mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 14:56 
Cytuj  
Dana: mam 19 lat :P co do angola byly to zajecia dodatkowe (platne ;))

edit: Ooo ikona te super memo do jakich jezykow jest ? :D Mozna to potraktowac jak zabawe, chetnie bym sie pouczyl na tym innych jezykow :D


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 15:12 
Cytuj  
gramatyka - prywatne lekcje
slownictwo i slowka - filmy, ksiazki, szukanie info po www, fora (ble.. tak to sie odmienia?) roznych mmorpg ;)


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

***

Posty: 803
Dołączył(a): 27.09.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 15:16 
Cytuj  
Glownie lekcje(prywatne), potem troche ksiazek, www, gry, filmy itd....


_________________
http://rince.mybrute.com/

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 15:19 
Cytuj  
WinterS napisał(a):
oglądałem Cartoon Network jak byłem mały. serio.


The same here ;-)

Gry RPG, WWW, Książki...

Dodatkowe (płatne) lekcje języka angielskiego, byłem ten niefartowny który też się uczył Niemieckiego.

SvD.


_________________
Obrazek

**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 15:23 
Cytuj  
Szkoła / Internet
Najlepiej wejć na strone blizza i forum i proboj zrozumiec o co tam (kur**) biega.. www.ang.pl jak nie rozumiesz słowka to poprostu przetłumacz sobie i tak codziennie pośwęcisz godzinke przynjamniej na to i po dłuższej zabawie powoli powoli bedziesz łapał..Gramatyka w sumie jest najłatwiejsza sprawa w angielskim co do słowek do komunikacji najlepiej ucz sie czasowników..Druknij sobie wszystkie czasowniki nieregularne i wkowaj na pamięć znajac je myśle ze bez problemu bedziesz w stanie sie dogadać z kimś..Pozatym www.google.pl mozna znalezc różne programiki, strony, lecz wszystko to opiera sie na wkuwaniu słówek..Takie jest moje doświadczenie, choc angielskiego jeszcze nie umiem tak jak bym chciał to myśle ze nie jest źle. Oczywiscie wszystko zależy od ciebie od twojego zapału i chęci w sumie jeszcze nic straconego :wink:
A najlepszy sposób to oczywiście wyjechać gdzies gdzie używa sie obcego języka (Anglia itp)


_________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym
RL > WoW


Ostatnio edytowano 31 gru 2005, 15:24 przez Nirunn, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 15:23 
Cytuj  
Chciałem tylko dodać, że ten angielski uczony w szkołach zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia. Tak było i w moim przypadku, a mozna by nawet powiedziec, ze nadal jest. Prywatne lekcje raczej sa znacznie lepsze.


_________________
.

**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 15:25 
Cytuj  
moim zdaniem prywatne lekcje to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto.


_________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym
RL > WoW

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 15:28 
Cytuj  
Jedyne miejsce gdzie uczylem sie angielskiego to byly dodatkowe zajecia w szkole podstawowej po lekcjach. Oczywiscie dodatkowo platne.
I tam nauczyli mnie gadac plynnie po angielsku nawet nie wiem kiedy.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 15:31 
Cytuj  
Nirunn napisał(a):
moim zdaniem prywatne lekcje to tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto.

jak komus nie zalezy/nie chce sie to nic mu nie pomoze wiem to z autopsji :D


_________________
retired...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 15:36 
Cytuj  
Nirunn--> Nie gdy poziom nauczania w szkolach (przynajmniej mojej/bylej) byl tak niski. Wiesz takiego angielskiego nie umiem sie go sam nauczyc, bo nie mam zawziecia ;) A w szkole to same piatki ale co z tego jak praktycznie nic sie uczyc nie musialem? A wcale duzo nie umialem. To jest bez sensu.

edit: wiedzialem, ze cos juz o angielskim było. Ale ten topic>tamten ;)
http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=16392&start=0


_________________
.


Ostatnio edytowano 31 gru 2005, 15:49 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 15:45 
Cytuj  
Cytuj:
Gramatyka w sumie jest najłatwiejsza sprawa w angielskim


Hmm jakby to powiedzieć. Gramatyka jest najtrudniejszą rzeczą w języku angielskim. Wkuwanie słówek jest po prostu nudnei męczące, niemniej trzeba to robić. Z tego co pamiętam ktoś na forum ma biegłość Proficiency czyli najwyższy certyfikat Cambridge. Prawdopodobnie on Ci powie więcej.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 15:48 
Cytuj  
A ja myslalem, ze jestem wyjatkowy bo nauczylem sie anglika z Cartoon Network ;o

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 15:49 
Cytuj  
U mnie podobnie - głównie gry i filmy, w moim odczuciu szkoła była tylko dodatkiem (chociaż angielski na studiach mi się podoba - 90% czasu spędzamy na dyskusjach).

Trzeba także pamiętać, że niektórzy po prostu nie mają predyspozycji do nauki konkretnego języka - mnie a przykład tyle lat niemieckiego uczyli a ja dalej umiem tylko wódke w sklepie kupić i się przedstawić - dlatego też na studiach jako drugi język wybrałem hiszpański ;).


_________________
Altaya | BF4

**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:17 
Cytuj  
Astaniel napisał(a):
Wkuwanie słówek jest po prostu nudnei męczące, niemniej trzeba to robić. Z tego co pamiętam ktoś na forum ma biegłość Proficiency czyli najwyższy certyfikat Cambridge. Prawdopodobnie on Ci powie więcej.


Równie dobrze można zapytać anglika amerykanina..
Co do wkuwania słówek pisałem ze jest trudniejsze z tego względu że jest to powiedzmy ilość "nieograniczona" a gramatyka az tak wiele zagadnień to chyba nie ma...moze moja znajomość jest na tyle "wczesna" że naprawde nie wiem jak ta gramatyka wygląda w późniejszym etapie, a słówka nie sa trudne tylko jak wspomniałes mocno czasochłonne.
Wspomniałes cos o osobie z cambridge..co to jest za problem jeżeli wyjezdzam za granice na 3-4 lata i nastepnie zdac jakis egzamin angielskiego typu fce, nie mowie o tym cambridge bo za bardzo nie wiem na czym to polega..


_________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym
RL > WoW

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:30 
Cytuj  
Co do metod nauki najlepszee są pasywne(książki po angilesku, filmy/gry z wersją z napisami ew. całkowicie w tym języku) jeśli chodzi o typowe metody na kursach olej to bo się wogóle nie przydają tylko nudzą. Weź sobie słownik kup swoją ulubioną książkę po angielsku i czytaj. Gwarantuję ci, że nauczysz się tego języka w rok. Powodzenia

**

Posty: 481
Dołączył(a): 2.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:32 
Cytuj  
Fce to wlasnie certyfikat Cambidge a proficiency jest najtrudniejszym certyfikatem. Wierz mi, że gramatyka staje się coraz trudniejsza z czasem.
No i niby mam anglika pod ręką ale spytam się go czy angielski jest trudny? Dla niego jest łatwy.


_________________
Kapitan Gramatyka napisał(a):
gdzie ty do cholery widzisz cytat lub cytaty zostalo z twojego cytatu przytoczone tylko slowo a ty zrobiles z tego pare cytatow no moge ci tylko pogatulowac glupoty

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:33 
Cytuj  
Astaniel napisał(a):
Z tego co pamiętam ktoś na forum ma biegłość Proficiency czyli najwyższy certyfikat Cambridge. Prawdopodobnie on Ci powie więcej.

Jestem sławny :PP

Tak poważnie - nauka 2 razy w tygodniu na dodatkowych zajęciach w szkole językowej od podstawówki + Książki po angielsku + TV/Gry/Internet + dość dobra pamięć i już - CPE w wieku 18 lat ;P


_________________
Obrazek

**

Posty: 212
Dołączył(a): 13.07.2005
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:42 
Cytuj  
To juz chyba zostały poruszone wszystkie sposoby nauki języka w tym topicu
Ja mam pytanie, chodze do drugiej klasy LO, za rok matura miedzy innymi z angielskiego i tu mam pytanie co najlepiej robić aby taką zdać..tzn miec max punktów, bardziej poświęcić sie nauce słowek i gramatyki czy lepiej skupić sie na wymowie - słuchaniu różnych angielskich programów...wiem ze jedno jest bardzo zblizone do drugiego ale pytam cie Keii co według ciebie dałoby lepszy efekt...wiem ze w sumie najlepiej to i to ale całego dnia przed ksiazka nie moge niestety spędzać :cry:


_________________
Każdy jest kowalem własnego losu. Najczęściej niewykwalifikowanym
RL > WoW


Ostatnio edytowano 31 gru 2005, 16:42 przez Nirunn, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:42 
Cytuj  
Cartoon Network, nauka praktycznie od przedszkola do teraz. Poza tym gry, internet(google :]).


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 31 gru 2005, 16:49 
Cytuj  
Nirunn:
Imo najlepiej czytać sobie spokojnie książki po angielsku (chociażby np. Harrego Pottera). Gramatyki trzeba się nauczyć - tego się nie obejdzie.
Trudniej jest z nauką mówienia - wyrobienie sobie akcentu w kraju, gdzie praktycznie nikt po angielsku nie mówi jest dość trudne - jedyne dobre wyjście jakie widzę to zapisanie się do szkoły językowej na lekcje z native speakerem (rozwija mówienie+słuchanie).
Co do samego słuchania jeszcze, to można faktycznie pooglądać BBC, ale w sumie nigdy nie chciało mi się tego robić, więc nie znam faktycznej skuteczności ;)


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.