mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2009, 21:46 
Cytuj  
to raczej dla mnie gowno, wylacznie o to mi chodzilo, wole bardziej konkrety, a marketing to troche takie pierdulki. IMO. Ale oczywiscie jest bardzo wazny.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2009, 21:53 
Cytuj  
Daj mi produkt lub usluge, a ja ci powiem jaka jest wartosc rynku, podziele ci na segmenty, wybiore odbiorcow, zredukuje koszta, wyznacze kanaly dystrybuji i dopiero wtedy efektywnie sprzedasz produkt.
Teraz nic sie nie sprzedaje alla wyprodukowac, postawic budke i czekamy na klientow.

Szczerze, to marketing w niektorych firmach to wiecej jak polowa calej firmy. Ludzie w bardzo glupi sposob postrzegaja to jako pierdulka w formie reklamy. A sama reklama to nie jest nawet 1% tego o czym jest marketing.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2009, 22:18 
Cytuj  
Ale ja to dobrze rozumiem, powiedzmy, ze studia mocno mi obrzydzily marketing, a raczej pani cwiczeniowiec, dziwniejszej baby nie widzialem :P Po prostu nie lubilem sie o tym uczyc. Ale jest important jak mowilem.

Osobiscie to przede wszystkim chcialbym miec cos swojego, najpierw moze przykampic w jakiejs company by obczaic jak to wyglada a pozniej cos podobnego uruchomic (oczywiscie w ramach swoich zainteresowan). Brzmi latwo, wykonac trudniej ;)

jak mam isc najakies spotkanie rekrutacyjne to mi sie rzygac chce... a zazwyczaj rekrutuja jakies mlode picze co pytaja Cie o twoj ulubiony kolor :P

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2009, 22:20 
Cytuj  
@Pieszczoch
I wyjdzie ci drugi wow, kkthxbye

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2009, 22:22 
Cytuj  
Eee tam magpies.
DFO np. uzywa marketingu szeptanego dla niszowych odbiorcow.
To wszystko jest zalezne, marketing =! komercja.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2009, 22:28 
Cytuj  
aroma marketing, poprzez rozpylanie zapachu czekolady przy automatach sprzedaz wzrosla o 300% ! ;)

marketing wirusowy czyli tam czesc szeptanego ;p jest tylko cool, wypuszczasz cos w siec a reszte juz ludzie sami robia http://www.youtube.com/watch?v=6xfBNxNds0Q

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2009, 22:56 
Cytuj  
Ale ja mówiłem o marketingu politycznym :P


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 cze 2009, 22:58 
Cytuj  
Przesadzacie trochę z tym, ze studia dają tylko papier. Ogólnie studia techniczne powinny człowieka nauczyć "myśleć" + dać pewien zasób wiedzy, zresztą uniwersalnej i wykorzystywanej w wielu dziedzinach. To straszne "zdobycie praktyki" w jakimś powiedzmy podstawowym zakresie to kilka miesięcy/rok. Dalej juz tylko specjalizacja w zależności od tego w jakiej branży/firmir się pracuje. Cały ten kwik o praktykę to tylko wymysł by ludzie po studiach robili za pół darmo ;)

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2009, 23:04 
Cytuj  
alonzo napisał(a):
Witam
Orientuje sie ktos moze na jaki zawod jest teraz najwieksze zapotrzebowanie?


-animatorzy i graficy 3d
-tlumacze jezykow wschodnioazjatyckich

tyle wiem :)


_________________
oumn da lololegend

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2009, 23:15 
Cytuj  
Dodać można jeszcze:
- eksperci do obsadzenia miejsc należnych Polsce w UE (obsadzamy ciut ponad połowę)
- tłumaczy przysięgłych z języków nieuropejskich
- korpus dyplomatyczny do krajów nie europejskich i nie anglojęzycznych


_________________
Obrazek

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 26 cze 2009, 23:22 
Cytuj  
alonzo napisał(a):
W tym roku pisalem mature i musze dokonac wyboru na jakie uczelnie chce zlozyc papiery


no to niezle, ja na akademie medyczna mialem czas do 15 czerwca :)


zapotrzebowanie:
-sektor medyczny (oprocz pielegniarek, pielegniarzy, ratownikow)
-inzynierowie i inne pokrewne kierunki z polibudy

odpusc sobie kierunki humanistyczne (z wyjatkiem prawa).


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 cze 2009, 23:57 
Cytuj  
Havok ale te straszne praktyki/doswiadczenie fajnie byloby zdobyc w trakcie studiow a nie dopiero po. Wiec no konczysz studia tylko z papierkiem ;)

prawo imo tez mozna sobie odpusic, gdy nie ma sie znajomosci. Nie wiem jak to z klasyfikacja, ale wydaje mi sie, ze prawo podlega pod kierunki "scisle", logiczne myslenie bla bla bla.


Ostatnio edytowano 26 cze 2009, 23:59 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 cze 2009, 23:57 
Cytuj  
Cytuj:
-tlumacze jezykow wschodnioazjatyckich

To skąd wziąłeś?


_________________
Obrazek

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2009, 00:01 
Cytuj  
z tego jakie daja place i z tego ze ogloszenia odnosnie tlumaczy spamuja mi skrzynke uczelni po kilka razy.

co do prawnikow. Rynek jest przesyony. Problemy sa juz nawet ze znalezieniem praktyk.


_________________
oumn da lololegend

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2009, 00:04 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Cytuj:
-tlumacze jezykow wschodnioazjatyckich

To skąd wziąłeś?


Keii afaik ty japonistyke studiujesz, to w Stargardzie masz prace od reki w Bridgestonie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2009, 00:09 
Cytuj  
swoja droga moze ktos mial zajecia z Jackiem Masiota? Udany koles mialem z nim prawo gospodarcze. Mega lanser, mecenas, prawnik lecha poznan, czlonek zarzadu PZPN, pisal ustawy a prezydent mu zavetowal itp. itd. sie nasluchalem. Wiecej kolesia nei bylo niz byl a gdy go nie bylo to jeszcze "to skandal, jak tak moze byc, wysylalem maile", ani razu nie dostalismy ;] Ale koles z wyksztalcenia jest ekonomista rowniez, takei polaczenie prawo-ekonomia wydaje sie calkiem si.

"rozumiem, ze prawo jest dla was nudne, ale jak w zyciu bywa to co nudne zazwyczaj jest przydatne" jego slowa. Co do pasji to kurna nie kumam jak z pasja mozna sleczec nad kodeksami, miec sesje ciagla, nie miec w ogole zajec, co to za studiowanie.

Szczoch hacapka Ci zrobic? :P

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2009, 00:39 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Keii napisał(a):
Cytuj:
-tlumacze jezykow wschodnioazjatyckich

To skąd wziąłeś?


Keii afaik ty japonistyke studiujesz, to w Stargardzie masz prace od reki w Bridgestonie.

Jestem niepocieszony, że chyba 95% firm japońskich w Polsce ma związek z samochodami tbh. :P


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2009, 00:42 
Cytuj  
No ale zawsze mozesz cos tam sie nauczyc w biurze.
Moze kiedys Sony sie otworzy czy Toshiba, kto wie.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 27 cze 2009, 00:57 
Cytuj  
Jedni sprzedaja wadliwe konsole i telewizory, drudzy wadliwe komputery... cholera, to sa 2 japonskie firmy ktorych nie cierpie za sprzedawanie crapu. Jak sie zeszmacisz jedna z tych firm to cie bede meczyl z reklamacjami ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2009, 09:47 
Cytuj  
A da sie jakos ustawic po dziennikarstwie? Czy jest przesyt? Mature mam za rok, ale pomalu trzeba by kombinowac, czym sie w zyciu zajac...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.