mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 17:09 
Cytuj  
Witam

Tak z ciekawości chciałem zapytać - jak to jest z tą legalnością mp3 - rozumiem, że jeżeli mam płytę danego zespołu i zgrywam muzę na mp3ki żeby mieć możliwość słuchania w playerze to jest ok. A czy tyczy się to także starych wysłużonych kaset? Tzn ściągam mp3 z netu ale posiadam kasetę z danym utworem więc teoretycznie mógłbym sobie to zgrać na kompa. Może ktoś się orientuje?


_________________
Altaya | BF4

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 17:17 
Cytuj  
mp3 jest legalne o ile sie niemyle tylko wtedy kiedy nie udostepniasz go innym i masz orginal (czytaj orginalna plyta, kaseta,itp)

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 17:43 
Cytuj  
I tak nikt nie zwraca uwagi na tą legalność. Bynajmniej w polsce


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 17:55 
Cytuj  
Mów za siebie.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 18:00 
Cytuj  
jak to nie moj sasiad placil grzywne. Wpadlo do niego 4 osoby 1 policjant i 3 jakis specow... Chyba z 1k mandatu dostal

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 18:01 
Cytuj  
Właśnie ciekawiło mnie czy tak samo traktują kasety i płyty - bo zasadniczo rzecz biorąc zgrywając z kasety nie osiągniemy takiej jakości jak z cd-eka. Co do tego czy ktoś zwraca uwagę to ja i wielu moich znajomych mieliśmy już różne przygody z tym związane i to nie jest zupełnie tak, że nikt nie zwraca uwagi.


_________________
Altaya | BF4

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 18:39 
Cytuj  
Jesli posiadasz orginalna plyte to mozesz ja zgrac na mp3 albo przekopiowac i bedzie to legalne. Sciaganie z netu tez jest legalne, pod warunkiem ze dany utwor lezy u ciebie na dysku nie dluzej niz 24h.


pozdrawiam

**

Posty: 373
Dołączył(a): 28.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 18:39 
Cytuj  
Czytałem gdzies taki artykuł że w większych miastach chodził policjant i informatyk, i byli niby tymi gosciami co chodzą po domach i dają ankiety do wypełnienia. I jak zastało zaznaczone w tej ankiecie że "posiadam komputer"
to wbijali sie do domu i ten oto informatyk sprawdzał legalność MP3, licencji windowsa i w ogóle wszystkoego przy kompie.


_________________

...:::
Carpe Diem :::...
bądź sobą to nie boli

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 18:41 
Cytuj  
No to tylko do frajerów mogli tak wbić bo z tego co pamiętam musi być poważne podejrzenie popełnienia przestępstwa żeby bez nakazu mogli wejść na chatę.


_________________
Altaya | BF4

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 18:41 
Cytuj  
No to albo artykul byl beznadziejny albo nie przeczytales go dokladnie. Po pierwsze zeby policjant mogl wejsc do ciebie do domu musi miec nakaz wiec musialby chodzic od razu z prokuratorem ktory ten nakaz wystawi na miejscu. Po drugie informatyk tez musi byc policjantem.


pozdrawiam

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 18:43 
Cytuj  
Logain Darkthorn napisał(a):
Po pierwsze zeby policjant mogl wejsc do ciebie do domu musi miec nakaz

Nie musi. Musi go przedstawic w ciagu 7 dni. Wejsc moze "na blache". Tyle, ze jesli nic nie znajdzie, to i nakazu nie dostanie. A wtedy bedzie odpowiadal.

X.


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 18:45 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Logain Darkthorn napisał(a):
Po pierwsze zeby policjant mogl wejsc do ciebie do domu musi miec nakaz

Nie musi. Musi go przedstawic w ciagu 7 dni. Wejsc moze "na blache". Tyle, ze jesli nic nie znajdzie, to i nakazu nie dostanie. A wtedy bedzie odpowiadal.

X.


W takim razie polskie prawo jest bardziej poryte niz myslalem.


pozdrawiam

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 19:18 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Logain Darkthorn napisał(a):
Po pierwsze zeby policjant mogl wejsc do ciebie do domu musi miec nakaz

Nie musi. Musi go przedstawic w ciagu 7 dni. Wejsc moze "na blache". Tyle, ze jesli nic nie znajdzie, to i nakazu nie dostanie. A wtedy bedzie odpowiadal.

X.


Hmm z tego co czytalem (np. TU ) na blache moze wejsc tylko w "wypadkach nie cierpiacych zwloki" takich jak poscig za przestepca. Watpie by takim wypadkiem bylo przeszukanie mieszkania w poszukiwaniu mp3.


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 19:20 
Cytuj  
Khraan napisał(a):
Xanth napisał(a):
Logain Darkthorn napisał(a):
Po pierwsze zeby policjant mogl wejsc do ciebie do domu musi miec nakaz

Nie musi. Musi go przedstawic w ciagu 7 dni. Wejsc moze "na blache". Tyle, ze jesli nic nie znajdzie, to i nakazu nie dostanie. A wtedy bedzie odpowiadal.

X.


Hmm z tego co czytalem (np. TU ) na blache moze wejsc tylko w "wypadkach nie cierpiacych zwloki" takich jak poscig za przestepca. Watpie by takim wypadkiem bylo przeszukanie mieszkania w poszukiwaniu mp3.


Policja dokonuje przeszukania na podstawie nakazu prokuratury lub sądu, ale w wypadkach nie cierpiących zwłoki, gdy nie było czasu na uzyskania nakazu policjanci mogą dokonać przeszukania okazując nakaz wydany przez kierownika swojej jednostki lub (jeśli nie było czasu na uzyskania nawet takiego nakazu) swoją legitymację policyjną. W takich przypadkach muszą jednak – już po dokonaniu przeszukania – zwrócić się do prokuratury lub sądu z wnioskiem o zatwierdzenie przeszukania.

**

Posty: 372
Dołączył(a): 30.04.2003
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 19:25 
Cytuj  
Tak, musza miec jednak uzasadnione podejrzenie ze posiadasz poszukiwany przedmiot. Nie moga przeszukac ot tak, moze cos znajda. No i nadal na blache(legitymacje) tylko w naglych i niecierpiacych zwloki przypadkach. Wszystko zalezy jak sie definiuje te nagle przypadki.


_________________
Nie ma rzeczy niemozliwych, sa tylko nieoplacalne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 20:03 
Cytuj  
Khraan napisał(a):
Wszystko zalezy jak sie definiuje te nagle przypadki.

W Polsce zyjesz.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 20:11 
Cytuj  
Moga wejsc bez nakazu tez jesli istnieje uzasadnione podejrzenie ze ktos moze zniszczyc dowody przestepstwa i z tej zasady korzystaja czesto bo zawsze moga powiedziec ze skasowanie programow/filmow/mp3 zajmuje gosciowi pare minut.
Wystarczy ze maja albo podpisany donos albo wiele anonimowych.
Policja zadko to robi sama z siebie - z tego co pamietam to tylko jakas nieduza wydzielona komorka sie tym zajmuje. Zazwyczaj po prostu asystuja np. BSA gdy Ci o to poprosza.

Ale poza pokazowymi akcjami nie wchodza do domow. Ten kolega o ktorym pisal Shaver mial pecha - najprawdopodobniej ktos napisal donos, podpisal sie i wtedy policja nie ma wyjscia - nie moga zlekcewazyc czegos, co jest "doniesieniem o popelnieniu...".


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 695
Dołączył(a): 18.03.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 20:26 
Cytuj  
No ja rok temu miałem akcję, że byłem wzywany na świadka, bo złapali kolesia, od którego kiedyś coś kupowałem i miał kwity, że wysyłał do mnie na chatę. Najbardziej wkurzające było to, że kwity były sprzed gdzieś tak 4 lat i w momencie kiedy byłem wzywany praktycznie 95% softu miałem legalne, filmów już prawie nie oglądałem na kompie itd a tu nagle wyskakują, że na razie jestem wzywany na świadka ale jakieś tam prawdopodobieństwo jest, że też będe miał sprawę o paserkę - ponieważ świadomie kupowałem kradzione rzeczy. Zresztą dotyczyło to sporej ilości osób... Wiadomo, że zamawianie przez net nie było najmądrzejsze ale byłem wtedy młody i głupi (teraz starszy i jeszcze głupszy :/), nie miałem netu itd.

Od tamtej pory jestem przeczulony ;), ale wiadomo, że nikt nie jest święty i zawsze się jakiś divx/mp3 zaplącze na dysk. W każdym razie takie zdarzenia też dają do myślenia...

Swoją drogą co za łoś, który trzema kwity sprzed 4 lat...


_________________
Altaya | BF4

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 20:53 
Cytuj  
nasze prawo jest jeszcze bardziej zwalone niż wam się wydaje, bo teoretycznie można ściągać z internetu piosenki i za to powinien poleceić ten co je umieszcza a nie nieświadomy przsetępstwa biedny komputerowiec:]

a tak swoja drogą to za 1 nielegalną mp3 na kompie/płycie/itp. jest 8zł, a chyba nie musze mówić ile mieści się na 1 płyce a co dopiero na połowie dysku


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2005, 20:55 
Cytuj  
DaveJ napisał(a):
Czytałem gdzies taki artykuł że w większych miastach chodził policjant i informatyk, i byli niby tymi gosciami co chodzą po domach i dają ankiety do wypełnienia. I jak zastało zaznaczone w tej ankiecie że "posiadam komputer"
to wbijali sie do domu i ten oto informatyk sprawdzał legalność MP3, licencji windowsa i w ogóle wszystkoego przy kompie.


ta a czarna wolga porywa dzieci...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.