mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 22:12 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Co lolwhat. Chyba złą mapkę wkleiłeś, spróbuj z Chrobrym albo z Kazimierzem Wielkim bo ta tylko potwierdza to co napisałem :D


jesteś głupi czy tylko takiego udajesz?

gdzie masz tam ten 'wschód' z 1918-1939?


wiesz co, lepiej zostań przy pędzlu; pewnie chociaż to ci dobrze wychodzi.


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 22:31 
Cytuj  
doczytaj sobie chłopcze. Chyba, ze dla ciebie Mieszko to wyznacznik polskości, to co było za mieszka to polskie, to co przed i po nie ma znaczenia :lol:


Ostatnio edytowano 9 lut 2010, 22:38 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 22:37 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
doczytaj sobie chłopcze.


idiota, o czym ty piszesz? masz jakiś syndrom czy coś?

Obrazek

Gdzie tu masz kresy wschodnie?!


i nie patrz na jasnoróżowe bo to podboje są...

kończę tą dyskusje bo z tobą nigdy sensu nie miała, gdyż podboje uważasz za ziemie 'rdzenne' to kkthxbai


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.


Ostatnio edytowano 9 lut 2010, 22:41 przez Enhu, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 22:41 
Cytuj  
Po co ty mi wklejasz te mapy? Co chcesz dowieść? Że Szczecin jest rdzennie polskim miastem bo był pod panowaniem polski przez 200 lat? Czy Wrocław przez 300 tylko 700 lat temu? Ja tak nie uważam.
Za rdzennie polskie uważam np. Lwów czy Wilno - które począwszy od XIIIw. należały głównie do Polski.

też kończę z Tobą dyskusję bo nie ma sensu się spierać o tak oczywiste sprawy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 22:50 
Cytuj  
Haha... dekorator wnetrz kloci sie z nauczycielem historii. Mareczku - przechodzisz sam siebie.

Przedluzajac zajebiscie fajny tok twojego rozumowania to za 100 lat rdzennie polski bedzie Londyn bo jest tam w chuj Polakow.

Nie nauczyliscie sie jeszcze ze z markiem NIE MA DYSKUSJI?? Enhu mozesz mu przedstawic pierdyliard map i wykresow, artykuly ze stanowiskami paru historykow, itd... a i tak jedyna odpowiedz jaka dostaniesz to "World Of Mareczek: Wiem Lepiej".

Natomiast mareczkowi zalecam poczytanie co oznacza slowo "rdzenne".
To moje trzy grosze do tej wspanialej "dyskusji".

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 23:00 
Cytuj  
rotfl kabraxis nie wiedziałem, że londyn jest teraz polski. Ty się lepiej w ogóle nie odzywaj bo nic nie rozumiesz.


Wiem o co Enhu chodzi - różnice semantycze. Dla niego "rdzenie polskie ziemie" = ziemie za czasów Mieszka I bo wtedy kształtowała się Polska jako państwo.

Dla mnie natomiast rdzennie polski jest mimo wszystko Lwów i Wilno itp. bo od XIIIw. były to ziemie należące do polski, gdzie mówiono po polsku, była polska władza etc. (no nie licząc 128 lat niewoli).
Natomiast Szczecin i Wrocław etc. niestety ale w 1945 miały bardzo mało wspólnego z polską, patrząc wstecz to w ciagu ostatnich 700 lat też nie za wiele. Ciężko mówić odzyskaniu rdzennie polskich ziem sprzed ~700 lat. Więc takie podejście mnie dokładnie mówiąc śmieszy.

Gdyby za czasów Mieszka I do Warszawy weszli rosjanie to teraz nie byłaby ona rdzennie polska, tylko rosyjska. Mimo, to, że od XIw. byłaby tylko i wyłacznie polska. Idiotyzm..

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 23:41 
Cytuj  
Ja pierdole Mark, nie rob z siebie wiekszego idioty niz jestes i zasuwaj po Slownik Jezyka Polskiego. A w nim sprawdz znaczenie slowa "rdzenny".

X.

PS. Zebys nie musial sie fatygowac: rdzenny = podstawowy, właściwy, pierwotny, np. rdzenna ludność (ludność tubylcza).

I EOT, nie mam zamiaru wdawac sie w pyskowki, bo znajac zycie, bedziesz polemizowal ze slownikiem.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 23:44 
Cytuj  
Mark ja pierdole, zajebisty jestes. Enhu uczy historii, a to co piszesz to bzdury... ale rozumiem, ze edukacja w UK to juz "tam żyją smoki".


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 lut 2010, 23:54 
Cytuj  
Enhu slyszalem ze w 1991 rosjanie oficjalnie uznali pakt ribbentrop molotov za niewazny i czekali na stanowisko polskiego rzadu w tej sprawie ale nie zrobilismy nic , plotka?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2010, 00:12 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Enhu slyszalem ze w 1991 rosjanie oficjalnie uznali pakt ribbentrop molotov za niewazny i czekali na stanowisko polskiego rzadu w tej sprawie ale nie zrobilismy nic , plotka?


nie slyszalem nic o tym, tak czy siak po fakcie to teraz sobie mogą :wink:


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lut 2010, 00:27 
Cytuj  
ja pierdolę kurwa, może i źle użyłem słowa, ale człowiek inteligentny domyśliłby się, że chodzi mi o to iż Lwów czy Wilno jest bardziej polskie niż rdzenny Szczecin czy inny Wrocław. Ale owszem lepiej robić z innych i przy okazji z siebie debila co Xanth/Enhu?
Zwracam honor - prawda historyczna jest taka, że ziemie zachodnie odzyskaliśmy raptem po 700 latach. A ziemie wschodnie to nie była w sumie polska tylko podbite całkiem obce tereny i przez 700 lat nie było tam ani Polski ani polaków. Co prawda brzmi to idiotycznie ale zgodnie ze słownikiem.

roball - bo cie znów dziewczyna rzuci i nie będziesz miał się komu zwierzać online w jakimś mmorpg?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2010, 00:33 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
roball - bo cie znów dziewczyna rzuci i nie będziesz miał się komu zwierzać online w jakimś mmorpg?

Ror, jaki tani chwyt :F

No i kogo obchodzi cokolwiek na wschod od wisly?


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2010, 00:38 
Cytuj  
kocham te rozmowy na mmorpg na temat polityki religii historii etc gdzie kazdy moze poczuc sie jak ekspert przez 5 postow hehehhe


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lut 2010, 00:42 
Cytuj  
jakbyś chciał się zwierzyć to pm, chyba że tym razem potrzebujesz publicznie to założ wątek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 10 lut 2010, 01:19 
Cytuj  
roball napisał(a):
Nerwy ci puszczaja, ogarnij sie.



Przyznał się do błędu, chyba po raz pierwszy - dziwisz mu się? Jestem z niego dumny, może jeszcze wyrośnie na ludzi.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2010, 07:22 
Cytuj  
Zapowiadał się taki ciekawy topic.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lut 2010, 07:23 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
(...)
pakowanie się na wschód to był dopiero chory pomysł rzeczpospolitej szlacheckiej po 2 unii polsko-litewskiej

Czyli Twoim zdaniem jaki kierunek był właściwy? Przecież nie dało się iść na zachód ;).

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 lut 2010, 07:36 
Cytuj  
czytając ten temat, tak wyglądałem > http://www.youtube.com/watch?v=jIzojIm3 ... vie_player od 2 : 02


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 10 lut 2010, 15:53 
Cytuj  
Cytuj:
Za rdzennie polskie uważam np. [...]Wilno - które począwszy od XIIIw. należały głównie do Polski.

No chyba nie bardzo.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 11:12 
Cytuj  
Jak można za rdzennie polskie uważać Wilno, skoro należały one do Wielkiego Księstwa Litewskiego? Przypomnę, że Unia Lubelska powstała dopiero w 1569. Rozbiory zaczęły się w 1772 roku, więc miasto to było pod polskim panowaniem ledwie przez dwa stulecia. Jest to miasto litewskie.
Trochę inna sprawa jest z Lwowem, gdzie terytorium dzisiejszego Lwowa zostały przyłączone do Polski przez Kazimierza Wielkiego. Miasto zostało żałożone przez polskich osadników, ale na niepolskim rdzennie etnicznym terytorium.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.