mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 196  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 2 cze 2014, 19:46 
Cytuj  
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zat ... 80263.html

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 11:11 
Cytuj  
Cytuj:
Na dodatek ci wyznawcy religii "biegactwa" zawsze blokuje całe miasta, zamiast biegać po lasach.

Hate.

Podobnie jak pielgrzymki, procesje, jarmarki, imprezy sportowe, manifestacje i chuj tam wie co jeszcze.
Haters gonna hate.
Cytuj:
Zamiast iść na ten bieg to sobie wejdź sobie za tą samą kasę na ten szczyt i to teraz gdy jesteś młody, a nie za 10 lat

Mam nadzieję, że kiedyś wejdę, ale raczej nie porównywałbym jednego z drugim.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 12:36 
Cytuj  
No na mount blanc to ponoć bez żadnego przygotowania można wejść, ba znam takich którzy weszli bez wcześniejszego doświadczenia. Jedynie trzeba się w sprzęt zaopatrzyć i zorientować się co i jak, polskie góry zimą są bardziej niebezpieczne. Myślę, że frajda większa niż przy mozolnym spędzaniu wolnego czasu na treningach, a potem bieganie w tłumie pilnowanie tempa, brak czasu na enjoyowanie się widokami itd. zresztą z helikoptera to spoko wygląda, zupełnie inaczej jest jak musisz zapierdalać pagórkami. Nie mówiąc, że możliwe, że nigdy nie osiągniesz takiej kondycji, bo genetycznie możesz nie być przystosowany.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 13:44 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
No na mount blanc to ponoć bez żadnego przygotowania można wejść, ba znam takich którzy weszli bez wcześniejszego doświadczenia.

No można (oczywiście ludzie zabijają się i podczas wchodzenia na Rysy), podobnie jak można wejść na Kilimandżaro. Przy tym ostatnim można nawet wynająć czarnuchów, którzy będą nieśli twój bagaż, jak na wielkiego białego człowieka przystało.
Cytuj:
Myślę, że frajda większa niż przy mozolnym spędzaniu wolnego czasu na treningach, a potem bieganie w tłumie pilnowanie tempa, brak czasu na enjoyowanie się widokami itd. zresztą z helikoptera to spoko wygląda, zupełnie inaczej jest jak musisz zapierdalać pagórkami. Nie mówiąc, że możliwe, że nigdy nie osiągniesz takiej kondycji, bo genetycznie możesz nie być przystosowany.

Jak już pisałem - imo to są zupełnie inne doznania i raczej nie ma sensu tego porównywać.
Do tego każdy ma swoją definicję frajdy, jeden wystartuje w biegu podczas którego będzie rzygał z wyczerpania i uzna to za najlepsze co przydarzyło mu się w życiu, drugi spojrzy na niego jak na idiotę i nie ruszy dupy sprzed tv.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 14:28 
Cytuj  
Na Mount Everest tez mozna wejsc. ok 100k kosztuje calosc (lacznie z wydatkami na sprzet).

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 14:51 
Cytuj  
Na Everest potrzebujesz jednak przygotowania wspinaczkowego, na Kilimandżaro wejdziesz "na piechotę", kwestia kondycji i aklimatyzacji. Co do Mt. Blanc to w sumie głowy nie dam jak to wygląda.
O ile uwielbiam łazić po górach i im wyżej i im większa ekspozycja tym lepiej, to wspinaczka dla mnie odpada - stracha napędziła mi głupia drabinka na orlej perci.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 14:57 
Cytuj  
No ja mam podobnie, ale nie strach a raczej kwestie organizacyjne/sprzętowe. Zasadniczo jestem bardziej trekkerem niż wspinaczem. Najlpeiej jak trasę nawet długą da się zrobić w jeden dzień. Powoli jednak skłaniam się na coś dłuższego z plecakiem.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 15:05 
Cytuj  
na mount blanc masz sporo komercyjnych ofert polegających na wchodzeniu z przewodnikiem za 4k<. Jest to chyba jeden z tłumniej odwiedzanych szczytów przez turystów, tyle że jest jakiś tam odsiew związany z tym, że trzeba mieć trochę podstawowego górskiego sprzętu jak raki, liny itd. Jeżeli byłeś zimą w polskich górach to bez problemu dasz radę, masz wtedy więcej doświadczenia niż większość ludzi która tam weszła. W adidasach się nie wejdzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 15:21 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Na Everest potrzebujesz jednak przygotowania wspinaczkowego,


Wystarczy raz czy dwa wybrac sie na jakis nizszy szczyt.

Tu nasz oferte:

http://www.adventure24.pl/mt-everest-88 ... aH1Ibw_wcB

Sam bylem najwyzej na 5100 (samochodem na 5600), gdybym mial wiecej czasu to 6 tys. bylo w zasiegu (prosty szczyt). Poza ogolnie dobra sprawnoscia fizyczna i idealnym zdrowiem takie wyprawy zajmuja kupe czasu, bo powyzej 5k to juz jest masakra z oddychaniem i trzeba sie dluzej aklimatyzowac. Czasem trzeba tez sie cofnac nizej jak sie zaczyna choroba wysokosciowa.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 16:26 
Cytuj  
obecnie mount everest to marketing , szerpowie za kase cie tam po prostu wniosa


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 20:58 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Wystarczy raz czy dwa wybrac sie na jakis nizszy szczyt.

Tu nasz oferte:

http://www.adventure24.pl/mt-everest-88 ... aH1Ibw_wcB

No ja to wiem, na Everest wchodzą 13 latkowie, 80 latkowie i osoby niepełnosprawne. Ja nie wybieram się nawet na naszego tatrzańskiego Mnicha.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 21:06 
Cytuj  
Wchodza może i starcy, ale starcy z kondycją. Przeciętny Kowalski bez kontaktu ze sportem na co dzień nie wejdzie.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 21:22 
Cytuj  
True, 70 letnie dziadki po awfie mają lepszą kondycję niż 90% 20 latków.

*

Posty: 66
Dołączył(a): 19.08.2012
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 22:18 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
obecnie mount everest to marketing , szerpowie za kase cie tam po prostu wniosa


Bez przesady. Udział w komercyjnej wyprawie wcale nie gwarantuje zdobycia Everestu. Szerpowie mogą wnieść sprzęt, przygotować obozy, ale za nikogo szczytu nie zdobędą. Niektórzy parokrotne podejmują próby wejścia na Mount Everest i nie dają rady.

btw. świetna książka: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/52170/ws ... za-everest

Ice Fall:
https://www.youtube.com/watch?v=moBJMGNSql4

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 3 cze 2014, 22:28 
Cytuj  
Cytuj:
obecnie mount everest to marketing , szerpowie za kase cie tam po prostu wniosa

Say whaaaaat?
Ogólnie te wyprawy sa kurewsko drogie.

Co do raidów pamiętam za dzieciaka kiedyś oglądałem na discovery eco challenge,na VHS nawet miałem to nagrane.
Wyścig w patagonii do dziś pamiętam.

http://www.filmweb.pl/Czekajac.Na.Joe
Film tez całkiem spoko z tego co pamiętam.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 4 cze 2014, 09:50 
Cytuj  
Jak długi jest szlak na mount everest?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 cze 2014, 16:49 
Cytuj  
http://www.break.com/video/google-glass ... rs-2617388
sniper + google glass = badass


_________________
.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2014, 11:01 
Cytuj  
gdyby to było takie proste to już by to żydki wymyśliły, bo zdaje się, że używają jakiś corner gunów. Ktoś tu wrzucał sniperke z kompem w celowniku to poprawy namierzania celu, ale wyobraża ktoś sobie napierdalać z karabinu trzymając go ponad głową- odrzut i te sprawy. Nie mówiąc o kosztach, bo sprzęt wojskowy ma być niezawodny i prawie niezniszczalny, a to google glass pewnie uderzy lekko o coś i cale rozjebane :D.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 cze 2014, 11:08 
Cytuj  
ojtam, i tak pewnie hamburgery maja takie rzeczy, które nam się nie snią ale są ściśle tajne ;]


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 cze 2014, 11:32 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
ojtam, i tak pewnie hamburgery maja takie rzeczy, które nam się nie snią ale są ściśle tajne ;]


robia ci wziernikowanie za pomoca satelity czy tam nic nie ukrywasz :)


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3913 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 196  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.