mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2005, 02:27 
Cytuj  
Co do emulacji na PS2, to wlasciwie wystarczy postawic linuxa i mozesz odpalic kazda gre, ktora oczywiscie obsluguje software rendering (linux czy sama gra ogolnie nie obsluguja GPU PS2), jest pod linuxa i nie przekracza min wymagan <> specyfikacji konsoli.
Natomiast na PCie 10x szybszym itp. nie bedziesz w stanie odpalic na dzien dzisiejszy zadnej gry, chyba ze emulator bedzie napisany pod twoj sprzet (co do kazdej czesci).

Co do kosztow konsole vs. PC, to moge podkreslic ze jak kupisz konsole to kazda gra bedzie ci chodzic z max fps, pelny komfort i na oko przez 5 lat, wtedy pojawia sie nowa konsolka ale nie zmienia to faktu ze dalej wychodza super gierki.
Natomiast zeby PC mial wszystko na max i mogl cieszyc nie tylko fajnymi grami ale i grafika to na start wydac trzeba 6000tys za pudlo (podkreslam wszystko max), wiecej nie trzeba chyba ze jakis maniak.
Po 2 latach srednio sprzet za taka cene zaczyna byc "do tylu" i trzeba zaplacic za jakis upgrade. VGA, RAM, CPU whatever kazdy wydatek rzedu 300+zl za czesc, inaczej koszt max detali.

Bilans cen gier najnowszych (czyli exclusive miesiaca) to od 150-250zl, gry na PC to 100-150zl. Roznica w miare duza, tu konsole przegrywaja, jednak dla tych co nie maja za duzo pieniedzy sa sklepy, w ktorych mozna wymieniac sie uzywanymi grami za oplate 10-30zl (bynajmniej u mnie, oraz zalezy jak porysowana dajesz).
Pozniej gry na PS2 osiagaja cene 50-100zl, a PC 10-100zl, poza wielkimi hitami na PC ew Far Cry, ja kupilem za 99zl, teraz stoi za 119zl :o

Wiec ta sprawa a temat kosztow jest wzgledna, nie mozna miec konsoli co jest ilokrosc razy lepsza od PC i tansze gry, oraz super PC co przez 5 lat wszystko uniesie i tanie gry. Cos za cos.

Ja od zawsze bawie sie konsolami i PC, musze jedynie powiedziec ze okolo 70-80% gier na rynku konsol(a nawet oddzielnie mowiac o kazdej konsoli) nie ukazalo sie na PC, same Gran Turismo bije na kolana NFSU, co tak ludzie sie nim podniecaja :o Juz nie wspomne o Burnout 3! Przy tej grze wlasnie z zagorzalym pecetowcem mialem zarwany caly weekend, a to przeciez tylko samochody i zwykly 2 player mode. (PS2, 2 pads, beer and a game with friend).

Inaczej mowiac i pomijajac wszystko mozna powiedziec, ze w tym momencie mozna powoli sie zastanawiac nad uzywaniem konsoli do rozrywki(1P, 2P czy tez pad party 3-8 osob), a PC do wszystkiego innego.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 maja 2005, 02:35 
Cytuj  
cena konsoli ( szczegolnie przy jej wypuszczaniu na rynek) jest niewpolmierna do kosztow jej wyprodukowania. Producent zaklada, ze reszte kosztow odbije sobie na licencjach z gier. Dlatego konsola, ktora tak naprawde jest warta (zalozmy sobie) 5k zl polskich, bedzie na starcie kosztowac 2,5k. Zakladajac, ze przecietny Smith ( Kowalski to zly przyklad, w Polsce to by nie przeszlo) miesiecznie kupuje 1-2 gry po 50funtow kazda... z kazdej gry 80% ceny to licencja, to po 1-2 latach cena wyprodukowania konsoli sie zwraca producentowi i zaczyna przynosic zyski. Dlatego tez, w te zabawki wsadza sie rzeczy , ktore beda w stanie przetrzymac nagonke technologiczna przez kolejne 3-5 lat. A co do kompatybilnosci i laczenia sie firm, stworzenia tej JEDYNEJ konsoli. Bardzo dobrze, ze tak sie nie dzieje, bo monopol to zla rzecz, brak konkurencji= wyzsze ceny, zastopowanie postepu techniki. Mozna sie cieszyc, ze i Nintendo nie dalo za wygrana i stara sie nadganiac ( czy nawet czasami przeganiac ) konkurencje. Tak samo M$ z Xbox... tylko sie z tego cieszyc, ze pojawil sie 3 konkurent do palmy najlepszej konsoli. Jedynym mankamentem jest to, ze ostatnio umowy licencyjne na gry sa tak podpisywane, aby dana gra mogla zostac wydana tylko na dana konsole. I dlatego np. Tekkena zobaczymy tylko i wylacznie na PS2, a HALO na xbox, a MARIO PARTY na nintendo ( to ostatnie jest naprawde ciezko przezyc, bo ciezko pudlo skads wytrzasnac, a nie ma bardziej party friend gierki , przynajmniej ja takowej nie znalazlem)


_________________
Nie mam pomyslu na signature

*

Posty: 155
Dołączył(a): 1.12.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2005, 10:24 
Cytuj  
tryt...
mam nadzieje ze to tylko trailer, a nie wersja gameplay :/
bo jesli wersja gp tylko leciutko podrasowana to strach sie bac co bedzie dalej... :)

a tak btw. z tego co mi wiadomo do PS2 juz mozna bylo dokupic klawikord i spokojnie "surfowac" po sieci :/

hyhyhy DIABLO 4 tylko na PS3 :>


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 maja 2005, 10:57 
Cytuj  
Z tymi FPS ma konsolach wcale nie jest tak slodko. Szczegolnie w pozniejszej fazie zycia konsoli, niektore nowe gry zaczynaja przycinac. Nie jestem w stanie dac przykladow, bo za malo gram na konsolach. Po prostu powstaja na granicy mozliwosci konsoli.

Nie wiem jak bedzie z PS3, ale dotychczas gry na konsolach chodzily w dosc niskich rozdzielczosciach. Na PCtach sytuacja ma sie o wiele lepiej.

**

Posty: 324
Dołączył(a): 12.01.2002
Offline
PostNapisane: 18 maja 2005, 12:34 
Cytuj  
Covalu nie wiem jakich konsol ale do teraz developerom nie udalo sie wycisnac 100% z ps2 :) taki GT4 czy MGS3 robia jakies 70-80%... A co do trailerow to kill zone w sumie najbardziej wgniata zwazywszy na to ze to filmik z gameplayu... :)


_________________
http://www.talanar.wordpress.com

***

Posty: 687
Dołączył(a): 28.05.2004
Offline
PostNapisane: 18 maja 2005, 12:47 
Cytuj  
Coval napisał(a):
50 zl? Nowe gry na konsole? Zartujesz. Nowe gry na konsole kosztuja po 200 zl za sztuke. Za 50 to mozna kupic jakies starocia.

Edit: Skoro konsole nie musza emulowac PCta, to PCty nie musza emulowac konsol. To sa dwie rozne platformy, dlatego porownywanie mija sie z celem. Moge sobie latwo wyobrazic moje zycie bez konsol, a o wiele trudniej mi sobie wyobrazic je bez kompa.


Chodzilo mi o to ze kosztuja srednio 50 PLN wiecej niz gry na PC.


_________________
Obrazek
"Gi wo mite sezaru wa yu nakinaru"
"To see what is right and not do it proves the desire of courage"

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2005, 13:35 
Cytuj  
Ja sie zastanawiam jak beda wygladaly na PS3 gry typu .hack (dot hack), Singleplayer-mmorpg hehe, dokladniej to jest symulacja tego typu gier.
Dla posiadaczy polecam wszystkie 4 czesci, .hack: Infection, Mutation, Oubreak i Quarantine.

Ja tez czekam na jakis news dotyczacy harvest moon :oops: W to grali chyba wszyscy na snintendo nawet czy gameboy, nie mowiac o PS.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.