mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 08:22 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Cashasty napisał(a):
Strasznie żałuje, że nie mam rodziny 'legalnej' w juesendej albo w Kanadzie. Bo szczerze mówiąc jakbym miał możliwośc pracy legalnej w USA/Canada to bym spierdalał stąd baaaardzo szybko ;]

W sumie to ostatnio rozkminilem ze za wiele mnie w tym kraju nie trzyma. Nie wiem po co tu nadal siedzę :o


Do Kanady nie ma wiz. Jedz.

http://www.migrationbureau.com/canada/i ... anguage=pl


Tam masz przecież napisane że są ;)

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 09:53 
Cytuj  
Co innego wjechac do kraju a co innego moc tam normalnie pracowac;) To ze nie ma wizy nie znaczy ze mozna sie tam przeprowadzic. Co do USA to majac tam rodzine moglbys miec wieksze problemy z wjazdem niz bez tej rodziny... szczegolnie ze w polsce nic cie nie trzyma;)


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 10:34 
Cytuj  
Ponoć przy wypełnianiu wniosku o wize kanadyjską jest więcej pytań i większa spowiedź niż w przypadku wizy do us.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 11:14 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
Ponoć przy wypełnianiu wniosku o wize kanadyjską jest więcej pytań i większa spowiedź niż w przypadku wizy do us.


Przeciez do kanady nie ma wiz...

Mozna jechac na pol roku, rozejrzec sie, zlapac jakas prace i jak sie spodoba potem starac sie o wize na pobyt staly.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 12:09 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
White Trox napisał(a):
Ponoć przy wypełnianiu wniosku o wize kanadyjską jest więcej pytań i większa spowiedź niż w przypadku wizy do us.


Przeciez do kanady nie ma wiz...


Sprawdziłem i rzeczywiście znieśli 3 lata temu, mój błąd :)

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 12:27 
Cytuj  
Do kanady juz dawno nie ma wiz.

A posiadanie 'rodziny' w USA tyle Ci da, ze w najgorszym przypadku z tego nie dostaniesz nawet wizy turystycznej. "Zbyt slabie zwiazki z ojczyzna i mozliwe ze uciekniesz". O legalnej pracy mozna zapomniec, chyba ze otworza loterie greencardow.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 14:29 
Cytuj  
Obrazek

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 7 sie 2011, 16:33 
Cytuj  
Fajna mapka. Trzeba tez pamietac ze to ze nie ma wizy nie oznacza ze wjezdza/wyjezdza sie za darmo. W takim Ekwadorze np sie placi za wyjazd chyba z 100zł ;) Czym to sie rozni od wizy "z automatu" w innym kraju? Chyba tylko tym ze sie mozna niemilo zdziwic na zakonczenie wakacji.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2011, 08:21 
Cytuj  
Praktyczna mapka :P
Przynajmniej w przypadku Wenezueli - teoretycznie trzeba mieć wizę, w praktyce mają to w dupie (na mapie prawidłowo - bezwizowo :P)
Teoretycznie na granicy dostaje się 2 świstki i jeden z nich trzeba przy wyjeździe zwrócić, w praktyce baba miała bluescreena na kompie, wypełniała ręcznie, a kopię dla mnie wyrzuciła do kosza. Też nikt się tym nie przejmował przy wyjeździe :D


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 sie 2011, 12:06 
Cytuj  
Mialbys zonka jakbys trafil na jakiegos urzedasa przy wyjezdzie, ktory chcialby ten swistek :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2011, 12:20 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Mialbys zonka jakbys trafil na jakiegos urzedasa przy wyjezdzie, ktory chcialby ten swistek :D


10$ by zalatwilo sprawe.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 8 sie 2011, 15:37 
Cytuj  
Mapka fajna, ale to do zwiedzania.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 sie 2011, 20:15 
Cytuj  
Dobra, dzięki za całe info w topicu.
Jako że mój topic, pozwolę sobie na lekkiego offtopa - Co warto w USA zobaczyć? Z góry mówię, że jestem dziwny i uwielbiam miasta wszelakie. Ale nie zabytki, ani nic takiego, tylko ładne ulice pełne samochodów nocą, wielkie budynki itd. Gdyby dalej stało, pewnie zobaczył bym WTC.
Jak na razie, myślę o Nowym Jorku, może Los Angeles/Las Vegas. Ktoś był, i ma jakieś propozycje?


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 10 sie 2011, 00:54 przez WithnesS, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 9 sie 2011, 20:32 
Cytuj  
To dobrze, ze nie lubisz zabytkow. Zabytki w USA:<

To tak jak jakiejs jednej dennej komedii szukali 15wiecznego zamku w USA:<.

Zalezy na ile jedziesz i ile masz kasy, do USA sie jedzie na miesiac-dwa kupuje sie taniego trucka (jezeli nie masz zbyt duzo kasy) lub wypozycza sie cos fajnego i nowego z klimatyzacja i jedzie wzdluz np. West lub East coast.

Jak na krocej to nie wiem co Ci moge polecic - jeden lubi klimat San Francisco i niskich, prawie ze Europejskich zabudowan, drugi molochy w NY a trzeci pastwiska w Iowie, a ja np. lubie jarac crack z murzynami na melinach :<... Powiedz co Cie interesuje bedzie latwiej


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2011, 22:37 
Cytuj  
dziwki i szampan


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2011, 22:43 
Cytuj  
duble blasta post


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 9 sie 2011, 22:43 przez Sou, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 sie 2011, 22:43 
Cytuj  
WithnesS napisał(a):
Ktoś był, i ma jakieś propozycję?


Las Vegas robi efekt ale tylko na glownej ulicy i wieczorem/noca:P Poza ta ulica nie ma raczej za wiele miasta do ogladania;) Ja lubie przyrode wiec wszystkie pustynne stany i ich parki narodowe polecalbym objechac:P Co kilka h albo i czesciej bedziesz mial do zobaczenia zupelnie inny krajobraz (ZUPELNIE INNY!). NY to syf ale syf ktory warto zobaczyc zapewne;) Ja bylem 11 wrzesnia wiec swiecily sie "wieze". Nie wiem czy normalnie tez sie swieca ale nawet jesli nie to sama strefa 0 jest ciekawa z tymi wszystkimi "pomnikami" samorobkami. Poza Las Vegas to nie polecam miast tych na poludniu w lecie;) Moze w jakims Los Angeles czy Miami ktos zyje (nie bylem) ale w takim Phoenix w dzien to trudno spotkac wieksza ilosc osob... No i nie ma co liczyc na jakies wielkie budowle. Kilka wiekszych wiezowcow i tyle bedzie. Wystarczy zobaczyc zdjecia tych miast z lotu ptaka.

IMO miasta lepiej wygladaja niz w rzeczywistosci a nawet potrafia rozczarowac czesto swoja tandeta (szopy z drewna), brudem (NY) i brakiem wiezowcow ktorych sie spodziewamy (LA) ;) Zwiedzaj parki narodowe bo sa nieziemskie!:p


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 9 sie 2011, 22:44 
Cytuj  
jak US to tylko pojezdzic po stanach nie siedziec w jednym miejscu
moj kumpel jest teraz w Allendale i mowi ze po pewnym czasie jest nudno jak pizda


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2011, 10:27 
Cytuj  
A i co jeszcze chcialem powiedziec. Zwiedzajac parki narodowe fajnie i tanio jest spac pod namiotem :D http://koa.com/ taka np siec campingow oferuje pelno spotow w US, za namiot i 4 osoby chyba jakos 35$ wychodzilo. Namiot itp z wallmartu za grosze. Czesto campingi maja baseny na wypasie pod palma/kaktusem itp ;) W ten sposob mozna niewielkim kosztem zwiedzic spora czesc stanow. Za wypozyczenie samochodu dobrego <1000$ za 2 tyg z ubezpieczeniem pelnym.

Tak wiec jesli ktos nie chce zwiedzac miast to niech bierze znajomych, kupuje bilet na wschodnie wybrzeze, wskakuje w samochod i mozna miec niezlego roudtripa za dosc niewielkie (w porownaniu do innych opcji) pieniadze:)

Ps. Tylko trzeba wczesniej sie dowiedziec czy samochod wypozycza zeby na lotnisku nie utknac. Trzeba miec odpowiednia karte kredytowa, a taka wydana w polsce moga olac;/


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.