mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 67  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 18:14 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Juwenalia nadchodzą więc promocje na alkohol się zaczęły i zaszalałem.
Kupiłem harnasia za 1,75 .
........co za lura

ja już nie daję rady wypić koncerniaków, z automatu odrzucają po jednym łyku


_________________
Obrazek

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 20:04 
Cytuj  
Sliwka, Wiśnia i Jabłko w Piwie z browaru Kormoran całkiem smaczne, nie czuć chemii więc jeśli ktoś lubi takie piwa to polecam.

Dla mnie jednak to coś w stylu picią whisky z colą. Osobiście jej nie lubię, więc nie dolewam coli by móc ją wypić tylko po prostu jej nie piję. Tak samo w przypadku piwa z sokiem. Piwo piję dla smaku, goryczki. Nie potrzebuję soku wiśniowego do tego.
Z innych piw z browaru Kormoran próbowałem całkiem ciekawe wielozbożowe Warnijskie.


@ Varenthin

Dzięki za info dot. Pszeniczniaka. Jeszcze nie udało mi się go dorwać, ale będę szukał. Ostatnio próbowałem Krombacher Weizen. Całkiem niezły, przyjemny aromat, ale Svyturys w moim osobistym rankingu nadal nie pobity. Obołon pszeniczny bez rewelacji.

Co do koncerniaków to również ich nie tykam jeśli mam wybór. Zastanawia mnie czy dobrą metodą, takim papierkiem lakmusowym, jest patrzenie na skład. Jeśli zamiast podania: woda, słód (jęczmienny, pszeniczny, inny), chmiel, czasem drożdże piszą jedynie "Zawiera słód jęczmnienny" to chyba możemy założyć, że dodają jakieś ścierwa którymi nie chcą się chwalić więc można je z automatu odrzucić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 20:36 
Cytuj  
Ja juz od dawna koncerniakow nie daje rady pic, chyba ze gdzies na plazy, do ryby.

To chyba nie jest zadna tajemnica, ze w koncernach piwo robi sie z ekstraktow. Dlatego zawsze smakuja tak samo, nijako. W prawdziwym browarze kazda warka sie troche od siebie rozni, bo browarnik to nie robot.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 8 maja 2012, 21:00 
Cytuj  
z Kormorana to ja lubie "Jasne mocno chmielone"
pozdro :]


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

****

Posty: 1527
Dołączył(a): 27.10.2006
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 21:46 
Cytuj  
W końcu dorwałem Pszeniczniaka. Zdecydowane jedno z najlepszych polskich piw pszenicznych, jednak brakowało mi silniejszej nuty owocowej.

Chyba nikt wcześniej o nim nie wspominał chociaż zapewnie piwo to jest znane części z was - Ciechan Lagerowe

Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny (ok 3 zł za butelkę) to jest to wg mnie absolutna czołówka polskich piw dolnej fermentacji. Mętny, niefiltrowany (ale pasteryzowany) lager. Rewelacyjny, z wyraźną goryczką. Dostępny w sprzedaży od jesieni zeszłego roku.

Z innych ciekawych piw polecam Klasztorne z Manufaktury Piwnej Browaru Jabłonowo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2012, 22:29 
Cytuj  
Przez ostatni weekend opijalem sie Pilsnerem-Urquellem. To jest jednak przepasc pomiedzy nim, a naszymi rodzimymi z koncentratu i na spirytusie. Wiecej nie tkne polskiego marketowego piwa. Na ta chwile tylko Pilsner i Perlenbacher.

X.

PS. Nawet czeski Kozel dla plebsu jest duzo lepszy niz nasze markowe :/


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 00:00 
Cytuj  
gratulacje odkrycia ameryki
ale z tym parlenbacherem to przesadzasz :)

no i jest "juz" bardzo dobre masowe polskie piwko: "wrocławskie" (dziesiątka) i "książęce" (jedenastka) z Lwówka Śląskiego, nie gorsze od _dobrych_ czeskich browarków


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 07:24 
Cytuj  
Buffchef napisał(a):
ale z tym parlenbacherem to przesadzasz :)

W porownaniu z naszymi masowymi? Kazde piwo wazone bedzie duzo lepsze od zaprawianego spirytem.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 11:30 
Cytuj  
Ja od pilsnera wole grolsha. Pilsner nigdy mi nie podpasił.

Ja obecnie szukam jakiegoś dobrego miodowego. Możecie coś polecić sprawdzonego?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 13:01 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Ja od pilsnera wole grolsha. Pilsner nigdy mi nie podpasił.

Ja obecnie szukam jakiegoś dobrego miodowego. Możecie coś polecić sprawdzonego?

Ciechan Miodowy :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 13:03 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Ja od pilsnera wole grolsha. Pilsner nigdy mi nie podpasił.

Ja obecnie szukam jakiegoś dobrego miodowego. Możecie coś polecić sprawdzonego?


Piwo na miodzie gryczanym z Jablonowa.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 13:37 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Buffchef napisał(a):
ale z tym parlenbacherem to przesadzasz :)

W porownaniu z naszymi masowymi? Kazde piwo wazone bedzie duzo lepsze od zaprawianego spirytem.

X.


Xanth... damn u ;p

A co do zaprawiania spirytem to ciekaw jestem skąd masz takie informacje? Chyba, że mówisz o jakichś markach eko...

Cichan miodowy IMO się zepsuł.

Jak macie dojście do piwka o nazwie Bernard (takie całe owinięte papierem) to skosztujcie Bernarda z Kniei i miodowego, wymiatają większość piwek aktualnie na rynku.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 14:34 
Cytuj  
Bernard grapefruitowy jest dobry.

Do piw mocnych dolewa sie spirytusu, to zadna tajemnica.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 15:30 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Xanth... damn u ;p

Wiesz jak sie robi piwo w Polsce? Popularne marki typu Tyskie czy Zywiec? Bierze sie koncentrat, miesza z wodą i dolewa spirytusu dla mocy. A potem butelkuje. Przeczytaj chociaz sklad na butelce, to cos nie ma nic wspolnego z piwem.

X.

PS. Przeczytam za ciebie: extrakt, słód jęczmienny, woda, alkohol, kolo chmielu to cos nawet nie stalo.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 15:42 
Cytuj  
Zrobcie sobie sami piwo !!!!!!!
Warzenie własnego piwa w domu jest proste, niedrogie i najprawdopodobniej końcowy produkt będzie lepszy niż jakiekolwiek inne piwo które możesz kupić w sklepie.

Wystarczy sobie kupic brewkita na allegro:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... ng=brewkit

Przewaznie do kazdego brewkita jest instrukcja jak zrobic z tego piwo.

Dalej, potrzebny nam bedzie jeszcze Fermentator:

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ory=0&sg=1

oraz areometr

http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... g=areometr

W procesie domowego ważenia piwa rozróżnia się kilka faz, są nimi:

- przygotowanie fermentatora - mycie i dezynfekcja, (potrzebny czas 10 min),
- przygotowanie zacieru - czyli zaczynu do fermentacji ze składników w brewkit'cie (koncentrat, cukier, drożdże, woda), (45-60 min),
- fermentacja w fermentatorze (beczce), (ok. 7 dni),
- rozlew do butelek, (30-60min),
- leżakowanie (dojrzewanie), (minimum 3-4 tygodnie);

Obrazek

Srednio koszt takiego piwa wyniesie 1zl za pol litra !!!!!!!!! A smak MEGA ZAJEBISTY !


_________________




Ostatnio edytowano 15 maja 2012, 15:45 przez Huragan, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 15:43 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Shador von Dal napisał(a):
Xanth... damn u ;p

Wiesz jak sie robi piwo w Polsce? Popularne marki typu Tyskie czy Zywiec? Bierze sie koncentrat, miesza z wodą i dolewa spirytusu dla mocy. A potem butelkuje. Przeczytaj chociaz sklad na butelce, to cos nie ma nic wspolnego z piwem.

X.

PS. Przeczytam za ciebie: extrakt, słód jęczmienny, woda, alkohol, kolo chmielu to cos nawet nie stalo.


Wiem jak się robi piwo w Polsce :)

A co wynika z tego co napisałeś?

Ekstrakt (słód jęczmienny przed fermentacją) czyli to co nadaje smak piwu (edit: między innymi to co nadaje smak piwu).
Słód jęczmienny który jest wykorzystywany do fermentacji podczas której powstaje alko.
Woda no bo coś musisz pić.
Alkohol bo jest on w butelce po fermentacji...

A co do szyszek chmielu to są one dodawane nawet Ci mogę powiedzieć w jakiej proporcji i od kogo wielkie browary je zamawiają... ale po co i tak lepiej wiesz.

Jak rozumiem lepiej być krzykaczem który powtarza opinie powtarzane przez ogół niż usiąść i poczytać czy też pojechać do browaru i zobaczyć...


Akurat trafiłeś w temat na którym mam gruntowną wiedzę.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 15 maja 2012, 15:52 przez ShadorVD, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 15:50 
Cytuj  
Dla milosnikow Diablo 3 polecam 8% piwo DIABOLO

Obrazek

http://www.destylacja.com/pl/p/BREWFERM-DIABOLO/389


_________________



*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 16:25 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
[ciach]

A co do szyszek chmielu to są one dodawane nawet Ci mogę powiedzieć w jakiej proporcji i od kogo wielkie browary je zamawiają... ale po co i tak lepiej wiesz.

Jak rozumiem lepiej być krzykaczem który powtarza opinie powtarzane przez ogół niż usiąść i poczytać czy też pojechać do browaru i zobaczyć...


Akurat trafiłeś w temat na którym mam gruntowną wiedzę.

no to się podziel tą wiedzą, może mało krzyczę, ale jestem bardzo ciekawy :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 17:09 
Cytuj  
Szyszek chmielu, jako takich się już nie używa tylko sprowadza się je (ostatnio) z Niemiec/Czech w formie wysuszonej i sprasowanej (ew. ekstrakt). Na szczęście ostatnio zostały zakończone rozmowy odnośnie tego aby zwiększać wykorzystanie Polskiego.

Dużo osób tutaj wspomniało o Pilsnerze którego smak nie zmienił się od samego początku co potwierdzają sensolodzy w cyklicznych badaniach piw. A Pilsner jest produkowany przez ten sam koncern co i Tyskie (ostatnio produkcja wróciła do Czech).

Odnośnie piw z dużych koncernów a zerknijcie sobie na Tyskie Klasyczne i jego etykietę:
- typ słodu
- typ chmielu
- drożdże

edit:
Jeśli macie jakieś pytania z chęcią odpowiem bo po prostu lubię piwo i udzielam się w środowiskach piwnych.

Dowiem się dlaczego nie jest podany w składzie mainstreamowych piw chmiel.

Byłem przed chwilą na stronie Tyskiego i tam jest napisane, że zawiera chmiel, podejrzewam, że brak na etykiecie jest spowodowany tym, że nie mają obowiązku go zamieszczać na opakowaniu.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 15 maja 2012, 17:37 przez ShadorVD, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 maja 2012, 17:20 
Cytuj  
Zwykle Tyskie jednak chmielu nie ma tak jak i wiekszosc mainstreamowych piw.. wiec Xanth mial racje mowiac ze chmielu to one nie widzialy i sa szczynami.
Shador, nie cwaniakuj wyskakujac z piwem, ktore mialo premiere dopiero jakies 2 tyg temu (Tyskie klasyczne) wmawiajac ze takie bylo wczesniej .


_________________



Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 67  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.