mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 15:07 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Cytuj:
Ty sobie cos ustaliles.

Polskie prawo ustaliło.

Naprawde nie bede ci tlumaczyl, bo widze, ze nie ma to sensu. Przeczytales jeden ogolny przepis nie zaglebiajac sie w ogole w przepisy szczegolowe i sadzisz, ze wiesz wszystko? Uwierz, polskie prawo jest troszke bardziej skomplikowane, niz sadzisz. Powodzenia w razie klopotow ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 15:24 
Cytuj  
Przeczytałem zarówno kodeks Karny, Postępowania Karnego, jak i Cywilny.

Osoba A daje na przechowanie osobie B przedmiot. Osoba B zostaje okradziona.

Osoba B nie podlega odpowiedzialności karnej za tą kradzież (Rozdział I Artykuł 2 Kodeksu Karnego - Dz. U. z dnia 2 sierpnia 1997 r.).

Osoba A nie może wytoczyć pozwu cywilnego w postępowaniu karnym (Rozdział VII Artykuł 62 Kodeksu Postępowania Karnego - Dz. U. z dnia 4 sierpnia 1997 r). Gdyż osoba B nie podlega odpowiedzialności karnej, nie ma wobec niej postępowania karnego.

Z uśmiechem przyznam ci rację, jeżeli przedstawisz mi konkretną wykładnię prawną która udowodni iż moje rozumowanie jest błędne. Mogę też postnąć to na jakimś forum prawnym, co by wypowiedzieli się specjaliści :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 15:26 
Cytuj  
Jeszcze raz, ostatni: kto pisze do cholery o odpowiedzialnosci karnej? Ja caly czas mowie o odpowiedzialnosci cywilnej i dochodzeniu odszkodowania. Odpowiedzialnosc karna zaczyna sie dopiero przy sprzeniewierzeniu. Dzizas...

X.

PS. Idac twoim tokiem rozumowania:

Osoba A daje na przechowanie osobie B przedmiot. Osoba B zostaje okradziona.

Osoba B nie podlega odpowiedzialności karnej za tą kradzież, za to podlega odpowiedzialnosci cywilnej za przechowywany przedmiot.

Osoba A zaklada roszczenie cywilne wzgledem osoby A o odszkodowanie za przechowywany przedmiot z racji nienalezytego jego zabezpieczenia. I wygrywa.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 15 sty 2012, 15:32 przez Xanth, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 15:31 
Cytuj  
Bo kradzież miała miejsce, dlatego. Cały czas walisz frazesami, zamiast przedstawić konkretne zapisy. Masz rację, eot z mojej strony, po co to ciągnąć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 15:33 
Cytuj  
Kolokwialnie mowiac: jesli dam ci na przechowanie przedmiot i ci go ukradna, to mnie to gowno obchodzi, masz mi zwrocic jego rownowartosc. I mam prawo dochodzic tego w sadzie. I wygram. A jak sadzisz inaczej, to tylko zyczyc ci, zeby nikt ci nie ukradl czyjejs rzeczy, ktora przypadkowo masz przy sobie. EOT.

X.

PS. Pare postow wczesniej dalem ci pare zapisow na temat odszkodowan, poczytaj moze.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 15 sty 2012, 15:35 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 15:34 
Cytuj  
Cytuj:
za to podlega odpowiedzialnosci cywilnej za przechowywany przedmiot.


Odpowiedzialności cywilnej podlega jeżeli przedmiot zostałby zniszczony lub zgubiony, a nie ukradziony przez osoby trzecie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 16:01 
Cytuj  
Jak zostawiła bieliznę to wywiesić za okno.
Enjoy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8166
Dołączył(a): 10.05.2011
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 16:11 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Doreczenie uznaje sie za skuteczne przy 2 nieodebranych awizach w sprawach administracyjnych. W cywilnych trzeba jeszcze spelnic pare dodatkowych warunkow.


No tak, tyle, ze nasz przypadek to raczej nie jest sprawa administracyjna. Wiec jakie sa te dodatkowe warunki?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 16:33 
Cytuj  
candidoser napisał(a):
Xanth napisał(a):
Doreczenie uznaje sie za skuteczne przy 2 nieodebranych awizach w sprawach administracyjnych. W cywilnych trzeba jeszcze spelnic pare dodatkowych warunkow.

No tak, tyle, ze nasz przypadek to raczej nie jest sprawa administracyjna. Wiec jakie sa te dodatkowe warunki?

Hmm, z tego co czytam, to jesli wysylasz pismo (wezwanie) przedprocesowe, to spokojnie mozesz powolywac sie na art. 43 i 44 KPA.

Art. 43. W przypadku nieobecności adresata pismo doręcza się, za pokwitowaniem, dorosłemu domownikowi, sąsiadowi lub dozorcy domu, jeżeli osoby te podjęły się oddania pisma adresatowi. O doręczeniu pisma sąsiadowi lub dozorcy zawiadamia się adresata, umieszczając zawiadomienie w skrzynce na korespondencję lub, gdy to nie jest możliwe, w drzwiach mieszkania.

Art. 44. W razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42 i 43 pismo składa się na okres siedmiu dni w placówce pocztowej lub w urzędzie gminy, a zawiadomienie o tym umieszcza się w skrzynce na korespondencję lub, gdy to nie jest możliwe, na drzwiach mieszkania adresata albo biura lub innego pomieszczenia, w którym adresat wykonuje swoje czynności zawodowe, bądź w miejscu widocznym na nieruchomości, której postępowanie dotyczy; w tym przypadku doręczenie uważa się za dokonane z upływem ostatniego dnia tego okresu.


X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 19:23 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Kolokwialnie mowiac: jesli dam ci na przechowanie przedmiot i ci go ukradna, to mnie to gowno obchodzi, masz mi zwrocic jego rownowartosc. I mam prawo dochodzic tego w sadzie. I wygram. A jak sadzisz inaczej, to tylko zyczyc ci, zeby nikt ci nie ukradl czyjejs rzeczy, ktora przypadkowo masz przy sobie. EOT.

X.

Czy to samo tyczy się płatnych parkingów?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 19:48 
Cytuj  
Dotyczy sie wszystkiego, przez co poniosles szkode na mieniu. Zawsze masz prawo dochodzic odszkodowania w sądzie.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 19:53 
Cytuj  
Ok Xanth, po konsultacji wychodzi iż masz najpewniej rację. Jednak z automatu muszę się zgodzić z Nefastusem iż polskie prawo jest głupie jak cholera.

Mówisz że sprawa wygrana, powiedz jak udowodniono by mi zaniechanie w zabezpieczeniu przedmiotów. Lub niezabezpieczenie ich w maksymalnym stopniu przeze mnie możliwym.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 19:55 
Cytuj  
Dana napisał(a):
polskie prawo jest głupie jak cholera.

Jaki kraj takie prawo ;) nic nowego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 20:06 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Dana napisał(a):
polskie prawo jest głupie jak cholera.

Jaki kraj takie prawo ;) nic nowego.

No to hamburgery powinny miec najbardziej zjebane prawo.
W sumie czasami mają.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 20:09 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Mówisz że sprawa wygrana, powiedz jak udowodniono by mi zaniechanie w zabezpieczeniu przedmiotów. Lub niezabezpieczenie ich w maksymalnym stopniu przeze mnie możliwym.

A tego to nie wiem, wszystko zalezy od sprawy i powoda przeciez. W postepowaniu cywilnym to na nim lezy obowiazek udowodnienia winy.

iniside napisał(a):
No to hamburgery powinny miec najbardziej zjebane prawo.
W sumie czasami mają.

Maja jedna zajebista rzecz, ktorej nam brakuje: prawo precedensowe.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 20:11 
Cytuj  
To jest tradycja wywodząca się z kajów alngosaskich (Czyt. Angli) i nic z hamburgerami nie ma wspólnego ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 20:13 
Cytuj  
Ale mają, a my nie ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 20:37 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Maja jedna zajebista rzecz, ktorej nam brakuje: prawo precedensowe.

X.


Rzekłbym że mają lepszą konstytucję (5 poprawka np.).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 21:05 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Maja jedna zajebista rzecz, ktorej nam brakuje: prawo precedensowe.
X.

Chyba obawiałbym się czegoś takiego w polska. Chociaż idea nie jest zła.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 15 sty 2012, 22:22 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Hmm, z tego co czytam, to jesli wysylasz pismo (wezwanie) przedprocesowe, to spokojnie mozesz powolywac sie na art. 43 i 44 KPA.
X.

Albo po prostu sprawdzić w KPC jak to jest uregulowane w postępowaniu cywilnym. To akurat nie jest zbyt skomplikowane.

W dyskusji Xanth vs Dana o odpowiedzialności karnej/cywilnej Xanth ma rację btw.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.