mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2005, 21:38 
Cytuj  
No jak w temcie mam pytanie odnsnie tego zawodu. Mam nadzieje że na tym forum znajdują sie jacyś graficy posiadający pracę. Chciałbym sie dowiedzieć jakie studia trzeba skączyć by załapać sie do takiej roboty ponieważ jestem w klasie maturalnej. Zastanawiam sie nad szkołami Asp Gdańsk/Warszawa Uniwersytet w Gdańsku/Warszawie (informatyka). Niewiem co ma mrobić jeżeli chodzi o talent to "bazgrania" to mowią, że coś tam posiadam. Konkretnie interesuje mnie praca przy grafice do gier bo to mnie rajcuje najbardziej sam troche robię. Dobra to tyle za wszelkie info z góry dziekuje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2005, 21:58 
Cytuj  
Shaver napisał(a):
Chciałbym sie dowiedzieć jakie studia trzeba skączyć ...

Najpierw trzeba mature z polskiego zdac ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 06:45 
Cytuj  
Hmm na kursy chodzę a interesuje mnie dokladniej grafike 3d postaci wraz ze skinem. Pracuje sie troche w mayi 3d i photoshopie.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 07:38 
Cytuj  
Właśnie ja ostatnio zainteresowałem się grafiką komputerową...

A raczej chcę uszczypnąć tego działu.

Co sądzicie o Corelu 9.0 da się w tym zrobić coś porządniejszego?

SvD.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 07:59 
Cytuj  
Do druku ? Owszem. a jak chcesz się bawić w kierunku tworzenia layoutów do stron to bierz coś z czym będziesz na bitmapach pracować. Photoshop. Roball pewnie może ci więcej informacji sprzedać ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 10:03 
Cytuj  
pr0 roball \o/

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 11:06 
Cytuj  
z Tego co mi wiadomo rewelacyjne studia grafiki komputerowej sa w poznaniu na ASP , ponoc sa jedne z lepszych tak wiec radzilbym Ci to sprawdzic :)


_________________
"Something worked as intended?? 0_0"

"This means we will have to get someone to create a bug and another guy to nerf it, I will deal with this immediately !"

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 12:09 
Cytuj  
ogolnie w Poznaniu sa najlepsze studia w Polsce imo...


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 14:35 
Cytuj  
ogolnie poznan jest najlepszy...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 14:52 
Cytuj  
No dlatego chcialem probowac wa-wa i Gdańsk bo z tego co słyszalem do gdańska dużo osób idze na marynarke i może być troche lużniej. A z reszta jak mam sie dostać to dostane sie na asp i w Wa-wie jak nie to pojade za granice na rok do roboty (woja mam z głowy załatwiłęm D a cietka mieszka za granica to z mieszkaniem też problemu niebedzie) tam podszkolę jezyk wezme jakies lepsze kursy z rysunku wróce do polski porpawie maturę i spróbuje jeszcze raz.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 15:00 
Cytuj  
wiem rysuje i maluje bo musze w sumie uzbierac chyba ze 100 prac i wybrac najlepsze z nich. Na stronkach Asp jest wszystko podane.

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 17:41 
Cytuj  
roball napisał(a):
Strangerr napisał(a):
z Tego co mi wiadomo rewelacyjne studia grafiki komputerowej sa w poznaniu na ASP , ponoc sa jedne z lepszych tak wiec radzilbym Ci to sprawdzic :)


Tak, ale zycze powodzenia w zdobywaniu miejsca u nich :).



z tego co mi wiadomo a mam informacje z 1 reki to duzo latwiej dostac sie na ASP w poznaniu niz np do Gdanska . (znajomy probowal 2 razy do gdanska bez skutku a do poznania bez wiekszych problemow sie dostal i teraz dziekuje Bogu ze tak sie stalo bo poziomem w grafice komputerowej deklasuja kazda inna uczelnie ASP z tego co mi wiadomo :)


_________________
"Something worked as intended?? 0_0"

"This means we will have to get someone to create a bug and another guy to nerf it, I will deal with this immediately !"

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 17:53 
Cytuj  
roball napisał(a):
Do 'zabaw' z grafika 2d takich jak robienie layow do stron najlepszy jest photoshop


Imho to zalezy co komu pasuje. Ja np preferuje Corela bo na nim sie uczylem, robilem pierwsze strony i grafiki dlatego Photoshop mi po prostu nie lezy. Kiedys probowalem zrobic stronke w PS, bo akurat do niego a nie corela mialem dostep i co sie przy tym naklalem to masakra.


pozdrawiam

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 18:10 
Cytuj  
No ja w korelu potrafie zrobic kwadrat pokolorowac go i powiekszyc. A ps to inna bajka

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 18:47 
Cytuj  
Z mojej praktyki w temacie szukania pracy - nigdy zaden pracodawca nie zapytal sie mnie jakie skonczylem szkoly, jakie studia i jakie kursy i na co mam papiery. Natomiast kazdy wypowiedzial - tu jest komputer - prosze usiasc i pokazac co pan potrafi :D Ogladanie prac zrobionych wczesniej mialo miejsce dopiero po tym tescie :D Aha - raz dostalem testowe zlecenie do domu, a nie na miejscu :D Pokazywac swoje prace mozesz zaczac jak masz juz jako tako ugruntowana pozycje, jak z niejednego zakladu pracy chleb jadles i jak masz pare wdrozen, ktorych sie nie wstydzisz sam przed soba.

Pisze to wszystko z poziomu czlowieka, ktory pracuje glownie w DTP. Ale o tym, ze interesuje mnie wlasnie ten kierunek kariery zawodowej to dowiedzialem sie dopiero po paru latach bycia grafikiem, specjalista do spraw reklamy i innych pierdol.
Takze przede wszystkim poszerzaj horyzonty i badz czujny na zmiane fali wkolo ciebie. To ze teraz jarasz sie modelingiem postaci, nie znaczy ze kiedys bedziesz tym na chleb zarabial. Kombinuj, cwicz i utrudniaj sobie zycie jak tylko mozesz. Wymodeluj mimike postaci zaczynajac tylko od prymitywow :)

Aha, tez zaczynalem amatorsko w sumie od grafiki 3D, w 3D Studio 3.0 na 386 z 4MB RAM :) A moja tworczosc amatorska podpieralem prodami scenowymi. 3D Scene Maker, Raytracer, Textmaker - Soulless of ^Norferin^Suspend^Sixty9^Spawn

Teraz robie DTP, czyli skladam ksiazki, czasopisma i inne wydawnictwa - przygotowujac je do druku w drukarni. Technika jest calkowicie odmienna od tej ktora jest potrzebna przy robieniu WWW, takze nie boje sie konkurencji dzieciakow z kompem od taty i kradzionym photoshopem sprzedajacych 'full pro' layouty na Allegro po 2,99 :P
Przygotowywanie ilustracji i zdjec pod DTP to tez calkowicie inna broszka niz suwanie jasnosc/kontrast :P Tu trzeba wiedziec jaka farba pokryje jaka, jak ulozyc plachty zeby nie bylo przeswitow bialych na styku farb, jak oszukac kolory by wygladaly naturalnie itp. Obrobka plikow Photoshopa wielkosci 0,5-2GB to codziennosc, a jak sie robi pod ladny kolorowy zin zdjecie, to praca nad czyszczeniem i podciaganiem go przez 3 dnido tygodnia to cos calkowicie normalnego :D


_________________
Obrazek

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 19:11 
Cytuj  
O bez kitu dzieki za wypowiedz tak mnie tym zajarales ze sie od razu do roboty zabrałem. Otworzylem photoshopa i robię sobie nową sygnaturkę. :D może to sie wydawac smieszne z czyjegos punktu widzenia ale dla mnie grafika to cos wspanialego. Nie wyobrażam sobie innej pracy... Grafika chodzby to mialo byc projektowanie opakowań do proszku to i tak to będe uwielbiał

****

Posty: 1775
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2005, 20:10 
Cytuj  
To zarzuć coś :P ty i roball =F

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 08:39 
Cytuj  
zastanawiam sie czy to moglo by mnie przygotowac chodz troche do egzaminu na asp.

http://www.rysunek.waw.pl/index.html

Souless co o tym sadzisz moze masz co innego do zaoferowania w wa-wie ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 12:20 
Cytuj  
Wybieraj korepetytora z przyszlej uczelni lub silnie z nia powiazanego. Zwieksza to drastycznie szanse na przyjecie ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 paź 2005, 12:46 
Cytuj  
zastanawima sie czy jezeli tam pojde to "pomoze" mi to w dostaniu sie na asp tylko w wa-wie czy takze poznan i gdansk

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.