mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 135  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 805
Dołączył(a): 28.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 10:15 
Cytuj  
O tak bardzo specyficzny, slyszalem o nim duzo dobrego, ze z jajem jest, wzialem sie za jakiegos ebooka, nie pamietam juz tytulu, rzecz sie miala o dziewczynce ktora przez przypadek zostala namaszczona na czarodzieja (a tam czarodziejem moze byc tylko mezczyzna), no zmeczylem i wynudzilem sie okrutnie, oczywiscie nie dotarlem nawet do polowy. Moze trafilem na jakas jego wtope poprostu ;), kazdy autor ma zle chwile.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 10:15 
Cytuj  
Pratcheta zacząłem czytac gdy za gówniarza pograłem sobie w grę Discworldm, w której mocno się zakochałem ;-) Polecam, to w sumie forma takiej książki :-)

SvD.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 10:19 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
nie wiem czemu ale mimo wszystko nie jestem kurwa w stanie zniesc Pratchett'a.

Ja tez musze przyznac ze niespecjalnie mnie ruszaja jego ksiazki. Pare razy sie usmiechne, ale jakos taki surrealizm mnie nie bawi.


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 10:24 
Cytuj  
Hm, szczerze powiedziawszy, jakkolwiek go lubię, to jego pierwsze książki też nie przypadły mi do gustu. Za to "Ciekawe czasy", "Thief of Time", "Nightwatch" były genialne. Wielu wychwala też "Pomniejsze bóstwa", ale osobiście nie ruszyły mnie za bardzo.


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 10:46 
Cytuj  
Ja lubie wiekszosc jego ksiazek. Jakis czas temu przeczytalem " Zbrojnych " swietne ;)

P.S Swoja droga widzialem kiedys film oparty na "wiedzmikolaju" Pratchetta. Naprawde szczerze odradzam. Film jest tak tragiczny, niesmieszny i ogolnie tak pozbawiony sensu, ze az sciska. Totalne dno.


_________________
Obrazek

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 10:48 
Cytuj  
Cytuj:
Pare razy sie usmiechne


Ja ryje praktycznie caly czas, pare razy sie poplakalem ;p


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 10:53 
Cytuj  
Dodam tylko, ze u Pratchetta czasem jest drugie dno, na pierwszy rzut oka smieszne, po drugim spojrzeniu smiech raczej sie urywa ;)

Mi tam sie podobalo wszystko co bylo zwiazane z Panem Śmiercią.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1116
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 10:58 
Cytuj  
Prachetta trzeba faktycznie lubić. Poza tym jego książki są różne - jedne lepsze inne gorsze, zależy jaką się do łapy weźmie. Więc może być tak, że jedną będziesz się zachwycał, inną wurzucisz po przeczytaniu 3 rozdziałów (ja tak osobiście miałem).


_________________
whiteman#2717

***

Posty: 696
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 11:15 
Cytuj  
Ze strażą miejską są imo najśmiejszniejsze, szczególnie "Na glinianych nogach" polecam ; )

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 12:09 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
Swoja droga widzialem kiedys film oparty na "wiedzmikolaju" Pratchetta. Naprawde szczerze odradzam. Film jest tak tragiczny, niesmieszny i ogolnie tak pozbawiony sensu, ze az sciska. Totalne dno.

O_o
Przecież ten film idealnie oddaje realia Discworldu - wszelkie projekt postaci/architektura są wzorowane na książce "Sztuka Świata Dysku". Jedyne, do czego mogę się przyczepić to głos Śmierci (aczkolwiek nie potrafiłbym powiedzieć, jaki powinien być).


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 359
Dołączył(a): 12.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 13:30 
Cytuj  
Keii napisał(a):
głos Śmierci (aczkolwiek nie potrafiłbym powiedzieć, jaki powinien być).

Powinien brzmiec CapsLock'owo =].


_________________
[ i rooted crap here ]

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 13:50 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Jedyne, do czego mogę się przyczepić to głos Śmierci (aczkolwiek nie potrafiłbym powiedzieć, jaki powinien być).


Ja akurat potrafilbym powiedziec jaki powinien byc, w koncu P. pisal o tym wielokrotnie. Inna sprawa ze zmienic ten opis na faktyczny glos to juz problem :D


pozdrawiam

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 15:17 
Cytuj  
Keii napisał(a):
kozas15 napisał(a):
Swoja droga widzialem kiedys film oparty na "wiedzmikolaju" Pratchetta. Naprawde szczerze odradzam. Film jest tak tragiczny, niesmieszny i ogolnie tak pozbawiony sensu, ze az sciska. Totalne dno.

O_o
Przecież ten film idealnie oddaje realia Discworldu - wszelkie projekt postaci/architektura są wzorowane na książce "Sztuka Świata Dysku". Jedyne, do czego mogę się przyczepić to głos Śmierci (aczkolwiek nie potrafiłbym powiedzieć, jaki powinien być).


Nie wiem, dla mnie byl po prostu tragiczny. Przyczepic sie moge do wszystkiego : fabuly( jesli taka byla w wiedzmikolaju, to nie chce tego czytac), humoru( a raczej jego braku), kompletnej nudy, mizernego aktorstwa, fabuly( ponownie), nudy i braku sensu fabuly.
A to czy architektura i postacie pasuja do Discworlda malo mnie interesuje, skoro film byl masakrycznie nudny. Cos jak Postal 2 w swiecie gier( jesli chodzi o nude).


_________________
Obrazek

***

Posty: 696
Dołączył(a): 18.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 15:41 
Cytuj  
kozas15 napisał(a):
Cos jak Postal 2 w swiecie gier( jesli chodzi o nude).


Ja lubię sikać ludziom po twarzach :\

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 15:43 
Cytuj  
Bleh, juz nawet nie o to chodzi ze postal byl obrzydliwy, ale nuda to jego zdecydowanie najwiekszy grzech.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 15:51 
Cytuj  
Mi się tam go ciekawie oglądało, może po prostu to film dla fanów Terry'ego (parę znajomych osób go widziało i podzielają moją opinię ;)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 15:58 
Cytuj  
Jestem fanem Pratchetta, bo inaczej zapewne nie uslyszalbym o tym filmie.
Chyba ze przez fan=wszystkie przeczytane ksiazki, to rzeczywiscie nie jestem, bo przeczytalem ich moze polowe.
Znajomy fan Pratchetta takze uwaza ten film za shit.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 16:31 
Cytuj  
Pratchett na dlugim dystansie moze byc troche meczacy, bo ksiazki i styl pisania w sumie sa identyczne w kazdej pozycji z serii. Mnie smnieszyky bardzo przez pierwszych kilka pozycji. Teraz smieje sie juz mniej, bo dowcip czesto sie powtzarza. Co nie zmnienia faktu, ze sa to lekkie i przyjemne oraz swietnie napisane ksiazki i w dzien premiery kolejnej zawsze ide do ksiegarni.
Jak to czesto bywa smierc pisarza zwieksza czytelnictow jego dziel. Moje ostanie nabytki:
Ryszard Kapuscinski - Podroze z Herodotem
Kurt Vonnegut - Sinobrody
O obu autorach powiedzano chyba juz wszystko ostanio, wiec nie ma sensu sie rozpisywac. Powiem tylko: polecam.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2331
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 17:01 
Cytuj  
Wiedzmikolaj to akurat ssal dupę straszliwie ;]

**

Posty: 234
Dołączył(a): 15.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2007, 17:08 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jak to czesto bywa smierc pisarza zwieksza czytelnictow jego dziel. Moje ostanie nabytki:
Ryszard Kapuscinski - Podroze z Herodotem
Kurt Vonnegut - Sinobrody
O obu autorach powiedzano chyba juz wszystko ostanio, wiec nie ma sensu sie rozpisywac. Powiem tylko: polecam.


Heh, mam to samo, co prawda Vonnegut to Hokus-Pokus i Śniadanie mistrzów jak narazie ale Rzeźnia numer 5 sie wlasnie kupuje.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2690 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 135  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.