mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 19:53 
Cytuj  
Mendtroll, jak ci tak łeska leci za czasami PRLu to jedz do Wietnamu. Im trochę ubywa obywateli wiec zawsze możesz wrócić tam do dobrych starych czasów gdzie będziesz miał szklankę mleka i chatę za darmo. :wink:


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 20:10 
Cytuj  
chetnie bym pojechal.
biorac pod uwage, ze tam nasi emeryci mieliby jak w niebie za 200 dolarow miesiecznie.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 20:27 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
chetnie bym pojechal.
biorac pod uwage, ze tam nasi emeryci mieliby jak w niebie za 200 dolarow miesiecznie.

Oj Mendtrollku, nie mówimy o wyjeździe tak jako polski emeryt (co i tak za 200$ co najwyższej się utrzymasz w mieście, a w jungli to dostaniesz malari i cię reumatyzm dobije) tylko o byciu prawdziwym pracowitym obywatelem co pracuje na Wietnamską emeryturę! W końcu, brak ci komuny a nie wyjazdów na emeryturę po gnijących kapitalistycznych wyzyskach.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 21:07 
Cytuj  
Mendol - ale nie bashuj systemu, tylko bashuj tych polskich politikierów którzy rozkradają wszystko co się da.
Polska dostaje 65mld euro rocznie z EU. Przeciętny polak oddaje 60% swoich zarobków z powrotem (podatki + VAT) i jest kurwa cały czas mało.

Mi się włosy na rękach jeżą jak o tym pomyślę.
btw. 10mln polaków aktywnie pracuje - 65mld euro to 6500euro rocznie na łeb pracującego polaka - to jest w okolicy średniej krajowej. Czyli generalnie - moglibyśmy wziąć te 65mld euro od Unii, zamknąć wszystkie zakłady pracy i wystarczyłoby na pensje dla wszystkich. To jest potężna mamona która po prostu aktualnie ginie gdzieś po drodze.
Nawet głupie autostrady sponsorowane w 80% przez EU - i co? I kasa zajebana, kilkaset polskich firm budowlanych po wykonaniu pracy dostało szpica na pożegnanie i sobie plajtnęło.
Ale w radiu i TV - propaganda sukcesu pełną parą! Tygrys Europy panie.


Ostatnio edytowano 18 sie 2012, 21:08 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 21:07 
Cytuj  
Mnie szczerze mówiąc najbardziej uderza w różnica jaka była za komuny między medycyną zachodnią, a tą z układu Warszawskiego. Ci nieliczni zachodni lekarze, którzy mieli wjazd do naszego wspaniałego kraju musieli się czuć jakby odwiedzali Afrykę. Zmiany w medycynie w pl po upadku systemu to był skok cywilizacyjny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 21:33 
Cytuj  
marek. jak napisalem, w kazdym systemie kradna.
ale za prl'u przynajmniej lepiej to ukrywali i nie bylo tak widac biedy na ulicach.
i uwierz mi, ze gdybym byl mlodszy to bym stad spierdzielil :)

nefastus ciesze sie, ze jak zwykle wszystko wiesz i wiesz czego mi brakuje.
jak nie rozumiesz o czym rozmawiamy to nie probuj byc zabawnym bo jak zwykle ci to nie wychodzi.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 21:52 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
nefastus ciesze sie, ze jak zwykle wszystko wiesz i wiesz czego mi brakuje.
jak nie rozumiesz o czym rozmawiamy to nie probuj byc zabawnym bo jak zwykle ci to nie wychodzi.


Mendtroll, jak pieprzysz o dobrociach za komuny to jak nie można się śmiać
Czytać twoje teksty to jak oglądać Rejs. Przestań mega trollowac, albo zrób sobie kanał na youtubie i rób kabaret.

Mendol i Piszpan idą do sklepu i Mendol prosi Piszpana żeby wziął dwie...


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 22:01 
Cytuj  
Odpowiadajac na pytanie zadane w temacie: Mam wielka nadzieje, ze poszedlbym. Jakby by bylo naprawde, nie wiem i nigdy sie nie dowiem. Na szczescie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 22:23 
Cytuj  
przykro mi nefastusie, ze komuna tak cie skrzywdzila, iz pozostalo ci do dzisiaj.
ale jakos nie zauwazylem posrod 'dziadkow' na forum, zeby ktos narzekal na komune.
takze zbastuj synku bo troche za mlody i za glupi jestes zeby fikac :)

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 22:29 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
przykro mi nefastusie, ze komuna tak cie skrzywdzila, iz pozostalo ci do dzisiaj.
ale jakos nie zauwazylem posrod 'dziadkow' na forum, zeby ktos narzekal na komune.
takze zbastuj synku bo troche za mlody i za glupi jestes zeby fikac :)
:wtf:


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 23:04 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Może i to była naiwna inicjatywa bo AK naprawdę wierzyło że brytole i amerykance pomogą, a było wiadome że sowieci nie zezwolą im na użycie lądowisk, ale trzeba było spróbować.

Fajne podsumowane akcji, w której zginęło 200 tys. cywili.
Nefastus napisał(a):
meterrr napisał(a):

na zadne powstanie bym nie poszedl, za zadnych politykow ani polske bym nie walczyl, dbal bym o rodzine i wlasna dupe, tak jak to robie teraz

No flame intended, ale z takiej wypowiedzi można założy że z rozpoczęciem okupacji, byłbyś pierwszy w kolejce do Gestapo jako kolaborant, tylko żeby zapewnić sobie i rodzince dobrobyt.

No, podobnie jak pierwsza w kolejce do Gestapo była zapewne większość społeczeństwa, która chciała po prostu razem z najbliższymi przetrwać wojnę.
Ile ty kurwa masz lat, 15?
Mark24 napisał(a):
Jak powstanie było głupotą - to cóż. Opieranie się niemcom w 39 też było głupotą - szans nie mieliśmy żadnych.

Serio nie widzisz różnicy między tymi dwiema sytuacjami, czy tak dałeś się ponieść chwili?

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 23:16 
Cytuj  
Sula, jezu, w każdej wojnie gina cywile. Zaraz mi powiesz ze w 39' polska nie powinna się bronić bo cywile mogli zginąć. Wogole po co Europa, Afryka i Pacyfik walczyli, przecież cywile mogli zginąć.

Ile kurwa masz lat, 3?

Kretynie, jeżeli chodzi o moją dzisiejszą opinine o powstaniu to czytaj dalej bo opisałem jak 44 było skazane na fail od początku, co nie znaczy że powstańcy zrobili źle. AK powsatancze było sklamane przez rząd i dowódctwo na emigracji.

Czytaj kurwa thread zanim jebniesz ciemnoty.


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 23:49 
Cytuj  
Ogarnij się kurwa.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 18 sie 2012, 23:52 
Cytuj  
Nefastus napisał(a):
Sula

lol
Cytuj:
, jezu, w każdej wojnie gina cywile. Zaraz mi powiesz ze w 39' polska nie powinna się bronić bo cywile mogli zginąć.

W 39 kiedy sytuacja stała się naprawdę chujowa nikt raczej nie oczekiwał, że ludność cywilna w większości da się wyrżnąć na ołtarzu ojczyzny. To chyba dobrze, bo jak armia państwa A atakuje państwo B, to armia państwa B walczy m.in. żeby bronić cywili.
Ty zaraz mi powiesz, że w 39 powinno się kontynuować obronę Warszawy, aż do zrównania jej z ziemią, bo przecież warto było spróbować.
Cytuj:
Kretynie, jeżeli chodzi o moją dzisiejszą opinine o powstaniu to czytaj dalej bo opisałem jak 44 było skazane na fail od początku, co nie znaczy że powstańcy zrobili źle.

Czytałem, właśnie to mnie najbardziej rozjebało.
Było skazane na porażkę, wiadomo było, że nikt nam nie pomoże, wiadomo było, że straty wśród cywili będą astronomiczne, no ale warto było spróbować. Próbować takie rzeczy to można grając w Ciwilizację.
Lat mam 25.

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 00:28 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Nefastus napisał(a):
Sula

lol
Cytuj:
, jezu, w każdej wojnie gina cywile. Zaraz mi powiesz ze w 39' polska nie powinna się bronić bo cywile mogli zginąć.

W 39 kiedy sytuacja stała się naprawdę chujowa nikt raczej nie oczekiwał, że ludność cywilna w większości da się wyrżnąć na ołtarzu ojczyzny.
Ty zaraz mi powiesz, że w 39 powinno się kontynuować obronę Warszawy, aż do zrównania jej z ziemią, bo przecież warto było spróbować.
Cytuj:
Kretynie, jeżeli chodzi o moją dzisiejszą opinine o powstaniu to czytaj dalej bo opisałem jak 44 było skazane na fail od początku, co nie znaczy że powstańcy zrobili źle.

Czytałem, właśnie to mnie najbardziej rozjebało.
Było skazane na porażkę, wiadomo było, że nikt nam nie pomoże, wiadomo było, że straty wśród cywili będą astronomiczne, no ale warto było spróbować.
Lat mam 25.

Dla dowódców powstańców, nie było wiadome ze poraszka była oczywista, ponieważ dostawali informacje od dowódców AK i podzielonego rządu na emigracji w Londynie że RAF i USA będą wspomagać powstanie poprzez przeloty i zrzuty supplies. Powstanie się rozpoczęło, ale mimo obietnic żadna pomoc nie przyszła. Było parę samobójczy przelotów, i tylko.

Chodziło o to że żeby zrobić zrzuty nad Warszawę, RAF by musiał laldowac na sowieckich lotniskach po prawej stronie Wisły, ale oczywiście sowieci nie chcieli żeby AK wyzwoliła Warszawę zanim oni sami, z AL "wyzwolili" Warszawę, wiec czekali az powstanie padnie.

RAF by mogl ryzykować przeloty nad Warszawą, ale alianci nie chcieli pomagać AK zeby nie wkurwiac Stalina i dać Sowietom "wyzwolić" Warszawę.... I Polskę.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 19 sie 2012, 00:49 przez Nefastus, łącznie edytowano 1 raz
******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 00:47 
Cytuj  
Było by naprawdę miło gdyby niektórzy polscy forum geniusze trochę bardziej się edukowali na temat.... Polski.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3429
Dołączył(a): 25.10.2010
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 01:30 
Cytuj  
I na dobranoc, Junkier, poza tym że pierdolisz jak leci, obrona Warszawy w 39' to jest debily argument ponieważ nie było jako takiej obrony stolicy w tedy. Warszawa została przejęta bez znacznej walki, jak reszta polski. Niecały miesiąc walki, mniej niż powstanie. Blitzkrieg.


_________________
Obrazek

*

Posty: 66
Dołączył(a): 19.08.2012
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 08:19 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Polska dostaje 65mld euro rocznie z EU. Przeciętny polak oddaje 60% swoich zarobków z powrotem (podatki + VAT) i jest kurwa cały czas mało.


Bzdura. 65 mld euro to środki na perpektywę budżetową na lata 2007-2013. Nasze składki w tym okresie wyniosą 25,5 mld euro. Tak więc tych unijnych środków nie ma znowu aż tak wiele. Istnieje duże zagrożenie, że części kasy (m.in. na kolej i internet) nie zdążymy wydać i przepadnie. Ponadto część środków będziemy musieli zwrócić z powodu wykrytych nieprawidlowiości (przykłado Hiszpanii z powodu naruszen prawa zamówień publicznych grozi zwrot 1/3 kasy którą dostała jeszcze w poprzedniej perspektywie), część została zmarnowana na bzdurne projekty jak np. stworzenie portalu dla właścicieli kotów w ramach programu Innowacyjna Gospodarka http://swiatkotow.pl/. Nawet inwestycje w infrastukturę zamiast stać się kołem zamachowym gospodarki, tylko ją pogrążają bo przy okazji plajtują wykonawcy i podwykonawcy. I żeby nie było samego OT to tak, poszedłbym.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 10:07 
Cytuj  
Komuna i prl to był syf, jednak bardzo dużo ludzi radziło sobie i tak jak teraz trzeba być zaradnym tak i wtedy też.
Jednak nie było takich sytuacji że emeryt wychodzi z apteki z połowa zrealizowanej recepty bo nie ma więcej kasy, nie było też raczej sytuacji gdzie dziecko na przerwie po kryjomu je śniadanie bo to zwykły chleb z margaryną, sorki ale to boli i to cholernie.
Nie pisze tu o patologii i lewusach, takie sytuacje są i nie piszcie też o tym że ktoś w tym przypadku jest leniem itp, to są ludzie wypluci przez obecna nową komunę, tak nową komunę, ta nigdy się nie skończyła u nas, zmieniły się tylko partie i ludzie z pierwszych stron gazet.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 10:31 
Cytuj  
@embe
kurwa jak ja nie lubie takiego naciagania faktow - gloryfikacji komuny

wiesz dlaczego emeryci za prl nie wychodzil z apteki z polowa recepty ? to juz tlumacze
a) bo jedyne co bylo w aptece to aspiryna
b) apteki nie byly na kazdym kroku w kazdej wsi tak jak jest to teraz
c) dzisiejszy emeryt w prl byłby juz od 10 lat kurwa martwy i nie mial by okazji nic kupic

masz dwa podstawowe wskazniki jakkosci medycyny
Obrazek
Obrazek

jak juz ktos napisal, po zmianie systemu przeskoczylismy z medycyna ze sredniowiecza do czasow wspolczesnych
policja czy wszystkie mondurowki tez tak narzekaja , ale po warszawie widze woza sie alfami a nie starymi polonezami


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.