mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 15:10 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Ale hdr nie jest wcale taki prosty, musisz znać manualne myki aparatu żeby zrobić dobrze hdr, a efekt nieziemski, zwłaszcza przy dobrze zrobionym zdjęciu.


Ty w ogole Sob masz pojecie o tym jak sie robi HDR i na czym to polega? Jakie "manualne myki aparatu" Twoim zdaniem trzeba znac zeby zrobic HDR-a?
Jedyne co aparat powinien miec, jesli mamy ochote pobawic sie ta technika, to bracketing ekspozycji (i to niekoniecznie, bo chocby w PS mozesz sobie rozbic dowolne zdjecie na 3, 5, 9 fotek o roznych wartosciach EV). Pozniej zostaje juz tylko lub az obrobka.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 15:12 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
@pooma: ogniskową a nie przysłonę 200 ;)

taa fix'd.
HDRy - kwestia gustu, jedni lubią inni nie. Sam nie mam czasu na siedzenie godzinami nad photoshopami więc jestem zwolennikiem naturalności :P Ale mimo to są HDRy które mnie osobiście w fotel wgniotły...


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 15:20 
Cytuj  
Buka napisał(a):
Sobtainer napisał(a):
Ale hdr nie jest wcale taki prosty, musisz znać manualne myki aparatu żeby zrobić dobrze hdr, a efekt nieziemski, zwłaszcza przy dobrze zrobionym zdjęciu.


Ty w ogole Sob masz pojecie o tym jak sie robi HDR i na czym to polega? Jakie "manualne myki aparatu" Twoim zdaniem trzeba znac zeby zrobic HDR-a?
Jedyne co aparat powinien miec, jesli mamy ochote pobawic sie ta technika, to bracketing ekspozycji (i to niekoniecznie, bo chocby w PS mozesz sobie rozbic dowolne zdjecie na 3, 5, 9 fotek o roznych wartosciach EV). Pozniej zostaje juz tylko lub az obrobka.


Nie nie mam pojęcia, po to założyłem ten temat.

Jedni piszą, ze można psa używać do tego, jedni piszą że można manualnie ustawiać jasność obrazu. Więc tworząc zdjęcie w hdr, robimy ciemne, przejaśnione i idealne po czym łączymy je za pomocą automatyzacji psa. To jest wiadomość którą wyczytałem w necie, nie sprawdzałem tego, nie wiem jak o się ma w praktyce, ponieważ próbuje się tego nauczyć, NAUCZYĆ, rozumiesz co to oznacza? że mam ochotę otworzyć swój mózg na wiedzę w tym temacie.

Chciałbym ją uzyskać, bądź poczytać co macie w tym temacie do powiedzenia, a nie słyszeć co drugiego posta że ten to, że ten tamto i nic nie wnosicie poprzez wjazd na moją niewiedzę. Zwłaszcza, że żaden z Was nawet foty nie wkleił jeszcze swojej. Nie wspominając o jakimś żenującym disco polo na zdjęciach które miażdżą efektem i zostały zrobione w naprawdę niesamowity sposób, nie wspominam w ogóle miejsc na tych fotach... no ale przecież na forum mmorpg.pl jest wiele znakomitości którzy focą lepiej, znacznie lepiej.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 15:31 
Cytuj  
Wkleje, a co mi tam ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 15:35 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Nie nie mam pojęcia, po to założyłem ten temat.

Jedni piszą, ze można psa używać do tego, jedni piszą że można manualnie ustawiać jasność obrazu. Więc tworząc zdjęcie w hdr, robimy ciemne, przejaśnione i idealne po czym łączymy je za pomocą automatyzacji psa. To jest wiadomość którą wyczytałem w necie, nie sprawdzałem tego, nie wiem jak o się ma w praktyce, ponieważ próbuje się tego nauczyć, NAUCZYĆ, rozumiesz co to oznacza? że mam ochotę otworzyć swój mózg na wiedzę w tym temacie.

Chciałbym ją uzyskać, bądź poczytać co macie w tym temacie do powiedzenia, a nie słyszeć co drugiego posta że ten to, że ten tamto i nic nie wnosicie poprzez wjazd na moją niewiedzę. Zwłaszcza, że żaden z Was nawet foty nie wkleił jeszcze swojej. Nie wspominając o jakimś żenującym disco polo na zdjęciach które miażdżą efektem i zostały zrobione w naprawdę niesamowity sposób, nie wspominam w ogóle miejsc na tych fotach... no ale przecież na forum mmorpg.pl jest wiele znakomitości którzy focą lepiej, znacznie lepiej.


Tak sie sklada, ze w kazdym moim poscie masz cos na temat. I jesli nie masz pojecia to po prostu zapytaj, a nie wysnuwasz jakies z dupy teorie i wprowadzasz ludzi w blad. Nie pisalbys glupot, nikt by na ciebie nie wjezdzal.
Co do samego tematu, to nie Ty go zalozyles tylko Mendol i dyskusja rozwinela sie w jego temacie - na Twoja sugestie przeniesienia tematu zareagowal Ojciec i temat zostal przeniesiony w to miejsce i zaspamowany.
Jesli chcesz uzyskac odpowiedz na jakies pytanie to zadaj pytanie i przestan spamowac.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 15:39 
Cytuj  
Ok, tomuszenopleb mnie po prostu spianował sorry.

@Yuurei
Zadziabiste, to na samym dole z jakimś efektem hdr? ;>. W niedziele u mnie w mieście jakieś mistrzostwa Polski w crossie mają być, także może coś pofocę wreszcie konkretnie :).


Ostatnio edytowano 9 kwi 2010, 15:40 przez Sobtainer, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 15:40 
Cytuj  
ja robie zdjecia na razie tylko mlodemu i nie bardzo mam ochote upubliczniac je na tym forum :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 15:43 
Cytuj  
@Sobtainer: ja nie używam HDRa bo nie lubię, stary jestem i mi się już nie chce dłubać. To szybki fotoszop dla dodania smaczku ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 15:46 
Cytuj  
Ale mam wrażenie, że głębia ostrości jest jakaś dziwna, na publice za motorkiem w ostatnio zdjęciu. Oczywiście mogę się mylić z racji braku doświadczenia :)

**

Posty: 240
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 16:18 
Cytuj  
Glebia ostrosci to "zakres odległości, w którym obiekty obserwowane przez urządzenie optyczne sprawiają wrażenie ostrych" (skrocona definicja z wiki). Tlum na tym zdjeciu jest poza glebia ostrosci a efekt rozmycia obrazu poza glebia ostrosci nazywa sie bokeh. To bokeh na tym zdjeciu wydaje ci sie dziwny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 16:19 
Cytuj  
Buka napisał(a):
Glebia ostrosci to "zakres odległości, w którym obiekty obserwowane przez urządzenie optyczne sprawiają wrażenie ostrych" (skrocona definicja z wiki). Tlum na tym zdjeciu jest poza glebia ostrosci a efekt rozmycia obrazu poza glebia ostrosci nazywa sie bokeh. To bokeh na tym zdjeciu wydaje ci sie dziwny.


Dokładnie, dzięki za wytłumaczenie.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 18:22 
Cytuj  
Moim zdamiem, robiąc zdjęcie starasz się ustawić wszystko optymalnie a w PS robisz jakieś drobne korekty. W hdry nigdy się nie bawiłem. Zdjęcia Yuurei fajne. Nie wiem tylko czemu odnoszę wrażenie, że kolory są nienaturalnie "żywe".

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 20:33 
Cytuj  
up, właśnie dlatego zapytałem czy został użyty hdr.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 20:49 
Cytuj  
Robcie robcie te zdjecia tylko nie zapominajcie je wrzucac na ta strone:
http://www.sxc.hu/

Pozniej czlowiek szuka jakiego fajnego zdjecia do grafiki i nie ma :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 21:50 
Cytuj  
Sparth2 napisał(a):
Pozniej czlowiek szuka jakiego fajnego zdjecia do grafiki i nie ma :D

Oczywiscie, zanim uzyjesz takiego zdjecia, pytasz autora o zgode?

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 22:05 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Sparth2 napisał(a):
Pozniej czlowiek szuka jakiego fajnego zdjecia do grafiki i nie ma :D

Oczywiscie, zanim uzyjesz takiego zdjecia, pytasz autora o zgode?

X.

Licencja tego serwisu zakłada wykorzystanie tych grafik bez pytania autora, na tym on właśnie polega. Jest niby zawarta gdzieś klauzula typu:
"jeśli wykorzystujesz zdjęcie komercyjnie warto byłoby powiadomic(czy tam zapytac) autora". Tyle, że to też chyba puste, bo z tego co pamiętam to on nie może Ci zabronic go użyc.

Cytuj:
You may use the Image
In digital format on websites, multimedia presentations, broadcast film and video, cell phones.
In printed promotional materials, magazines, newspapers, books, brochures, flyers, CD/DVD covers, etc.
Along with your corporate identity on business cards, letterhead, etc.
To decorate your home, your office or any public place.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 22:26 
Cytuj  
No tak, jesli serwis zaklada takie udostepnianie zdjec i autor publikujac tam zdjecia wyraza na to zgode, to pytania nie bylo. Co nie zmienia faktu, ze osobiste prawa autorskie sa niezbywalne, obojetnie jaka polityke taki serwis prowadzi.

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 9 kwi 2010, 22:27 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 22:27 
Cytuj  
SXC (jak i wiele innych Stockow) oferuje szeroka game licencjonowania zdjec. Od total free, przez ograniczony dostep (trzeba zawsze sie spytac autora o zasady korzystania ze zdjecia) po zdjecia platne na zasadach Royalty Free. Wbrew pozoram na robieniu ladnych zdjec da sie w sieci tez zarobic.

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 22:44 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
No tak, jesli serwis zaklada takie udostepnianie zdjec i autor publikujac tam zdjecia wyraza na to zgode, to pytania nie bylo. Co nie zmienia faktu, ze osobiste prawa autorskie sa niezbywalne, obojetnie jaka polityke taki serwis prowadzi.

No chyba w świetle żadnego prawa nie ma możliwości przestania byc autorem dzieła ;-)

Oni się po prostu zrzekają praw majątkowych tutaj.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2010, 23:03 
Cytuj  
xanth a co to kurwa ma wspolnego z tym tematem?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.