mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2007, 13:09 
Cytuj  
Witam,

Nie dalej jak tydzien temu gdzies czytalem o tym ze kazdy bank ma taka usluge ktora pozwala wycofac przelew, zaplate karta czy jakiekolwiek zejscie kasy z konta;)

Polegalo to mniejwiecej na tym ze zglasza sie chec cofniecia danej tranzakcji i bank ja automatycznie cofa a 2ga strona ma kilkanascie dni na przedstawienie swoich racji czyli udowodnienie ze kupujacy otrzymal to za co placil. Jesli tego nie zrobi to kasa zostaje na konscie wlasciciela i sprawa zamknieta.

No ale zapomnialem jak sie ta usluga nazywa ( w kazdym banku tak samo ;] ) i nie moge nic o niej znalezc. Podobno w polsce malo osob z tego korzysta bo prawie nikt o tym nie wie. Na zachodzie bardzo popularne to niby jest bo zamiast isc do sadu ze np na wakacjach za 2k$ mial byc kotel 3 gwiazdkowy a byl 2 to korzystaja z tej sulugi i po parunastu dniach maja kase spowrotem ;)

Z gory dzieki za pomoc.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2007, 13:32 
Cytuj  
Chargeback

http://en.wikipedia.org/wiki/Chargeback

Przynajmniej w przypadku płatności kartą tak to się zwie (Bo zwrot kasy z przelewu to chyba zupełnie inna sprawa).

Ale imo nazwa ci tu do niczego chyba nie potrzebna, po prostu dzwonisz do operatora/doradcy w banku i mówisz że nie otrzymałeś tego za co zapłaciłeś i chciał byś odzyskać kase

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2007, 13:35 
Cytuj  
A no to juz wiem tylko na przelewy to nie dziala. A szkoda:D


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2007, 17:56 
Cytuj  
Reklamujesz transkajce po prostu. Dzwonisz na inoflinie i mowisz ze chcesz zareklamowac dana transkacje, oni juz beda wiedziec co z tym zrobic i powiedza Ci co masz zrobic.

Ale to nie jest takie proste...

Reklamacje bedziesz musial zlozyc pisemnie tak, czy inaczej.


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2007, 18:06 
Cytuj  
inoflinie ftw ;)

A przelew, z tego co pamietam, mozna cofnac tylko w pewnym okresie czasu. Tak "ot co".
Jest okres 24h (pierwszy okres zaksiegowania transakcji), i w tym czasie mozesz cofnąc przelew nawet SMSem, czy przez www (zalezy od banku).
Jak zostalo zaksiegowane, to chyba w przeciagu max tygodnia mozesz wyciagnac kase bez problemu w banku, czy w infolinii.
Okres jeszcze pozniejszy, to wiaze sie juz z wypelnianiem formularzy i kilka procedur w zaleznosci od polityki danego banku, czy konto docelowe jest w innym banku i takie tam.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2007, 18:40 
Cytuj  
Kazda transakcje moze reklamowac, a czy mu ja uznaja to juz zupelnie inna bajka...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 kwi 2007, 18:59 
Cytuj  
To wszystko zalezy zawsze od banku :/
Dlatego podalem w miare "ogolne" informacje, a ze one sa daleko od praktycznej prawdy kazdego indywidualnego banku, to juz inna sprawa.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2007, 12:19 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
To wszystko zalezy zawsze od banku :/
Dlatego podalem w miare "ogolne" informacje, a ze one sa daleko od praktycznej prawdy kazdego indywidualnego banku, to juz inna sprawa.

No naturalnym jest, ze reklamacje nie sa zalatwiane od reki. Bo ta metoda to mielby pelno fraduow...

Mi uznano kilka reklamacji oplat karta, ale tez odrzucono reklamacje wlasnie przelewu. Kasa wsiakla gdzies miedzy bankami i zaden nie chcial sie przyznac do winy. Ale kwota byla niska, wiec machnalem reka. Przelew z mojego banku wyszedl ale do drugiego banku nigdy nie dotral - ciekaw jestem kto dostal przez pomylke kase za moje zakupy na allegro hehe ;)


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.