mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 22:00 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
. Ja wiem, ze prosty robol jak Ty musi w sobie nawkrecac jak mu jest lepiej. Przeciez wedlug Ciebie mendzerowie w polskich banakch zarabiaja mniej niz polski emigrant na zmywaku. :lol:

Zychowi sie nudzi. Przeciez kazdy na forum wie, ze Mark piedoli takie bzdury ze oczy bola.

No to jest kurna argument. Rozumiem, że jesteś takim menagerem. Bo jeśli nie to tochę fail, mnie chuj obchodzi ile taki menager zarabia bo nie przekłada się to w żaden sposób na płace reszty pracowników (w polsce jest bardzo duże rozwarstwienie zarobków, jedne z największych w europie). Jeśli chodzi o zarobki polska vs angli,a to w polsce często inżynier w niezłej firmie ma zarobki na poziomie przeciętnego robola w anglii (ofk sa wyjątki, ale to wyjątki).
Zychoo napisał(a):
W rzeczywistości sumując wszystkie zasiłki w UK można otrzymać 588 GBP miesięcznie, co odpowiada kwocie 2 770 zł.

Jest to mniej więcej 4% kwoty którą podałeś, więc pomyliłeś się około 25 razy.

I jeśli chodzi o twoje wynurzenia na temat życia w UK właśnie taki współczynnik należałoby w takim razie przyjąć.

Zauważ, że średnia płaca w polsce to ok 3300 (brutto!). Około 65% pracowników w polsce zarabia poniżej tej średniej. Nawet jeśli mark sporo przesadza to jest to kwota porównywana z angielskim zasiłkiem. Do tego należałoby dodać jaka jest kwota wolna od podatku w obu krajach.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 22:19 
Cytuj  
Havok napisał(a):
(w polsce jest bardzo duże rozwarstwienie zarobków, jedne z największych w europie)


Ja wiem ze jak co poniektorzy przeczytaja gdzies jakas bzdure to zwalnia ich z myslenia, szczegolnie tych o socjalistycznych zapedach.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3% ... ik_Giniego

Sama Europa: http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Gini-koval.gif

Juz nie mowie o swiecie, a piszac swiat nie mam na mysli 3ego tylko takie kraje jak Kanada, USA, Nowa Zelandia cz pld Korea. I ogolnie to fail powolywac sie na rozwarstwienie zarobkow i jednoczesnie pisac ze w UK jest fajnie, a u nas lipa bo tam jest jeszcze wieksze.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 22:42 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Kuźwa ale żeś się czepnął.
Ja nie robiłem żadnych obliczeń, tylko tak napisałem.

Jedyne co chciałem udowodnić to to, że większość rzeczy które piszesz należy do "tak sobie napisałem" i z rzeczywistością ma mniej więcej wspólnego tyle co angol dostający 70k złotych miesięcznie renty.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 22:57 
Cytuj  
@Dracos
Cytując GW:
"(...) należymy do krajów o największym poziomie rozwarstwienia płac - w rankingu wylądowaliśmy na 11. miejscu od końca. Gorzej jest w Nigerii (tam kadra kierownicza zarabia 17-krotnie więcej niż zwykli pracownicy), Panamie, Egipcie, Wietnamie i Chinach. Spośród nowych krajów Unii większe różnice istnieją tylko w Rumunii. W innych krajach Europy Centralnej, nie wspominając o Zachodzie, rozwarstwienie jest zdecydowanie mniejsze (...)".

"(...)W najbardziej egalitarnych krajach - Finlandii, Szwajcarii, Kanadzie i Norwegii - kadra zarządzająca zarabia średnio tylko trzy razy więcej niż zwykli pracownicy.(...)

za: http://wyborcza.pl/1,76842,7487076,Dobra_pensja__bo_w_Polsce__Szef_zarabia_10_razy_wiecej.html#ixzz0nqgQsYTK

Nie wnikam jakie współczynniki były użyte w tym badaniu.
Dracos napisał(a):
I ogolnie to fail powolywac sie na rozwarstwienie zarobkow i jednoczesnie pisac ze w UK jest fajnie, a u nas lipa bo tam jest jeszcze wieksze.

Ofk nie zauważyłeś, do czego odnosiłem się w obu odpowiedziach. Nawet jeżeli rozwarstwienie zarobków jest w uk większe to biorąc pod uwagę poziom zarobków jest to inaczej odczuwalne. Failem jest tego nie zauważać. Na razie, bez względu na stosowane wskaźniki poziom życia uk>pl a polska średnia pensja jest na poziomie zasiłku w uk. A teraz napisz, że angole są socjalistami, a polska zieloną wyspą dobrobytu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 23:17 
Cytuj  
Zychoo napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Kuźwa ale żeś się czepnął.
Ja nie robiłem żadnych obliczeń, tylko tak napisałem.

Jedyne co chciałem udowodnić to to, że większość rzeczy które piszesz należy do "tak sobie napisałem" i z rzeczywistością ma mniej więcej wspólnego tyle co angol dostający 70k złotych miesięcznie renty.


nie przesadzaj zychoo, akurat przyczepiłeś się do tekstu gdzie nie ma żadnych konkretnych danych. Teraz poczytaj sobie artykuły o pomocy socjalnej w UK i porównaj te z zasiłkiem w PL. Weź kalkulator i oblicz w okresie załóżmy 10 lat. W Polsce przez 6 miesięcy kilkaset złotych, w UK przez 10 lat załóżmy 800F. Bo na razie to Ty popisałeś się niewiedzą i Twoimi wyliczeniami możesz sobie podetrzeć tyłek. Najpierw doczytaj potem pisz, bo sama kwota nie jest tak ważna - sama wielkość zasiłku to nie wszystko.

I podaj inny przykład bardziej konkretnego postu gdzie też "tak sobie napisałem" by poprzeć swoją tezę, że moje posty z rzeczywistością mają mało wspólnego. Generealnie wydaje mi się, że obraz UK i innych krajów zachodnich rysowany przez polskie media jest specjalnie mocno oczerniany - widocznie rząd trzęsie portami by pozostałe kilka-kilkanascie milionów aktywnych zawodowo nie spieprzyło za granicę, zostawiając kilkanaście-kilkadziesiąt milionów emerytów i rencistów w kraju...


Ostatnio edytowano 13 maja 2010, 23:27 przez Mark24, łącznie edytowano 2 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 23:22 
Cytuj  
jak ktos chce 10lat zasilek ciagac,to niech sie sam zaje*ie szpadlem od razu nim ja go dopadne! :wink:


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2010, 23:26 
Cytuj  
Jak mowilem przeczyta gdzies i pierdoli, opowiada klamstwa wszedzie gdzie sie da. Zdecydowana wiekszosc Polskiej gospodarki opiera sie na malych i srednich firmach gdzie te zarobki wlasnie ksztaltuja sie tak ze szef/wlasciciel zarabia ok 3-4 razy wiecej niz szeregowy pracownik. Ty wyskakujesz z kadra managerska ktorej wcale tak duzo nie ma ani te firmy dla ktorych pracuja nie zatrudniaja wiekszosci pracownikow.

Co do danych Hay group to ciezko sie odnosic do badania jesli nie podaja metodologii badawczej. Po drugie eksperci jacy sie udzielili w artykule podali prawdopodobne przyczyny takiego stanu rzeczy, ale domyslam sie ze twoj tok rozumowania opiera sie na bezgranicznym zdziwieniu jak szef Fiat Polska czy Telekomunikacji zarabiac moze 17 razy wiecej niz typ przy lini produkcyjnej/infolinii.

Zrozum ze wspolczynnik Giniego to nie klamstwo i Polska wypada bardzo dobrze w srodku stawki europejskiej i duszo powyzej swiatowej.

Ja nie twierdze ze Polska jest bogatszym krajem niz UK i nie twierdze ze tam zarobki sa nizsze, ale tez wg mnie takie stawianie sprawy gdzie sie podaje sztywne cyfry nie uwzgledniajac kosztow zycia zaciemnia czasem sytuacje. (marek chcociaz wkleil mapke z uwzglednieniem PSN.) Ale glowna sprawa polega na tym ze jezeli chcemy gonic zarobki europejskie to napewno taki rozdety socjal jak panuje w UK nam nie pomoze co najwyzej moglby doprowadzic do stagnacji gospodarczej.

I na koniec http://en.wikipedia.org/wiki/File:Gini_since_WWII.svg mozemy zaobserwowac ze jesli dla ciebie takie wazne jest to okrutne rozwarstwienie w Polsce (co jest klamstwem) to na wykresie mozna zauwazyc ze w roku 83/84 bylismy w scislej czolowce swiatowej w rownym dzieleniu sie bieda, powrot do takich czasow zapewne by ci pasowal.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 00:05 
Cytuj  
Anglia to jest przecież raj. Ma kilka mankamentów:
- mega..ujowe jedzenie
- mega brzydkie kobiety
- beznadziejny klimat
- ruch lewostronny
- czarnuchów na każdym rogu
- konklawy ciapaków na każdym osiedlu (po 20 osób na mieszkanie)
- żółtków na co czwartym rogu
- frajerów, którzy nie poradzili sobie we własnym kraju na zmywakach i kasach marketów
- socjalizm przychylny dla bydła
- mieszkania, które wyglądają jak gówno - przy nich PRLowskie wieżowce sprawiają wrażenie luksusowych apartamentów
- beznadziejne łącza internetowe

jednak nie przesłania to przecież zalet:
- byle tynkarz określany jest mianem dekoratora wnętrz
- dobre piwo
- kraina mlekiem i miodem płynąca, gdzie oferty pracy dla wysoce wyspecjalizowanej kadry czekają wręcz na potrzebujących
- Land Rover to całkiem udany samochód
- Monty Python
- dobrej jakości ciuchy w niskich cenach
- tanie filmy i gry
- nikt tam nie śmieje się z podwójnego podbródka, podziwiają raczej szczupłą sylwetkę
- perfumy są tanie
- royal mail całkiem dobrze działa i jest tani

Jak więc widać - każdy kmiot odnajdzie się w UK i będzie mu tam lepiej niż w PL. Z niekmiotami jest już gorzej. No bo:
UK;
- zarobi miesięcznie równowartość 10000zł kładąc tynki przez 12h dziennie
- będzie jeść gówno
- za mieszkanie 2 pokojowe zapłaci 4000zł miesięcznie
- na jedzenie wyda 2000zł zaciskając pasa

PL:
- zarobi 8000zł miesięcznie siedząc 9h w biurze
- przepyszne jedzenie
- za mieszkanie 4 pokojowe zapłaci 1500zł miesięcznie
- na jedzenie wyda 2000zł, czując smak mięsa, pieczywa i warzyw

W UK będzie harować 5 lat, aby w końcu wrócić do kraju i wydać pieniądze na... otworzenie własnej firmy, bo nikt go do pracy sensownej nie przyjmie z luką w pracy zawodowej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 00:17 
Cytuj  
Nie wiedziałem, że z ciebie taki white power tczewiak. Bijecie tam trochę obcokrajowców na dzielni? W przerwie pomiędzy kupowaniem kolejnego mieszkania? :lol:

Trzeba być naprawdę mocno ograniczonym by spłodzić podobnej klasy stek idiotyzmów. Wpieprzę cię baranie znów do ignore bo i tak twoje posty to albo kłamstwa (7 mieszkań i każde ma kuchnię połączoną z łazienką rotfl.... to ten polish standard znacznie lepszy od tego w UK?!? :D), albo wulgarne obrzucanie się gnojem i syfem.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 00:34 
Cytuj  
@Dracos
dostosowując się do twojego poziomu wypowiedzi pierdolisz głupoty. Napisałem gdzieś, że dziwi mnie że szef TP zarabia 17 razy więcej niż pracownik liniowy? Nie, więc nie pieprz. Podałem ci na czym opieram swoje zdanie a ty dalej wyjeżdżasz ze wsp. Giniego. Co z tego, że polska wypada w nim dobrze. Statystycznie może i tak, w porównaniu z angolami polska to dziadowo. Cała ta gadka o rozwarstwieniu płac pokazuje tylko na jakim poziomie cywilizacyjnym znajduje sie polska a nie gloryfikowaniu lat 80 w polsce. Ale o realiach najlepiej wie ktoś kto pewnie jest na utrzymaniu rodziców i w życiu nie pracował. Na koniec bądź łaskaw nie pisać, co bardziej by mi pasowało.
tczewiak napisał(a):
PL:
- zarobi 8000zł miesięcznie siedząc 9h w biurze
- przepyszne jedzenie
- za mieszkanie 4 pokojowe zapłaci 1500zł miesięcznie
- na jedzenie wyda 2000zł, czując smak mięsa, pieczywa i warzyw

:o nie wiedziałem, że w tczewie tyle wyciąga się w biurze.
Niech mi ktoś wyjaśni ten fenomen, czemu to polacy wyjeżdżają szukając pracy na całym świecie skoro za siedzenie w biurze na byle zadupiu można wyciągać 8k ??

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 00:48 
Cytuj  
LOL Mareczku - 2 mieszkania to dla ciebie naprawdę taka abstrakcja? :lol:
Naprawdę masz kompleksy :D
Po to całymi pokoleniami się pracuje by coś w życiu osiągnąć, a nie tylko siadać przed TV o 20:00.

Odnośnie kolorków - chodzi mi o to jak bardzo przerzedzona jest już brytyjska krew. Wiem jakie UK zwiedzałem i wiem kto stwarza tam problemy społeczne i kryminalne. W Polsce nie do pomyślenia jest żeby banda ciapaków otoczyła samochód i bełkotała coś do kobiet.
Brutalność brytyjskich nygusów też jest słynna - przy nich Polscy blokersi czy inni pseudokibice to szczyt zasad i kultury.
Tak wiem - piszę o skrajnościach. Tylko, że teraz społeczeństwo tam nie utrzymuje "cyganerii polskiej" jak ty to przedstawiasz, a właśnie zasiedziałych potomków niewolników i cała watahy ciapaków.

Cytuj:
Niech mi ktoś wyjaśni ten fenomen, czemu to polacy wyjeżdżają szukając pracy na całym świecie skoro za siedzenie w biurze na byle zadupiu można wyciągać 8k

Tylko nieudacznicy i rządni przygód szukają. Przy czym przeważa ta pierwsza grupa. Sam kiedyś zastanawiałem się czy nie wyjechać. Pojechałem jednak do UK na kilka tygodni pozwiedzać i poodwiedzać znajomych. To co zobaczyłem na co najmniej długi czas wybiło mi z głowy pracę w UK, nawet na dobrym stanowisku. Tutaj zarabiam nieco mniej, ale mam standard życia znacznie wyższy niż miałbym tam.
Starczy powiedzieć, że moje zdanie podziela znajomy, który tam na TIRze zarabiał po 10 funtów za 1h pracy, tu zarabia średnio 20zł/h prowadząc własną działalność i żyje mu się lepiej.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 01:00 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Tylko nieudacznicy i rządni przygód szukają. Przy czym przeważa ta pierwsza grupa.

Wierzysz w to co piszesz? Jeżeli ktoś jest monterem czy kierowcą i po wyjeździe wykonuje ta samą pracę, żyjąc przy tym na wyższym poziomie niż w polsce to jest nieudacznikiem?
tczewiak napisał(a):
Pojechałem jednak do UK na kilka tygodni pozwiedzać i poodwiedzać znajomych. To co zobaczyłem na co najmniej długi czas wybiło mi z głowy pracę w UK, nawet na dobrym stanowisku. Tutaj zarabiam nieco mniej, ale mam standard życia znacznie wyższy niż miałbym tam

Czegoś nie chwytam, zarabiasz mniej i przy podobnym poziomie cen masz wyższy standard życia?

Co do znajomego. Nie wiem czy dobrze liczę, 20*8 (h)*22 (średnia ilość dni pracy)=3520 (brutto?). To coś koło średniej krajowej. Powodzenia jeśli z takich zarobków chcesz kupić mieszkanie w większym mieście.
Teraz te angielskie 10*8*22*4,6=8096 (kurs funta przyjąłem 4,6)...
Niech ktoś napisze jakie są w uk progi podatkowe i rzeczywiste koszty utrzymania (nie centrum londynu, jakieś średnie miasto)


Ostatnio edytowano 14 maja 2010, 01:12 przez Havok, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 01:07 
Cytuj  
Jaki podobny poziom cen? Koszt mieszkań - niższy w Polsce, koszt żywności - niższy w Polsce, jakość żywności - wyższa w Polsce.

Chodziło mi o ludzi pokroju Marka - niby wykształcony, a zajmuje się tynkowaniem zamiast w Polsce spełniać się zawodowo.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 01:19 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Jaki podobny poziom cen? Koszt mieszkań - niższy w Polsce, koszt żywności - niższy w Polsce, jakość żywności - wyższa w Polsce.

Chodziło mi o ludzi pokroju Marka - niby wykształcony, a zajmuje się tynkowaniem zamiast w Polsce spełniać się zawodowo.

Nie będę się sprzeczał o ceny (nie licząc tego że elektronika i ubranie się jest tam tańsze), musiałby ktoś wrzucić jakieś przykładowe ceny.
Co znaczy spełniać się zawodowo? Dobre zarobki w "zawodzie" są w Warszawie i generalnie w małej ilości dużych firm. Wszyscy się tam nie pomieszczą. Jeżeli w uk zarabia więcej niż zarabiał w polsce to nie wydaje mi się żeby było to złe. Ofk najlepiej mieć dobrą robotę tu i móc realizować się zawodowo ale to zdarza się rzadko.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 06:29 
Cytuj  
Gdzieś kiedyś widziałem artykuł (a raczej moja żona) - koszt mieszkań biorąc pod uwagę średnie zarobki w Polsce jest jednym z najwyższych w Europie. Za średnią pensję wiecej metrów kwadratowych kupi Anglik, Francuz i Niemiec. Nie chce mi się teraz tego szukać. Jak Zychoo znajdzie moment mógłby sobie artykuł poszukać - koszt mieszkania w zależności od średniej płacy w danym kraju i zobaczyć gdzie plasuje się PL.
Więc pierwszy argument odpada.

koszt żywności - biorąc pod uwagę różnicę w zarobkach (cały czas przynajmniej 4-krotnie więcej zarabiamy w UK) i różnicę w cenie żywności (około 20-30% droższa w UK) to cena żywności w UK jest dla pracujacych w UK ponad 3 razy niższa niż w PL. Za przeciętną dniówkę zwykłego robola anglika stać na ~60 hotdogów lub 60 piw. Przeciętny robol w PL za przeciętną dniówkę kupi sobie 20 hotdogów czy 20 piw. (dane ca, bo zaraz ktoś mi będzie udowadniał że tak naprawdę to przegiąłem i jest to odpowiednio 55 i 21).

jakość żywności - sprawa dyskusyjna. Po pierwsze nikt już nie sprzedaje żywności ze wsi. Żywność się produkuje, w całym cywilizowanym świecie bardzo podobnymi sposobami. Więc może to być dla Tczewiaka dziwne, ale Anglicy twierdzą, że ich ziemniaki wychodowane na wyspie są najlepsze i ich kurczaki najsmaczniejsze - podobnie jak w Polsce na wielu lepszych artykułach znajdziemy pieczątki (100% british pork, produced in UK etc.). Co do żarcia polskiego to jest ono najlepsze ale tylko w Polsce - przypomnę pamiętny artykuł (angora z rok temu dla Zychoo by sobie sprawdził) - o tym, że bodajże litwini przechwycili transport jajek z Polski, które miały być tam sprzedawane jako jajka litewskie. Dziennikarz litewski z oburzeniem pisał, że próbowano na ich rodzimy rynek "przemycić gorsze jakościowo produkt i sprzedawać jako produkt rodzimy".
Osobiście uważam, że to co nam smakuje a co nie jest w dużej mierze kwestią przyzwyczajenia, najlepiej nam smakuje w domu rodzinnym u mamy, jadąc do teściów już się deko zaczynamy krzywić (ale nie dajemy po sobie poznać), jadąc 2000km dalej czasami coś nam nie smakuje i tyle. Pamiętam twarze znajomych anglików, którym podano bigos - myśleli, że potrawa się popsuła, zjałczała i śmierdzi... My się tym zajadamy, a oni po ~5 latach to przeżywają jako jedno z gorszych doświadczeń w PL.

Generalnie tczewiak żyjesz sloganami i je powtarzasz. Czyta się ciebie identycznie jakbym czytał Fakty czy przyjaciółkę. Media próbujące zatrzymać masowy wyjazd polaków za lepszym życiem za granicę odwaliły przynajmniej w twoim przypadku kawał dobrej roboty.
A co do twoich zapędów dresiarstko-rasistowskich - nie zapomnij, że do Uk wyjechało ~2mln polaków (niektórzy piszą nawet o 3mln dla Zychoo - do sprawdzenia) więc do tych czarnuchów, azjatów etc dodałbym napierdolonych polaczków szukających zaczepki na każdym rogu. Na szczęście cały czas zostało ich sporo więcej w Polsce - widzisz np. po sobie ;)

I zapomniałeś o bocianach - w UK ich nie ma!!111

A spełnianie się zawodowo dymając po 16h dziennie (twoje posty) i mieszkając w jakiejś starej kamienicy która ma kuchnię z łazienką (też twoje posty - wtf nawet sobie tego wyobrazić nie mogę) by zarobić tyle co przeciętnej klasy łapserdak mieszający zaprawę w UK mnie nigdy nie interesowało. Sorry...

eot z mojej strony na podobne tematy nie tylko ten wątek. Naprawdę nie chce mi się po raz n-ty powtarzać rzeczy dla mnie oczywistych, a które przeciętnemu polakowi jak widać nie mieszczą się w głowie. Szkoda czasu.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 07:33 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Bo na razie to Ty popisałeś się niewiedzą i Twoimi wyliczeniami możesz sobie podetrzeć tyłek.

Nie mogę, nie mam drukarki.
A jeśli chodzi o ich poprawność, to są napewno dobre. Znam się na dodawania i odejmowaniu jak mało kto.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1106
Dołączył(a): 5.03.2005
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 07:49 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
PL:
- zarobi 8000zł miesięcznie siedząc 9h w biurze

Niby gdzie?
Tuz po studiach mozesz sie cieszyc jak zarabiasz 2k, jako doswiadczony robol masz szanse na 5k, no chyba ze pracujesz w ekskluzywnym burdelu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 07:52 
Cytuj  
Eshim napisał(a):
tczewiak napisał(a):
PL:
- zarobi 8000zł miesięcznie siedząc 9h w biurze

Niby gdzie?

U mnie w firmie na przyklad pierwszy z brzegu. W firmie mojej zony, jako przyklad drugi.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 08:17 
Cytuj  
Qfa sami milionerzy widzę :D 8k zł to jest mega zajebista pensja w Polsce i nie pierdolcie błagam was, że co drugi na ulicy tyle zarabia.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 maja 2010, 08:29 
Cytuj  
Trochę mocno przesadzacie. Jestem po trochu pracodawcą, po trochu pracownikiem, a już na pewno mam setki kontaktów w przeróżnych dziedzinach i branżach.

Zarobki które podajecie są przypadkowe i totalnie mijają się z ogólną prawdą nie tylko w płacach w firmach ale i wynagrodzeniach, które pracownicy sami sobie życzą na rozmowach o pracę.

8.000 netto na rękę (bo chyba nie mówimy o brutto) nie dostaje praktycznie żaden szeregowy pracownik biurowy.

8.000 netto na łapę ciężko jest wykręcić kierownikowi działu czy managerowi.

Już nie wspominam, że świeżak po studiach to co najwyżej o takiej kwocie może zapomnieć.

Pamiętajcie też, że oprócz businessman wannabe są też pracownicy placówek publicznych, sektorów publicznych, sklepów, rzemieślnicy.

Z innej beczki w jednej firmie na stanowisko specjalisty (nawet managera) ds przetargów i zamówień publicznych z kilkuset osób z przeróżnymi kwalifikacjami nikt nie sypnął więcej niż5k brutto.

Srsly wake the fuck up.

Teraz łatwo jest napisać - jaki lawl kmiot bądź prezesem a nie sprzedawcą!

Świetnie, Tczewiak, ale dojrzały kraj gwarantuje godziwe życie w KAŻDYM sektorze. Bo lubisz wpierdolić dobry bigosik w knajpie oraz będziesz chciał puścić dziecko do szkoły, prawda?

Polska tego nie gwarantuje - UK tak.

Nie to, że bronię Marka bo on zbyt radykalnie się wypowiada ale pierdolenia o PL mlekiem i miodem płynącej oraz, że Piłsusdski Królem Jest mam już dość czytania.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.