mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 10:46 
Cytuj  
meterrr napisał(a):

policja czy wszystkie mondurowki tez tak narzekaja , ale po warszawie widze woza sie alfami a nie starymi polonezami


hehe, chyba nigdy nie byles na zadnym warszawskim komisariacie, bo bys zobaczyl jaki syf maja..... :)


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 10:50 
Cytuj  
byles kiedys w aptece meter?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 11:15 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
policja czy wszystkie mondurowki tez tak narzekaja , ale po warszawie widze woza sie alfami a nie starymi polonezami


Warszawa jako stolica dostaje najwięcej pieniędzy na policję, ale ogólnie w kraju to często na komendach nie ma nawet na papier do drukarki, żeby jakiś protokół wydrukować.

O benzynie już nawet nie wspominam.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 11:31 
Cytuj  
policja to akurat zły przykład (prócz furek, to za wiele się nie zmieniło, w wielu komisariatach nadal nie ma komputerów. Teraz może dali parę nowych komisariatów w ramach euro 2012. Beznyzna/papier to pół biedy, ale jak masz w takiej ruderze zimą 12 stopni i każą pracować, a farelki nie można podłączyć, bo kto zapłaci za prąd? Większość komisariatów mogłaby robić za muzea prlu, gdyby wpierw pozbyć się tej farby odpadającej z sufitu.

ale na przykład gdy na zachodzie normą były respiratory to u nas pielęgniarki machały łapami, leki itd... :roll:

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 14:46 
Cytuj  
meterrr napisał(a):
(...)
kurwa jak ja nie lubie takiego naciagania faktow - gloryfikacji komuny
(...)
masz dwa podstawowe wskazniki jakkosci medycyny
Obrazek
Obrazek

jak juz ktos napisal, po zmianie systemu przeskoczylismy z medycyna ze sredniowiecza do czasow wspolczesnych
(...)

Nie wiem kto pana inżyniera uczył opracowywania danych statystycznych ale ja na tych wykresach widzę, że znaczący spadek umieralności zgonów niemowląt nastąpił w latach 1950-1975, dalej ta liczba spada ale już nie tak gwałtownie. Podobnie z wydłużeniem się długości życia (mężczyzn) wzrost o jakieś 12,5 roku w latach 1950-1975 i o jakieś 6 lat w latach 1990-2010. Tak więc nie wiem co chciałeś pokazać przy pomocy tych wykresów ale chyba ci się nie udało. Jeśli ktoś twierdzi, że "po zmianie systemu medycyna przeskoczyła ze średniowiecza do czasów współczesnych" to jest zwyczajnie głupi.
Panu inżynierowi przypomnę jeszcze, że to ta średniowieczna medycyna wymyśliła np. obowiązkowe szczepienia które dostawał będąc gówniarzem. Za młody jestem by pamiętać czy/jak były one płatne i jednocześnie nie mam dzieci by wiedzieć jak wygląda to obecnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 15:07 
Cytuj  
Ilość specjalistów w medycynie w latach 70-89 w Polsce był wyższy niż aktualnie, szukaj tam gdzie te wykresiki to znajdziesz.
Ja nie gloryfikuje prl-u, a tym bardziej głębokiej komuny czyli do powiedzmy 1970 roku, ja tylko przytaczam że państwo za prl-u opiekowało się lepiej niż teraz, co istotne w latach 60-80 w państwach zachodnich socjal był też większy niż teraz.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 15:17 
Cytuj  
Mnie to interesuje czy zastanwialiscie sie skad sie pieniądze na socjal za komuny brały ? czy może myślicie, ze te wszystkie fajne rzeczy to sie materializowaly z powietrza ? Nie zeby teraz było lepiej. Bo za komuny władza kradła otwarcie, a teraz kradnie po kryjomu...


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 449
Dołączył(a): 6.06.2008
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 15:36 
Cytuj  
To jest proste - komuna zrównała wszystkich - ludzi wybijających się ponad przecietną równała do średniej, a 'klasie robotniczej' i rolnikom faktycznie bardzo pomogła. Z jednej strony wiele rodzin dostało szansę na awans społeczny, z drugiej - inni byli upadlani. Ocena ustroju zależy więc także od tego, jakie się miało doswiadczenia w swojej rodzinie. Moja rodzina straciła prawie wszystko, nawet podstawówka do której chodziłam stała na bezprawnie odebranej nam ziemi. Jeszcze w latach 90-tych ja osobiście byłam meczona przez co bardziej zatwardziałe nauczycielki - zwolenniczki byłego systemu. Komuna była systemem zbrodniczym - i nie ważne, czy komus żyło się wtedy lepiej. Ważne jest, ile niektórzy za to zapłacili.


_________________
http://karolinacianciara.pl/

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 16:10 
Cytuj  
embe napisał(a):
Ilość specjalistów w medycynie w latach 70-89 w Polsce był wyższy niż aktualnie, szukaj tam gdzie te wykresiki to znajdziesz.
Ja nie gloryfikuje prl-u, a tym bardziej głębokiej komuny czyli do powiedzmy 1970 roku, ja tylko przytaczam że państwo za prl-u opiekowało się lepiej niż teraz, co istotne w latach 60-80 w państwach zachodnich socjal był też większy niż teraz.

Nie wiem komu chciałeś odpisać, ale ponieważ twój post był za moim: Wykresy wrzucił meterr, tyle że jak pisałem pokazują co innego niż twierdził.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 16:14 
Cytuj  
zaplacili ci, ktorzy wyzyskiwali innych plutonka :)
a tak kazdy mial po rowno.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 16:17 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
zaplacili ci, ktorzy wyzyskiwali innych plutonka :)
a tak kazdy mial po rowno.

Chiales powiedziec, że zapłacili wszscy ci którym nowy system sie nie podobał.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 16:29 
Cytuj  
nie. chcialem powiedziec to co powiedzialem.
nie baw sie w kabraxisa.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 16:31 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
nie. chcialem powiedziec to co powiedzialem.


Czyli jak zwykle bzdury. :lol:


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 16:33 
Cytuj  
przyganial kociol garnkowi :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 16:42 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
nie. chcialem powiedziec to co powiedzialem.
nie baw sie w kabraxisa.

Nie bawie sie. Ciekawi mnie jak doszedłeś do, ze zapłacili jedynie ci którzy wyzyskiwali innych. Z tego co ja wiem władza komunistów i wszystkich innych rewolucjosnitów opiera sie na eleminacji grup społecznych, którym nowa władza sie nie podoba.
Najczęscie trafia oczywiscie trafia na klase wyższą, która jest obiektem nienawiści klasy niższej, a dodatkowa propgadana jeszcze ją podjudza.

Już tak abstrachując. Za komuny nie było żadnej równości. Ludzie dzielili sie na:
1. Motłoch
2. I Partie.
Motłoch był równy w swoim własnym odrębie, a Partia była równiejsza od motłochu..
Teraz jest tak samo. Z tym, że motłoch dzieli sie na więcej warstw, a Partii jest kilka i udaja, że sie ze sobą nie zgadzają (pomijam, już fakt, że partie i politycy siedzą w kiszeni innych).


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 16:48 
Cytuj  
nie bylo rownosci tak jak nie ma i teraz i w zadnym systemie.
i za komuny motloch tez dzielil sie na wiele, wiele warstw, takze nie przesadzaj.

do niczego nie dochodzilem, jak wziales to na powaznie to nic ci nie poradze ;p

probowalem ja, probowal embe wyjasnic o co nam chodzi z prl'em.
niestety do was, mlodych, wychowanych na fejsie to nie trafia bo nie macie porownania i przyjmujecie to co sie dzieje w tej chwili za punkt odniesienia :)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 17:03 
Cytuj  
dzisiaj obejrze ze 2 filmy, 4 seriale, przeczytam 5 ksiazek.
pomarudze troche o dfo i baj baj marek :)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 17:18 
Cytuj  
Havok napisał(a):
Nie wiem kto pana inżyniera uczył opracowywania danych statystycznych ale ja na tych wykresach widzę, że znaczący spadek umieralności zgonów niemowląt nastąpił w latach 1950-1975, dalej ta liczba spada ale już nie tak gwałtownie. Podobnie z wydłużeniem się długości życia (mężczyzn) wzrost o jakieś 12,5 roku w latach 1950-1975 i o jakieś 6 lat w latach 1990-2010. Tak więc nie wiem co chciałeś pokazać przy pomocy tych wykresów ale chyba ci się nie udało. Jeśli ktoś twierdzi, że "po zmianie systemu medycyna przeskoczyła ze średniowiecza do czasów współczesnych" to jest zwyczajnie głupi.
Panu inżynierowi przypomnę jeszcze, że to ta średniowieczna medycyna wymyśliła np. obowiązkowe szczepienia które dostawał będąc gówniarzem. Za młody jestem by pamiętać czy/jak były one płatne i jednocześnie nie mam dzieci by wiedzieć jak wygląda to obecnie.


łatwiej zmniejszyc umieralnosc ze 120 do 40 niz z 40 do 5 , lata 50-60 sa tuz po wojnie , wiaze sie to z brakiem jakiejkolwiek infraktrustruktury i opieki zdrowotnej
wiec wystarczylo zbudowac szope we wsi nazwac ja szpitalem i rodzic tam dzieci zamiast w chalupie na klepisku zeby odnotowac znaczaca poprawe sytuacji i umieralnosci , ale to nie zmienia faktu ze dalej to byla szopa we wsi

to samo mozna powiedziec o dlugosci zycia, nie ciezko o wzrost dlugosci zycia obywateli po wojnie !! wystarczy sie nie zabijac zeby wzrosla ona o 20-30 lat naromiast mozna zaobserwowac ze dlugosc zycia w prlu sie ustabilizowala a po 90 roku zaczela od nowa rosnac

wiec poza patrzeniem na surowe liczby nalezu uwzglednic kontekst , a jeszcze lepiej by bylo gdybysmy mieli do porownania dane z jakiegos normalnego kraju, zeby zobaczyc jaka tam byla dynamika zmian, wtedy mieli bysmy pelny obraz jak wydajny byl komunizm
i okazalo by sie ze faktycznie moze sytuacja ludzi sie jakos poprawiala , ale w tym samym czasie na zachodzie poprawiala sie 10 razy szybciej


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 19:55 
Cytuj  
Taki wykształcony, a taki głupi.
Na zachodzie nie poprawiało się 10 razy szybciej z jednego powodu, tam JUŻ BYŁO dobrze/bardzo dobrze, więc i poprawa była nieznaczna.

Dla mnie prl to takie rządy sadama w iraku. Spokój na ulicach, każdy ma co jeść, ale w kazamatach ludzie są mordowani.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 19 sie 2012, 20:59 
Cytuj  
czyli identycznie jak teraz z dwoma poprawkami:
- ludzie w więzieniach nie są mordowani - teraz popełniają samobójstwa
- mimo podatków które od czasów komuny wzrosły o kilka tysiecy procent socjal został ujebany praktycznie do zera, na co idą te podatki? Rząd nam wmawia, ze na drogi (które w 80% sponsoruje UE).

I imho kiedyś jak kradli to się kryli, teraz to robią praktycznie otwarcie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.