mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2007, 11:52 
Cytuj  
@up u mnie na pierwszym roku byl koles na podstawach javy sortowal tablice w mniej wiecej taki sposob main.sortuj(tablica); ,dziwil sie ze mu nie dziala i mial pretensje do prowadzacego laborki ze ma zjebanego kompa. hint: w klasie main oczywiscie niezdefiniowale metody sortuj ;-)


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired


Posty: 30
Dołączył(a): 29.12.2006
Offline
PostNapisane: 4 sty 2007, 12:30 
Cytuj  
--- wątek wykasowany --


Ostatnio edytowano 11 paź 2007, 06:01 przez ima1000w, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 4 sty 2007, 13:07 
Cytuj  
na poczatek zrozum ten billboard ;-)
Obrazek


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 sty 2007, 20:03 
Cytuj  
Troche za duzo tych ksiazek, pierwsze 4 to jest dokladnie to samo z roznymi tytulami.

Poza tym, jak juz przeczytasz pierwsze dwie, to bedziesz wiedzial czego dalej potrzebujesz i znajdziesz to sobie w necie, albo bedziesz mial przynajmniej podstawy zeby wybrac nastepna ksiazke. Nie ma sensu planowac wszystkiego :)

Fabian: Ale to w C jest, a nie javie :P Java chyba nie ma typow danych afair, albo jakos dziwnie to ma :)


_________________
Nestor#1522

******

Posty: 4659
Dołączył(a): 12.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2007, 10:30 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Fabian: Ale to w C jest, a nie javie :P Java chyba nie ma typow danych afair, albo jakos dziwnie to ma :)


hmm dawno w javie nei pisalem ale iirc to sa typy ;-)
zreszta co za roznica wystarczy miec ogolna wiedze o programowaniu zeby zgadnac c otam jest napisane :]


_________________
Noregoth active
Flonoe, Milea retired

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 5 sty 2007, 12:01 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
Smashie napisał(a):
Książki do programowania to cyrk na kółkach.

Nie da się nauczyć człowieka myśleć logicznie :)

Moja książka to: dowolne źródło programu z Internetu, edytor tekstowy, kompilator + eksperymenty z tym kodem.

There.


masz jakieś pojęcie o programowaniu czy tak pieprzysz dla zabicia nudy ? -jesli tak sie uczyles programowac to naprawde musiales byc geniuszem heh: ) - zawsze trzeba poznać podstawy (choćby takie jak składnię języka, dziedziczenie, polimorfizm - wiedziec co to wogole jest - w kodzie tego nie pisze ) ,bo co z tego że będzie się gapił w kod programu i testował go metodą prób i błędów jak nie będzie rozumiał zasad działania poszczególnych struktur - a potem wyrośnie jakiś domorosły koder z masą luk w podstawach , za kody innych programow to mozna sie brac jak sie ma juz jakotakie pojecie o programowaniu , ale napewo nie na początku


I na początek bardzo ważna jest dobra książka - właśnie po to żeby cię nauczyła myślenia logicznego i obiektowego .... a uczyć sie programowania z kodu(na początku) to tak jak uczyc sie podstaw karate z filmów wideo : )



Tak, tak właśnie się nauczyłem, gdy byłem jeszcze dzieciakiem, co prawda był to język oparty na BASIC-u, ale napisałem w nim wszystko, co byłem w stanie wymyśleć :)

Oczywiście, że nie wiedziałem co to polimorfizm, w ogóle nie znałem pojęcia klasy, obiektu, ale dlaczego? Wtedy uczyłem się języka proceduralnego, a tam takie zjawiska nie występują :)

Tak na prawde programowanie to sztuka myślenia.


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.


Posty: 30
Dołączył(a): 29.12.2006
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 16:20 
Cytuj  
--- wątek wykasowany --


Ostatnio edytowano 11 paź 2007, 06:02 przez ima1000w, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 9 sty 2007, 16:28 
Cytuj  
Brawo? Dobrze sie spisales? Gratulacje?

Ktorego z powyzszych komentarzy sie spodziewales?


pozdrawiam


Posty: 30
Dołączył(a): 29.12.2006
Offline
PostNapisane: 10 sty 2007, 14:54 
Cytuj  
--- wątek wykasowany --


Ostatnio edytowano 11 paź 2007, 06:02 przez ima1000w, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 30
Dołączył(a): 29.12.2006
Offline
PostNapisane: 11 mar 2007, 16:27 
Cytuj  
--- wątek wykasowany --


Ostatnio edytowano 11 paź 2007, 06:03 przez ima1000w, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 mar 2007, 16:29 
Cytuj  
No i?


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 mar 2007, 17:50 
Cytuj  
no i kiedys bedzie pro koderem i kazde wakacje bedzie spedzal na seszelach masowany przez piersiaste azjatki :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 11 mar 2007, 18:54 
Cytuj  
ale przed tym krzywy kregoslup, grube szkielka, impotencja i atak serca ;f


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 mar 2007, 19:56 
Cytuj  
Motopompa napisał(a):
ale przed tym krzywy kregoslup, grube szkielka, impotencja i atak serca ;f


mozna to wszystko miec od grania w WOWa ;)
z dwojga zlego,lepiej sie czegos nauczyc przy okazji.

Obrazek


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**

Posty: 281
Dołączył(a): 5.09.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2007, 14:34 
Cytuj  
HAHAHA ten odcinek southparka jak graja w WoW'a jest świetny.

A co do tematu to sam zaczelem nauke programowania od javy ale jakos mnie nie przekonala do siebie :D Wiec zaczelem C++ z bibliotekami grafik 2d i jest swietnie (tylko szkoda ze uzywaja one directx a nie opengl).


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 13 mar 2007, 08:53 
Cytuj  
Koderem nie jestem, ale nigdy z zadnej ksiazki sie niczego nie nauczylem.

Tutoriale, artykuly w necie, etc. ksiazki sa dobre jak to wszystko se chcesz potem poukladac albo cos sprawdzic ;)

Ciekawe ze najwiecej sie nauczylem programowac piszac skrypty w php ;) afaik dla poczatkujacych python jest calkiem dobry.

btw pro koduja tylko w assemblerze ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 13 mar 2007, 19:48 
Cytuj  
IMHO jak sie nauczysz jednego jezyka programowania, latwo sie nauczysz kolejnych, w kazdym razie ja tak mam :D . Nie wiem po co kupujesz podrecznik itd. nie lepiej poszukac czegos w necie? Sam polecam pythona Latwy prosty przyjemny, dodatkowo ma
wlasne bardzo dobre darmowe tutoriale.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 13 mar 2007, 19:56 
Cytuj  
Ja sie ucze w szkole XD Nie musze miec zadnych podrecznikow, a zawsze to( przynajmniej IMO) lepiej niz z netu gdy jest koles ktory wytlumaczy co i jak.
I rzeczywiscie po jednym jezyku, nastepne przychodza latwiej do glowy.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2007, 14:19 
Cytuj  
Sszczurr napisał(a):
A co do tematu to sam zaczelem nauke programowania od javy ale jakos mnie nie przekonala do siebie :D Wiec zaczelem C++ z bibliotekami grafik 2d i jest swietnie (tylko szkoda ze uzywaja one directx a nie opengl).

OpenGL ma zbudowane biblioteki dla kazdego co popularniejszego języka, więc możesz spokojnie pobujać się bezpośrednio w OpenGL:
http://www.opengl.org/resources/java/
Poza tym java ma swoje środowisko 3d - Java3D (http://java.sun.com/products/java-media/3D/), które jest przez wielu uznawane za najlepsze pod względem technicznym środowisko 3d. Tylko że OpenGL ma taką zaletę, że najłatwiej się w nim pisze :P

Tak czy siak dziwne że się cofnąłeś z Javy do C++... Języki te są bardzo podobne do siebie, z tym że w Javie wywalono sporo bzdetów z C++, które musiały w nim być żeby być w miarę kompatybilnym z C. Imo Java jest bardziej intuicyjna i ogólnie lepsza do nauki. Język uznawany jako powolne narzędzie "dla leni" powoli przegania C++ wydajnością i niezawodnością...

PS.
Ogólnie zauważam trend przechodzenia z C++ na Javę lub C#. Już kilku moich kolegów na tej zasadzie znalazło pracę. "Znasz C++ trochę tylko? Świetnie - nauczysz się u nas C#"...


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 mar 2007, 20:39 
Cytuj  

Tak czy siak dziwne że się cofnąłeś z Javy do C++... Języki te są bardzo podobne do siebie, z tym że w Javie wywalono sporo bzdetów z C++, które musiały w nim być żeby być w miarę kompatybilnym z C


Jakie bzdety np.?

Język uznawany jako powolne narzędzie "dla leni" powoli przegania C++ wydajnością i niezawodnością...


no nie wiem jezyki kompilane zawsze beda szybsze od jezykow interpretowanych, zawsze.


Ogólnie zauważam trend przechodzenia z C++ na Javę lub C#


U mnie jest zupelnie na odwrot, zaczalem od nauki Delphi (object pascal) i
schodzilem w coraz to mroczniejsze sciezki(C++, C, obecnie ucze sie asma).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.