mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 352 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 14:26 
Cytuj  
MOżna pograć - taka gra przez przeglądarkę www ale bez podziału na tury i punkty ruchu. Imho najlepsza w swojej klasie, dosyć mocno rozbudowana.
Warto bo właśnie (kilka minut temu) otworzyli Uniwersum 4 - nowy wszechświat więc wszyscy będą mieli równe szanse na start.
Stawiamy kopalnie, stawiamy elektrownie, ośrodek badawczy, stocznie, pola ochronne, pracujemy nad nowymi technologiami, budujemy myśliwce, transportery, krążowniki, gwiazdy śmierci, wszystkie budynki da się rozbudować, technologie mają stopnie zaawansowania itp. itd.
Potem latamy po naszej galaktyce, łupimy, walczymy, wysyłamy sondy szpiegowskie, łączymy się w sojusze, wypowiadamy sobie wojny itp. itd.

Dobra do pogrania w pracy i szczerze mówiąc wciąga ;)

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 14:29 
Cytuj  
zajebiste! (przepraszam ze wyrażenie - jak kogoś uraziłem ;))


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 14:40 
Cytuj  
aha brak punktów ruchu itp. nie oznacza że trzeba nad tą grą siedzieć non-stop.
Odbywa się to na takiej zasadzie, że wszystko co robimy trwa ileś tam minut/godzin. Czyli budowa elektrowni na 10 poziomie kosztuje nas 3h. Na 11 6h.
Oczywiście ten czas możemy skrócić poprzez rozbudowę fabryki robotów (każdy stopień skraca o połowę czas budowy konstrukcji na planecie)

Podobnie z przelotami - atak na obcą planetę to z innego systemu słonecznego to 2h + (chyba, ze rozbudujemy napędy - każdy stopień -10%-20%) + drugie tyle na powrót (ewentualny).
Dodatkowo atakowany dostaje info na czerwono, że obca flota w sile XXX statków się zbliża i przystąpi do ataku za hh:mm:ss - daje nam czas na reakcję, przygotowanie obrony lub wystrzelenie transportów z materiałami w kosmos a potem powrót na planetę.

Generalnie ja się strasznie wciągnąłem... gram na Universum 2 ale tam już raczej cały wszechświat jest zapchany i nie można zakładać nowych kont.

****

Posty: 1309
Dołączył(a): 7.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 15:01 
Cytuj  
Temat juz byl http://www.mmorpg.pl/viewtopic.php?t=11114


_________________
Obrazek

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 22:31 
Cytuj  
Ta gra wciągnęła mnie od pierwszego kliknięcia :)
Jest Suuuper 8)

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 lut 2005, 23:45 
Cytuj  
Glorfindel1 - daj swoje namiary, może jesteś gdzieś obok mnie...
moje to 1:12:12


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 00:01 
Cytuj  
Moje namiary: X.XX.X
Nazwa planety Proxima
Sojusz: "Capitol"
I oczywiście Universum 4 :)


Ostatnio edytowano 2 mar 2005, 19:06 przez Glorfindel1, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 00:20 
Cytuj  
hehehehe... wiesz co.... właśnie też złożyłem podanie do "Capitola" :D


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 00:28 
Cytuj  
Dowódca (Mavionis) właśnie jest offline....
Ale przyjmie Cię odrazu :))
Mam 0 punktów :(
W grze jestem Tomekk :)

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 00:41 
Cytuj  
Mark powiedz mi czy dobrze rozumuję - jak moje współrzędne to 1:12:12 to oznacza to że jestem w 1 galaktyce, 12 układzie współrzędnym i na 12 planecie? I czy istnieje możliwość żeby dwoch graczy "startowało" w tym samym układzie?


ps: Glorfindel1 wlasnie licze na to ze nie przyjmie :) - a w grze juz wyslalem do Ciebie wiadomosc
ps2: Mark moze jakies porady dla n00bków ;)


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 01:23 
Cytuj  
W sumie to chyba pośpieszyłem się z tym sojuszem :)
Może znajdę jakiś lepszy :)(chociaż ten jest w pierwszej 10 :))
Ale narazie zostanę w tym i się zobaczy.
PS:Jak się buduje stocznię????

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 08:10 
Cytuj  
poczytaj FAQ ;) - trzeba mieć fabrykę robotów na 2 poziomie i odpowiednie surowce (nie pamietam ile czego).


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 09:27 
Cytuj  
na początku najważniejszy jest metal.
Potem metal traci na znaczeniu natomiast najważniejszy staje się kryształ.

Deuterium to głównie badania, paliwo do statków itp. Jednak rośnie to bardzo wolno (fabryka na 9lvl robi tego niecałe 300/h). A potem trzeba tego tysiące.

Taktyki są różne:
1. chyba najbardziej opłacalna ale i najnudniejsza to duże kopalnie i silna obrona oraz wydawanie na bieżąco surowców (tak by nie opłacało się nas atakować bo straty mogą być większe niż łupy)
2. silna flota mizerna obrona, latamy po galaktyce i łupimy co się da, łupy przeznaczamy na dalszy rozwój floty (ew. odbudowę strat)
3. silny, duzy sojusz to podstawa - jesteś bez sojuszu jesteś atakowany kilka razy dziennie, jesteś w silnym sojuszu - nikt cie nie rusza ;)

Na forum oficjalnym jest link do programiku speedsim - bardzo pomocny, wklepujemy swoją armię, sondujemy przeciwnka, wklepujemy siły przeciwnika i mamy wynik (co prawda walka jest losowa ale mamy prawdopodobieństwo wygranej, i najbardziej prawdopodobne straty/zyski)

Na początku kopalnie, potem transportery do handlu, w międzyczasie jakaś obrona jak czujemy się zagrozeni, SONDY, potem lekkie myśliwce i możemy robić najazdy na planetę. Bez sond nie robić najazdów bo to samobójstwo.
Sondy są bardzo szybkie (1min i mamy raport) - wysyłamy sondę bezpośrednio przed atakiem by oblookać co się na planecie zmieniło i czy warto się pchać czy flotę zawrócić.
Obrona - fleetsave - leci ktoś do nas nie mamy szans na obronę - pakujemy materiały do transportowców i puszczamy gdzieś w kosmos (10% speed), po ataku zawracamy, lub wydajemy wszystko co się da na nawet nie potrzebne budynki i po ataku robimy cancel budowy. Ważne by przeprowadzić to na ~30s przed atakiem - wtedy agresor nie zdąży się wycofać, nic nie zrabuje tylko powalczy z działkami i może coś straci ;)

Aha każde zniszczone działko na planecie ma 70% szans na odbudowę, czyli niszcząc całą obronę i wygrywając walkę, działka obrony naziemnej się odbudują (tzn. wczoraj atakowałem planetę z 10 działkami, wygrałem-rozwaliłem wszytskie - 5 się odbudowało, dzisiaj drugi raz atakuję tą planetę - 5 działek padło i 5 się odbudowało :har: - a chciałem gościa podłamać by przestał grać a ja będę miał farmę bo kopalnie nie znikają ;)

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 15:08 
Cytuj  
^&$#(@!!!!!!!!!!!
chciałem zobzcyć jak działa ten urlop i włączyłem go, teraz do czwartku nic nie moge zrobić grr...... kurde koło 3,5K metalu przejdzie mi koło nosa


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***

Posty: 666
Dołączył(a): 24.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 15:52 
Cytuj  
Też w to gram :).. I Dharo też zrobiłem podobniie.. Więc chyba muszę zacząć grać od nowa. Ale teraz juz przynajmniej wiem co można budować na początku :).. Więc będzie dobrze.


_________________
Forum savoir-vivre. Poznaj dobre maniery.
Zainwestuj w korektę

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 16:12 
Cytuj  
pomysł nie głupi ale teraz nawet nie można konta usunąć :D



btw: its Dhoro


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

*

Posty: 116
Dołączył(a): 16.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 17:19 
Cytuj  
Hmm żeście mnie zaciekawili tą gierką i zacząłem grać 8) Rozbudowuję się mniej więcej według wskazówek w FAQ na forum (sporo cennych informacji...). Jeśli macie jakiś sojusz to można do was jakoś dołączyć? A może by stworzyć jakiś wspólny?

Moje namiary:
Planeta: Bykarium
Współrzędne: 2:28:8
Nick w grze: Byku

***

Posty: 593
Dołączył(a): 29.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 18:41 
Cytuj  
Lol nie moge się zalogować :/
Wyskakuje cos takiego: "Universum 1 ist wegen wartung geschlossen"
A jestem pewny że się dobrze loguje :o

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 19:07 
Cytuj  
trzeba ustawić Uni4 ;)


ps: ok jednak też mi wywala coś takiego samego


_________________
Nothing will stop the whining. They could remove deathcoil, make fear a 10 second cast and make seduce regenerate health like polymorph and people would still whine.
Obrazek

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 mar 2005, 20:51 
Cytuj  
A na Universum 3 ktoś gra?


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 352 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.