mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 17:28 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
pooma napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
NAwet w USA czes sadow orzeka egzekwowalnosc EULA i TOS, czesc wrecz przeciwnie.

Que? Każdy sąd inne kodeksy wyznaje i dodatkowo olewa instytucję precedensu?

Byś się zdziwił jakie rozbieżności zdarzają się w orzecznictwie polskich sądów.

Nie mówię o polskich.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 17:28 
Cytuj  
Polskie sady sa takie same jak US nie ma roznicy w orzecznictwie
co sedzia to inny wyrok


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 17:32 
Cytuj  
Gdybanie Kabraxis. Podaj mi przykłady dwóch różnych wyroków w identycznej sprawie odnośnie euli i tos w US. Skoro napisałeś:
Cytuj:
NAwet w USA czes sadow orzeka egzekwowalnosc EULA i TOS, czesc wrecz przeciwnie.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 17:58 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
TY sie zgadzasz na EULE - dobrowolnie. Mozesz ja w kazdej chwili wypowiedziec i zlamac - to nie jest cyrograf. Co z tym Blizzard zrobi to jego sprawa lecz to nie jest w zaden sposob nielegalne czt scigane. Bo nie moze byc.

Nie jest ścigane, bo szkodliwość takiego czynu jest minimalna. Jakby Blizzard chciał ścigać, to w Polsce (i wielu innych krajach) sprawę by wygrał. Tylko po co? Przecież za piracenie nie rozstrzelają, co najwyżej grzywnę wcisną.
Cytuj:
Nie wchodza tu w grre zadne prawa autorskie - do czasu korzysci majatkowej na cudzej pracy.

Wchodzą. Korzyści nie mają znaczenia. Zmiany w utworze (jak to definiuje ustawa) nie mają związku z zyskiem stratą czy np. wartością estetyczną. Zmieniasz czyiś utwór (który jest chroniony automatycznie przez ustawę od momentu publikacji) bez zgody właściciela praw = łamiesz ustawę. Konsekwencje tego to inna sprawa. Codziennie kserowane są trudno dostępne podręczniki akademickie, pani w szkole daje dzieciom kserówki do pracy domowej itd. ustawa jest łamana, ale to nie znaczy że będą studentów wsadzać do pierdla.


Inna sprawa to jaki sąd powinien się tym zajmować? Sąd kraju w którym stoi serwer, działa klient czy ma siedzibę wydawca?
No i parę linków dot. kradzieży w grach
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/487618,wiezienie_za_kradziez_w_grze_komputerowej.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,10024606,Zatrzymano_sprawce_kradziezy_wirtualnego_rycerza.html
To o tyle ciekawe, że handel postaciami/przedmiotami jest zabroniony przez EULA, natomiast polski sąd uznał to za legalne.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 17:58 
Cytuj  
iniside napisał(a):
brazz napisał(a):
O kurwa, są jeszcze ludzie, którzy nie mają Kabrajakmutam w ignorowanych? Ba, są ludzie którzy czytają jego wypociny? Jebani masochiści.

No patrzac na cytowane wypociny to ja sie dziwie, ze ktos chce ciebie czytać.


Owszem, to ciekawe. Z tą różnicą, że ja piszę krótkie uszczypliwe komentarze, a nie długie, zawierające niewiele informacji teksty.

Z drugiej strony fakt, chuj mnie obchodzi co kto czyta. GG internet.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 18:12 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Junkier napisał(a):
pooma napisał(a):
Kabraxis napisał(a):
NAwet w USA czes sadow orzeka egzekwowalnosc EULA i TOS, czesc wrecz przeciwnie.

Que? Każdy sąd inne kodeksy wyznaje i dodatkowo olewa instytucję precedensu?

Byś się zdziwił jakie rozbieżności zdarzają się w orzecznictwie polskich sądów.

Nie mówię o polskich.

Wiem.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 18:36 
Cytuj  
Właśnie przeczytałem orzecznictwo sądu w sprawie Blizzard vs MDY (Ci od glidera - bota do wowa). Tam to się dopiero musieli nagimnastykować, ale zarzut Blizza o łamanie DMCA utrzymał się w 2 instancjach.
W sprawie vs Scapegaming (priv shard) od kopa wygrali, nie widzę nawet apelacji. Sam zarzut nieuczciwej konkurencji w darmowym umożliwianiu grania jest dość twardy i łatwo go poprzeć.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 18:55 
Cytuj  
tylko ze Glider czy Scapegaming to byly firmy amerykanskie, wiec Blizzard mogl ich oskarzyc o lamanie prawa w USA... firmom zagranicznym nie moga zrobic nic.


_________________



****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 19:18 
Cytuj  
Kabraxis - jesteś zerem


_________________
OrleOko czuwa...

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 19:29 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
tylko ze Glider czy Scapegaming to byly firmy amerykanskie, wiec Blizzard mogl ich oskarzyc o lamanie prawa w USA... firmom zagranicznym nie moga zrobic nic.

Ktoś na pewno może, np. oficjalny dystrybutor (CDP?). I chyba każdy obywatel może zgłosić popełnienie przestępstwa tak o ;]
To że producent się czymś nie interesuje (bo np. szkoda zachodu o parę dolców) nie znaczy że to się staje legalne. A to o tym od początku mówimy :D
(K: ""Nielegalna dzialalnosc"? LOL. ")


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 20:01 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Ktoś na pewno może, np. oficjalny dystrybutor (CDP?). I chyba każdy obywatel może zgłosić popełnienie przestępstwa tak o ;]


ale jakiego przestepstwa ? to co w USA moze byc przestepstwem, w Polsce nim nie jest :)


_________________



*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 20:42 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
pooma napisał(a):
Ktoś na pewno może, np. oficjalny dystrybutor (CDP?). I chyba każdy obywatel może zgłosić popełnienie przestępstwa tak o ;]


ale jakiego przestepstwa ? to co w USA moze byc przestepstwem, w Polsce nim nie jest :)

A nawet odwrotnie, wiesz? :)
Nie chce mi się już, nic konstruktywnego nie przytoczyliście :P Po prostu pamiętajcie że nieznajomość prawa nie jest wytłumaczeniem, kiedyś może trafi wam się okazja sprzedania swoich racji jakiemuś sędziemu.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire


Ostatnio edytowano 11 sie 2011, 20:46 przez pooma, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 20:44 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Huragan napisał(a):
pooma napisał(a):
Ktoś na pewno może, np. oficjalny dystrybutor (CDP?). I chyba każdy obywatel może zgłosić popełnienie przestępstwa tak o ;]


ale jakiego przestepstwa ? to co w USA moze byc przestepstwem, w Polsce nim nie jest :)

A nawet odwrotnie, wiesz? :)


Wiem, wiec przestan pierdolic ze CDP cos moze , bo amerykanska EULA w Polsce i tak nie obowiazuje :>


_________________




Ostatnio edytowano 11 sie 2011, 20:46 przez Huragan, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 20:45 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
pierdolic

eot jak dla mnie


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 20:46 
Cytuj  
spoko.... pooma zownowany :> next pls

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 20:47 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
Kabraxis - jesteś zerem


powiedział cziter...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 20:50 
Cytuj  
Cardano napisał(a):
eagleeyes napisał(a):
Kabraxis - jesteś zerem


powiedział cziter...


cheater nie cheater, ale to zawsze wiecej niz zero :>

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 11 sie 2011, 21:49 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
amerykanska EULA w Polsce i tak nie obowiazuje :>

Zdajesz sobie sprawę, ze przebywając w Polsce możesz zawrzeć umowę, która będzie podlegać prawu innego państwa?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2011, 04:26 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Huragan napisał(a):
amerykanska EULA w Polsce i tak nie obowiazuje :>

Zdajesz sobie sprawę, ze przebywając w Polsce możesz zawrzeć umowę, która będzie podlegać prawu innego państwa?


Ja sie nie wybieram do USA wiec ich prawo mam gdzies a ekstradycja polskiego obywatela jest zakazana, jesli nie popelnil przestepstwa na terenie innego kraju.
Z punktu widzenia naszego prawa (Ustawa o jez. polskim) ta ich umowa i tak jest w calosci niewazna.


_________________



***

Posty: 578
Dołączył(a): 7.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2011, 08:24 
Cytuj  
tak odnosnie tego eula - w wielu grach swego czasu byla inforamcja ze nie mozna kopiowac gier i co - jajco bo zakaz ten byl/jest sprzeczny z prawem. Eula jest czyms o czym snia producenci aby jeszcze wiecej na nas zarabiac :]. Choc piracenia wow nie popieram tak postawienie pirackiego serwera nie wiem jak mialoby byc nielegalne - moj wlasny soft, ktory odbiera jakies pakiety, analizuje je i wysyla jakas tam odpowiedz - co w tym nielegalnego? (nie chodzi mi o moralna kwestie)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.