mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto?
Ankieta wygasła 9 lut 2010, 18:43
Sikorski 90%  90%  [ 56 ]
Komorowski 10%  10%  [ 6 ]
Liczba głosów : 62
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 11:27 
Cytuj  
Imo PO naleza sie brawa za prawybory jako przyklad politycznego instynktu. Co do obludy to nie odbiegaja od sceny politycznej za to czuja wyborce doskonale. PO to partia dla ludzi bezideowych, potrzebujacych rzadu w tle, ktory nie podejmuje zadnych konktrowersyjnych decyzji. Takich jak wiekszosc polskiego spoleczenstwa. Z drugiej strony lepsze to niz budowa IVRP. Potrzeba w tym kraju w koncu jakiejs porzadnej lewicy.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 14:35 
Cytuj  
Potrzeba porzadnej konserwatywno-libaralnej prawicy, bo poki co to mamy samych socjalistow u zlobu.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 14:45 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Imo PO naleza sie brawa za prawybory jako przyklad politycznego instynktu. Co do obludy to nie odbiegaja od sceny politycznej za to czuja wyborce doskonale. PO to partia dla ludzi bezideowych, potrzebujacych rzadu w tle, ktory nie podejmuje zadnych konktrowersyjnych decyzji. Takich jak wiekszosc polskiego spoleczenstwa. Z drugiej strony lepsze to niz budowa IVRP. Potrzeba w tym kraju w koncu jakiejs porzadnej lewicy.


Porzadna lewica to tu byla przez prawie 50 lat, dziekuje nie potrzeba powtorki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 15:20 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Imo PO naleza sie brawa za prawybory jako przyklad politycznego instynktu. Co do obludy to nie odbiegaja od sceny politycznej za to czuja wyborce doskonale. PO to partia dla ludzi bezideowych, potrzebujacych rzadu w tle, ktory nie podejmuje zadnych konktrowersyjnych decyzji. Takich jak wiekszosc polskiego spoleczenstwa. Z drugiej strony lepsze to niz budowa IVRP. Potrzeba w tym kraju w koncu jakiejs porzadnej lewicy.


Porzadna lewica to tu byla przez prawie 50 lat, dziekuje nie potrzeba powtorki.

Dla Ciebie lewica=komunisci? Gratuluje elokwencji. Nie musisz dziekowac.
Konserwatywna prawica nadeje sie do zamiatania ulic.
@Rzeznik Gdzie tych socjalistow mamy? PiS moze i tak gospodarczo, ale PO?


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 15:37 
Cytuj  
Problem w tym Tor, ze w naszym kraju sa prawie sami socjalisci gspodarczy lub zawodowi politycy/kolesie z przypadku interesujacy sie jedynie tym, zeby zostac wybranym na kolejna kadencje.

Likwidacja KRUS? Reforma ubezpieczen spolecznych? Ograniczanie panstwa w gospodarce? Ulatwianie przedsiebiorcom zycia? Prywatyzacja sluzby zdrowia? Okregi jednomandatowe? Podatek liniowy? Zmniejszenie liczby senatorow?

A do tego te ostatnie wspaniale ruchy przy prywatyzacji: Sprzedaz akcji Lotosu ponizej wartosci ksiegowej, planowana sprzedaz chemii poznizej wartosci ksiegowej.

Ehh, w Polsce brakuje politykow z nurtu dbajacego o dobro kraju i Polakow, a nie swojego stolka i okazji na reelekcje. I sie raczej za szybko nie doczekamy. PO czy PIS jedna cholera tak na prawde.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 15:47 
Cytuj  
Ja nie bronie obecnej klasy politycznej bo w 90% to miernoty. To cale PO niby troche ograniczylo przywileje emerytalne (chca dalej), przyspieszyli prywatyzacje, chca zeby szpitale dzialaly w warunkach rynkowych, plany platnych studiow na drugim kierunku etc. Socjalistami nie sa. Trzeba brac tez poprawke na prezydenta z innej bajki politycznej i PSL. PiS z jednej strony zlodziejsko rozdal majatek spoldzielni mieszkaniowych, a z drugiej co pozytywne obnizyl podatki. Zachowania populistyczne mozna rzec, bo zupelnie innej opcji gospodarczej.


_________________
Χ Ξ Σ

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 16:29 
Cytuj  
Tor, pomijam zenujacy ton "dyskusji" ale to specyfika tego forum. Tak komunisci to ta "porzadna" lewica, a czego sie spodziewales? Brak wlasnosci prywatnej, "sprawiedliwosc spoleczna", wszyscy maja po rowno (czyli g....). To realizowali komunisci, i skonczylo sie tak jak sie musi skonczyc. Obecna lewica jest mietka, gada tylko glupoty oraz utrzymuje lekki socjalizm gospodarczy dzieki czemu staczamy sie powoli a nie w tempie ekspresowym.

Ale z ciekawosci spytam co ty rozumiesz przez ta porzadna lewice? Gosci ktorzy zabiora panu Kowalskiemu i dadza tobie? A moze napisza cudowna ustawe ze bedzie rownosc, dobrobyt i szczescie i tak bedzie, bo tak?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 16:38 
Cytuj  
Gospodarczo akurat blizej mi centrum czy nawet lekko w prawo. Prawdziwa lewica to taka, ktora z tego katolickiego grajdolka zrobi kraj gdzie wolnosc obywatelska nie jest tylko pustym sloganem, a faworyzowana jest jedna opcja ideologiczna.


_________________
Χ Ξ Σ

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 17:04 
Cytuj  
Huba napisał(a):
(...)
Ale z ciekawosci spytam co ty rozumiesz przez ta porzadna lewice? Gosci ktorzy zabiora panu Kowalskiemu i dadza tobie? A moze napisza cudowna ustawe ze bedzie rownosc, dobrobyt i szczescie i tak bedzie, bo tak?

Trochę się wtrącę do tematu. Można mieć różne poglądy na politykę, ale dobrze wiedzieć, że gdyby nie ta "lewica" to do dziś standardem byłoby zapierdzielanie po 12-16h bez urlopów, opieki zdrowotnej itp itd. I ewentualne mówienie, że z czasem zmieniłby się standard życia jest bajką. Wszystkie tzw. zdobycze czywilzacyjne z których dziś korzystasz musiały zostać wywalczone (i to dość dosłownie). Szczęście i dobrobyt są względne. Dla jednych dobrobyt to to co panuje w szwecji gdzie jest np. małe rozwarstwienie zarobków a dla drugich indie bo mają kasę z dzieci zapierdzielających w kamieniołomach.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 17:08 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Gospodarczo akurat blizej mi centrum czy nawet lekko w prawo. Prawdziwa lewica to taka, ktora z tego katolickiego grajdolka zrobi kraj gdzie wolnosc obywatelska nie jest tylko pustym sloganem, a faworyzowana jest jedna opcja ideologiczna.


Panstwo zawsze faworyzuje jakas opcje ideologiczna, bo kazde jest oparte na jakiejs idei. Nie ma, i nie moze byc panstw bezideowych. Inna sprawa czy katolicki "grajdołek" > lewackie wymysły. Dla mnie wybor jest prosty.

Havok, akurat co do "kodeksu pracy" i relacji pracownik pracodawca to mam mieszane uczucia. Nie oczekuje naiwnie ze wszyscy ludzie beda na tyle uczciwi by nie wykorzystywac wyzszej pozycji materialnej i nie gnoic tych ktorzy mieliby dla nich pracowac wymaganiami z kosmosu. Z drugiej jednak konkurencja powinna skutecznie eliminowac durniow ktorym sie wydaje ze beda panami niewolnikow. A rozdeta biurokracja i stada urzedasow ktorzy "walcza i pracuja" dla dobra zwyklych ludzi to tez zwyczajna sciema. Przeciwko samym lewicowcom nic nie mam. Niech sobie tworza swoje spolecznosci, zyja w komunach, dziela owocami pracy i wprowadzaja swoje zasady jakie tylko chca. Ale czy naprawde to cale lewicowe "szczescie" trzeba budowac narzucajac wszystkim swoje wymysly?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 17:41 
Cytuj  
Lewicowcy to pędraki. Nigdy nie powinno być równości. Jak ktoś pracuje i stara się więcej - to powinien mieć więcej i niższe podatki - i tak do budżetu odda więcej (bo dajmy na to 10% z 10k to więcej niż 18% z 1k), a nie będzie się z tego utrzymywać darmozjadów (ogólnie to jestem za likwidacją mopsów, zasiłków i całego socjalgówna, na które co miesiąc płacę krocie). Płacić to można na szkolnictwo, trochę na utrzymanie szpitali, ale nie na kmiotów, którzy całe życie spędzają przed tv lub na ławeczce w parku. Przy okazji płodząc kolejne pokolenia kmiotów, bo... becikowe. Szpitale - tylko podstawowe wsparcie, aby można ratować w nagłych przypadkach. Ubezpieczenie dobrowolne, bez pośrednictwa ZUSu. Jak kogoś nie stać to nie będzie zajmować łóżka - niech zdycha pod drzewkiem w parku. Socjalizm mi się przejadł wraz z pierwszą, samodzielnie oddaną składką ZUS.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 18:56 
Cytuj  
W polsce mamy prawice jesli chodzi o swiatopoglad, za to nie mamy prawdziwej swiatopogladowej lewicy, bo wszyscy boja sie narazic katolickiemu spoleczenstwu (wlaczajac SLD). Moze jak kryptogeje zaczna odwazniej wylazic ze swych nor to sie jakas lewicowa partia wytworzy.

Za to jesli chodzi o gospodarke to mamy same partie lewicowe z PIS i PO na czele. Jedynie obnizenie podatkow przez PIS to byl ruch godny partii prawicowej, ale chyba jedyny w wykonaniu kurdupli i spolki. Jestem im za to wdzieczny, bo troche wiecej kasy mi zostaje w portfelu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 21:24 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Jestem im za to wdzieczny, bo troche wiecej kasy mi zostaje w portfelu.

Wdzięczny to bym był gdyby te lewaki obniżyły podatki o 5% i usunęli ZUS. Obniżenie o 1% to raczej nie jest odczuwalna różnica. Za 500-1000zł to niewiele kupisz.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 21:32 
Cytuj  
Cytuj:
Jak kogoś nie stać to nie będzie zajmować łóżka - niech zdycha pod drzewkiem w parku.


Od razu dokonać selekcji i prosto do komory gazowej, albo zebrać wszystkich zarabiających poniżej 2k brutto i pod ścianę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 21:33 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
mrynar napisał(a):
Jestem im za to wdzieczny, bo troche wiecej kasy mi zostaje w portfelu.

Wdzięczny to bym był gdyby te lewaki obniżyły podatki o 5% i usunęli ZUS. Obniżenie o 1% to raczej nie jest odczuwalna różnica. Za 500-1000zł to niewiele kupisz.


Wczesniej gdzies w polowie roku wchodzilem w 30% a zaraz potem w 40%, teraz dopiero pod koniec roku wchodze w 32%. NIe przeliczalem tego na zl, ale obnizka jest odczuwalna.

Dzieki temu, ze place ZUS moja mama dostaje emeryture. Ja na starosc tez dzieki temu bede dostawal jakies grosze.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 21:58 
Cytuj  
Mrynar a nie lepiej by bylo wplacana kase dac mamie, a i czesc zaoszczedzic na swoja starosc? Co jest takiego wspanialego we wrzucaniu do "wspolnego wora" czesci swojej kasy, ktora przejdzie przez marnotrawstwo ZUSu, i BYC MOZE dostaniesz emeryture, a nawet jesli to zalosnie skromna?

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 22:02 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
Jak kogoś nie stać to nie będzie zajmować łóżka - niech zdycha pod drzewkiem w parku.


Od razu dokonać selekcji i prosto do komory gazowej, albo zebrać wszystkich zarabiających poniżej 2k brutto i pod ścianę.


Sposob argumentacji tczewiaka to czysty emorejdz, chociaz malo mnie to dziwi. Oddawanie wlasnych pieniedzy pod przymusem jest wk...urzajace.

Klopot w tym ze te cudowne dary "solidarnosci spolecznej" to bzdura. Wystarczy pojsc do jakiejkolwiek placowki "sluzby zdrowia" zeby sie o tym przekonac. Co z tego ze ktos placi skladki, jak i tak zanim sie dostanie na zabieg/operacje to umrze? Historia skrajna, ale wcale nie rzadka, rodzi sie dziecko z jakas wada, ktora jesli nie bedzie usunieta to dzieciak bedzie kaleki do konca zycia. NFZ w swojej laskawosci deklaruje ze da se swoich sprawiedliwie spolecznie uzyskanych pieniedzy na operacje ale za 2 lata. Za 2 lata to juz dawno bedzie po ptakach, wiec rodzicie zakladaja fundacje i naszczescie dzieki pomocy roznych ludzi udaje sie dzieciakowi pomoc. A kasa w funduszu zostala, i dalej jest sprawiedliwie spolecznie. Tylko po jaka cholere ta sluzba zdrowia skoro ludzie przyparci do muru i tak sobie radza?

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 23:29 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Wczesniej gdzies w polowie roku wchodzilem w 30% a zaraz potem w 40%, teraz dopiero pod koniec roku wchodze w 32%. NIe przeliczalem tego na zl, ale obnizka jest odczuwalna.

To nie lepiej Ci na liniowym jechać?

Cytuj:
Dzieki temu, ze place ZUS moja mama dostaje emeryture. Ja na starosc tez dzieki temu bede dostawal jakies grosze.

Taa... Płacisz przez 45 lat zusik w wysokości 800zł miesięcznie (minimum). Czy Twoja mama dostanie w emeryturze te 432k? Bo w darmową służbę zdrowia chyba nie wierzysz?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 23:35 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Dzieki temu, ze place ZUS moja mama dostaje emeryture.


Bzdura. Twoja mama dostaje emeryture bo sama placila ZUS, ty placisz ZUS na swoja emeryture :)


_________________



*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 00:01 
Cytuj  
tak powinno byc, ale nie jest i dlatego predzej czy pozniej i tak ten caly ZUS pierdolnie. I wtedy moze ktos zbuduje cos rozsadnego.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.