mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 22:37 
Cytuj  
roball napisał(a):
A co kraj robi dla mnie? :roll:


To nie tak - kraj robi ciebie w ...

:evil:


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 22:37 
Cytuj  
Vorten napisał(a):
Bez problemu pić się nauczysz na studiach, dla chętnego nic trudnego ;).

A to w liceum nie umiales? :) Ja na studiach wlasnie przestalem. 8)

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 22:45 
Cytuj  
Ja się nauczyłem w liceum, a co do wprawiania się na studiach to napisałem odnośnie porównania "studia a wojsko". Na studiach nauczyłem się pić ekonomicznie (spiryt z sokiem zamrożony na tydzień) ;).


_________________
Altaya | BF4

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 23:04 
Cytuj  
Studia odbebnione (zaocznie) i na podstawie orzeczenia jakiegos tam bla bla bla przeniesiony do rezerwy... zadnych sluzb zastepczych, obozow czy innych pierdol... Moja znajomosc wojska ograniczyla sie do 5 wizyt w wku (1 by doniesc papierek ze zaczalem studia a pozniej co roku ze nadal studiuje, ostatnia wizyta to po wpis z przeniesieniem :) )


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 23:07 
Cytuj  
Vorten napisał(a):
Ja się nauczyłem w liceum, a co do wprawiania się na studiach to napisałem odnośnie porównania "studia a wojsko". Na studiach nauczyłem się pić ekonomicznie (spiryt z sokiem zamrożony na tydzień) ;).


to prawda liceum wychowuje pod tym wzgledem.... ;)


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 23:33 
Cytuj  
roball napisał(a):
Pieprze jak potluczony bo troche mnie przytlacza perspektywa marnowania roku zycia gdzies gdzie niczego sie nie naucze.

Konczysz studia i idziesz na kilka miesiecy z ludzmi swojej klasy.
Ja sie wybieram osobiscie.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lis 2005, 23:33 
Cytuj  
Jestem jedyny który uczył się w podstawówce , a w liceum miał przerwę; p ?

**

Posty: 201
Dołączył(a): 17.03.2005
Offline
PostNapisane: 23 lis 2005, 00:09 
Cytuj  
Pytanie trochę z innej beczki, jak uniknąć pieprzonego woja bez żadnych strat psychicznych/fizycznych/materialnych?


_________________
"Before you complain about lag, think of Jesus... he lagged 3 days before respawning."

Obrazek

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 lis 2005, 00:18 
Cytuj  
Kvazar napisał(a):
Pytanie trochę z innej beczki, jak uniknąć pieprzonego woja bez żadnych strat psychicznych/fizycznych/materialnych?


skoncz studia (jakiekolwiek wyzsze, inzynierskie czy magisterskie, dzienne czy zaoczne) :P


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 23 lis 2005, 00:31 
Cytuj  
Skonczyc studia bez strat psychicznych? no moze...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 lis 2005, 03:56 
Cytuj  
Ja tam odsluzylem w szpitalu psychiatrycznym, dalej jestem niestabilny psychicznie i mam na to papierki :P


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lis 2005, 09:42 
Cytuj  
roball napisał(a):
Te 'badania' na komisji to kiepski zart jest, panie sobie rozmawiaja o serialu, panowie rozwiazuja krzyzowki, tam nikogo tak naprawde nic nie interesuje. Ja mam rozpizdzona lewa piszczel i kolano w takim stopniu ze praktycznie powinienem miec to zoperowane, przynioslem im wszystkie papierki, zaswiadczenia i co?

A.

I to ze takie papierki to przynosi co drugi poborowy, a co papierek to lepszy... (czytaj lipny)

Zadne papierki od konowalow, to trzeba uderzac do mundurowych, w pewnym dobrze znanym mi przypadku kosztowalo to jedna pensje generalska.

edit:
Aha, kategorie to mam D...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 lis 2005, 09:47 
Cytuj  
roball napisał(a):
Pieprze jak potluczony bo troche mnie przytlacza perspektywa marnowania roku zycia gdzies gdzie niczego sie nie naucze.

Konczysz studia i idziesz na kilka miesiecy z ludzmi swojej klasy.
Ja sie wybieram osobiscie.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 lis 2005, 10:35 
Cytuj  
w naszym kraju jest jakaś paranoja. Idiotyzmy przekazywane od osoby do osoby. Najbardziej wojska się boją osoby które o takiej służbie dokładnie nic nie wiedzą lub cała ich wiedza opiera się na irracjonalnym strachu, kilku filmach, jakichś miejskich legendach o fali itd.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 lis 2005, 10:41 
Cytuj  
Ale prawdą jest fakt, że to się musi zmienić, i armia musi stać się w 100% zawodowa. Mnie najbardziej dobija fakt, że w czasie komisji nie ma testów psychologicznych, czemu oni wychodzą z założenia, że każdy z poborowych jest w stanie zabijać ? To jest chore. No jasne można mysleć że wojsko cię tego nauczy, ale nie uważacie, że takie „szkoły zabijania” to barbarzyństwo?

Jak byłem na tej komisji to widziałem nie jednego nie dwóch, co normalnie płakali, że muszą iść do wojska ( jednego ojciec musiał walnąć by się ruszył przed komisje :D ), albo przychodzą z matkami (serio :D ), i właśnie ich matki mówią, że on jest taki delikatny i się nie nadaje…… Jasne to może się wydawać śmieszne, ale jeszcze bardziej śmiesznym jest fakt, że tacy ludzie trafiają do wojska.

Ps. Dobra rada dla tych, co się już dostali :D Szczaj do łóżka przez pierwsze 2 tygodnie :D i cię wywalą. Takie moczenie właśnie pokazuje, że nie wytrzymujesz tego psychicznie i automatycznie jesteś wydalany i przenoszony do rezerwy.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 lis 2005, 10:52 
Cytuj  
następny który straszy a kompletnie nic o wojsku nie wie.

Byłem prawie 4 lata w wojsku i nikogo nie zabiłem, ba nawet nie celowałem do człowieka.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 lis 2005, 10:53 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
w naszym kraju jest jakaś paranoja. Idiotyzmy przekazywane od osoby do osoby. Najbardziej wojska się boją osoby które o takiej służbie dokładnie nic nie wiedzą lub cała ich wiedza opiera się na irracjonalnym strachu, kilku filmach, jakichś miejskich legendach o fali itd.



Nie Mark , akurat nie masz racji. Zazwyczaj wiedza ta opierana jest o wiadomosci od znajomych, jak to NIC zupelnie sie tam nie robi oprocz obijania sie, sprzatania i utrzymywania porzadku... To kazdy inteligentny czlowiek dochodzi w takim momencie do wniosku, ze po co marnowac 9 miesiecy na nie robienie nic, jak zamiast tego, mozna by bylo - pojsc do pracy zarobic, czy chociazby pouczyc sie ( znaczy sie rrooooozwijaaaac, a nie jak w wojsku zmenelowac sie). Nie mowie , ze tak jest zawsze, ale niestety w wiekszosci przypadkow.

I nie mowie tu o 3 miesiecznej szkole podchorazych , do ktorej jestes kierowany po ukonczonych studiach. Tam akurat mozna pojsc, to jest cos innego


_________________
Nie mam pomyslu na signature

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lis 2005, 11:05 
Cytuj  
@Vorten
Nie takie wazne jest jaka masz kategorie, tylko na co. fakt ze jak masz D ze wzgledu na chorobe psychiczna, uzaleznienie itd. to mozesz miec problemy. W pozostalych przypadkach nie jest to raczej istotnie.

@Roball
Od orzeczenia komisji lekarskiej mozesz sie zawsze odwolac. Jako ze orzeczenie jest decyzja administracyjna powinienes miec pouczenie o mozliwosci odwolnia sie. Inaczej mozesz o ile pamietam wskazac na wadliwosc decyzcji i ja zaskarzyc, czy jakos tak (nie chce mi sie zagladac do KPA zeby zobaczyc dokladny tryb) Looknij np. w art. 42 ustawy o powsz. obow obrony RP - to nie dokladnie to, bo to decyzja o odroczeniu ale poszukasz, poczytasz, to znajdziesz.



SwenG napisał(a):
roball pieprzysz jak potłuczony (no offence) ale cały czas tak było, tyle że WKU po prostu nic nie robiło. Nigdzie nie jest ustalone (prawnie) że do 28 (czy 29) życia i koniec. Po prostu WKU wrzucało delikwenta do rezerwy.


Oczywiscie ze jest ale trzeba umiec czytac. Jako ze ostatnio doradzalem znajomemu, co to sie z wojem buja to jestem troche w temacie.
Dz. U. 04.241.2416 Ustawa o powszechnym obowiązku obrony RP
art 31 pkt 1 konczac 18 lat stawiasz sie do rejestracji
art 32 pkt 1 konczac 19 lat stawiasz sie do poboru
art 32 pkt 7 obowiazek stawienia sie do poboru trwa do konca roku kalendarzowego w ktorym konczymy 24 lata (ci z grudnia maja lepiej)
art 34 ci ktory nie stawili sie do poboru w teminie jak wyzej musza sie zglosic do wku, obiwiazek ten trwa do 60 roku zycia (czyli jak uciekniesz to moga cie scigac nawet teraz do 60 roku zycia, ale o wiele lepiej jest tego nie robic bo...)
art 46 pkt 1 poborowych niepowolanych do konca roku kalenarzowego w ktorym koncza 24 lata przeniosi sie do rezerwy (jest ofkors kilka wylaczen i ten pkt nie zawsze ma zastosowanie - o tym dalej, ale...)
art 39 pkt 1 wymienia przypadki umozliwiajace odroczenie zasadniczej sluzby wojskowej, m.in. ze wzgledu na:
-nauke w szkole ponadgimnazjalnej (ale tylko do konca roku szkolenego w tym roku kalendarzowy w ktorym konczy sie 23 rok zycia - wiec jak nie dostales sie na studia to jeszcze nie koniec swiata, zawsze jest studium, chyba ze jestes juz stary pierdziel)
-studiowanie (jw. ale 27 roku zycia)
art 40 poborowy po zakonczeniu okresu odroczenia jest obowiazany stawic sie przed komisja
art 44 zeby nie pojsc do wojska zawsze moza tez wyjechac i na stale zamieszkac za granica lu skonczyc szkole dla mundurowych i zaczac prace w zawodzie...
art 46 pkt 2 nie przenosi sie poborowych do rezerwy w terminie okreslonym w art 46 pkt 1, jezeli:
- korzystali w tym czasie z odroczenia (np. nauka na studiach) lub siedzieli albo byli pozbawieni praw publicznych, wtedy termin przechodzi na koniec roku kalendarzowego w ktorym sie konczy 28 lat
Art 47 jak juz nic nie pomorze to ma zastosowanie stara maksyma "jak trwoga to do boga" i zawsze mozna isc do zakonu :D - tez nie biora

Widzisz wiec ze teraz tez scigaja do 60tki ale tylko jak dasz dupy i sie nie zglosisz. W innym przyadku przenosza do rezerwy w wieku 24 lal lub 28 lat.

Amen.

A jak bedzie od nowego roku nie wnikalem bo mi sie nie chcialo czytac projektu :)


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 lis 2005, 11:05 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Byłem prawie 4 lata w wojsku i nikogo nie zabiłem, ba nawet nie celowałem do człowieka.


Te no mark, ale to, co mówisz jest trochę głupie :wink: byłeś 4 lata i co by cię gdzieś skierowali, i tam byś musiał strzelać do innego człowieka zrobiłbyś to?

Albo czysto teoretycznie w czasie twojej służby wybuchła by wojna, i skierowaliby cię na front, jesteś pewien ze byś to wytrzymał i bez żadnych oporów byś poszedł wałczyć za ojczyznę, ewentualnie za nią zginąć?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 lis 2005, 11:35 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Konczysz studia i idziesz na kilka miesiecy z ludzmi swojej klasy.
Ja sie wybieram osobiscie.


Tylko po co ?
Można coś ciekawszego porobić, np. zarobić trochę kasy gdzieś :D

Mój bardzo dobry znajomy (znam go 80% swojego życia) autentycznie chciał iść po studiach do wojska, poszedł do szkoły łączności i po miesiącu klął jak szewc że nuuuuuda i marnowanie czasu (np. na naukę obsługi radiostacji pamiętającej czasy 4 pancernych) ...
Dobrze że potem na weekendy wracał do domu :lol:

Generalnie po tych 6 miesiącach załował że to zrobił - wg niego to był czas totalnie stracony.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.