mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 15:09 
Cytuj  
Czy moglibyście mi pomóc? Otóż poszukiwał bym tłumaczenia czegoś takiego:

-o-

French hairdresser Marcel Grateau enjoys a Eureka moment, wielding heated tongs to wave hair semi-permanently. By 1884, celebrities clamor for his "marcel wave." More technical tricks follow. In 1890, French hairdresser Alexandre Godefroy attaches a hood to the chimney pipe of a gas stove and voilà: the world's first hair-dryer. In 1905, German hairdresser Charles Nessler invents the permanent wave, using borax paste and electrically-heated curlers. The first permanents take 12 hours and cost hundreds of dollars. By the 1930s, the "cold wave" requires only two hours and a modest fee, bringing curls to the masses.

-o-

Z góry dziękuję za pomoc (może byc zwykłe tłumaczenie z jakiegos slownika).

*kłania się nisko*

SvD.


_________________
Obrazek


Posty: 24
Dołączył(a): 13.04.2006
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 15:33 
Cytuj  
Rodzaj ondulacji fryzjera ęęłęóFrench Grateau cieszy się Bezpłatnym moment, władając podgrzane szczypce, by pofalować pół włosów - trwale. Do 1884, sławy krzyczą dla jego "fala rodzaju ondulacji." Techniczny sztuczki następują. W 1890, francuski fryzjer, który Alexandre Godefroy przymocowuje kaptur rurze komina pieca gazu i voil?: pierwszy suszarka do włosów świata. W 1905, niemiecki fryzjer Karol Nessler wymyśla trwałą falę, używając boraks kleją i electrically ogrzane papiloty. Pierwszy permanents bierze 12 godzin i kosztowanych setek dolarów. Do 1930s, "zimna fala" nakazuje tylko dwie godziny i skromną opłatę, przynosząc loki do mas

Zaraz mnie tu ktoś zjedzie za lenistwo. Tekst walnięty byle jak ze słownika. :]

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 15:51 
Cytuj  
Cytuj:
Francuski fryzjer Marcel Grateau pod wpływem natchienia opracował sposób na utrwalenie fryzury, dzięki podgrzanym szczypcom ułożona z włosów fala utrzymywała się dłużej niż było to wcześniej możliwe. W roku 1884 roku gwiazdy zachwycały się jego fryzurą nazwaną "falą marcela". Kolejne nowinki techniczne pojawiły się już w roku 1890. Francuski fryzjer Alexandre Godefroy montując klosz na końcu przewodu kominowego kuchenki gazowej, wynajduję pierwszą w historii suszarkę do włosów. Natomiast w 1905 roku niemiecki fryzjer Charles Nessler wprowadza innowacyjną technikę "trwałej". Do utrwalenia fryzury wykorzystuje pastę boraksową i elektrycznie podgrzewane wałczeki. Wykonanie pierwszych "trwałych" wymagało przeszło 12h zabiegów i kosztowały fortunę. Od 1930 wykonanie "zimnej fali" zajmuje jedynie 2h i staje się tanie a zarazem dostępne dla mas.

Ot takie tam moje tlumaczenie, nie jestem pewien ale pojawiajaca sie w tekscie fala to zapewne jakas fryzura, i moze miec jakies specjalistyczny polski odpowiednik...
Nie wiedziałem tez jak sie nazywa ten klosz ktory kiedys kobiety zakladały na glowe jak korzystaly z tych arachicznych wielkich suszarek.

edit:
btw nie zagldalem do slownika wiec z ta pasta to strzelalem wydawalo mi sie ze slyszalem o pascie boraksowej stad tak napisalem.
edit2:
o kolega wyzej uzywel auto-translatora, to juz sam sobie zmien waleczki na papiloty i trwala na ondulacje, to pewnie fachowe terminy!


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 16:47 
Cytuj  
Oh My God!

Zematis, You're my man!

A tak całkowicie szczerze, dziękuję bardzo... pozostało mi jeszcze dwoch chemików którzy opracowali różne fryzjerskie ficzery.

Dziękuję!

SvD.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 16:48 
Cytuj  
Hmmm, trwala = ondulacja? Bo sam nie wiem. Jak nie to slowo trwala tylko tutaj pasuje, poniewaz permament wave lub permaments = trwala.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 16:50 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Hmmm, trwala = ondulacja? Bo sam nie wiem. Jak nie to slowo trwala tylko tutaj pasuje, poniewaz permament wave lub permaments = trwala.


Nie.

Trwała to jest nazwa potoczna.

Nazwa fryzjerska to trwała ondulacja... wgłębiając się jeszcze bardziej w szczegóły są trwałe (bardziej znane):

- push-up
- head-lines
- thread-lines

SvD.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 17:32 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
- push-up

:o
Zawsze myslalem, ze to rodzaj stanika.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 maja 2006, 18:32 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Oh My God!

Zematis, You're my man!

A tak całkowicie szczerze, dziękuję bardzo... pozostało mi jeszcze dwoch chemików którzy opracowali różne fryzjerskie ficzery.

Dziękuję!

SvD.

Do uslug. Zawsze sie czlowiek czegos nauczy przy takim tlumaczeniu. Do glowy mi nie przyszlo ze pierowzor suszarki to byl po prostu komin od kuchenki hehe.

BTW zeby ten tekst mial rece i nogi to trzeba by go troszke doszlifowac. Bo w obecnej formie, stylistycznie nieco odbiega od normy ;) Ale ja nie jestem tlumaczem a robilem to "na kolanie" ;)


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 09:18 
Cytuj  
Ok... to następne zapytanie...

Jakimś tam komputerowym kozakiem nie jestem... wiem jak przeinstalowac system, zając się partycjami... skorzystac z Ghosta.

Ale za Chiny nie wiem jak zainstalowac polski dictionary do Office XP (Word 2002)... a co za tym idzie nie mogę sprawdzac błędów.

Czy ktoś wie skąd mógłbym uzyskać taki pliczek (to są chyba dwa pliki *.ddl)

Z góry dziękuję za pomoc. (uw. korzystałem z google ;-) ).

SvD.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 maja 2006, 15:02 
Cytuj  
z plyty z office xp ?


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.