mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto?
Ankieta wygasła 9 lut 2010, 18:43
Sikorski 90%  90%  [ 56 ]
Komorowski 10%  10%  [ 6 ]
Liczba głosów : 62
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 18:30 
Cytuj  
Eutanazja moze sie podobac tylko ludziom mlodym. Zreszta - jaka jest definicja czlowieka? Zwierze dwunogie,bez pior? Moim zdaniem aborcja i eutanazja to stryczki ktore cywilizacja zachodnia kreci na wlasne karki.
Rozdzial kosciola od panstwa - tak, ale bez zapominania o jednym z filarow wspolczesnego - naszego - swiata czyli chrzescijanstwie. Co do in vitro - pary ktore nie sa potrzebne spoleczenstwu w rozumieniu socjobiologicznym - tak. Inne - nie. Co do lewakow mam pewna teorie - byc moze potrzeba ich samobojczych teoryjek by wreszcie usiadl Niemiec, zamyslil sie gleboko a po nim cala reszta naszej wesolej gromadki rozpali stosy, odkurzy gilotyne i zaprowadzi porzadek na swiecie. W koncu wiek mija od slawetnej rewolucji, epoki napoleonskiej,Wiosny Ludow. Chyba nadszedl czas pokazac swiatu kto tu rzadzi.

ZUSu sie czepilem, bo to soczewka naszego kulawego i slepego panstwa. Zdaje sobie sprawe ze nie wszystkim sie w zyciu uklada - tak, jestem gotow ich wspolfinansowac, bo to czlonkowie mojej spolecznosci. Ale i moja babcia, mama i ja pracowalismy - a z ZUS dropi jak gejsza przez nieudane inwestycje sluzace reperowaniu kolejnych budzetow. II filar jest jeszcze gorszy - wiecie skad bedziecie dostawac pieniadze zgromadzone w tzw. II filarze i jak beda one mogly byc zazadzane? Nie wiecie. Bo taka ustawa jeszcze nie powstala.


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 18:31 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
No mi by było na rękę... prawie. Bo pewnie nie byłoby rozwoju tylko import/eksport czym od wieków zajmowała się rodzina.
A tak całkiem na serio - rewolucje się odbywają co jakiś czas. Po rewolucjach jednak rewolucjonistów nie należy dopuszczać do władzy. Lewactwo kojarzy mi się z socjalizmem i robin hoodami. Bzdurami o równości społecznej (po pierwsze jest to nie do zrealizowania, a po drugie jaka to równość społeczna, skoro obibok coś dostaje, a pracującym się odbiera?), o wyrównanej edukacji (zobaczymy jak będziesz śpiewał gdy Twoje dzieci będąc inteligentnymi będą musiały żyć w jednej klasie z tumokami), o opiece państwa (jesteś takim bezmózgiem, że to państwo musi Ci dupcię podcierać?), o państwowych instytucjach i biurokracji (ciekawe czy gdyby drogi były prywatne to też byłyby w tak opłakanym stanie jak obecnie - a może jednak każdy starałby się zwiększać przepustowość by więcej zarabiać).

Ja bym chciał, aby każdy przyłożył rękę do rozpieprzenia ZUSu i zaoszczędzone pieniądze osobiście przekazywał swoim rodzicom, jako podziękę za wychowanie. Wszyscy byliby szczęśliwi. Oprócz żulostwa.

Heh, po to się robi rewolucję, żeby władze przejąć a nie po to żeby ją oddać.
Twoja wizja lewicowości jest imo. tak samo prawdziwa jak propagowany obecnie liberalizm. Równość społeczna jest taką samą utopią jak wolny rynek. Jedno i drugie nigdy nie istniało i nie będzie istnieć. Co by się działo gdyby drogi w polsce były prywatne? A proszę spójrz na polskie autostrady. Kiepski standard (non stop remonty) i jedne z najdroższych w europie. Gdyby wszystkie drogi w polsce były prywatne zapierdzielałbyś przez łąki i pola ;). O opiece państwa możemy mówić w cywilizowanych krajach zachodniej europy a nie polsce :). Niemniej tamtejsze społeczeństwa wypracowały sobie taki a nie inny model i chyba nie jest najgorszy skoro to polacy emigrują na zachód a nie odwrotnie.
Czy to dobry ustrój nie wiem ale gdyby poprzednie były lepsze żadne rewolucje nie miałyby miejsca. Podobnie z Zus. Kiedyś nie było systemów emerytalnych ludźmi albo opiekowały się dzieci albo umierali na ulicach. Taki system zapewne bardziej by ci odpowiadał. Ma tylko tą wadę, że niestety nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkiego, co spotka cię w życiu.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7427
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 19:08 
Cytuj  
Nie mylmy monopolu z wolnym rynkiem - jakby byly po 4 autostrady w kazdym kierunku placilbys "po kosztach" a ze jest jedna to placisz "po maksymalnych zyskach".
Z tego oczywisty wniosek ze autostrady,drogi powinny byc panstwowe - bo Polska jest za mala terytorialnie na wolny rynek autostrad .


_________________
Nie ma dwóch mężczyzn, którzy by byli tępi w jeden i ten sam sposób.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.