mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 21:23 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
A jak ocenic jakosc polityka, ktory nic nie robi? :lol:

A skad wiesz , ze nic nie robil? Masz spis jego dzialalnosci prze dwie kadencje? Wejscie do unii i nato bylo za kwasniewskiego, jak glowa panstwa mial w tym spory udzial. Przez zachod jest oceniany pozytywnie, nawet rozpatrywano jego kandydature na stanowiska miedzynarodowe. Fajnie pluc na prezydenta chociaz nie ma sie pojecia o jego pracy i roli w naszym panstwie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 21:33 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wejscie do unii i nato bylo za kwasniewskiego, jak glowa panstwa mial w tym spory udzial.

to byl bardziej joke z mojej strony, bo w zasadzie nie mogl nic kompletnie nie robic... a co do wejscia do nato czy unii, jakby byl inny prezydent tez bysmy weszli... a wejscie do unii za bardzo nei zmienilo ;)


_________________
.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 21:40 
Cytuj  
pamietajmy ze prezydent Polski ma male uprawnienia..
np. prezydent Polski a USA


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 22:00 
Cytuj  
Cytuj:
Politycy SLD którzy się nie wykazali siedzą w więzieniu...chyba Ziobro nie chce podzielić ich losu :]

Mniej niż 10 siedzi za kratkami, kradło wielu, jak na mój gust wielu po prostu nabrało ile mogło i zniekneło ze sceny politycznej, co zresztą bardzo podobne do sceny politycznej w usa, szkoda że u nas jest gorzej gospodarczo :<.

Cytuj:
A skad wiesz , ze nic nie robil? Masz spis jego dzialalnosci prze dwie kadencje? Wejscie do unii i nato bylo za kwasniewskiego, jak glowa panstwa mial w tym spory udzial. Przez zachod jest oceniany pozytywnie, nawet rozpatrywano jego kandydature na stanowiska miedzynarodowe. Fajnie pluc na prezydenta chociaz nie ma sie pojecia o jego pracy i roli w naszym panstwie.

Porównując pana Kwaśniewskiego do panów Giertychów czy p. Leppera to pewnie i tak, ale porównaj sobie dokonania Kwaśniewskiego i jego rządów do poczynań Margaret Thatcher, różnica jest taka że ona robiła to pierwszy raz on powinien tylko próbować ją naśladować. Kwaśniewski przymknął oczy na prywatyzacje. popełnił wiele błędów. Jedna sprawa jest reprezentatywny i zgadzał się z opinią wszystkich, więc nigdzie nie robił problemów, zgadzał się na wszystkie warunki, więc za dużo przez niego nie skorzystaliśmy, UE daje mi póki co możliwość wyjazdu za granice, dla bardziej zamożnych dotacja z UE i pomoc w założeniu firmy. Ale teraz nawet założenie firmy to też w miare ryzykowna inwestycja, w moim mieście amortyzacje stosuje się w sposobie degresywnym(to jest stosowane w tragicznych sytuacjach), szanse na założenie rentownej firmy + jakiegoś zarobku są małe.
Gdyby Kwaśniewski i cała hołota byłaby bardziej pracowita większość azjatyckich inwestycji nie była umiejscawiana na Słowacji ale w Polsce, ale tak to GoodFuckingGame. Aktualniemasa osób z Polski wyjeżdza na zachód, powiedz mi czemu na Słowacji czy w Czechach tak nie jest, w 1990 mieliśmy taką samą sytuacje gospodarczo-polityczną.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 22:16 
Cytuj  
Seraf napisał(a):
Porównując pana Kwaśniewskiego do panów Giertychów czy p. Leppera to pewnie i tak, ale porównaj sobie dokonania Kwaśniewskiego i jego rządów do poczynań Margaret Thatcher, różnica jest taka że ona robiła to pierwszy raz on powinien tylko próbować ją naśladować.


:roll:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Margaret_Thatcher

Kod:
Margaret Thatcher (ur. 13 października 1925 r.) - wybitny polityk brytyjski, premier Wielkiej Brytanii w latach 1979-1990, chemik, prawnik


Wiec plz nie porównój premiera W.B a polskiego prezydenta


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 22:19 
Cytuj  
[target="MagPS"]kukiz niech idzie na (again?) odwyk, a nie pisze teksty piosenek, a tym bardziej je śpiewać...zreszta zwykly marketing - zrobic skandal...rzecz czesto spotykana u ludzi ktorzy maja problem z brakiem zainteresowania wlasna osobą...niech lepiej kupia sobie psa, taniej wyjdzie[/quote]
Ależ to nie była piosenka marketingowa, bardziej undegroundowa ;) .
Kukiz poruszył wcześniej też pewien temat tabu, mianowicie o hip hop'ie i całym światku, ćpanie, kradzieże to była chyba tylko jedyna osoba która się "odważyła?" powiedzieć coś o tym. W obu kwestiach się z nim zgadzam, jeżeli uważasz że Politycy SLD nie kradli a wszystko to zmowa PiS, LPR oraz Samobrony droga wolna, możesz się nawet chwalić za granicą jacy Ci politycy byli wspaniali i co zrobili przez te pare lat, nikt Ci tego nie zabroni. A czy powinien iść na odwyk co kogo to obchodzi? czy on mi śpiewa o tym że wódka jest dobra i powiniem pić codzień? oprócz tego że chcesz zminimalizować jego osobe nie widze większego znaczenia tego 'docinka'.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 22:27 
Cytuj  
Seraf napisał(a):
Ależ to nie była piosenka marketingowa, bardziej undegroundowa ;) .
Kukiz poruszył wcześniej też pewien temat tabu, mianowicie o hip hop'ie i całym światku, ćpanie, kradzieże to była chyba tylko jedyna osoba która się "odważyła?" powiedzieć coś o tym. W obu kwestiach się z nim zgadzam, jeżeli uważasz że Politycy SLD nie kradli a wszystko to zmowa PiS, LPR oraz Samobrony droga wolna, możesz się nawet chwalić za granicą jacy Ci politycy byli wspaniali i co zrobili przez te pare lat, nikt Ci tego nie zabroni. A czy powinien iść na odwyk co kogo to obchodzi? czy on mi śpiewa o tym że wódka jest dobra i powiniem pić codzień? oprócz tego że chcesz zminimalizować jego osobe nie widze większego znaczenia tego 'docinka'.


Kod:
Politycy SLD którzy się nie wykazali siedzą w więzieniu

Wiesz kto to napisal pare postow wczesniej?
Powiem wiecej ludzie ktorzy byli w SLD tacy np. jak Łapiński (minister zdrowia za czasów Miller-a) dałbym w m*rdę...ale przez jednego idiote nie bede ocenial ludzi ktorych Cenię.
A moglbys odp. na mój wcześniejszy post?


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 22:29 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Wiec plz nie porównój premiera W.B a polskiego prezydenta

Mam rozumieć że przyznajesz mi racje że nie był wartościowym prezydentem? Były prezydent Lech Wałęsa był także człowiekiem niewykształconym i jeżeli go porównując do p. Kwaśniewskiego to chyba jednak Kwaśniewsi lepiej wypada. Jednakże trzeba ustalić co oznacza dobry prezydent, przez jaki pryzmat uznajemy kogoś dobrym prezydentem.

Oprócz wielu określeń uważam że powinna być jedna najważniejsza, stawiania dobra państwa ponad dobro własnej partii do której się przynależy. Mimo że to straszne uogólnienie uważam żę to powinien być swoisty trzon, prezydentury.

A co do prezydenta elekta Kaczyńskiego, uważam że on powinien być prezydntem w dobie prywatazacji, to byłoby wtenczas najlepsze wyjście, głownie dlatego że ten człowiek to idealista, i na pewno niektóre sprawy przypilnowałby dokładnie.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 22:34 
Cytuj  
Seraf napisał(a):
Mam rozumieć że przyznajesz mi racje że nie był wartościowym prezydentem? Były prezydent Lech Wałęsa był także człowiekiem niewykształconym i jeżeli go porównując do p. Kwaśniewskiego to chyba jednak Kwaśniewsi lepiej wypada. Jednakże trzeba ustalić co oznacza dobry prezydent, przez jaki pryzmat uznajemy kogoś dobrym prezydentem.


:o

y...nie wiem Co powiedziec...

Duze uprawnienia Prezydent Usa > Premier W.B. > Premier Polski > Prezydent Polski > Królowa W.B. Male uprawnienia

Co do Prezydenta Usa moge sie troche mylic


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 22:38 
Cytuj  
Cytuj:
Powiem wiecej ludzie ktorzy byli w SLD tacy np. jak Łapiński (minister zdrowia za czasów Miller-a) dałbym w m*rdę...ale przez jednego
idiote nie bede ocenial ludzi ktorych Cenię

Rozumiem że komisje śledze to były farsy, ale jeżeli masz na myśli p. Sobotke czy p.Kalisza to zostali oni skazani poprzez sąd a nie wyśmiani przez Giertycha, ingerencje polityczne w wyrokach sędziów? czy co wnioskujesz? Jak dla mnie poczynania Kwaśniewskiego w ostatnich dniach są niestety żałosne, po pierwsze nie ma dowodów na ich niewinność czy niesłuszne skazanie i chce to wykonać w trybie natychmiastowym, śmierdzi to układami na kilometr.

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 22:49 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Seraf napisał(a):
Mam rozumieć że przyznajesz mi racje że nie był wartościowym prezydentem? Były prezydent Lech Wałęsa był także człowiekiem niewykształconym i jeżeli go porównując do p. Kwaśniewskiego to chyba jednak Kwaśniewsi lepiej wypada. Jednakże trzeba ustalić co oznacza dobry prezydent, przez jaki pryzmat uznajemy kogoś dobrym prezydentem.


:o

y...nie wiem Co powiedziec...

Duze uprawnienia Prezydent Usa > Premier W.B. > Premier Polski > Prezydent Polski > Królowa W.B. Male uprawnienia

Co do Prezydenta Usa moge sie troche mylic

Prezydent Polski ma chyba możliwość weta oraz inne możliwości pozwalające ingerować w sytuacjach kiedy są pewne "nieprawidłowości".
Wikipedia napisał(a):
ratyfikuje i wypowiada umowy międzynarodowe.
Jakoś nie chce mi się wierzyć że pan prezydent Kwaśniewski był ofiarą własnej partii i musiał podpisywać wszystkie dokumenty, umowy międzynarodowe bez zapoznania się z konsekwencjami tych umów. Imho jego największymi grzechami są kpienie z narodowej pamięci, 'kolesiostwo', oraz biernośc w każdej sprawie.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 22:58 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Powiem wiecej ludzie ktorzy byli w SLD tacy np. jak Łapiński (minister zdrowia za czasów Miller-a) dałbym w m*rdę...ale przez jednego
idiote nie bede ocenial ludzi ktorych Cenię

Seraf napisał(a):
Rozumiem że komisje śledze to były farsy, ale jeżeli masz na myśli p. Sobotke czy p.Kalisza to zostali oni skazani poprzez sąd a nie wyśmiani przez Giertycha, ingerencje polityczne w wyrokach sędziów? czy co wnioskujesz?


dopiero za którymś razem zrozumiałem :oops: ,o co Ci chodzi
Jeśli dobrze zrozumiałem sens twojej wypowiedzi.
Twierdze że to dobrze że Sobotka siedzi/będzie siedział w kiciu (jeśli tylko zrobił to, o co się go oskarża, czy zrobił to czy nie, nie wiem, od tego jest sąd), ale plz tylko nie dawaj znaku równości wobec tego co zrobił Sobotka a Kalisz (jeśli dobrze pamiętam, Kalisz ma zapłacić 8k za pomówienie). Czemu? Gdyż to co zrobił? Sobotka to zwykłe sk*, a Kalisz co najwyżej źle postąpił

edit: dodałem ostatnie zdanie


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."


Ostatnio edytowano 5 gru 2005, 00:01 przez MagPS, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2005, 23:55 
Cytuj  
Seraf w Polsce za polityke podatkowa w stosunku do inwestorow zagranicznych ustala parlament nie prezydent. Slowacja przyciaga podatkiem liniowym. Poza tym polski prezydent to nie premier WB, nie ten urzad. Pisanie, ze jak by nie byl to kwach tylko ktos inny to i tak bysmy weszli jest glupie. Byl Kwasniwski, weszlismy do unii i nato. Nikt nam nie da gwarancji, ze z Kaczynskim by sie to udalo.

***

Posty: 511
Dołączył(a): 9.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 gru 2005, 01:57 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Sobotka to zwykłe sk*, a Kalisz co najwyżej źle postąpił

Zgadzam się, przepraszam za złe przedstawienie mojego poglądu, pisze za bardzo chaotycznie :(.

[quote=Tor-Bled-Nam"]Seraf w Polsce za polityke podatkowa w stosunku do inwestorow zagranicznych ustala parlament nie prezydent. Slowacja przyciaga podatkiem liniowym. Poza tym polski prezydent to nie premier WB, nie ten urzad. Pisanie, ze jak by nie byl to kwach tylko ktos inny to i tak bysmy weszli jest glupie. Byl Kwasniwski, weszlismy do unii i nato. Nikt nam nie da gwarancji, ze z Kaczynskim by sie to udalo.[/quote]
Zgadzam się. Troche za bardzo skupiłem się na prezydencie Kwaśniewskim, lecz ciągle uważam że Kwaśniewski powinien zareagować w wielu sytuacjach a wszystkiego niezauważał(ba można nawet spekulować że był uwikłany w ciemne interesy, i nie byłyby to spekulacje bezpodstawne). Prezydent winien czuwać nad dobrem państwa a nie kolegów z partii(ale to chyba zbyt górnolotne jak na aktualne czasy).
Cuż nie ma się o co sprzecać, nikt mnie nie wyciągnie z przekonania że Kwaśniewski przymykał na wszystkie ciemne interesy oko, a o niektórych na pewno wiedział troszke więcej, czy uczestniczył wg mnie raczej nie, chociaż kto wie.
Zastanawiam się kiedy nadejdzie czas że w Polsce będze można normalnie żyć :) , tak jak chociażby w innych krajach europejskich :wink: .

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 5 gru 2005, 08:39 
Cytuj  
A propos wypuszczania przez Kaczora, ponoc maja zwolnic teraz pana Sikore, czylki protoplaste bohatera "Długu" ( oczywiscie tego, ktorego gral Gonera, nie Chyra ).

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 5 gru 2005, 09:30 
Cytuj  
Tak, ale o tym drugim - Brylińskim już nikt nie wspomina - a siedzą przecież za to samo...


_________________
Altaya | BF4

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 gru 2005, 11:21 
Cytuj  
Jak dla mnie poczynania Kwaśniewskiego w ostatnich dniach są niestety żałosne, po pierwsze nie ma dowodów na ich niewinność czy niesłuszne skazanie i chce to wykonać w trybie natychmiastowym, śmierdzi to układami na kilometr.

Zanim sie zaczniesz wypowiadac, to moze upewnij sie czy znasz prawo dobrze.
Osoba ulaskawiona, a nie uniewinniona (tego akurat prez nie moze) pozostaje dalej winna, z ryzykiem recydywy ale juz nie odbywa kary.

Dokladniej, to prezydent ma perogatywy, i wedlug swojego kaprysu moze z nich korzystac. Takie pozostalosci po monarchii.

EDIT: I dokladnie to co souless napisal, jest to (w moim przekonaniu, przy okazji) pokazaniu slepym wyborcom, co juz kacza moze i ze wiecej bedzie mogla, w koncu zwiekszenie praw prezydenta, albo nawet perogatyw, ktore nie podlegaja konstasygnatom (czy jakos tak), mowia same za siebie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 gru 2005, 11:30 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
EDIT: I dokladnie to co souless napisal, jest to (w moim przekonaniu, przy okazji) pokazaniu slepym wyborcom, co juz kacza moze i ze wiecej bedzie mogla, w koncu zwiekszenie praw prezydenta, albo nawet perogatyw, ktore nie podlegaja konstasygnatom (czy jakos tak), mowia same za siebie.


ja bym poszedł w tym wróżeniu znacznie dalej. Wiadomo, że po Kaczkach nadejdą czasy Andrzejka, więc może Kwaśniewski swoimi ostatnimi prezydenckimi perogatywami chce nam uświadomić naszą niewiedzę i prostactwo oraz przestrzec przed Lepperem? :o

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 5 gru 2005, 11:43 
Cytuj  
Przynajmniej solarium bedzie za free...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 5 gru 2005, 11:55 
Cytuj  
Pieszczoch - solarium wtedy będzie jedynie dla wybranych:) co to by było gdyby wszyscy mieli możliwość wyglądania jak miłościwie nam panujący?:)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.