mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 643
Dołączył(a): 3.05.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 05:05 
Cytuj  
wkleje jeden watek z pewnego serwera

http://moongate.pl/

Upgrade - pierwsze decyzje.
~ Melantus @ 12:32 - 31/01/2005

W nawiązaniu do poprzedniego postu -- skłoniłem sie jednak ku przejsciu w strone konfiguracji opartej na Xeonach. Szkoda mi poprostu wyrzucac pieniązki na coś co moze nie spełnić naszych oczekiwań. Wole zatem 100% nakładów pierwotnie zakładanej konfiguracji wydac na 40 czy 30% czegos lepszego niż wtopić te środki w błoto.

Zakładam zatem, iz docelowo konfiguracja szkieletowa maszyny miałaby wyglądać nastepująco :
Procesor Xeon 2,8 lub wyższy (byc moze 2 procki) na płycie Intel SE7520BD2 Brandon + Windows 2000. Być moze niezbędnym bedzie dodanie do tego ramu (nie wiem czy obecne kosci DDR z serwera będa na tym hulały) oraz 2 hdków (co najmniej). Kwota którą trzeba bedzie przeznaczyc na ten upgrade wynosi w mojej ocenie w granicach 5.000 PLN

Dopiero po upgrade miec bedzie miejsce premiera najnowszego publisha.

Z uwagi na konieczność wydatkowania tak duzej ilośc środków na zapewnienie wreście stabilnej konfiguracji ogłaszam specjalna promocję w ramach systemu DONATE. Osoby, które do 15 lutego 2005 wplacą poprzez donate na rzecz rozbudowy serwera do Xeona wybrane sumy, otrzymują mozliwośc doliczenie dodatkowo 30% wartosci z przeznaczeniem na wybranie nagrody z donate (np przy 300 PLN wplaty -- wybierasz sobie za 400 zeta, przy 100 zetach otrzymujesz donate za 130 zeta) . Nadto pięć osob , które dokonają wpłat w w/w okresie łącznie najwyższych sum mogą liczyć odemnie na dodatkowy bonus tj.
- mozliwośc dodatkowego wyboru do 50% wartosci wpłaconego donate za wpłate najwyższą,
- mozliwośc dodatkowego wyboru do 40% wartosci wpłaconego donate za wpłate drugą i trzecią co do wielkości i
- mozliwośc dodatkowego wyboru do 30% wartosci wpłaconego donateza wpłate czwartą i piątą co do wielkości.

Oznacza to, iż możliwym jest łącznie otrzymanie nawet 80% bonusu do kwoty wpłaconej!!! Do wyliczenia sumy wpłaconej przyjmuje się tylko wpłaty dokonane (data stempla) od 31 stycznia 2005 do 15 lutego 2005. Dane wpłacających i ich wybory w donate pozostają rzecz jasna anonimowe.

Z uwagi na upgrade serwera opózni sie premiera publisha. Nastąpi ona dopiero po zakonczeniu prac rekonfiguracyjnych. Zachęcam również do dyskusji na ten temat na forum pod linkiem http://moongate.pl/board/viewtopic.php?t=1682.

to sie nazywa firma :wtf:
konkurencja dla OSI

piszcie wasze odczucia w tej sprawie
a i dodam ze niedawno zmieniali sprzet ofcorz na koszt grajacych :)
wszyscy choc troche znajacy Run Uo itp wiedza jaki konfig serwa jest potrzebny zeby utrzymac max 100 graczy

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 07:24 
Cytuj  
Nie wiem jaki jest potrzebny komp zeby pociagnac 100 graczy, ale wiem pare innych rzeczy.

To co ten serverek robi to czyste i niczym nie zmacone lamanie kilku paragrafow, to raz.
Dwa ze ten pan troszke przesadza z ta kwota (1/4 do jego kieszeni pewnie).
Trzy, wiem ze duzo stron wykorzystuje system donate ale nigdzie nie widzialem tak zalosnie zamaskowanego cennika uslug poprostu.

A zeby dac komos 400PLN jako donate free sharda zamiast grac na orginalnym serwie za mniejsze pieniadze to juz nie mowie kim trzeba byc, bo sie flame zacznie.

Wedlug mnie to co oni robia kloci sie z idea free sharda (swiat naprawde schodzi na psy), ktory powinien byc tworzony przez gropke zapalencow ktorzy ciesza sie ze ktokolwiek gra a jak im ktos zaplaci chcac podziekowac to powinni skakac do gory ze szczescia.

A to mi wyglada jak dzialajaca w majestacie prawa firma uslugowa, Sorry.

JA bym gdzies to zglosil (nie wiem za bardzo gdzie, bo na polska policje to chyba nie ma sensu :-)), nie za piractwo bo to juz olewam (i tak ludzi nie przekonam ze orginal jest jednak lepszy) ale za skrajne cwaniactwo i chamstwo.
I kpienie sobie nie tylko z prawa ale poprostu z ludzi, i to w zywe oczy.

PS. Nie jestem taki swiety i praworzadny ale cos takiego to juz dla mnie jest lekka przesada. :D

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 08:51 
Cytuj  
Z UO darmowego sharda zrobił się jakiś clon Project Entropia a nawet jeszcze gorzej. Za kasę/donate ludzie dostają całe postacie, gotówkę, skille, itemy itp.

Generalnie czym więcej wpłacisz tym jesteś lepszy i bogatszy w grze. Gra w tym momencie straciła sens.

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 08:52 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Wedlug mnie to co oni robia kloci sie z idea free sharda (swiat naprawde schodzi na psy)


racja - komercja na całego

a poza tym serwer bardzo często stoi nieaktywny, są spore lagi i mało wiary. Nie lepiej zapłacić za oficjalne serwery i mieć spokój. Ewentualnie zostaje gra na innym freeshardzie :wink: :wink:


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 09:06 
Cytuj  
Nie komercja, tylko kryminal. Czerpanie korzysci z lamania licencji i z plikow objetych ochrona licencyjna i ochrona prawna. Kryminal jak nic. A ludzie prowadzacy ten shard to zwykli samobojcy. Bylo juz o tym zreszta na tym forum.

X.


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 09:08 
Cytuj  
Napewno nie komercja, w komercji nie ma nic zlego (oficjalne servery sa komercyjne).

Jakby mi sie tak chcialo jak mi sie niechce to bym naprawde gdzies to zglosil. :D

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 10:48 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
A zeby dac komos 400PLN jako donate free sharda zamiast grac na orginalnym serwie za mniejsze pieniadze to juz nie mowie kim trzeba byc, bo sie flame zacznie.


Chcialbym bardzo poznac twoje doswiadczenia w tej materii, ile grales w uo na roznych serwerach i jakie sa twoje odczucia. Bo popelniasz ten sam grzech co mlodziki ktore tu przychodza oswiadczyc ze granie w wowa to wyrzucanie pieniedzy.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 11:04 
Cytuj  
KAZDY free shard jest GORSZY od oficjalnego serwera dla mnie SKUMALES ??
Dlatego ze jest NIELEGALNY.
Nie musze nawet na nim grac zeby byl dla mnie GÓWNEM.

A zeby jeszcze za free shard placic to <bullet in the head>.
Zreszta tem free shard nie jest free shardem.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 11:08 
Cytuj  
Roball grales na pirackim serwie i jeszcze korzysci z tego miales? ciekawe.

edit: aha no i smieszne.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 12:20 
Cytuj  
o widzisz a ja przygode zaczalem od roe (legalnej bety) i ja kontynuje legalnie. jednak nie wszyscy.

edit: fakt, racja moze zbyt 'wiele' biore do siebie.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443


Ostatnio edytowano 1 lut 2005, 12:50 przez Piszpan, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 14:56 
Cytuj  
Ja ciagle gram w free uo i nie widze w tym nic zlego. Wystarczy mi ze place monopolEA co pol roku za nowego clienta w ktorym sie zawiera ok 30 obrzydliwych artworkow ktore wygladaja jak skany z pomietej gazety i kilka watpliwej inwencji features. No i wole grac na zasadach jakie ja sobie wybiore a nie wymyslonych przez sztab skretynialych devsow.
Ja wybieram placenie za jakosc i prace a nie sam fakt.

Jakby ci blizzard wydal expansion o nazwie Wow:battlegrounds i zazyczyl sobie 30$, wylaczyl serwery pvp uzasadniajac ze i tak wiekszosc woli pve, dal komus pogrzebac w kliencie zeby sobie 2x gorzej dzialal i kilka podobnych zabiegow tez bys przestal placic jakbys mial do wyboru granie w normalnych warunkach.

Ale tobie sie wydaje ze kazda firma dziala jak blizzard.

Ogolnie to ci moge powiedziec ze nie widzialem tematu w ktorym nie mialbys czegos do powiedzenia Kabraxis, a doswiadczenia ci ewidentnie brak. Bo wiekszosc twoich teorii to moze wysnuc kazdy kto mial doczynienia z choc 1 gra mmo. Takze stfu newb!

PS. napisz moze PM do Beasta to ci da ta rozowa gwiazdke doda 65k postow a ty bedziesz mogl wyluzowac z pisaniem wszedzie z niewielkim sensem.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.


Ostatnio edytowano 1 lut 2005, 15:01 przez Koma, łącznie edytowano 2 razy
***

Posty: 643
Dołączył(a): 3.05.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 14:56 
Cytuj  
no wiec widze panowie ze macie podobne odczucia
ja niestety bylem GM na tym serwie przez krutki okres bo jak zobaczylem jaki sie tam burdel robi to mi sie odrazu odechcialo no i zucilem to
powiem jedno ZLODZIEJOM MOWIMY NIE !
a pod tym linkiem jak czytam wymyslenia Melantusa to jak bym widzial jakies negocjacje z klientami http://moongate.pl/board/viewtopic.php?t=1682.

pozdro

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 15:01 
Cytuj  
Koma napisał(a):
Ja ciagle gram w free uo i nie widze w tym nic zlego. Wystarczy mi ze place monopolEA co pol roku za nowego clienta w ktorym sie zawiera ok 30 obrzydliwych artworkow ktore wygladaja jak skany z pomietej gazety i kilka watpliwej inwencji features. No i wole grac na zasadach jakie ja sobie wybiore a nie wymyslonych przez sztab skretynialych devsow.
Ja wybieram placenie za jakosc i prace a nie sam fakt.

Jakby ci blizzard wydal expansion o nazwie Wow:battlegrounds i zazyczyl sobie 30$, wylaczyl serwery pvp uzasadniajac ze i tak wiekszosc woli pve, dal komus pogrzebac w kliencie zeby sobie 2x gorzej dzialal i kilka podobnych zabiegow tez bys przestal placic jakbys mial do wyboru granie w normalnych warunkach.

Ale tobie sie wydaje ze kazda firma dziala jak blizzard.

Ogolnie to ci moge powiedziec ze nie widzialem tematu w ktorym nie mialbys czegos do powiedzenia Kabraxis, a doswiadczenia ci ewidentnie brak. Bo wiekszosc twoich teorii to moze wysnuc kazdy kto mial doczynienia z choc 1 gra mmo. Takze stfu newb!


hmmmm na flame odpowiedam flame.

STFU ZLODZIEJU. :D

Wole nie miec doswiadczenia niz budowac je na zlodzielstwie, jakby blizz tak zrobil jak piszesz to TAK PLACILBYM im bo takie jest ich swiete prawo.
EA wylozylo kase na ten UO (zeby go kupic) i ich swiete prawo zeby robic z nim co chca. Moga nawet zamknac servery.
JESZCZE RAZ: KRADNIESZ
Jestes ZLODZIEJEM. KUMASZ ??[/b]

Jak ci sie nowy dodatek z artworkami nie podoba to go nie kupuj. LOL
Jeden z glupszych flamow na mnie (niektore sa calkiem spoko, niestety ten nie).

ZLODZIEJ

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 15:10 
Cytuj  
mnie najbardziej przeraża że tam się wszytsko kupuje...

Niech mi ktoś wytłumaczy jaki sens ma gra na tym "free" shardzie? Przecież gracz który więcej zapłacił za granie za free, będzie miał bardziej wykoksowaną postać. Tu się nie liczy skill, ilość poświeconego grze czasu i serca tylko to kto na ile dał się naciągnąć.

Sorry, ale ja bym nie chciał grać w taką grę gdzie o jakości/zamożności/skillach postaci decyduje ilość gotówki jaką się przeznaczyło na taki "szczytny" cel.
co za sens w to grać, jak można sobie wszystko kupić....

Założę się, że po pogadaniu z adminem i wplaceniu odpowiedniej kwoty na rozwój serwera, zamiast koksować całą noc w kopalni czy farmować cash będziemy wszystko mieć :)

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 15:13 
Cytuj  
Kiedys byl konflikt freeuo - osi. Zlodziejem nazywal mnie konrador, tyle ze on potrafil to zgrabnie uargumentowac i wtedy jak najbardziej mial racje.
Teraz sytuacja wyglada troche inaczej...
Nie wiesz jak to kiedys wygladalo, co gorsza nie wiesz jak to dzisiaj jest.

Zetrzyj sline z monitora, rozluznij troche zwieracz i idz panie sobie pograj w swoje gry.
Mnie to naprawde nie obchodzi ze pracujesz sobie na opinie szczeniaka, ktory musi wszedzie wtracic swoje 3 grosze bedac totalnie zielonym w temacie.
Nalezysz takze do grupy uzytkownikow bez umiejetnosci czytania ze zrozumieniem ale to chyba jest ponadczasowe. :|

stfu already.

Mark: Sens grania zaden, gainy skilli tak zalosne zebys sie poddal i zaplacil za postac. Nie dosc ze kupic mozna wszystko, to jeszcze wszystko tam sie kreci wokol kupowania za rl kase. Niby nie musisz ale tak skutecznie stweakowany shard zebys nie mial innej opcji.
Haha pozatym nie rozumiem jak mozna mowic ze sie robia wszystko na wzor osi jak tam jest wiecej roznic niz podobienstw.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.


Ostatnio edytowano 1 lut 2005, 15:19 przez Koma, łącznie edytowano 3 razy
**
Avatar użytkownika

Posty: 9516
Dołączył(a): 5.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 15:14 
Cytuj  
Widze kabra ze lubisz na prawo i lewo ludzi od zlodzieji wyzywac. Nazwales mnie zlodziejem, jak cie zapytalem co ukradlem to ty mi ze gdzie nazwales mnie zlodziejem to ci pokazalem. Ale dalej jakos nie moge doczekac sie dowodow swego zlodziejstwa. A za obrazanie ludzi na tych forum to trzeba pm wysylac? dziwne.
Wracajac do sprawy. Mam pytanie do ciebie kabraxis wyzywjacy ludzi na prawo i lewo od zlodzieji: Czym masz w domu jakas nielegalna mp3? Jakis film? A moze program? O systemie nie wspomine nawet czy o takich niewaznych rzeczach jak edytory tekstu czy arkusze kalkulacyjne. Proste pytanie prostej odpwoiedzi oczekuje no i moze wreszcie dowiem sie co i komu ukradlem i dlaczego zostalem nazwany zlodziejem bo wiesz moze to tez glupie ale dlugi lubie oddawac.


_________________
Obrazek
http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/611443

***

Posty: 643
Dołączył(a): 3.05.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 15:14 
Cytuj  
ci ludzie myla pojecia DONATE i sobie caly cennik zrobili smiechu warte a pamietam takie sprawy jak ethernal mount kosztowal unich 400 czy 500 zl i kupil jeden czy dwuch gosci wtedy mi rece opadly moze sie w koncu ktos ktos madry znajdzie i gdzies to gowno zglosi
panowie kazdy z starych graczy w UO czuje sie nieswojo przy takim wykozystywaniu ludzi i to wcale niejest zazdrost a poprostu zygac sie chce widzac co teraz banda idiotow potrafi zrobic zeby kase od ludzi wyciagnac poprostu :wtf:
niekluccie sie kto kogo okrada grajac na free bo znamy sporo free z wlasnymi mapami itp tu chodzi o wyciaganie kasy od graczy a to juz przegina

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 15:26 
Cytuj  
Melantus aka Ice przeszedł tym razem samego siebie. Grats ^^.


_________________
I wish to place a trash barrel~

***

Posty: 643
Dołączył(a): 3.05.2004
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 15:36 
Cytuj  
trza stawac w kolejke po stuf na moonie robi sie nam polskie OSI :)) wkoncu sie doczekalismy ahahaha

**

Posty: 487
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 lut 2005, 15:45 
Cytuj  
Osobiscie nie jestem w stanie pojac jakim cudem cennik nazwali szumnie systemem 'donate' - donate, jak sama nazwa wskazuje, polega na darowiznie a nie na kupowaniu sobie itemow - handlu. Pomijajac juz prosty fakt, ze sens grania na amatorskim shardzie gdzie trzeba bulic jest raczej zaden, jak za mniejsza cene mozna pobawic sie na oficjalce, to ze strony ekipy moongate mamy do czynienia z perfidnym zlodziejstwem. Jak pierwszy raz zobaczylem ten spis 'co za ile' pare miesiecy temu to nie moglem az uwierzyc w to co wlasnie ogladam :]
Kwestia wyboru pomiedzy zabawa 'w' jakis amatorski shard, a graniem na OSI przybiera tutaj groteskowego wydzwieku (i nie chce sie w tym punkcie specjalnie rozpisywac, jak panowie powyzej, bo to troche odrebny temat), a stwarzanie pozorow profesjonalnosci i legalnosci przyprawia mnie o mdlosci.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.