mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 15 lip 2005, 12:06 
Cytuj  
Obrazek


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 lip 2005, 12:18 
Cytuj  
ha ha ha...

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lip 2005, 16:11 
Cytuj  
moze jak ci skasuja postac to wyjdziesz z domu >[ ?

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 lip 2005, 18:43 
Cytuj  
no raczej tak... ale ja wychodze... moglbym nawet zaplacic za konto i grac 1h dziennie... albo i wogole. Ja moge na cale dnie wychodzic przez nastepne 6 miesiecy bylebym czuł, że mojej postaci nie grozi kasacja :p


_________________
Obrazek

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 lip 2005, 09:24 
Cytuj  
1 h albo w o ogole...

Hmm... czyli do konca zycia bedziesz placil ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 16 lip 2005, 10:33 
Cytuj  
Paczyk napisał(a):
W FFXI gralem i mi sie znudzilo (a jestem Big fanem seri FF).
Po 4tyg lania krabow stwierdzilem ze to nie dla mnie.
-Zero ciekawych questow (oprocz glownego).
-Brak PvP.
-Sterylna Grafa.
-Wymuszona koniecznosc grania w party.
-A jak zobaczylem walke na 60lv gdzie 30 chlopa lalo bossa przez 30min to wymieklem.
Wala plegala na tym ze woje trzymajac fire i od czasu do czasu odpalajac macro, lali go ile wlezie, a z tylu magowie tylko wymieniali sie na wartach: jedni wala i lecza a reszta siedzi , regeneruje mane i pije herbatke. Noramalnie wygladalo to jak zbiorowe scinanie wielkiego drzewna w lesie razem z piknikiem a nie walka z bossem


Fajnie sie czyta ekspertow od FF XI, ktorzy nigdy w FF XI nie grali (wnoskujac po powyzszych bzdurach). :D

*

Posty: 94
Dołączył(a): 12.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 13:55 
Cytuj  
Cytuj:
Fajnie sie czyta ekspertow od FF XI, ktorzy nigdy w FF XI nie grali (wnoskujac po powyzszych bzdurach).


25WAR/12MNK/...

Nigdzie nie napisalem ze jestem ekspertem od FFXI, wspomnialem natomiast, ze gralem w to tylko/az 4 tyg.
Natomiast jesli juz oskarzasz kogos o to, ze pisze bzdury to dobrze by bylo gdybys poparl to kilkoma argumentami.


_________________
Played:FFXI/L2/WoW/GW/EVE/EQ2
Tried: Lotro/TR/COH/COV/GE/EQ/MU... itd

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 16:54 
Cytuj  
Na jakim serwerze grales, bo z Ramuha ciebie nie pamietam.

Argumenty? Prosze uprzejmie:

Paczyk napisał(a):
Po 4tyg lania krabow stwierdzilem ze to nie dla mnie.


Jakbys przez 4 tyg. 'lal kraby' to bys mial poziom 50 a nie 20. W FF XI expowania to tylko jeden z elementow. Zeby przetrwac trzeba robic kupe innych rzeczy: znalezc swoj sposob na zarabianie kasy, robic fame i nauczyc sie pracowac w grupie.
Na ciagle expowanie moga sobie jedynie pozwolic gilbuyerzy.

Paczyk napisał(a):
-Zero ciekawych questow (oprocz glownego).


Questow w FF XI jest ogromna ilosc i bardzo sie od siebie roznia. Typowe w innych grach: "idz zabij tego i tego" "idz zdobadz 5 skor wilkow" tutaj praktycznie nie wystepuja. Kazdy quest ma swoja historie, niektore maja fajne CS, czesto questy sa ze soba pwoiazane w loginczna calosc.

Paczyk napisał(a):
-Brak PvP.


Jest pvp. Nie ma open pvp, bo gracze mimo rywalizacji miedzy miastami stoja wszyscy po jednej stronie walczac z beastmenami.
Jak ktos lubi pvp to moze na roznych balistach siedziec prawie non-stop.

Paczyk napisał(a):
-Sterylna Grafa.


Za bardzo tego nie rozumiem. W mmorpg podstawa to zminimalizowanie lagow: mozna to zrobic tak jak w wow tworzac specyficzna grafe, gdzie swiat nie przypomina "rzeczywistosci", ale tez przecietny komp nie ma problemow z wyswietlaniem tego, albo mozna zrobic tak jak w FF XI, gdzie swiat jest ladny, ale komp tez nie ma problemow z czytaniem tego, bo wiele elementow ma swoj "staly" wyglad.

Paczyk napisał(a):
-Wymuszona koniecznosc grania w party.


Nie ma zadnej wymuszonek koniecznosci. Gra preferuje granie w grupie, stad pewnie takie dobre community. :D
Jednak sa joby ktore swietnie sobie radza solo - NIN, BST, DRG i wcale nie potrzebuja party, ale nawet WHMem mozna zrobic wysoki lvl grajac samemu, byla swego czasu taka dziewczyna Polka na innym serwerze.

Paczyk napisał(a):
-A jak zobaczylem walke na 60lv gdzie 30 chlopa lalo bossa przez 30min to wymieklem.
Wala plegala na tym ze woje trzymajac fire i od czasu do czasu odpalajac macro, lali go ile wlezie, a z tylu magowie tylko wymieniali sie na wartach: jedni wala i lecza a reszta siedzi , regeneruje mane i pije herbatke. Noramalnie wygladalo to jak zbiorowe scinanie wielkiego drzewna w lesie razem z piknikiem a nie walka z bossem


Takie walki sa, ale na 75 lvlu i sa na tyle rzadkie, ze sie nie nudza. :)
Co znaczy: woje trzymaja fire?
To zazwyczaj magowie ciagle cos robia w takich walkach, a melee sie zmieniaja.


Ostatnio edytowano 17 lip 2005, 19:46 przez mrynar, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 18:39 
Cytuj  
Ja moge troche powiedziec o graniu w FFXI -przed inflacja, czyli zeszloroczny FFXI- nawet po krotkim okresie grania (3,5 miesiaca).

Po tych prawie 4 miesiacach grania wg. mojego stylu -czyli zasmakowanie jaknajwiecej rzeczy, to spokojnie moge powiedziec ze 90% czasu bylem zajety innymi sprawami niz expowanie. Czyli nie walilem krabow przez 16tyg. a co najlepsze na lvl 1-10 wali sie robaki, kraby, quadavy, osy, potem gobliny, owce, giganty, nietoperze, mandragory itp. nie wali sie TYLKO krabow :wink: (malpujesz slowa Marka, ktory znienawidzil lekko FFXI :P)

Questow w FFXI moze i nie jest masa jak w WoW, ale kazdy jest perelka z CS praktycznie, po zrobieniu questa morda sie cieszy czlowiekowi ;)
Polecam quest "Onion Brigade"- mozna umrzec ze smiechu :D

No ale nie bede sie duzo rozpisywal, pogralem sobie ostatnio na koncie Kyasha i to juz nie ten sam FFXI :( Wczesniej bralo sie kilof w lape i sie kopalo dniami czy jak Rha siekierke i "rombac"drewno (ale mie zjebali na lsie za tego byka, az do dzisiaj pamietam hehe). Jak juz sie cos osiagnelo w grze to morda ucieszona, jak w prawdziwym zyciu w tej grze rok temu nic nie przychodzilo latwo. Ale teraz to zapytasz sie co robic zeby dorwac kase to ci odpowiedza nowi gracze "BCNM". Szkoda :/ Wtedy sie BCNM robilo dla czarow i itemkow dla swojej klasy (preciousss phalanx).

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 19:43 
Cytuj  
Zgadza sie Pieszczoch. Granie kiedys dawalo wieksza radosc, oczywiscie tym ktorzy lubia sie troche pomeczyc w grach.

Teraz kasa jest z BCNMow, exp z ENMow, w nowym patchu maja zwiekszyc ilosc expa za EPy i dodac NPCow z ktorymi bedzie mozna expowac, czyli generalnie wszystko zmierza do ulatwienia grania. IMO to wplyw WoWa (gdzie prawie wszystko przychodzi dosc latwo) i porownan z nim.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 20:21 
Cytuj  
IMHO "żółte" mmorpgi sa sensownie prowadzone - albo sa takimi "pseudo" mmorpg jak GW i od razu oferuja zabawe ktora zazwyczaj dosc krotko trwa albo maja grinding w chwili wydania na max.
Potem devsi dodaja content i jednoczesnie ulatwiaja leveling.
Dzieki temu unikaja takiej sytuacji ze ktos mowi "zrobilem max level i nie mam co robic w grze".


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1030
Dołączył(a): 11.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 lip 2005, 21:32 
Cytuj  
temat lekko nie teges, yh... no i tyle

**

Posty: 257
Dołączył(a): 13.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 08:58 
Cytuj  
Ale ten temat glupi :D

Zeby nie bylo ze nabijam to napisze.... ze plakac mi sie chce jak czytam takie glupoty :P


_________________
Spieprzaj dziadu wymiata ! ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 09:42 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
IMHO "żółte" mmorpgi sa sensownie prowadzone - albo sa takimi "pseudo" mmorpg jak GW i od razu oferuja zabawe ktora zazwyczaj dosc krotko trwa albo maja grinding w chwili wydania na max.
Potem devsi dodaja content i jednoczesnie ulatwiaja leveling.
Dzieki temu unikaja takiej sytuacji ze ktos mowi "zrobilem max level i nie mam co robic w grze".


w sumie dosyć trafne stwierdzenie. Może dlatego są tak mało zjadliwe dla graczy US/EU bo są strasznie hardcorowe i przynudnawe na początku. No chyba, ze ktoś makruje ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 11:38 
Cytuj  
Gracze EU/NA sa wychowani w kulturze mcdonalda, a w dobrej restauracji na jedzenie trzeba troche poczekac.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 11:52 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Gracze EU/NA sa wychowani w kulturze mcdonalda, a w dobrej restauracji na jedzenie trzeba troche poczekac.


Niezle, nadaje sie do cytatow nawet ;)

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 11:56 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Gracze EU/NA sa wychowani w kulturze mcdonalda, a w dobrej restauracji na jedzenie trzeba troche poczekac.


Az wypatrosza psa? :o

(joke)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 12:20 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Gracze EU/NA sa wychowani w kulturze mcdonalda, a w dobrej restauracji na jedzenie trzeba troche poczekac.


Ja bym tego tak nie ujal - idealem powinna byc gra ktora od poczatku do konca jest przynajmniej SKONCZONA.
To co robi wiekszosc producentow to wypuszczanie na rynek "polproduktu" - przykladami tego moze byc Shadowbane, AnarchyOnline etc - gry od samego poczatku p2p niedopracowane (w stanie tzw. "bety2") a ostatnio SWG i WoW.

"Żółtki" robia dokladnie to samo tyle ze ustawiajac trudniejsze levelowanie latwiej im ukryc brak high-level contentu w grze w chwili jej wypuszczenia.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 12:38 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
mrynar napisał(a):
Gracze EU/NA sa wychowani w kulturze mcdonalda, a w dobrej restauracji na jedzenie trzeba troche poczekac.


Az wypatrosza psa? :o

(joke)


No 1 :)


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 lip 2005, 12:52 
Cytuj  
powiedz, że zawołasz kolegów (tych łysych) jak ci siana nie zwróci.


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.