mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2010, 19:59 
Cytuj  
FLAC jest formatem bezstratnym. Mówiąc dobra karta dźwiękowa mam na myśli coś ze stajni M-audio czy ESI, no E-MU ewentualnie (takie bardziej popularne i znane w kręgach mniej profesjonalnych, w prawdziwych studiach to już zdecydowanie inna bajka).

Jeżeli dla ciebie dobra dźwiękówka (bo o tym piszę) = soundblaster, no to faktycznie nie ma o czym rozmawiać.

Cytuj:
Podlaczanie dobrych glosnikow do kart dzwiekowych za kilkaset plnow to ostry objaw zidiocenia


No masz, a robią tak tysiące ludzi na całym świecie w swoich domowych studiach nagraniowych.

Ja tam wolę słuchać muzy na moim M-audio + monitorach od KRK niż jakimś hi-fi cdplayerze i audiofilskich głośnikach które przekłamują dźwięk.

Kwestia gustu.

Ps. Tego wcześniejszego posta napisałem pół żartem pół serio jako reakcja na
Cytuj:
Chociaz sluchanie z mp3 jest ujowe z racji na slaba jakosc.


Zastanawiajace jest to, że zawsze ktoś wpierdoli swoje trzy grosze do tematu, chce pokazać, że jest lepszy i przedstawić swój punkt widzenia który nikogo nie interesuje.

OH NIE! Właśnie sam to zrobiłem. :(


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2010, 20:41 
Cytuj  
Zastanawiajace jest, ze ktos kto nie ma zbytnio pojecia o hifi wymysla historie o tysiacach ludzi z wlasnymi studiami nagraniowymi w domach, gdzie podlaczaja studyjny sprzet do kart dzwiekowych i sluchaja na tym muzyki. Wiekszej glupoty dawno nie slyszalem. Ale zgodze sie w jednym, to na czym sie slucha to kwestia gustu. I jeszcze jedna rzecz, ktora pokazuje ze nie masz pojecia, a sie wypowiadasz: audiofilia to dazenie do maksymalnej wiernosci w dzwieku, a nie podbarwianie. Najdrozsze serie producentow monitorow to wlasnie "reference". Takze baw sie dobrze na profesjonalnej karcie dzwiekowej plus flac i monitory stydyjne (podlaczane bezposrednio do karty? nie wspomniales o wzmacnaiczu), dorownujacej zestwawowi stereo cd + wzmak za 6k, ktory w sumie jest juz dobrym sprzetem. W sumie wazne, zeby muzyka sie podobala.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 lut 2010, 20:57 
Cytuj  
Cytuj:
tysiacach ludzi z wlasnymi studiami nagraniowymi w domach, gdzie podlaczaja studyjny sprzet do kart dzwiekowych i sluchaja na tym muzyki. Wiekszej glupoty dawno nie slyszalem.


No może być dla ciebie głupie i niezrozumiałe dlaczego ktoś może podłączać studyjny sprzęt do studyjnej karty dźwiękowej, ja w tym wypadku nie jestem ci jednak w stanie wyjaśnić dlaczego tak jest. Moje procesy myślowe przyjmują to jako coś naturalnego.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
audiofilia to dazenie do maksymalnej wiernosci w dzwieku, a nie podbarwianie.


A ja myślałem, że do maksymalnej przyjemności z odsłuchu która z wiernością ma bardzo często nie wiele do czynienia. Do maksymalnej wierności dąży sprzęt studyjny, nie audiofilski.

Cytuj:
podlaczane bezposrednio do karty? nie wspomniales o wzmacnaiczu


Do monitorów aktywnych nie potrzebny jest wzmacniacz.

Cytuj:
W sumie wazne, zeby muzyka sie podobala.


Yep.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.