mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 21:07 
Cytuj  
jak ze wszystkim jesli chcesz byc w czyms dobry?


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 21:16 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
inside - 3d to nie tylko modelowanie - bo to w sumie najłatwiejsza część. Chociażby na materiałach czy teksturach już wysiądzie bo do tego trzeba już mieć odpowiednie gruntowne przygotowanie. Zresztą nauka najprostszego pakietu 3d - to setki a nawet tysiące godzin..

materiał to czysto techniczny skill. Zreszta kto powiedział, że musisz renderować ? Możesz robić modele low-poly, albo same modele.

Nauka najprostszego pakiety do 3d to miesiac. Później to już jest poprostu trening w w układaniu topologii, i najprościej mówiac "robienia jak najwięcej, po jak najmniejszej linii oporu". Czyli coś co ma zastosowanie w każdym programie do 3D.
Z modelowaniem jest jak z programowaniem. Liczy sie pewien ogólny skill, a język/soft jaki wybierasz to tylko środek do celu (używasz tego który akurat spełnia swoje zadanie najlepiej).
Tysiace godzin to zajmuje chyba przeczytanie całego manuala ;o. Do modelowania w praktyce używa sie może z 5% całej funkcjolanosci jaka ma 3ds max albo Maya. Gdyby nie te cholere pluginy to bym rzucił jednego i drugiego w cholere i robił rzeczy w modo.

Tekstury ? No hand-paint to już trzeba mieć artystyczne zacięcie (i trzeba sporo trenować malowanie to fakt). Ale photosourcowane ? Again. Czysto techniczny skill, który ma mało wspólnego z tym, że ładnie ryszujesz a dużo z tym jak efektywnie jesteś w stanie wykorzystać filtry w photoshpie, adjustment layers, blend modes i tekstury które wczesniej wypaliłeś (AO, Cavity, Normale etc). Ofc. nawet przy photosource trzeba coś tam ręcznie malować, ale z namalowanie zacieków, zadrapań, itd. to każdy sobie poradzi po krótki treningu i obserwacji natury.

Wszystko jest kwestią doświadczenia i tyle i pracy poświęcisz. Nie ma tu niczego czego nie dałoby sie nauczyć przy pomocy google. Jeśli ktoś uważa inaczej, to nawet nie powinien sie za to zabierać, bo zwyczajnie nie starczy samozaparcia.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 21:37 
Cytuj  
Proszę inside - sam siedziałem w 3d max ze 2-3 lata i pakiet rozwijał się szybciej niż ja nadążałem się uczyć. Owszem podstawowe funkcje ogarnąć można w mig, ale już wymodelowanie twarzy od podstaw + narzucenie na nią tekstury tak by wyglądała real (jak na fotce z heavy rain np.) to były wtedy MIESIĄCE nauki. Czas przeszły bo możliwe, że aktualnie są do tego odpowiednie pluginy.
Owszem wymodelowanie podskakującego sześcianu z narzuconym materiałem z wbudowanej biblioteki da się zrobić po 1h nauki. Tylko, ze nikt za takie coś nie chce płacić.

Chyba, że rzeczywiście specjalizować się tylko w jednej części pakietu 3d - modelling, materialy, oświetlenie, animacja, postprocessing etc. Wtedy człowiek jest w stanie ogarnąć temat w jakichś realnych ramach czasowych. Czasy samouków którzy ogarniali całość w stylu Baksińskiego i w tej dziedzinie też już minęły - niestety bezpowrotnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 21:45 
Cytuj  
Miesiące nauki zeby wymodelować twarz i ją oteksturować ? Kpisz czy o droge pytasz ?
No chyba, że ty poprostu leciałeś w ciemno ;o.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 21:51 
Cytuj  
Czyli podsumowując, High jeśli nie jesteś pro, znajdź robotę jako programista/grafik/cokolwiek po nauczeniu się podstaw i rozwijaj w kierunku w który trafisz. Albo znajdź sobie jakieś hobby, którego nie będzie musiało być dodatkowym źródłem dochodu ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 22:13 
Cytuj  
tych drugich hobby to moglbym miec tyle, ze czasu na prace by nie starczylo ;)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2012, 08:13 
Cytuj  
Btw. odnośnie tego, że by pracowac w IT trzeba mieć do tego zacięcie i pasje. Może i tak, wszystko fajnie, pięknie. Tylko czy czasem inni później nie mają do tego podejścia "jemu można mniej zapłacić, bo on to lubi" ? I dalej, jak ktoś ma firmę IT i jego głównym celem nie jest zarabianie pieniędzy tylko pasja to hmm życzę powodzenia. Połączone jedno z drugim tak. I nie ma co mydlić oczu, firme prowadzi sie by zarabiac.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2012, 08:20 
Cytuj  
W tedy mówisz "papa" i idziesz do innej firmy albo zakładasz własną. Jak sie tym pasjonujesz to chcąc niechcąc będziesz w tym lepszy niż reszta (a przynajmniej powinieneś być ?) i z tego samego powodu należy ci sie wiecej. A jak nie daja to napewno znajdzie sie ktoś kto da.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2012, 09:19 
Cytuj  
Niby ta, ale czasem to jak chca bys sie rozwijal mija sie z tym co Cie pasjonuje ;]

a chodzilo mi, ze mimo wszystko mozliwosc zarobku jest mimo wszystko wazniejsza. Choc w tym przypadku powinno to isc w parze.


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2012, 10:11 
Cytuj  
High, jeśli pasjonujesz się w tym co robisz, to w 99,9% jesteś w tym lepszy od innych, bo masz zacięcie, jak inni się poddają to ty nie wymiękasz etc. Pasjonaci mogą zarabiać bardzo dużo - czasami po prostu niektórym kasa nie jest aż tak potrzebna to się nie proszą o więcej.

Nie zawsze da się połączyć pasję z zarabianiem kasy, chociaż dla chcącego nic trudnego.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2012, 14:16 
Cytuj  
drakar napisał(a):
ocb z tymi rodzinnymi firmami? ;p


Zapomnialem odpowiedziec. "rodzinne firemki" co każdy każdego zna, kazdy o kazdym pierdoli za plecami. Gdzie licza sie uklady i znajomosci. Bez znajomosci roboty nie da sie dostac. Gdzie te zjeby po znajomosci są zatrudniani na stanowiska o ktorych pojecia nie maja itp. A no i koniecznie musisz znac zdjecia wszystkich dzieciakow, jakie to baby w firmie posiadaja. itp.


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 sie 2012, 14:29 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
drakar napisał(a):
ocb z tymi rodzinnymi firmami? ;p


Zapomnialem odpowiedziec. "rodzinne firemki" co każdy każdego zna, kazdy o kazdym pierdoli za plecami. Gdzie licza sie uklady i znajomosci.

Ty serio myślisz, że w Korpo jest inaczej?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2012, 14:35 
Cytuj  
Nie. Ale chociaz jestes minimalnie anonimowy + ewentualnie jakies zludzenia. I masz szanse ogarnac jakis kumpli mniej wiecej w tym samym wieku a nei samych dziadow ;p

W korpo przynajmniej ludzie z innych oddzialow Cie nie kojarza.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1283
Dołączył(a): 18.12.2007
Offline
PostNapisane: 14 sie 2012, 15:19 
Cytuj  
oj nie wiem, u nas po wyjazdach integracyjnych to wszyscy się znają ;D

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2012, 17:38 
Cytuj  
Nie wiem, w takim solarisie to czulem, ze ludzie gina w tlumie lub kitraja sie po swoich katach jak bylem na praktykach ;]


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 sie 2012, 19:04 
Cytuj  
http://www.solarisbus.pl/o_firmie.html

Cytuj:
Solaris Bus & Coach S.A. to przedsiębiorstwo rodzinne z siedzibą w Bolechowie koło Poznania.[...]

:P



ps. tak wiem, chodzi ci o 10 osobowe firmy z czego 3 pracowników to dzieci, żony i pociotki właściciela

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2012, 19:21 
Cytuj  
haha, no tak dokladnie o takie mi chodzi. ale 50-100 os. to tez tak jest ;]

co innego 1500.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2012, 16:24 
Cytuj  
http://kwejk.pl/obrazek/1362660/j%C4%99zyki.html ;p


_________________
.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 sie 2012, 22:55 
Cytuj  
ile masz lat Highlander?
30+ możesz zapomnieć o nauce jakiegokolwiek języka. Nie ma dobrych koderów w średnim wieku - no jak są to nieliczne wyjątki potwierdzające regułę.
No PHP/HTML i proste języki skryptowe.

inside - co to znaczy w ciemno? Owszem jakbym od pierwszego właczenia 3d max-a zaczął przerabiać tutorial w którym efektem byłaby animowana fotorealistyczna twarz, kopiując ruchy myszy z jakiegoś filmiku i średnio rozumiejąc co jak i dlaczego to pewnie dużo szybciej... Ja zaczynałem normalnie - od podstaw. Ja tam 3d max-em bawiłem się amatorsko - mnie pasjonowało swego czasu światło, szkło i raytracing - na tym największym polskim forum (3dmax.pl?) znajdziesz pewnie jeszcze moje kufle z piwem i szklanki ;)
Respekt jak ktoś wymodeluje twarz w mniej niż 3 miesiące od pierwszego właczenia 3d max-a.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2012, 23:09 
Cytuj  
TEraz organike to sie robi w Zbrushu ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.