mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 32  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2012, 13:38 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
mrynar napisał(a):
4. Nazwij go jak chcesz. Ostatnio modne sa ludzkie imiona.


Bożenka.

albo Mariola, zeby bylo r w imieniu.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 1 sie 2012, 13:41 
Cytuj  
Uczyć trzeba od samego początku.

Mam szczeniaka owczarka szkockiego ma niecałe 4 miesiące i już woła na dwór a nie sika po domu + siedzi i czeka aż skończysz ładować żarcie do miski a nie pcha się na grandę już jak spadnie pierwszy kawałek jedzenia do miski.

Trzeba sporo czasu i cierpliwości. Poza tym konsekwencji oraz wszyscy domownicy muszą imho mniej więcej na to samo pozwalać i nie pozwalać.

Poza tym wulkan energii i niezła złośnica jest, ciężko ogarnać.

Nie ma co czekać z uczeniem imho, tylko brać poprawkę, że 2 miesięczne to głupiutkie jest. A miesiąc-dwa w tym wieku to przepaść pod względem intelektu. Psy się mega szybko rozwijają pod tym względem.

PS. trochę już oduczona, ale ma manierę lekkiego podgryzwania po dłoniach i stopach jak jest podniecona lub zdenerwowana. Często też przy zakładaniu 'uprzęży' przy wychodzeniu na spacer. Co z tym zrobić i jak oduczyć?
Póki co postępy są częsciowe tylko.
Ktoś jakiś 'tip' może podrzucić?
Szczeniak od samego początku (7 tyg) ze skłonnościami imo do prób dominacji i okazywania biernego oporu (kładzenie się na trawie podczas wyprowadzania na spacer zarówno podczas wyjścia jak i powrotu) a przy tym trochę zbyt strachliwy niestety (nie ja wybierałem szczeniaka...)


Ostatnio edytowano 1 sie 2012, 13:44 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2012, 13:43 
Cytuj  
Piszpan, nie będę długo pisał ale:
1. Karma - wszystko co w marketach to ścierwo - to tak jakbyś całe życie zupki chińskie wpierdalał. Pytanie czy chcesz tak karmić "przyjaciela rodziny". Jedź do sklepu zoo i kup jakąś lepszą karmę - z "nie kosmicznie drogich" może być Acana lub Orijen
2. Nauka - warto zainwestować w szkolenie psa - jak szkolenie to tylko klikerowe. Zacznij od psiego przedszkola - później normalne szkolenie (jak będziesz w dobrej szkole to Ci wszystko powiedzą). Szkolenie procentować będzie przez całe życie psa.
3. Psy kojcowe są bardziej agresywne, mniej zsocjalizowane - trzymaj psa w domu, przypomnę jeszcze raz to ma być przyjaciel rodziny - czy koledze też byś zbudował kojec? O łańcuchu nie wspomnę nawet bo to zwykłe barbarzyństwo
4. Możesz go nazwać jak chcesz :)
5. Pies sam z siebie nie będzie biegał - trzeba się z nim bawić, chodzić na spacery itd. Labrador ma tyle energii że bez odpowiedniej dawki ruchu będzie utrapieniem.
6. Sterylizuj sukę i nie słuchaj debili głoszących teorię "suka musi mieć raz młode". Teoria ma tyle wspólnego z rzeczywistością co "PSL = brak nepotyzmu" lub "Ziemia jest płaska". Sterylizując sukę nie będziesz miał cieczek, niechcianych szczeniaków, a jednocześnie pozbywasz się zagrożenia np ropomaciczem.
7. Jak masz psa - kastruj. Będzie łatwiejszy do ogarnięcia, nie będzie szalał za sukami (spierdalał z domu/kojca itd) i nie będzie się wieszał wszystkim na nogach wykonując "śmieszne ruchy".

Edit @Sula
Zainteresuj się klikerem, jesteś w stanie psa nauczyć kompletnie wszystkiego. A żeby było śmieszniej psy uwielbiają pracować z klikerem:)
polecam: http://www.gandalf.com.pl/b/najpierw-wytresuj-kurczaka/


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 1 sie 2012, 13:49 
Cytuj  
sula napisał(a):
PS. trochę już oduczona, ale ma manierę lekkiego podgryzwania po dłoniach i stopach jak jest podniecona lub zdenerwowana. Często też przy zakładaniu 'uprzęży' przy wychodzeniu na spacer. Co z tym zrobić i jak oduczyć?
Póki co postępy są częsciowe tylko.


Moj pies jak jest bardzo szczesliwy to mnie lekko podgryza w rece, jak na przyklad na spacer idziemy tam gdzie lubi i to jest chyba normalne zachowanie psa. Niektore psy tak wyrazaja uczucia, moj np. nigdy nie lize czlowieka.

Jesli podryzanie to wynik zdenerowania to juz chyba gorzej, bo to sa oznaki agresji i chyba lepiej z tym isc do behawiorysty. Tak mi sie wydaje.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 sie 2012, 14:18 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
mrynar napisał(a):
4. Nazwij go jak chcesz. Ostatnio modne sa ludzkie imiona.


Bożenka.


:roll:


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 1 sie 2012, 17:18 
Cytuj  
Piszpan napisał(a):
ok super teraz tylko tak:

1. szczeniak ma 2 miesiaca jaka karme polecacie bo pewnie jak sie przyzwaczi to juz pozniej zadnej innej nie bedzie jadl, peedigree? raczej zadnych wynalazkow drogich nie chcem.
2. jest sens czegokolwiek teraz uczyc? czy dopiero od 5 miechow cos? jak narobi to co tarzac mu nos i na dwor czy jak? w nagrode pierwsze lepsze smakolyki dla psa? troche sie kurde boje bo lubie rozpieszczac zebym z psem nie przesadzil.
3. wlasnie gdzie go trzymac? zbudowac mu wybieg taki z siatki z buda ale bez lancucha? powiedzmy 5x10m ? czy tez np. pomieszczenie w piwnicy ogrzewane z oknem i tam mu cos urzadzic? czy spokojnie w domu trzymac? wiadomo ze jak maly to i tak bedzie w domu na noc.
4. imie dla psa, musi miec r w nazwie czy to wymysl? poki co nie mam pomysla.

powiem wam ze sie podjaralem bo nigdy psa wlasnego nie mialem. stad tez moze i glupie pytania bo czlowiek cos tam niby wie ale wiadomo.

mrynar tylko ze ja nie chcem kupowac nie wiadomo jakeigo psa i nie wiadomo za jakie pieniadze. co do pogryzien kazdy pies doprowadzony do stanu wkurwienia moze ugryzc imho. akurat te labradory sa dosyc blisko co tez jest dla mnie zaleta ze nie musze marnowac dnia zeby po nie pojechac. no i ja nie lubie czekac , zona zarzucila pomysl mi tez sie spodbal jest decyzja i jedziemy. mysle ze bedzie dobrze.

1. Peedigree to jest syf straszny. Nie bierz też wymienianego Royal Canin, bo to prawie to samo. Jak pies jest zdrowy w 100% i dorosły to może wcinać royala, ale polecałbym coś z lepszej półki Eukanuba, Acana, Trovet też jest dobry. Akurat o karmach mogę godzinami, bo mam psa alergika i kumpla pracującego w wysyłkowym zoologicznym ;F
2. Sens jest właśnie teraz zacząć go uczyć - szczyl najwięcej wchłania między 6 a 16 tygodniem życia. Jak Ty go nie nauczysz to złapie złe nawyki z otoczenia.
3. Labradory słabo nadają się na budę i kojce w zagrodzie, to pies rodzinny do domu.
4. Nie do końca wymysł, bo "r" jest charakterystyczne, takie dźwięczne. A psy niestety nie rozróżniają słów i tego co się do nich mówi, a jedynie tembr głosu i charakterystyczne zgłoski , przez co szybciej takich imion się uczą.

Labradory potrzebują dużo ruchu i tresury, bo inaczej są nie do zniesienia. Pamiętaj, że ta rasa "długo jest szczeniakiem", jakieś 2-3 lata z tego co pamiętam - dopiero wtedy jest w pełni dojrzały fizycznie i emocjonalnie, więc nie dziw się jak dwuletni pies nasika Ci w domu ze strachu, albo dostanie szczeniackiej głupawki. Jeszcze odnośnie wyboru płci należy pamiętać, że psy mają skłonności do włóczęgi, a suki w okresie cieczki stają się agresywniejsze i standardowe tarmoszenie za uszy przez dzieciaka może już im się nie spodobać.
Osobiście bym odradzał zakup bez namysłu, bo to w końcu związanie się ze smarkiem na 15-20 lat - jak kupisz kundelka bez rodowodu i sprawdzonej linii hodowlanej to nigdy nie wiesz co wyrośnie, jakie ma psychologiczne i chorobowe historie w rodzinie.

edit: doczytałem post jak napisałeś "pies będzie miał gdzie się wybiegać" - to jest błędne rozumowanie, pies sam z siebie się nie wybiega i nie będzie spokojny ani ułożony dzięki temu. Musi mieć zapewniony jakiś trening (nawet poprzez zabawę) i naukę, pracę do wykonania. Dopiero po tym jest szczęśliwy i spokojnie się zachowuje w chałupie. Jak go puścisz na dwór to czy to będzie godzina czy pięć, to i tak zamknięty w domu będzie się nudził i zacznie kombinować co tu zniszczyć, gdzie spożytkować zachowaną energię.

sula napisał(a):
PS. trochę już oduczona, ale ma manierę lekkiego podgryzwania po dłoniach i stopach jak jest podniecona lub zdenerwowana. Często też przy zakładaniu 'uprzęży' przy wychodzeniu na spacer. Co z tym zrobić i jak oduczyć?
Póki co postępy są częsciowe tylko.
Ktoś jakiś 'tip' może podrzucić?
Szczeniak od samego początku (7 tyg) ze skłonnościami imo do prób dominacji i okazywania biernego oporu (kładzenie się na trawie podczas wyprowadzania na spacer zarówno podczas wyjścia jak i powrotu) a przy tym trochę zbyt strachliwy niestety (nie ja wybierałem szczeniaka...)

Jak gryzie to nie bawić się z nim rękami, zapewnić dużo gryzaków, żeby miał się na czym wyżyć. Psy między sobą tak się zawsze bawią i jak podgryzają za mocno, to dostają sygnał jakimś wysokim piśnięciem, skomleniem - warto to samo stosować, gwizdanie na wysokich tonach albo jakiś gwizdek i przerwa w zabawie jako kara. Jak zaczepiają w ten sposób, witają w domu albo zapraszają do zabawy podgryzaniem to należy je ignorować i bawić się dopiero jak poprawnie się zachowają.


_________________
Duh, winning


Ostatnio edytowano 1 sie 2012, 17:35 przez shp, łącznie edytowano 2 razy
*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 1 sie 2012, 17:19 
Cytuj  
moj jak byl maly opierdalal zwykle bulki suche ze sklepu namoczone bardzo mocno w mleku letnim, to bylo ulubione zarcie, choc od czasu do czasu urozmaicenie musi byc.

teraz ma 8 lat, mieso z saszetek daje mu tylko, jak nie chce mi sie gotowac, normalnie dostaje cala noge z kurczaka ugotowana (kosci w smietnik, szczegolnie ta "igla" wystepujaca przy kazdej nodze kury) pomieszana z ryzem albo sucha karma (z wyzszej polki, niz tesco). drogo to nie wychodzi, bo kg kuraka to 6 zl. sucha karma jest wazna dosyc na zeby. do tego mozna dawac jedno surowe jajko w tygodniu, fajnie siersc sie blyszczy.

na pierwszy ogien szczepienia, plus pewnie weterynarz poleci jakies witaminy dla juniorow.

ogolem nie ma co zalowac na pupila, jak kogos nie stac, nie powinien brac, a jak bierze, to trzeba dbac. to wszystko zaprocentuje i pies bedzie zdrowy i radosny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 sie 2012, 18:36 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Piszpan, nie będę długo pisał ale:
1. Karma - wszystko co w marketach to ścierwo - to tak jakbyś całe życie zupki chińskie wpierdalał. Pytanie czy chcesz tak karmić "przyjaciela rodziny". Jedź do sklepu zoo i kup jakąś lepszą karmę - z "nie kosmicznie drogich" może być Acana lub Orijen


Ja tam psa zawsze karmiłem kaszą z mięsem i był zadowolny + jakieś warzywa.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 1 sie 2012, 19:54 
Cytuj  
Sam psa nigdy nie miałem ale dużo kolegów doczekało się 14-16 letnich psów hodowanych na: kaszy, ryżu, porcji mięsa z rosołu i ścinkach wędlin kupowanych w mięsnym. Dlatego zastanawiam się czy w praktyce ten cyrk z karmami ma sens. Oczywiście tak jak tutaj został przytoczony przykład psa alergika to pewnie tak ale normalny zdrowy?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 sie 2012, 20:11 
Cytuj  
moj kundel zyl 13 lat jedzac karme raz w miesiacu jak nikomu nie chcialo sie gotowac.
a tak najbardziej lubil kasze z miesem (serca, nerki itd. itp.) ryz, makaron.
byl wielkosci owczarka niemieckiego.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 06:56 
Cytuj  
Zange - Ty też możesz przeżyć na skrawkach owoców i starym chlebie. Pytanie czy wyjdzie Ci to na zdrowie.
Imo zasada: nie stać Cię na zapewnienie psu właściwych warunków to nie kupuj psa
nie masz czasu (chęci) na spacery z psem to nie kupuj psa
jest jak najbardziej zasadna. W końcu nikt nie zmusza do posiadania czworonoga.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 07:02 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Zange - Ty też możesz przeżyć na skrawkach owoców i starym chlebie. Pytanie czy wyjdzie Ci to na zdrowie.
Imo zasada: nie stać Cię na zapewnienie psu właściwych warunków to nie kupuj psa
nie masz czasu (chęci) na spacery z psem to nie kupuj psa
jest jak najbardziej zasadna. W końcu nikt nie zmusza do posiadania czworonoga.


Nie odpowiedziales na pytanie ;s.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 07:48 
Cytuj  
nie przesadzaj neon. ludzie na wsiach karmia psy czym popadnie i sa 5x zdrowsze niz wychuchane, trzymane pod kolderka pieski miejskie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 08:15 
Cytuj  
Jak do kiełbasy dla ludzi wpierdalają mom i masę ulepszaczy i chemikaliów, to strach pomyśleć co wrzucają do jedzenia dla zwierząt. Domowa dieta na pewno będzie lepsza niż karma z biedry i tego typu wynalazki.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 08:38 
Cytuj  
Mendol tak z ciekawości - skąd wiedza o tym że na wsi psy zdrowsze? Z tego że nikt z nimi do veta nie chodzi bo szkoda kasy na łańcuchowego burka? Jak zdechnie to u sąsiada będą małe to się nie utopi wszystkich tylko jednego weźmie i sprawa załatwiona.

Inside - bo na pytania retoryczne się nie odpowiada :roll:


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 08:43 
Cytuj  
Nie odpowiedziales w czym niby karma dla psa jest lepsza od naturalnej zywnosci.
Jakos zwierzeta zyly i zyja bez kupowania jedzenia a tu nagle domowemu psu trzeba specjalne zarcie kupowac. wtf ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 08:51 
Cytuj  
Inside nie napisałem nigdzie że karma jest lepsza od naturalnej żywności. Chyba że za naturalną żywność dla psa uznasz skrawki wędliny i kaszę. Bo każdy szanujący się psowaty (wilk, kojot, szakal, likaon itd) wpierdala w naturze głównie kaszę / makaron i inne pokarmy roślinne.
Naturalne pożywienie ZAWSZE będzie lepsze niż karma - ale nie wierzę w to, że masz czas na przygotowywanie dla psa zbilansowanego żarcia http://barf.pl/

Dla przeciętnego właściciela psa dobra karma jest zdecydowanie wygodniejsza w użyciu a co ważniejsze zbilansowana dostarczając psu wszystkiego co trzeba.
Czy teraz odpowiedziałem?


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 09:26 
Cytuj  
wiem stad, ze za 'mlodu' duzo czasu spedzalem na wsi.
i jesli chodzi o weterynarza to sie jak najbardziej mylisz, takze nie wymyslaj juz :)

****

Posty: 1042
Dołączył(a): 27.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 09:28 
Cytuj  
Kasza dla psow to nie jest najlepszy wybor, ryz za to owszem.

Dla szczeniakow polecam healthy&pawns holistyczna. Dobra,zbilansowana, pomaga zapobiegac dysplazji.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 2 sie 2012, 09:31 
Cytuj  
Miał ktoś jakieś doświadczenia z Czechosłowackim wilczakiem ?
Zacnie to się prezentuje oO

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 629 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.