mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 71  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 sie 2013, 14:33 
Cytuj  
pogoda w kratke, morze zimne w uj.
ale pare razy na plazy udalo sie polezec.
niestety jak jest slonce to od wladka do karwii plaze zajebane ludzmi. najlepiej isc kolo 9, wtedy jest pusto i mozna spokojnie znalezc miejsce.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 13 wrz 2013, 14:41 
Cytuj  
Czy przełom września i października to dobry okres na wypad w Tatry dla amatora? Zamierzam spędzać czas na szlakach itp. Czy opady w górach o tej porze są częste że uniemożliwiają wychodzenie na piesze wycieczki? Jak z temperaturami, kurtka zimowa czy raczej jesienna?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 14 wrz 2013, 11:56 
Cytuj  
Jesienią praktycznie nie jeżdżę w góry, ale martwił bym się raczej o śnieg i lód leżący już na szlaku. Parę lat temu o tej porze zawróciłem ze znajomymi spod Kościelca, bo było po prostu za ślisko (cieniutka warstwa lodu na skałach), żeby ryzykować dalsze wchodzenie. Z kolei na Rohaczach było ok.
W tej chwili warunki są takie:
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... rlej-Perci

Kurtka może być jesienna, ale z porządnym swetrem.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 2 gru 2013, 22:50 
Cytuj  
planujemy ze znajomymi wybrać się do Czarnobyla na wiosnę, ktoś z was może był? Widziałem zorganizowane wycieczki z wawy, ale nie wiem czy to dobra opcja, myśleliśmy też, żeby pojechać na własną rękę i na miejscu znaleźć przewodnika jakiegoś, tylko pytanie czy to jest do ogarnięcia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2013, 23:12 
Cytuj  
Zabierz się z Huraganem, zaruchasz po drodze coś gotyckiego i dostaniesz pamiątkowy tatuaż.

Przygoda życia.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2013, 08:28 
Cytuj  
Gdzie warto jechać w styczniu? Na max 10 dni, z żoną w 4 miesiącu ciąży? Ma być cieplej niż w Polsce i łączone byczenie się + zwiedzanie na własną rękę (nie cierpię wycieczek zorganizowanych).

Wstępnie dałem sobie ograniczenie, że nie chce nic orientalnego ani super długich lotów - w obu przypadkach ze względu na ciążę, więc w sumie z sensownych opcji zostają wyspy kanaryjskie. Czy jest coś jeszcze?


_________________
Altaya | BF4

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 3 gru 2013, 09:07 
Cytuj  
Vorten napisał(a):
Gdzie warto jechać w styczniu? Na max 10 dni, z żoną w 4 miesiącu ciąży? Ma być cieplej niż w Polsce i łączone byczenie się + zwiedzanie na własną rękę (nie cierpię wycieczek zorganizowanych).

Wstępnie dałem sobie ograniczenie, że nie chce nic orientalnego ani super długich lotów - w obu przypadkach ze względu na ciążę, więc w sumie z sensownych opcji zostają wyspy kanaryjskie. Czy jest coś jeszcze?


Na jakiejs greckiej wyspie powinno byc dosyc cieplo, kilkanascie stopni na plusie. Jak chcesz cieplej to juz zostaja bardziej orientalne miejsca - Maroko, Turcja, choc Turcja to juz bardziej przypomina kraj zachodni niz Polska, wiec bym sie nie obawial.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2013, 09:37 
Cytuj  
kanary, gran canaria lub teneryfa jesli chcesz bardzie dyskotekowo/rozrywkowo i fuertaventura jesli spokojniej, 5-6h godzin lotu max w styczniu bedziesz sie opalal na braz :) jedynie troche wieje ale to inny wiatr cieply. pozatym ludzie atmosfera wspaniale. wypozyczasz auto i zwiedzasz sam wyspe.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2013, 10:34 
Cytuj  
5-6h lotu jest imo dyskusyjna czy to dużo czy mało ;]

ale kanary jak najbardziej polecam.


_________________
.

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2013, 10:44 
Cytuj  
5-6h lotu to teraz dla mnie górna akceptowalna granica. :)

Dzięki za potwierdzenie co do Wysp Kanaryjskich, chyba właśnie tam będę celował -czekam tylko na jakieś fajne promo z biletami w styczniu. Teraz w grudniu co chwilę jest jakaś promocja na bilety w tamtą stronę i mam nadzieję, że podobne akcje utrzymają się też na początku przyszłego roku.


_________________
Altaya | BF4

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2013, 10:48 
Cytuj  
No ja z kobietą w ciąży to bym do umiarkowanego klimatu uderzał ale jak tam chcesz.
Chociaż z drugiej strony tam takich upałów nie ma.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2013, 10:56 
Cytuj  
Potwierdzam, tam, takich upałów nie ma, jest dość przyjemnie. Ale generalnie pogoda dość podobna caly rok, ponoć.


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 gru 2013, 13:20 
Cytuj  
bylem ze swoja malzonka w ciazy i na Kanarach i w Turcji.

Rada ode mnie - jak jedziesz do bardziej egzotycznych krajow 10dni minimum. Od razu po przylocie degustacja czegos miejscowego. Wtedy na 2-3dzien jest po sprawie i mozna spokojnie odpoczac i pozwiedzac.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2013, 13:25 
Cytuj  
Kanary w styczniu nie sa upalne. Cirka 22 stopnie.

Jezeli masz 10 dni to na moje masz dwie do wyboru:

Teneryfa: Bardziej turystyczna, mozna sobie zrobic objazd wyspy w ciagu dnia lub dwoch. Jest fajny park wodny, w ktorym mozna spedzic pare chwil, (choc to pewnie bardziej dla Ciebie, bo zona sie nie poslizga w ciazy). Jest tez wielki ogrod zoologiczny Loro Parque, w ktorym mozna na spokojnie spobie spedzic caly dzien (sa pokazy z orkami, delfinami, fokami itd)
Wynajem samochodu na Teneryfie na 9 dni to cirka 120E (przynajmniej ja tyle placilem 2 lata temu za C3ke).

Lanzarote: To bardziej surowa wyspa, mniejsza, wulkaniczna. Glowna atrakcja to natura. Plus jest taki ze nie trzeba samochodu, bo sa swietnie zorganizowane 3 linie wycieczkowe wokol wyspy, po wszystkich atrakcjach.
Na zwiedzaniu spedzisz 3-4 dni max (1 dzien na kazda linie autobusowa), reszte mozesz sie lenic nad basenem, lub poplynac promem na Furtaventure na jeden dzien obaczyc wyspe.

Te bym bral pod uwage na wypoczynek.
Gran Canaria jest za glosna jak dla mnie.

Na Lanzarote mielismy all inclusive, na Teneryfie zywilismy sie sami, robiac zakupy w markecie, ktory byl niedaleko.
I jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy, zalezy od tego jak organizujesz sobie dzien ;)
Mi bardziej pasowala opcja wyzywienia samodzielnego, bo jednak godziny poslikow, jak chcesz zwiedzac, sa pewnym ograniczeniem.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2013, 13:36 
Cytuj  
Z fuerteventury można też popłynąć na lanzarotte. Ale na fuercie wieje jakby miało łeb urwać ;]
Ale plaże niektóre jak na Karaibach (chyba ;) ). Ogolnie bardzo spokojnie i to akurat wtedy mnie się podobalo. Auto chyba było 35-40 ojro za dzień, seat ibiza, pewnie za więcej dni taniej było, ale nie pamiętam. 7 dni tam to trochę mało było.

Na fuercie jest spore zoo, też jakies lwy morskie, pokazy itp., jak jechałem tam w "zorganizowany" sposób, czyli z wycieczki z hotelu to było calkiem męczące. Ogolnie na fuercie raczej nei ma nic za bardzo do zwiedzania poza zobaczeniem plaż. np. corralejo, z jednej strony ocean a z drugiej rozległa plaża i wydmy jak pustynia, a dalej jeszcze spore pagórki ;]


_________________
.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2013, 02:00 
Cytuj  
Wow High kto Ci tyle za auto kazał płacić? Na GC płaciłem 10, na Teneryfie 12 euro, tyle tylko że Clio posuwałem :<
Jak ktoś chce bardziej egzotycznie i w okolicach 30 stopni podczas naszej zimy to polecam Wenezuelę. Czarnorynkowa wartość dolca jest aktualnie absurdalnie wysoka, a kobiety mają najpiękniejsze na świecie :p


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 12 gru 2013, 08:34 
Cytuj  
Już nie do końca pamiętam, ale wtedy wszędzie ceny były podobne w mieścinie na fuercie. Były to miesiące jakies lipiec-sierpień, wiec zakładam, ze sezon. Poza tym albo bralem jeden albo dwa dni, wiec drożej.

Tańszą opcje miałem Micre, ale wstyd było do tego wsiadać :P


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 gru 2013, 13:22 
Cytuj  
jesli ktos byl to lepiej gran canaria czy teneryfa ? (fuerte i lanze juz zaliczylem) i moze moglibyscie jakis hotel polecic. bo w sumie chyba w styczniu jest to najlepszy kierunek pod wzgledem temepratury/bliskosci/atmosfery . myslalem tez o maderze ale tam chyba bedzie zimniej.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 gru 2013, 13:22 
Cytuj  
kurcze a byl ktos moze w kenii? przeraza mnie 12h lotu ale temperatura i widoki piekne. nie wiem tez jak ci kenijczycy troche strach z dzieckiem, z egiptu mam zle wspomnienia.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 gru 2013, 13:33 
Cytuj  
piszpan, do kenii smialo, ludzie demonizuja, a gwarantuje, ze to bedzie najbardziej zapadajaca w pamiec podroz twojego zycia.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1411 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 71  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.