mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 145  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 16:18 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
A ja kompletnie nie rozumiem HRów i polityki inwestorów ;D
Jak wspominałem, ostatnio rozmówki toczyłem w sprawie pracy PM z Kierownikiem logistycznym. W zeszły piątek "headhunter" się ze mną kontaktował w celu aktualizacji CV.
Od słowa do słowa - tego kierownika co mnie odpytywał firma potajemnie chce zwolnić, a moje oczekiwania były najprawdopodobniej za wysokie. Tak oto moje CV zostaje odrzucone w oficjalnym procesie, trafia do headhuntera, kierownik będzie zwalniany, a mnie pewnie czeka rozmowa dalej pod znakiem "?" wraz z resztą kandydatów ;)

Serio - jak w telenoweli. Na goldenie oczywiście powiadomiłem tego kierownika o ukrytej rekrutacji. Bo to jednak bezczelne zachowanie ze strony HR "Po co nam aktualny kierownik, weźmiemy tych kandydatów z innych wysokich stanowisk i możliwe że kilku będzie się nadawać za mniejszą cenę".


Bo w HR pracują debile głównie, była jakaś moda na posiadanie własnych działów HR (prestiż dziwnie pojmowany?), ale nadają się co najwyżej do rekrutacji pani Jadzi na kasę w markecie. Czasem są po to, żeby odsiać idiotów z drugiej strony, zanim CV trafi do kogoś merytorycznego i decyzyjnego.


_________________
Χ Ξ Σ

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 16:24 
Cytuj  
@SvD
Tia politykierstwo.
Jak planowałem w żarciu FMCG, to Prezesa i Dyrektora Operacyjnego co przyszli ze mną do firmy wyjebali w jeden dzień po tym jak wkład intelektualny i zyski z niego się skończył i trzeba było inwestować.

Teraz ta firma, co się rozwija i kopie w dupę zajebiście wykwalifikowaną osobę. W imię oszczędności 1-2tys zł? Ciekaw jestem ile strat będzie podczas okresu wdrażania się jak wepchną kogoś na jego stanowisko z zewnątrz.

@Tor
HR w Polsce, to tak na prawdę Kadry z możliwością organizacji imprez integracyjnych + może jakaś premia za obecność jako system motywacyjny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 22 kwi 2014, 16:59 
Cytuj  
Jeszcze dobrze organizuja szkolenia/popijawy z negocjacji, asertywnosci itp. ;]

SvD to pani Jadzia z HR :D

btw. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bunt-po ... 06977.html
Bunt polskich humanistów. Chodzi o wprowadzoną nowelizacją ustawy z 2011 r. odpłatność za drugi kierunek studiów - wyjaśnia "Rzeczpospolita". Zdaniem Komitetu Kryzysowego Humanistyki Polskiej takie rozwiązanie jest niezgodne z konstytucją, która gwarantuje obywatelom powszechny, równy i bezpłatny dostęp do edukacji.
;d


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 11:49 
Cytuj  
Ale są chujowe te rozmowy. Podaje widelki odnosnie kasy. I gosciary instant "to moge wpisac: i tu podana dolna granica", wtf...

Moze od razu niech stawiaja pytanie czy podejme prace za najmniej ile moga dac, a nie bawia sie w ceregiele.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 12:38 
Cytuj  
no bo w ogole co to za debilne pytanie odnosnie widelek. To tak jakby sprzedawac samochod i napisac "sprzedam za 35k-37k."


_________________
embe napisał(a):
Szukasz gościa do zrobienia łazienki to przeglądasz jego papiery mistrzowskie czy (..) ewentualnie... bierzesz go z polecenia?
Nie ważne że inna skala ale tak to działa, taki misiewicz mógłby się okazać większym fachowcem niż richard od noszenia teczek.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 14:19 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Ale są chujowe te rozmowy. Podaje widelki odnosnie kasy. I gosciary instant "to moge wpisac: i tu podana dolna granica", wtf...

Moze od razu niech stawiaja pytanie czy podejme prace za najmniej ile moga dac, a nie bawia sie w ceregiele.


Sam sie nie zgadzam z tematem secret plac, i staralem sie w naszej firmie przeforsowac jawne place ale niestety byla sciana.

Czasem, jezeli wywrzesz dobre wrazenie na HR i powiesz wyzsza kwote niz zabudzetowane na to stanowisko to HR moze nagiac widelki placowe. U nas sie tak pare razy zdazylo jezeli przyszedl jakis ciekawy kandydat. Bo wbrew pozorom znalesc dobrego kandydata to tez sztuka.

Po za tym, jezeli firma jest ogarnieta to ma baze danych CV z informacja na co startowales i jaka podales kwote, po to zeby w przyszlosci wiedziec czy np. wyslac do Ciebie info o tym, ze jest wakat czy nie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 15:04 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
no bo w ogole co to za debilne pytanie odnosnie widelek. To tak jakby sprzedawac samochod i napisac "sprzedam za 35k-37k."

Zacznij od tego, ze debilnym pytaniem jest 'ile chcialbys zarabiac', dla mnie jedyna odpowiedz to 'milion milionow'...

Ja odpowiadam po prostu zawsze, ze na to stanowisko na rynku daje sie od X do Y i ze chcialbym zarabiac w gornej granicy. I nie widze nic zlego w tej odpowiedzi. Nie umie tego zanotowac czy jak? Mnie sie wydawalo to najbardziej kompleksowa odpowiedz w jakich granicach mozemy rozmawiac, gdzie nizej nie zejde. Przeciez nie przyjme za mniej niz obecnie...

Przeciez na koncu pracodawca i tak na koncu zaproponuje swoja kwote niezaleznie od tej o ktorej sie mowilo.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 15:43 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Zacznij od tego, ze debilnym pytaniem jest 'ile chcialbys zarabiac', dla mnie jedyna odpowiedz to 'milion milionow'...

Ja odpowiadam po prostu zawsze, ze na to stanowisko na rynku daje sie od X do Y i ze chcialbym zarabiac w gornej granicy. I nie widze nic zlego w tej odpowiedzi. Nie umie tego zanotowac czy jak? Mnie sie wydawalo to najbardziej kompleksowa odpowiedz w jakich granicach mozemy rozmawiac, gdzie nizej nie zejde. Przeciez nie przyjme za mniej niz obecnie...


Zazwyczaj pada pytanie, "Ile chciałby Pan zarabiać na tym stanowisku". Oczywiście podajesz najbardziej poprawną odpowiedź, na tym stanowisku płaci sie xxx - yyy więc ja chciałbym zarabiać bliżej yyy. Teraz pytanie czy jest ogarnięty HRowiec który połączy fakty - ile ma zabudżetowanego hajsu na to stanowisko, ile ty masz doświadczenia w danym obszarze i w jakim sektorze się oni znajdują (bo Ty patrzysz na xxx - yyy w danym sektorze czy średnio na to stanowisko?). Po za tym, Twoja odpowiedź pokaże też jak bardzo się cenisz i powie nieco nt. Twojego charakteru i ambicji.

Shador von Dal napisał(a):
Przeciez na koncu pracodawca i tak na koncu zaproponuje swoja kwote niezaleznie od tej o ktorej sie mowilo.


Niekoniecznie. Przed rozpoczęciem procesu rekrutacji powinno odbyć się tzw. wartościowanie stanowiska w którym określa się płace od/do. Co nie oznacza, że jeżeli jesteś wybitnym kandydatem pod względem charakteru, umiejętności i w ogóle będziesz pasował świetnie do zespołu firma nie będzie w stanie nagiąć swojej oferty.

Po za tym, w dobrej firmie jeżeli jest budżet np. 5000 - 7000 brutto a Ty powiesz 6000 to Ci dadzą 6000 albo 6500 na zachętę. Jeżeli jednak powiesz pow. 7000 patrz wyżej, a jeżeli powiesz poniżej 5000 to np. u nas w firmie nie dawało się poniżej ustalonej płacy na danym stanowisku (chociaż takich sytuacji raczej było mało żeby ktoś powiedział mniej niż był budżet) - chyba, że przychodził studenciak, świeżak bez doświadczenia to ich się traktowało inaczej w pierwszym roku pracy.

Nie można brać wszystkiego pod jedną kreskę.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4303
Dołączył(a): 27.04.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 16:03 
Cytuj  
W poniedziałek mam rozmowę o świetną pracę. Jak się uda to zesram się ze szczęścia. :D


_________________
We are all but specks of dust in the dream of the Grand Butterfly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 16:53 
Cytuj  
Dzieki SvD za odpowiedz, troche naswietlilo mi to jak to wyglada z drugiej strony.

No ja mowie, ze swojego doswiadczenia, to zazwyczaj pracodawca wychodzil z jakas propozycja. Ale zazwyczaj mialem do czynienia z HR bezposrednio z firmy, a nie z 3 ręki.

Ogolnie bylem tez dzis w amazonie, w sumi bardziej z ciekawosci, pytania o same pierdoly typu podaj przyklad sytuacji X. Na dodatek kwestia zarobkow ma byc poruszona na następnym etapie. (ogolnie nie ma na razie planow na amazon.pl, magazyny w Polsce beda obslugiwac niemiecki rynek, gg polaczki)


_________________
.


Ostatnio edytowano 24 kwi 2014, 16:55 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 16:54 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
brutto

Serio kurna podajecie płace brutto?
Ja zawsze mówię ile chcę mieć co miesiąc na koncie. Nie interesują mnie zusy, srusy, a dodatkowe świadczenia też chcę aby mi podawano oddzielnie.
Podawanie pracy brutto ma sens tam gdzie odliczany jest jakiś stały i znośny procent, a nie w PL gdzie odlicza się od 30 do 40% kwoty i tyle zostaje na koncie...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 16:56 
Cytuj  
Ja tez zaczalem podawac brutto... bo ponoc wiekszosc ludzi tak podaje. Bo niby lepiej tak podawac bo pracodawca 'moze zle zrozumiec'... to jak faktycznie zapisza netto jako brutto to gg.

kwestia dogadywania sie o zarobki w PL to dramat, jakby nie moglo to byc traktowane jako cos zwyczajnego.


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 17:27 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Shador von Dal napisał(a):
brutto

Serio kurna podajecie płace brutto?
Ja zawsze mówię ile chcę mieć co miesiąc na koncie. Nie interesują mnie zusy, srusy, a dodatkowe świadczenia też chcę aby mi podawano oddzielnie.
Podawanie pracy brutto ma sens tam gdzie odliczany jest jakiś stały i znośny procent, a nie w PL gdzie odlicza się od 30 do 40% kwoty i tyle zostaje na koncie...


Tak, podajemy brutto. Nie wiem skąd to zdziwienie? Większość firm tak robi. Co za różnica skoro zawsze jest odpowiednia adnotacja i możesz sobie obliczyć ile dostaniesz na rękę. Po za tym, zauważ, że wszystkie portale rekruterskie pytają o zarobki brutto. Jest to standard.

Jak dochodzi do etapu zarobków i pada jakaś liczba ze strony kandydata to dopytuję czy to netto/brutto - mi to osobiście bez różnicy - a podają różnie :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 17:32 
Cytuj  
Brutto to jak podawanie wymiarów penisa licząc z kręgosłupem ;)
W IT podaje się w netto. Nie lubimy być najwidoczniej robieni w chuja. Mogę sobie przeliczyć? Nie nie mogę, bo jest pierdyliard wkaźników i różnie wychodzi zależnie od kwot i dodatków w danej firmie. Prościej chyba jednak podać ile dostanę na rękę, a nie mambojumbo jak na konferencji u tuska...


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 17:34 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Brutto to jak podawanie wymiarów penisa licząc z kręgosłupem ;)
W IT podaje się w netto. Nie lubimy być najwidoczniej robieni w chuja. Mogę sobie przeliczyć? Nie nie mogę, bo jest pierdyliard wkaźników i różnie wychodzi zależnie od kwot i dodatków w danej firmie. Prościej chyba jednak podać ile dostanę na rękę, a nie mambojumbo jak na konferencji u tuska...


Ummm w naszej firmie jest dział informatyki ~200 osób od helpdesku, bazodanowców, ekspertów SAP i Bóg tam wie co jeszcze... wszystkim podajemy kwoty brutto.

Po za tym, przybliżoną kwotę możesz sobie przecież wyliczyć a jeśli masz jakieś wątpliwości to na rozmowie własnie mówisz netto ew. dopytujesz jak wygląda wyliczenie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 17:37 
Cytuj  
tczew masz racje, ale 'standard' jest niestety chujowy i inny.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 17:38 
Cytuj  
Serio pierwszy raz się spotykam. No może nie pierwszy raz, bo kilka lat temu dzwoniła jakaś HRówka podając kwotę brutto. Tak to absolutnie przy każdej rozmowie w poważnej firmie rozmawia się o netto. Tyle, że ja rozmawiałem tylko z firmami typowo programistycznymi (ew. bankiem), a nie czymś co ma jedynie dział. Może to też trochę wpływa i z mojej branży nauczyli się już, że programista to prosty człowiek - nie chce sobie takimi pierdołami głowy zawracać ;)


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 17:43 
Cytuj  
Gadajac z dzialem HR zawsze jest to brutto imo, jak czasem firma nie ma takiego dzialu i rekrutuje gosc np. przelozony dzialu do ktorego aplikujemy (nie hr) to raczej powie netto bez ogródek.

Do firm ktore ja aplikuje to sa raczej duze i maja dzialy HR. Pewnie firmy programistyczne nie musza byc zawsze duze.


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 19:52 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Serio pierwszy raz się spotykam. No może nie pierwszy raz, bo kilka lat temu dzwoniła jakaś HRówka podając kwotę brutto. Tak to absolutnie przy każdej rozmowie w poważnej firmie rozmawia się o netto. Tyle, że ja rozmawiałem tylko z firmami typowo programistycznymi (ew. bankiem), a nie czymś co ma jedynie dział. Może to też trochę wpływa i z mojej branży nauczyli się już, że programista to prosty człowiek - nie chce sobie takimi pierdołami głowy zawracać ;)

Standardem jest brutto. Na zachodzie zresztą też. Netto to ewentualnie raczej na końcowym etapie rekrutacji gdzie rozmawiasz z jednym ze swoich bezpośrednich przełożonych i dogadujesz szczegóły zatrudnienia i płacy. W ogłoszeniach (na zachodzie + w pl jak się od święta trafi) i na początku rekrutacji w HR zawsze jest brutto.

Kwotę netto jest bajecznie prosto obliczyć w dość dokładnym przybliżeniu na poczekaniu w trakcie rozmowy w pamięci. No chyba, że firma chcę mocno kombinować z formą zatrudnienia i jakieś kombinacje alpejskie robić w tym względzie, ale podejrzewam, że raczej o takim przypadku nie mówimy.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 24 kwi 2014, 20:26 
Cytuj  
http://www.infor.pl/kalkulatory/brutto_netto.html

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2900 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 145  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.