mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 sie 2011, 22:28 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Masz rację. Aczkolwiek gry zawsze były biznesem (w lepszej części świata). Odnośnie jakości zawsze zastanawiam się czy to kwestia tego, czy w tamtych czasach miałem ileśtam lat mniej czy tamte gry faktycznie były lepsze ;). Chociaż biorąc pod uwagę, że do dziś nie doczekałem się sensownego następcy UFO czy BG...
To co jest najśmieszniejsze w tej całej wizji to jednak pewien rodzaj cofania się w rozwoju jeśli chodzi o dostęp do wiedzy i informacji :)

Po prostu wtedy:
a) menadżerami a często i właścicielami developerów byli "ludzie z branży"
b) cały rynek był warty mniejsze pieniądze

Ponieważ teraz rynek gier jest olbrzymi , to podlega korporacyjnym standardom. Akcjonariusze chcą po prostu określonej stopy zwrotu ,dla nich to inwestycja , która ma dać możliwie duże zwroty - poza tym zarząd musi działać tak aby kurs akcji był na odpowiednio wysokim poziomie.
Nie potrzebne jest też tak jak kiedyś budowanie pozycji wśród community, mając takie środki jak Activision czy EA , się dzieli i rządzi.
Mniejsze studia i tak muszą wydać grę u "giganta" albo zostać mniej czy bardziej niszową produkcją.
Activison czy EA po prostu kupują mniejszych game developerów z obiecującymi tytułami , a reszta nie ma szans konkurować z takimi potęgami bo nie są w stanie wydać takiej kasy na produkcję i marketing.

Zresztą konsumenci zachowują się teraz inaczej , zresztą nie tylko w branży gier imho. Ogólnie ludzie stali się dużo bardziej konformistyczni , dużo ludzi nie umie wyciągać podstawowych wniosków , a marketing działa cuda - ile to fanbojów jest , którzy bronią dosłownie każdej decyzji deweloperów bezkrytycznie. Poświęcają masę czasu i energii pracując za darmo i "wchodząc w położenie" firm.

Nie wiem w latach 90 ludzie jakoś bardziej krytyczni byli, bardziej dbali o swój biznes a interes firm czy korporacji im latał koło dupy, nikt nie tłumaczył korporacji A ,że "tak no logiczne jest bo przyniesie im więcej kasy". Ludzie w dupie to mieli , patrzyli się czy dane zmiany IM przyniosą korzyści czy nie i na tej podstawie dokonywali wyborów.

Tego nigdy nie zrozumiem , po prostu ręce opadają. Kurwa co ja właścicielem deweloperów czy wydawców gier jestem? Robią jakieś rozwiązania ,które we mnie "biją" to niech spierdalają. Robią tak bo potrzebują więcej kasy? a co mnie to? niech wymyślą coś innego co będzie mnie satysfakcjonować albo po prostu zrobią lepszą gre albo niech sobie splajtuja i chuj.

Nie wiem czemu ludzie przejmują , że np . Blizzard robi coś bo to mu przyniesie więcej kasy. A niech nic nie zarabia a ja mam lepszy produkt dzięki temu. Co mnie to czy zarabia mniej czy więcej liczy się MOJA satysfakcja.

Ludzie dają sobie wciskać krótsze i droższe gry , w dodatku uproszczone.
I jeszcze fanbojują i tłumaczą korporacje z posunięć takich jak day-1 DLC To co się dziwić ,że są gorsze?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2011, 23:39 
Cytuj  
@sula, pierdolisz jak intelektualista z gimnazjum, zaloze sie o moja kurwa kurtke ze nie masz wiecej jak 16 lat , czytasz jakas ambitna gazete jestes mega liberalny w pogladach ( niskie podatki ftw itd) i 'programujesz' w php


@reszta, stare pierdy jestescie i pierdolicie, bylo sie mlodszym to i gierki jaraly, teraz jak macie juz problem z potencja to bardziej niz wyjebanej gierki oczekujecie ze wam devsi prostate przemasuja

prawda jest taka ze gierki sa w chuj lepsze niz kiedys (oprawa graficzna, fizyka, oprawa muzyczna ), + tych gierek jest w chuj wiecej

kolejna sprawa ze gry sie obecnie duuuzo wolniej starzeja, nie mam problemu z odpaleniem leciwego medieval tw albo hl2 i nie mam odruchow wymiotnych - sa tak samo zajebiste jak w momencie premiery, mysle ze ME, portal tez bedzie dawalo rade jeszcze dlugo

tak naprawde jak ktos ma 15 lat teraz to ma taka ilosc contentu to rozegrania za tak smieszne pieniadze (gog ftw) ze bania mala,

tylko takim staruchom ktorzy juz wszystko widzieli nic sie nie podoba

tl;dr jestescie strzy, nie staje wam, wolal bym miec 15 lat teraz niz w 95 , sula to gimnazjalista

edit jeszcze tekst o bbs asmaxa, negro pliz w hipstera sie bawisz jaki to kurwa undergroundowy jestes ? albo powiedz kiedy ostatni raz byles na ircu mmorpg, jak tak bardzo ci tego brakuje


Ostatnio edytowano 27 sie 2011, 23:56 przez meterrr, łącznie edytowano 1 raz
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2011, 23:56 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
...


Obrazek

HAU HAU RAWR RAWR.

~rage.


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 01:04 
Cytuj  
@ meterrr

Jak ci piana z pyska przestanie lecieć to spójrz w swoją magiczną kulę i mi jeszcze numery lotto podaj z przyszłego tygodnia cieciu.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 01:51 
Cytuj  
"kiedy ostatnio byles na ircu mmorpg"

:<

Meterr sie wkurwil, prawie klawiature rozjebal.
Italios dojedz kolege.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 02:23 
Cytuj  
meterr szczylu , stul ryj , z weteranami gadasz


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 02:31 
Cytuj  
Kurwa dawno nie czytalem bardziej parujacego kloca na tym forum. GJ kasztanowy ludku.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 02:42 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
prawda jest taka ze gierki sa w chuj lepsze niz kiedys (oprawa graficzna, fizyka, oprawa muzyczna ), + tych gierek jest w chuj wiecej


Owszem poprawiły się technikalia (grafika, dzwięk, ai etc), wszystko inne (fabuła, ilość contentu, dialogi, miodnosć/klimat) w większości przypadków się pogorszyło.

Nie ma się co oszukiwać, odpowiada za to właśnie "rozwój" branży. Teraz praktycznie nie robi się gier dla wąskiej grupy graczy - niszowych przynajmniej duże studia takich gier już nie robią. Robi się gry "dla każdego", (co zresztą wyraźnie widać w przenikaniu się gatunków), które dalej są przyjemne i dostarczają rozrywki, ale nigdy nie dorównają starym tytułom które były robione pod specyficzną grupę.

Więc dyskutował bym czy dzisiaj gry są "lepsze" niż kiedyś.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 06:59 
Cytuj  
kiedyś większość gier wystarczyła na dużo dłużej niż większość obecnych tytułów, a mówienie, że przecież teraz lepsza grafika to głupota (lepsze narzędzia, więcej doświadczenia = lepsza grafa co to kurwa ma wspólnego z tym, ile potrzeba czasu do ukończenia gry)

edit:
Kole0 napisał(a):
kiedys gry sie robilo w stylu tego co teraz robia indie muzycy naprzyklad - bylo sie zapalencem, robilo sie gre i przy okazji fajnie bylo, ze mozna sie utrzymac z pasji.
teraz sie chce zarobic pieniadze, wiec sie robi gre.
see what i did there ;>?


zawsze robiło się gry (w jakimś stopniu) dla kasy/sławy, ale kiedyś wyznacznikiem dobrej gry była jej miodność, teraz producentów nie stać na takie gry

PS. materrr jeb się


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 08:32 
Cytuj  
napisalem sobie luznego posta poszedlem na piwko, wracam i 8/10 odpowiedzi to jakies bluzgi
ehhhhh
ide popykac w chujowego human revolution .... wy odpalcie w tym czasie System shock 2 albo deusa 1 .... bo pewnie nowy to chujnia
narx

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 09:16 
Cytuj  
ostatnio malo pisze, ale tym razem zrobie wyjatek.

meterr spierdalaj gnoju.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

****
Avatar użytkownika

Posty: 1868
Dołączył(a): 5.03.2010
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 10:29 
Cytuj  
Po prostu kiedyś mniej ludzi miało komputery nie wspominając o internecie, udział plebsu był o wiele mniejszy - trzeba było robić ambitniejsze gierki dla geeków, korporacyjnych penerów i innych, a dzisiaj robiąc grę myśli się o plebie, bo on ma największą siłę nabywczą.
Meterrr luser : )

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 10:40 
Cytuj  
Meterr zwykla cweldupa. Zgrywa twardziela a w wieku ~22lat nie moze zakombinowac zeby uzbierac na kurtke i musi sie tym pozalic na forum na ktorym nikt go nie lubi.

Jak mu spierdoleni starzy nie daja kasy to by mogl cos podzialac. Wyglada na frajera to nic poza spirytusem do sprzedazy mu w akademiku nie dadza, ale uzbieralby sobie na cos lepszego niz buty z CCC.
A tu przychodzi i madruje sie, chociaz dobrze wie ze wszyscy maja go za cwela i kurwe.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 10:45 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
napisalem sobie luznego posta

/facepalm

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 10:49 
Cytuj  
ilez tu nienawisci ;/

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 10:51 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Meterr zwykla cweldupa. Zgrywa twardziela a w wieku ~22lat nie moze zakombinowac zeby uzbierac na kurtke i musi sie tym pozalic na forum na ktorym nikt go nie lubi.


zakombinować to może menel na winko, taki inteligentny student jak materrr powinien uczciwie zarobić


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 28 sie 2011, 11:17 
Cytuj  
sula napisał(a):
meterrr napisał(a):
napisalem sobie luznego posta

/facepalm


Ta, luzne to ma zwieracze w dupie.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 17 wrz 2011, 10:57 
Cytuj  
Za tydzień (22 września) Onlive ma "być dostępny" w UK.
Może mniejszy delay będzie.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 00:18 
Cytuj  
Wyszedl juz w UK dostepny. Z tej okazji kazda pierwsza gra zakupiona bedzie kosztowala 1 funta - od nowego Deus Exa, Space Marine, po Amnesie, czy Borderlands GOTY.

Promocja do 9 pazdziernika chyba.
Edit: No i nowe gry wchodza niedlugo:
http://onlivefans.com/news/onlive-launc ... rise/2851/

Edit 2: Z tego co widze to ip block jest :<

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2011, 06:32 
Cytuj  
Dyh myslalem, ze to UK to bedzie na cala europe :< ...

T.


_________________
Templair_@PSN

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.