mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 783 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2013, 09:53 
Cytuj  
Ja pierdole jak mnie wkurwiaja warszataty motocyklowe. Nie mogę się kurwa od miesiąca umówić na wymianę oleju i montaż crash padów. Przecież oni z tego żyją więc powinno im zależeć :/


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2013, 10:07 
Cytuj  
Herdi podpadł? ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2291
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2013, 10:28 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Ja pierdole jak mnie wkurwiaja warszataty motocyklowe. Nie mogę się kurwa od miesiąca umówić na wymianę oleju i montaż crash padów. Przecież oni z tego żyją więc powinno im zależeć :/

Mojemy czwarty miesiac galwanizuja wydechy ;)


_________________
Hana wa Sakuragi,
Hito wa Watashi...


Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 lut 2013, 10:39 
Cytuj  
Podpadł nie podpadł :/ troszkę zastrzeżeń do niego mam niestety :/ Jak jesienia oddawałem dywersje zeby zrobil kilka rzeczy to mu parę rzeczy nie wyszło najlepiej :/ zmieniałem z przodu tarcze + linke na stalowy oplot to nie wkręcił jednej śruby w tarcze (bo sie zapodziała), nie zamontował crash pada (bo zapomniał o tym) + coś zaczęło stukać w przednim kole (a nie stukało przed naprawą).
W sumie nie wiem czy warto u niego naprawiać skoro średnio to wychodzi.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 lut 2013, 12:20 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
W sumie nie wiem czy warto u niego naprawiać skoro średnio to wychodzi.

Ja przestałem. Mam tanie i konkretne ASO (Moto Hangar na Grochowskiej, ASO Kawasaki i Suzuki, ale robią wszystkie motocykle) ;)

X.

PS. Mechanik z Moto Hangaru robi tez prywatnie, pogadaj z nim, jest niezły.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 26 lut 2013, 08:49 
Cytuj  
Idzie wiosna, więc może pomyślałbym w końcu nad kupnem jakiegoś małego motocyklu...
Z grubsza - szukam turystyka, zdecydowanie podobają mi się "tradycyjne" motocykle (np. Bandit). Prawko mam od pół roku, motocykl będzie pierwszym, więc myślę, że na nic większego jak 650 nie ma co się szarpać.
Jakbyście mogli to będę wdzięczny za jakieś podstawowe rady (w kwestii samego kupna, modelu, pojemności o w ogóle wszystkiego, bo jestem kompletnym noobem w temacie).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lut 2013, 08:56 
Cytuj  
XJ 600, przejrzyj ten temat od początku.

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 26 lut 2013, 09:26 
Cytuj  
Dobra, pytanie:
Czy warto kupować motocykl powiedzmy 15letni? Do pojeżdżenia jeden, może dwa sezony?
Mam na myśli np. coś takiego:
http://otomoto.pl/yamaha-xj-xj-600-n-di ... 16838.html
Czy raczej coś, co jest poniżej 2000 roku nie jest warte uwagi ze względu na nie wiem, awaryjności, cokolwiek?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 26 lut 2013, 10:54 
Cytuj  
Pewnie, że warto.


Akurat jeśli chodzi o motocykle, to 5-10-15-20 letnie, bez znaczenia, wszystkie są "dobre". Pomyśl sam, kupujesz motor na sezon - dwa, to spokojnie wystarczy Ci taka XJ'ta, ew CB500tka, ew jakiś GSF. Później przerzucisz się na coś "nowszego", "mocniejszego".


Z motocyklami jest tak, że użytkuje się je raczej w "ciepłym" okresie. Rzadko się jeździ, kiedy pada i bardzo często motocykle są garażowane ( ze względu na łatwość ). Nie opłalca się/nie da po cięzkich wypadkach ich robić na "cacy", chodź pewnie takie sytuacje też się zdarzą. Każdy motur miał jakąś przeszłość, ale jeżeli rama jest prosta, a gdzieś ktoś tylko "glebe" chwycił, to raczej nic się nie będzie działo, stąd awaryjność i rdzewienie na poziomie bliskim 0. Poza tym, Motocykl, to nie auto. Tutaj nie wsadzisz super technologii, klimy, radia, uber jakiś bajerów, coby motor faktycznie miał kosztować setki tysięcy ( chodź są swego rodzaju turystyki z niezłym wyposażeniem).

Pojazd ma się dobrze trzymać drogi, silnik chodzić równo i nie może być wycieków. Motory nawet 20 letnie, dobrze spełniają te warunki, o ile faktycznie były prawidłowo użytkowane.

to tak IMO.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***

Posty: 588
Dołączył(a): 12.02.2006
Offline
PostNapisane: 26 lut 2013, 10:59 
Cytuj  
Ok, to teraz pytanie - czy byłby ktoś w stanie pomóc ewentualnie w sprawdzeniu motocykla, który potencjalnie chciałbym nabyć, w okolicach Wrocławia? Oczywiście dobra flaszeczka nie zostanie pominięta w rozliczeniu :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 26 lut 2013, 12:12 
Cytuj  
Jeżeli chcesz XJotę to zarejestruj się na forum ymahaxj.pl i tam na pewno pomogą ci w ocenie potencjalnego zakupu.
Z drugiej strony ja sprawdzałem w warsztacie motocykle - to oczywiście zwiększa koszty zakupu ale przynajmniej wiesz co kupujesz.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lut 2013, 19:46 
Cytuj  
Jeśli motocykl nie leżał, to być może wato się nad nim zastanowić. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę, że trochę trzeba będzie w niego włożyć. W przypadku gdy rzeczywisty przebieg nie jest znany trudno zgadnąć ile ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lut 2013, 20:15 
Cytuj  
Nie ma motocykla, który nie leżał. Chyba, że ten w salonie. Najwyżej mógł nie mieć dzwona. Glebę, choćby parkingową miał każdy (motocykle, tak jak motocykliści, dzielą sie na te które leżały i na te które będą leżeć). Gdy uświadomisz sobie tę niezaprzeczalną prawdę, będzie ci łatwiej szukac ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 lut 2013, 09:13 
Cytuj  
Nie mówiąc już o tym że każdy motocykl w Polsce ma przebieg 30 k:)
Bez względu na to czy ma 5 lat czy 15 :)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lut 2013, 19:45 
Cytuj  
Wiem o tym ;). Najchętniej kupiłbym nowy tylko jest problem co z nim zrobię jeśli okaże się że "to nie to" albo po sezonie będzie "za słaby" itp. :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 lut 2013, 21:24 
Cytuj  
Po sezonie może niekoniecznie, ale czego byś nie kupił, po dwóch sezonach ZAWSZE będzie za słabe. Ja jeszcze jeden sezon swoją Zetą pojeżdzę, a za rok będzie też Zeta, tyle ze litrowa ;)

X.

PS. Na pierwszy motocykl nie powinienes kupować nowego, 90% gleb parkingowych jest własnie na pierwszych motocyklach, gdy nabierasz doświadczenia ;)


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2013, 09:55 
Cytuj  
No jest to coś czego nie rozumiem - co to znaczy za słabe?
Stara xjota ma 6 sekund do setki co oznacza ze jest dynamiczniejsza od 95% samochodów w Polsce. No chyba że chcesz się ścigać ale wtedy to tor a nie ulica i inna maszyna potrzebna.


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lut 2013, 10:26 
Cytuj  
XJota 600 ma za niski moment i zbyt małą elastyczność, np. jadąc 90 i chcąc wyprzedzić musisz redukować, bo jak odkręcisz to zacznie kaszleć. Przejedź się czymś z wysokim momentem obrotowym, to zrozumiesz (tylko nie takim, co ze startu idzie na koło) ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 lut 2013, 11:54 
Cytuj  
No i nie wytrzymałem, wyciągnąłem Zetę z zimowiska. Jak dla mnie, zima się skończyła. Pierwsza jazda (15km z garażu do biura) po 3 miesiącach, bezcenna ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 28 lut 2013, 17:15 
Cytuj  
Chłopaki w Krakowie też już śmigają...



Ja się coraz poważniej do tego bandita przymierzam. Do końca marca planuje mieć go już kupionego, po przeglądzie i ubezpieczeniach - gotowego do jazdy. Po pierwszych oględzinach wydaje się OK, wkurza brak zegarów ( zamontowany jakiś elektroniczny wynalazek, ala "prędkościomierz" w rowerze ) i mimo wszystko średnio zrobiony przód ( z 1200s zrobili naked'a). Poza tym, jest ok. Jak będę miał jakieś konkretniejsze foty, to wrzuce.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 783 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 40  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.