mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 816 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 11:17 
Cytuj  
Yog-Sothoth napisał(a):
Ale co to ma do rzeczy że to nowe auto? Tzn. części się nie zużywają czy co?


Marek pewnie jak przystalo na bogacza-emigranta do tej pory jezdzil tylko 15letnimi oplami i mysli, ze w nowym ma sie gwarancje na wszystko (lacznie z wymiana oleju).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 11:48 
Cytuj  
mrynar - nie interesuje mnie to. Sorry niech sobie twoi znajomi z dziwnymi trendami robią co tam sobie chcą. Ja twierdzę że mi się auto przydaje na codzień i sorry ale mnie nie przekonasz.
Każde nowe auto jest na gwarancji. To była oferta leasingu na 3 lata z rocznym milażem do 5k rocznie (śmieszny trochę ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 12:21 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Każde nowe auto jest na gwarancji. To była oferta leasingu na 3 lata z rocznym milażem do 5k rocznie (śmieszny trochę ;)


To oczywiste, ale gwarancja nie obejmuje czesci ktore podlegaja naturalnej eksploatacji.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 12:36 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
mrynar - nie interesuje mnie to. Sorry niech sobie twoi znajomi z dziwnymi trendami robią co tam sobie chcą. Ja twierdzę że mi się auto przydaje na codzień i sorry ale mnie nie przekonasz.


Typowa dyskusja z toba. Najpierw sie upierasz, ze to bzdury i trollowanie, a jak sie okazuje ze nie to piszesz, ze cie nie interesuje bo nie lubisz nowych trendow.

Nie twierdze, ze carsharing jest dla kazdego, jak wozisz codziennie na budowe betoniarke i skrzynie z narzedziamy to napewno lepiej miec swoj samochod, ale do jezdzenia na zakupy carsharing jest spoko. Popularnosc tego srodka transportu na zachodzie wskazuje, ze nie korzystaja z niego sami ekscentrycy. Poza ewidentnymi kosztami (zakup, ubezpiecznie, naprawy) mozna tez zaoszczedzic na parkowaniu (zazwyczaj jest za darmo), juz nie mowiac o tym, ze niektore firmy maja wlasne miejsca parkingowe (nie trzeba krazyc i szukac).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 13:03 
Cytuj  
Jak możesz brać pod uwagę że w kraju gdzie eksploatacja auta jest drastycznie niższa niż na zachodzie gdzie też carsharing jest przystępny i komfortowy jedynie w dużych miastach wykluczając przedmieścia.

Przykładowo, jakieś miasto 100 tysięcy co na nasze realia to średnie miasto może ktoś uruchomić ci takie usługi na tyle konkurencyjne cenowo że zrezygnujesz z własnego auta ?

a tak ogólnie :wtf:


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 13:18 
Cytuj  
embe napisał(a):

Przykładowo, jakieś miasto 100 tysięcy co na nasze realia to średnie miasto może ktoś uruchomić ci takie usługi na tyle konkurencyjne cenowo że zrezygnujesz z własnego auta ?

a tak ogólnie :wtf:


To jest tylko opcja dla duzych miast, od miliona w gore, ewentulanie troche mniejszych, ale z mocno zatloczonym centrum.

W miescie 100 tys to mozna wszedzie na piechote isc ;) no i nie ma problemow z parkowaniem.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 18:33 
Cytuj  
Mrynar może to jest popularne we Francji. W UK nie spotkałem się jeszcze z czymś takim.
Pisanie, ze dla 4-osobowej rodziny auto jest mało potrzebne i taniej/lepiej by wyszło dzwonienie każdego deszczowego dnia z rana do wypożyczalni by podstawili auto jest moim zdaniem po prostu głupie. Nie rozumiem też jak można z dwójka dzieci wszędzie dojść... widzę że już zapomniałeś jak to jest jak ma się małe dzieci.
Tu auta są naprawdę tanie - zgrabne małe używane autko by kobieta mogła sobie zawieźć dzieci do przedszkola kupisz za grosze - nawet tygodniówkę. Więc nie widzę zbytnio sensu takiego oszczędzania, ba obawiam się, że wyszłoby to drożej i to sporo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 18:55 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Mrynar może to jest popularne we Francji. W UK nie spotkałem się jeszcze z czymś takim.


To jest coraz popularniejsze w calej Europie.

Londyn:

http://www.zipcar.co.uk/?redirect_p=0

http://www.citycarclub.co.uk/locations/london-car-hire

Masz tu filmik, w zaleznosci od potrzeb mozesz wziac maly samochodzik albo vana:

https://www.youtube.com/watch?v=EbBLKzZDrnQ#t=51

i co ty ciagle z tym dzwonieniem do wypozyczalni?? mamy XXI wiek :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 kwi 2015, 19:36 
Cytuj  
mrynar - ale nie rozumiem dlaczego sie tak upierasz i próbujesz mnie na siłę przekonać. Chcesz to wypożyczaj sobie samochód. ZipCar są oznaczone - i widziałem je może do tej pory ze 2 razy w Londynie. Jak widać mega popularne.
Nie rozumiem co złego jest w dzwonieniu - bo można sobie przez internet kliknąć? Dla mnie to żadna różnica - wstajesz rano, patrzysz deszcz, wychodzisz, za 10min potrzebujesz auto - dostarczą ci je na czas? Wątpię. Nie ma to jak swoje zaparkowane pod domem.
40GBP/dziennie za najmniejszy city car - załóżmy, że auta bym potrzebował przez połowę dni w roku (180) - to daje 7200GBP. 3 razy za tą kwotę sobie te auto kupię.
A jak będę potrzebował VAN-a do przewiezienia pralki czy sofy to sobie tego Van-a wynajmę. Z ludźmi którzy mi tą sofę pomogą do tego vana zapakować.

Zresztą planuję w tym roku z dzieciakami biwak i wypożyczenie czegoś takiego:
http://retrocampervan.com/
Obrazek

mała która szaleje za "Cars" (ta kreskówka) będzie wniebowzięta ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2015, 06:00 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
mrynar - ale nie rozumiem dlaczego sie tak upierasz i próbujesz mnie na siłę przekonać. Chcesz to wypożyczaj sobie samochód. ZipCar są oznaczone - i widziałem je może do tej pory ze 2 razy w Londynie. Jak widać mega popularne.
Nie rozumiem co złego jest w dzwonieniu - bo można sobie przez internet kliknąć? Dla mnie to żadna różnica - wstajesz rano, patrzysz deszcz, wychodzisz, za 10min potrzebujesz auto - dostarczą ci je na czas? Wątpię. Nie ma to jak swoje zaparkowane pod domem.


Uwielbiam dyskusje z toba. :)
Nie probuje cie przekonac, dla mnie to mozesz sobie nawet helikopterem po Londynie latac. To ty sie upierasz, ze to fikcja, ze sie nie oplaca, ze nie ma w Londynie itp
Jeszcze raz mowie, to nie jest opcja dla kazdego, jak ktos potrzebuje samochodu codziennie na pol dnia to napewno sie nie oplaca. Wielu ludziom sie oplaca i carsharing robi sie coraz popularniejszy. Sam zipcar ma 10 000 samochodow, a takich firm jest mnostwo.

W dzwonieniu nie ma nic zlego, ale po co dzwonic jak samochod masz kolo domu, otwierasz go karta (kluczyki sa w srodku), wsiadasz i jedziesz.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2015, 08:00 
Cytuj  
No ale fakt, tutaj auta są mega tanie :/
Nowe prosto z salonu nie ale wystarczy kilka lat żeby cena poleciała na pysk solidnie i mimo wszystko jest 30-40% taniej niż w PL.
Właśnie z ojcem sobie szukamy jakiegoś sztrucla żeby stał w porcie a będziemy nim jeździć na lotnisko, inne porty etc.
CLS jakieś 4-5k gbp :o Wystarczy poszukać od osoby prywatnej i tyle.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2015, 08:26 
Cytuj  
No to jest też plus tego, że na wyspach jest ruch lewostronny. Używki muszą być tańsze bo nie ma gdzie tych wszystkich używek z kierownicą po prawej stronie bardziej opłacalnie upchnać.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2015, 08:28 
Cytuj  
Obrazek


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2015, 08:55 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Obrazek
Ciekawe co by powiedzieli na przeglądzie :P
A co z pedałami :wtf:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2015, 09:13 
Cytuj  
Jak to co, pełna współpraca - HAMUJ STEFAN, HAMUJ.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2015, 09:15 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Atherius napisał(a):
[img]http://auta.strony-internetowe.tychy.pl/foto/19163.jpg[img]
Ciekawe co by powiedzieli na przeglądzie :P
A co z pedałami :wtf:


Marka musisz zapytać, chyba dla brata coś podobnego sprowadzał.


_________________
@polygamia

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2015, 10:48 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Jak to co, pełna współpraca - HAMUJ STEFAN, HAMUJ.



To występuje i przy normalnej kierownicy :D. Stary mojej dziewczyny jak jeździ ze Starą to jej biegi zmienia XD

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2015, 11:33 
Cytuj  
rozumiem że po kielichu on nie prowadzi ale nadal jest expertem :P
właściwie to tez tak mam ... :har:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2015, 11:35 
Cytuj  
Mareczek może kup polskie auto? Arrinera Hussarya.
http://moto.pl/MotoPL/1,125167,17736890 ... zczyt.html


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2015, 11:55 
Cytuj  
Ta, jakby ktoś jeszcze wierzył ze Veno coś fizycznie wyprodukuje poza karoseria na kolejne pokazy przez lata ;]
Oni juz przewalili tyle kasy od inwestorów ze aż strach.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 816 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 41  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.