mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 23:17 
Cytuj  
Escaflone daj spokoj, sam znam goscia, inteligentny facet i to nieprzecietnie. A na mature zalatwil sobie papier na dys. Po co? A po cholere sie stresowac ortografia, jesli 3 byki to bylo 1.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2009, 23:22 
Cytuj  
Ja pierdole jeśli zrobienie papieru na dysleksje było tak proste i dawało wymierne korzyści w czasie matury, to czemu by ludzie nie mieli tego robić? Sam pamiętam nad tym myślałem za swoich czasów Problem jest na pewno mniejszy niż wam się wszystkim wydaje albo przynajmniej nie ma jakiegoś realnego wpływu na życie innych.

Hmm no ja nie wiem. Starsze pokolenie w mojej rodzinie mowilo ze na studiach byli tylko madrzejsi i ambitniejsi ludzie.
A ja - nie uwazajac sie za prymusa bo nim nie bylem nigdy, na studiach spotkałem tak na oko conajmniej połowe ludzi debilo-leni a % tych ludzi to panowie z dys-papierem dla latwiejszej matury.
Nie wierze ze co 13ta osoba to ma. Dys-bzdury to bardziej rzadkosc i mocna przypadlosc - a to ze papiery mozna latwo dostac to efekt debilnego pokoloenia matek (bez stresowek) i pedagogow z dupy co wystawiaja to bez profesjonalnej analizy.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1640
Dołączył(a): 11.06.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2009, 07:30 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Pod warunkiem, że będzie mechanika na polonistyce, ok?

Zawsze się zastanawiałem czemu od inżyniera wymaga się znajomości hostorii/filozofii/psychologii/ortografii, a pacan po uniwersytecie nie potrafi napisac wyróżnika równania kwadratowego i to jest ok.


Nie wiem jak gdzie indziej, ale na UW mamy obowiązkową logikę oraz jeśli nic się nie zmieniło (przechodzimy właśnie na system boloński i mój rocznik jest ostatnim pięcioletnim) to na doktoranckich obowiązkowo mamy matematykę. Dodatkowo, sporo czasu poświęcamy naukom biologicznym, choć to w ramach teorii politycznych, a nie osobnego przedmiotu. I uważam, że tak być powinno.

Choć zgadzam się z Zychem, to wstyd gdy humanista nie potrafi matematyki choćby na poziomie czwartej klasy liceum. Ale niestety ostatnio jest tak, że na kierunki humanistyczne idą nie ci co mają uzdolnienia, ale ci, którym nie chciało się uczyć kierunków ścisłych.

Escaflone, jeśli ma prawdziwą dys- to spoko. Uwarunkowanie genetyczne, które jak już napisałem, można w miarę przezwyciężyć. Ale spójrzmy na dzisiejszy poziom rekrutacji na studia. Gdy ja szedłem to były stare matury oraz egzaminy. Dzisiaj dostajesz się na podstawie wyników z nowej matury. Jeśli jakiś idiota (który w rzeczywistości jest zdrowy) dzięki oszustwu zdobywa przewagę nad kimś kto pracuje uczciwie, to naprawdę Twoim zdaniem, zasługuje to na pochwałę? W tym wypadku sprawdza się to co Tczewiak powiedział, że ktoś okrada innych z możliwych miejsc na uczelni. I podejrzewam, że eliminując takie ułatwienia, osoby z prawdziwą dys- będą najmniej poszkodowane. Oni sobie poradzą, tak jak i do tej pory musieli.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2009, 08:11 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Zychoo napisał(a):
Pod warunkiem, że będzie mechanika na polonistyce, ok?

I fizykę kwantową koniecznie ;)


No sorry mistrze, ale jak się wypowiadacie to powinniście chociaż wiedzieć coś na dany temat, bo tak to wychodzi taki bezsens jak pierwsza strona tego tematu.

Ja wiem sporo na temat mechaniki. I wiem też, że ludzie po uniwersytecie w więkoszości nie potrafią napisac nawet ww. wyróżnika. I zaloze sie ze sporo pacanow po uniwersytecie poszło sprawdzic do wikipedii co to wyroznik rk.

@Erlen
Wiem, że macie logikę, bo niezliczone ilości prac zaliczeniowych z tego przedmiotu robiłem dla znajomych z UW.
A matematyka na doktoranckich studiach to zaden argument. My tu mowimy o normalnych studiach. Poza tym chyba zdajesz sobie sprawę ile jest miejsc na studiach doktoranckich w porownaniu do ilosci absolwentow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 15 sie 2009, 08:54 
Cytuj  
no inzynier w polsce musi wiedziec tez co to jest dopelnienie blizsze i dalsze , oraz umiec wyjasnic czas zaprzeszly :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2009, 09:23 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
no inzynier w polsce musi wiedziec tez co to jest dopelnienie blizsze i dalsze , oraz umiec wyjasnic czas zaprzeszly :)

Wlasciwie, wiekszosc napawde inteligentnych ludzi w rownym stopniu wykorzystuje obie pól kule mózgu. I w tym samym stopniu myśli ścisle, co hmm artystycznie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.