mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 12 sie 2008, 22:29 
Cytuj  
Lodowiec :)

Dziwie sie ludziom ,którzy w lato jadą do Egiptu.Trzeba być naprawde skończonym idiotą żeby w lato gdzie u nas jest te 25 + stopni jechać do kraju gdzie jest stopni 30+.Jak mozna wypocząć w takiej temperaturze ?oO

Egipt jedynie zimą na nurkowanie,nic wiecej tam nie ma,piramidy i syf.

****

Posty: 1623
Dołączył(a): 2.01.2006
Offline
PostNapisane: 12 sie 2008, 23:06 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
Lodowiec :)

Dziwie sie ludziom ,którzy w lato jadą do Egiptu.Trzeba być naprawde skończonym idiotą żeby w lato gdzie u nas jest te 25 + stopni jechać do kraju gdzie jest stopni 30+.Jak mozna wypocząć w takiej temperaturze ?oO

Egipt jedynie zimą na nurkowanie,nic wiecej tam nie ma,piramidy i syf.


Wróciłem z Egiptu (Sham el Sheikh) 5dni temu, przez 2 tygodnie temperatura 39-42 stopnie i jakoś zajebiście wypoczęliśmy. Snorkling rewelacja, nurkowanie rewelacja, piramidy super, Kair syf i brud.
Rok temu temu zaliczyliśmy Tunezję lipiec/sierpien i tez wróciliśmy wypoczęci.

U nas w lecie nie masz +25 tylko huśtawkę, raz bylem nad polskim morzem i raczej już tam więcej mnie nie zobaczą. Przez 2 tygodnie mieliśmy 2-3dni pogody przy której można było wybrać się na plaże, przy czym temperatura wody pozwala na 15min kąpieli. Co do ceny to n/c, taniej prawdopodobnie wyjdzie Egipt/Tunezja/Turcja/Chorwacja/Bułgaria niż Bałtyk.

P.S. Trzeba być skończonym idiotą, żeby pisać takie ograniczone posty jak Gleader. Jesli lubisz jezdzic po kraju to lajt ale daj na wstrzymanie bo sa ludzie którzy preferują inne miejsca.


_________________
Obrazek
"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."


Ostatnio edytowano 12 sie 2008, 23:17 przez h34t, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 251
Dołączył(a): 12.06.2007
Offline
PostNapisane: 12 sie 2008, 23:14 
Cytuj  
h34t napisał(a):
Gleader napisał(a):
Lodowiec :)

Dziwie sie ludziom ,którzy w lato jadą do Egiptu.Trzeba być naprawde skończonym idiotą żeby w lato gdzie u nas jest te 25 + stopni jechać do kraju gdzie jest stopni 30+.Jak mozna wypocząć w takiej temperaturze ?oO

Egipt jedynie zimą na nurkowanie,nic wiecej tam nie ma,piramidy i syf.


Wróciłem z Egiptu (Sham el Sheikh) 5dni temu, przez 2 tygodnie temperatura 39-42 stopnie i jakoś zajebiście wypoczęliśmy. Snorkling rewelacja, nurkowanie rewelacja, piramidy super, Kair syf i brud.
Rok temu temu zaliczyliśmy Tunezję lipiec/sierpien i tez wróciliśmy wypoczęci.

U nas w lecie nie masz +25 tylko huśtawkę, raz bylem nad polskim morzem i raczej już tam więcej mnie nie zobaczą. Przez 2 tygodnie mieliśmy 2-3dni pogody przy której można było wybrać się na plaże, przy czym temperatura wody pozwala na 15min kąpieli. Co do ceny to n/c, taniej prawdopodobnie wyjdzie Egipt/Tunezja/Chorwacja/Bułgaria niż Bałtyk.

P.S. Trzeba być skończonym idiotą, żeby pisać takie ograniczone posty jak Gleader. Jesli lubisz jezdzic po kraju to lajt ale daj na wstrzymanie bo sa ludzie którzy preferują inne miejsca.



Dokladnie jest jak mowisz, w dodatku jadac do egiptu czy tunezji pogode masz zaklepana. Co ciekawe jadac nad polskie morze, zeby wypoczac w podobnym a nawet troche gorszym standardzie zaplacisz wiecej, i to sporo wiecej. Znam to doskonale z autopsji. Sam bylem w egipcie na poczatku czerwca i tez super odpoczalem i super sie bawilem.


_________________
Copied by many, equalled by none

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 00:10 
Cytuj  
i o to chodzi. mamy urlop to trzeba pojechać tam gdzie cały tydzień bedzie pogoda na 100%.

cieszę sie że macie podobne opinie na temat cen. bo imo jechanie nad polskie morze jest bez sensu


_________________
psn

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 07:58 
Cytuj  
A mi się trafiło w Rowach, pogoda była prze 12 na 14 dni. Tylko że faktycznie drogo. No i woda zimna, jakby z lodówki wyjął.
A jak wracaliśmy to zapowiadali tydzień lub więcej deszczu :P
Rok temu też byłem nad Bałtykiem, miałem być 2 tygodnie, byłem 6 dni z czego 4 dni był deszcz i sztorm.


_________________
O.o

****
Avatar użytkownika

Posty: 1024
Dołączył(a): 2.11.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 08:09 
Cytuj  
Jak dla mnie to nie jest najwazniejsze gdzie tylko z kim jezdze. Bo co to za frajda z gwarantowanej pogody w Tunezji jak masz sie nudzic. Jaka jest roznica czy wydasz x gotowki wiecej czy mniej, grunt zebys sie nie szczypal. Jak slysze argumenty ze u nas jest tak drogo to smiech mnie ogarnia moze byc drozej niz gdzies tam , ale to nie jest az tak drogo zeby nie mozna bylo spokojnie wypoczac. Nie kazdy musi lubic polskie morze, ale tez nie kazdemu musi odpowiadac 40 stopni. Wazne jest zeby jechac z taka paczka znajomych gdzie wiesz ze sie bedziesz dobrze bawil.

I na marginesie polskie morze jest nawet znosne ale na wypady 3 dniowe ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 08:16 
Cytuj  
Jak wam łatwo stwierdzić że taki Egipt to taniej. Może taniej. Tylko nikt jakoś nie liczy kosztów podróży. Jak mam gdziekolwiek się wybrać poza granice to w grę wchodzi tylko samolot bo nie wyobrażam sobie kilkunastogodzinny przejazd autokarem. Nad Bałtykiem mogę już bredzić przy brzegu po 3h przejazdu choćby pociągiem. Przy tygodniowym pobycie wliczając koszty transportu taka Tunezja czy Bułgaria wcale nie będzie tańsza.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*

Posty: 128
Dołączył(a): 23.05.2007
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 08:42 
Cytuj  
ja tam bylem na majorce:) ale ja nie znam cen:P nie ja fundowalem:) pojedz sobie na oboz :) najtaniej wyjdzie:P


_________________
70 BE PALLA T6
70 TAUREN DRUID T5
64 UD ROGUE
60 TAUREN WAREK
60 GNOM MAG

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 08:51 
Cytuj  
SwenG napisał(a):
Jak wam łatwo stwierdzić że taki Egipt to taniej. Może taniej. Tylko nikt jakoś nie liczy kosztów podróży.
akurat koszt samolotu jest najmniejszy. koszt samolotu to jakieś 200 zł w cenie wiec tyle co bilet normalny (równiez w obie strony) nad bałtyk i spowrotem. samochód ? benzyna jeszcze drożej.

okej, stopem wyjdzie taniej :wink:

najtańsza tunezja czy egipt jest na poziomie 1000 zł samolot 200zł to 800 zł za hotel z wyżywieniem to nie jest drogo.

jak ktoś nie chce to nie ale odłożyć 100zł raz w miesiącu i raz w roku sobie pojechać to nie burżujstwo


_________________
psn

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 12:54 
Cytuj  
Wracajac do tematu. W chorwacji bylem 3 sezony, tygodniowe rejsy jachtem, codziennie zatrzymujac sie w innej miejscowosci/na wyspie. Akurat to wychodzilo tanio, bralismy 12 osobowy jacht w tygodniowy czarter - ale ktos z zalogi musi byc skipperem z uprawnieniami sternika morskiego. W tym wypadku odchodza koszty hotelu.

Jak ktos lubi owoce morza - bajka - sa w cenie schabowego. Zajebiste ryby, krewetki, slyna tez z bardzo dobrych Pizz. No i kazdy musi sprobowac "Kevapcici" - podluzne kotleciki z mielonego miesa, podawane z ajwarem i ziemniakami - niebo w gebie. Jezeli chodzi o alkohol, podstawa to wina - czesto butelka w knajpie jest tansza od wody mineralnej :).
Piwa - jedyne co mi tak smakowalo to Karlovacko i Pan, whisky/wodka w takiej cenie jak w polskich pubach. Na kazdym rogu sprzedaja ichny bimber czy pedzone wina - mozna sprobowac ale mi tam te ich specjaly nie smakuja.

Prawie wszedzie mozna wypozyczyc skuter w cenie ~20zl/godzina i dokladnie pozwiedzac. W mniejszych miejscowosciach mozna dogadac sie z jakims dziadem i pozyczyc od niego samochod marki Jugo za pare groszy.

W pazdzierniku atakuje Grecje, zobaczymy jak to tam wyglada.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 12:57 
Cytuj  
a mówią ze rolnicy nie maja na ubezpieczenia :wink:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 13:00 
Cytuj  
to Asmax jak bedziesz w Grecji to zinflirtuj siedzibe Aventurine i wykradnij pare kopii Darkfalla :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 13:37 
Cytuj  
Teraz przyjmuja juz tylko prase. Srs business. Najlepiej grecka, o ktorej nikt nie slyszal.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1797
Dołączył(a): 16.01.2007
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 14:52 
Cytuj  
Cytuj:
jezeli chodzi o alkohol, podstawa to wina - czesto butelka w knajpie jest tansza od wody mineralnej .
Piwa - jedyne co mi tak smakowalo to Karlovacko i Pan, whisky/wodka w takiej cenie jak w polskich pubach. Na kazdym rogu sprzedaja ichny bimber czy pedzone wina - mozna sprobowac ale mi tam te ich specjaly nie smakuja.


Karlovacko smakuje jak cienkie piwo rozcieńczona wodą :/
JEśli o bimber chodzi to rakija bije wszystko :p moooocne jest :p

Polecam tez wszystkim Chorwacje.Makarska,wspaniałe miasto.

EDIT:
Cytuj:
Jesli lubisz jezdzic po kraju to lajt ale daj na wstrzymanie bo sa ludzie którzy preferują inne miejsca.
pokaż gdzie napisałem że lubie jeździć po naszym kraju oO Napisalem ze jak dla mnie IMO latem najlepiej pojechać na lodowiec :p a zimą do ciepłych krajów.

Pisze to jako człowiek,który po 15 min leżenia plackiem na plaży pada :p

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 15:09 
Cytuj  
Malediwy.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 17:05 
Cytuj  
Gleader napisał(a):
JEśli o bimber chodzi to rakija bije wszystko :p moooocne jest :p


Chyba zeby sobie walnac kielona na trawienie - paskudnie zachodzi ziolami.
Nie wyobrazam sobie zeby usiasc z rakija przy stole, tak jak z wodka i wypic butle z kolega - chorwatow za to podziwiam, nie wiem jak mozna sie tak meczyc.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 17:46 
Cytuj  
Jeśli o wakacje chodzi, to pewnie tak jak co roku: Wochy. Ale gdzie dokładnie to jeszcze nie wiem...


_________________
...

*****

Posty: 2350
Dołączył(a): 12.07.2007
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 18:23 
Cytuj  
Eleeist napisał(a):
Jeśli o wakacje chodzi, to pewnie tak jak co roku: Wochy.


A gdzie to jest, jesli mozna wiedziec?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 18:26 
Cytuj  
Obok Francy, Astrii i Szwacari i Soweni.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2008, 18:35 
Cytuj  
A myslalem, ze w gminie Cyżew-Osada - http://pl.wikipedia.org/wiki/Dmochy-Wochy

;/


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.