziałeś. Też klasyka.

cały cykl:
Fundacja (Foundation, 1951)
Fundacja i Imperium (Foundation and Empire, 1952)
Druga Fundacja (Second Foundation, 1953)
Agent Fundacji (Foundation's Edge, 1982)
Fundacja i Ziemia (Foundation and Earth, 1986)

Cytuj:
Nie rozumiem tych ogromnych ksiazek z ogromnymi czcionkami. Jasne, ze fajnie to wyglada na polce, ale czytanie tego to straszna meczarnia. Pamietam jak Hyperiona od MAGa wozilem ze soba autobusem i nie wspominam tego milo. Ale nawet w lozku czy w krzesle nie ma jak tego wygodnie zlapac ;\

Mam dokładnie takie same wspomnienia. Nawet nie ma jak tego opchnąć na allegro, bo każda książka waży potwornie i winduje koszty wysyłki. Leżą i się kurzą na półkach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 21:21 
Cytuj  
az tak zle? ale Ender pewnie sie pojawia we wszystkich ksiazkach?


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 21:29 
Cytuj  
Powiem tak na większości for związanych z sci-fic zdecydowana większość ludzi napisze ci, że szkoda czasu. W moim gronie znajomych nie znam nikogo, kto by zabrnął daleko w tej sadze. Dlaczego szkoda czasu? Bo jest pełno innych dobrych książek i nie starczy wolnego czasu za życia, żeby je ogarnąć.

Ja doszedłem do tego wniosku, że dalej nie warto przy 3 tomie- wcześniej była zasada "może się rozkręci i wciągnie jak gra endera". Nie wciągnęło i jeszcze wpierdoliłem kase.

Gusta są różne i znajdzie się trochę osób, które z przyjemnością przejedzie wszystkie tomy i wszystko inne spod pióra tego pisarza. Chyba zresztą nie tak dawno gadaliśmy w tym topicu o grze Endera. Tyle odemnie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 21:34 
Cytuj  
Nie jest az tak zle. IMHO. Dla mnie nastepne tomy nie sa nawet duzo gorsze. Sa poprostu inne, choc dalej poruszaja ciekawe tematy i dalej daleko im do zwyklego SF.
Dotyczy to tylko 2go i 3go tomu bo potem zrobilem przerwe i si na czwarty jeszcze nie zabralem.
Tylko ze jest nierowno - sa rozdzialy ktore czytasz z zapartym tchem a sa nudne jak flaki z olejem (cos jak u Martina troche). Gre Endera jak siadlem to 'lyknalem' na jedno posiedzenie (zarwana nocka). :)

PS. Nie jestem sobi nawet w stanie wyobrazic jakim chujowym, plytkim i crapowatym failem bedzie holywoodzki film na podstawie Gry Endera. A na wyobraznie nie narzekam :)

PS2. A 'fundacja' to must read ale to duzo 'twardsze' SF niz Gra Endera. No i koncowka sagi mocno srednia i przekombinowana imho (za to te pierwsze 4-5 ksiazek to cud/miod).

@white trox - caly cykl Fundacja to 10 tomow. :)

Cytuj:
Tomy cyklu w kolejności chronologicznej (plus uzupełnienia innych autorów):
Preludium Fundacji (Prelude to Foundation, 1988)
Narodziny Fundacji (Forward the Foundation, 1993)
Zagrożenie Fundacji (Foundation's Fear, 1997) (aut. Gregory Benford)
Fundacja i Chaos (Foundation and Chaos, 1998) (aut. Greg Bear)
Tryumf Fundacji (Foundation's Triumph, 1999) (aut. David Brin)
Fundacja (Foundation, 1951)
Fundacja i Imperium (Foundation and Empire, 1952)
Druga Fundacja (Second Foundation, 1953)
Agent Fundacji (Foundation's Edge, 1982)
Fundacja i Ziemia (Foundation and Earth, 1986)


Warto przeczytac wszystko, jak masz podejscie ze 'marnujesz czas bo sa lepsze ksiazki' to mozesz pominac to co nie jest Asimova.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 21:43 
Cytuj  
i tak i nie, bo to co napisał i zaprojektował oraz za co otrzymywał nagrody Asimov zostało podlinkowane przeze mnie.

Książki które ty dodałeś do wymienionej listy, są napisane przez innych pisarzy wynajętych przez rodzine Asimova, żeby po jego śmierci jeszcze trochę grosza wydusić od fanów, więc z Asimovem mają tyle wspólnego, że trzymają się zaprojektowanego przez niego świata itd.

Osobiście czytałem cykl fundacji napisany przez niego z pominięciem tych dodanych po jego śmierci. Więc o nich nie mogę się wypowiedzieć. Chociaż niby preludium fundacji też napisał asimov, ale tam nie łubie być robiony w wała. Jak zaprojektował cykl od fundacji to i ja się tego trzymałem :P.

mhm to może sobie i to preludium obczaję, jak mówisz że warto?


Ostatnio edytowano 5 sie 2012, 21:51 przez White Trox, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 21:51 
Cytuj  
Trzy ksiazki nalezace do cyklu "Fundacja' zostaly napisane przez innych autorow i stosunkowo niedawno.
Dwie,ktorych nie linknales i ktorych widocznie nie czytales zostaly napisane przez Asimova ze wzgledu na duza popularnosc cyklu (w tym jedna zostala wydana rok po jego smierci ale zostala w calosci napisana przez niego).
Chodzi ofc o: Preludium Fundacji i Narodziny Fundacji.

Tak wiec nie masz racji (a raczej masz ja w czesci).
Niemniej jedna calosc cyklu Fundacja to 10 tomow.

Cytuj:
mhm to może sobie i to preludium obczaję, jak mówisz że warto?


Warto ze wzledu na to ze dopelniaja historie i sa czescia wielkiej calosci, itd... ja sie zakochalem w uniwersum Fundacji i lyknalem wszystko. : )
I srsly.. nigdy Asimowa nie czytalem dla wrazen czysto literacko-estetycznych (bo pod tym wzgledem koles pisze mocno srednio) wiec lata mi kolo dupy ze z kims tam mogl wspolpracowac czy ktos cos tam dopisal. Dopoki nie jest to tzw. profanacja to moge czytac. :)


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 5 sie 2012, 21:54 przez Kabraxis, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 21:53 
Cytuj  
Jakby nie patrzeć zaprojektował cykl od fundacji, a potem było dorabianie czy pod kase, czy poświęcał się dla fanów :P

No nic ogarnę te tomiki w najbliższym czasie, póki co kolejka jest pełna.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 21:56 
Cytuj  
NO ok ale i tak imho to trzyma poziom. To nie jest 'zwykle' komercyjne, 'lekkie' SF jakiego pelno.

Swoja droga mozesz polecic cos z dobrego, mocnego SF z jakis nowszych pozycji (bo stare/klasyke.autorow szeroko znanych to mam obadana)?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 22:12 
Cytuj  
Ja SF raczej malo czytuje, a predzej szeroko pojeta fantastyke. Ale z nowszych i chyba da to podpiac pod SF to China Mieville daje rade.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 22:50 
Cytuj  
endera warto przeczytac calego.

mowca umarlych, ksenocyd faktycznie nie porywaja (z sagi endera).

ale za to saga cienia wciagnela mnie rowno.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2012, 23:57 
Cytuj  
a czy da rade czytac to w odstepach czasu? czy duzy jest zwiazek z poprzednimi czesciami czy raczej nie? bo w sumie chcialem sie zabrac za cos innego, tylko czy pozniej bede musial sobie duzo przypominac jesli cos zapomne ;]


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 00:17 
Cytuj  
Jest zwiazek ogromny, ale zawsze sobie mozesz przeczytac streszeczenie :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 09:30 
Cytuj  
Nie zawsze takie streszczenie jest, choc przydaloby mi sie np. do Martina czy Eriksona.


_________________
.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 15:04 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Gusta są różne i znajdzie się trochę osób, które z przyjemnością przejedzie wszystkie tomy i wszystko inne spod pióra tego pisarza. Chyba zresztą nie tak dawno gadaliśmy w tym topicu o grze Endera. Tyle odemnie.

Dokładnie, dla tego imo warto przynajmniej zacząć czytać kolejny tom i jeśli się nie spodoba odpuścić. Mi gra w ogóle nie przypadła do gustu bo koncepcja super dziecka solującego obce cywilizacje jest imo infantylna. Z kolei pojawiające się w następnych częściach motywy komunikacji z obcymi rasami, zachowania ludzi w odizolowanej kolonii i inne podobne bardziej mnie zainteresowały. Kwestia, czego kto szuka w SF ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 15:26 
Cytuj  
tez ta niby "infantylnosc" lekko mnie zirytowala, pozniej troche to olalem, a pozniej sie zastanawialem czy tak teoretycznie nie byloby to mozliwe ;] zwlaszcza w przyszlosci.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 6 sie 2012, 18:49 
Cytuj  
gre pierwszy raz przeczytalem bedac w podstawowce.
i co pare lat sobie przypominam.
ale gra endera, to taki maly ksiaze ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 sie 2012, 13:52 
Cytuj  
http://www.infotuba.pl/kultura_sztuka/k ... a18565.xml

ten ktorego ksiazki sa "przezajebiste"


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.