mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 14:51 
Cytuj  
roball... gratulacje.. wlasnie odkryles qwa ameryke..


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 15:00 
Cytuj  
witcher..

a jak chcesz innowacji kup se wii lub ds


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 15:04 
Cytuj  
Napisz wlasna gre, ktora bedzie ci odpowiadac w kazdym aspekcie i przestan plakac. Ja rocznie znajduje 3-4 tytuly singiel player, ktore daja mi fun. Mnie to wystarczy. Zawsze tez jest jakas strzelanka online czy mmorpg, nieraz czasu nie ma zeby pograc.


_________________
Χ Ξ Σ

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 15:22 
Cytuj  
Z single playerami jest taki problem, ze jak gra jest fajna, to nie starcza na dlugo. Dostalem orange box na swieta, przeszedlem portal, episode 1 i 2 w dwa dni no i co teraz? Gram sobie od czasu do czasu w tf2, troche w wowa, w icewind dale 2 z kolegami przez net i tyle, nic ciekawego wiecej nie ma. A szkoda, bo portal i episode 1 i 2 byly naprawde swietne.


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 15:39 
Cytuj  
Ciekawy topik.

Najprościej napisać : kup se Wii :) to będziesz miał świeżość. No ale ja nie uznaje tego sprzętu jako konsolę (raczej party/family entertainment system:>)

Rzeczywiście gier ze świeżymi pomysłami ze świecą szukać, praktycznie każda mocniejsza pozycja ma już swój sequel, nowych IP jest garstka, a jak już wyjdą i się nieźle sprzedadzą to oznacza to kolejny taśmiociąg.

EA - Army of Two (ripoff Gears of War + tagteam akcje)
Ubisoft - Assassin's Creed (prince of persia spotyka hitmana, 'społeczny stealth' )
Activision Blizzard - Rage (nowy engine Id, fpp+racer w jednym? dunno)
Sony - LittleBigPlanet (wygląda na coś zajebiście świeżego, DO WANT)
Microsoft - Fable 2 (rpg w którym masz peta/psa który reaguje uber naturalnie ; chociaż nie wiem czy można wierzyć devsowi w jego zapowiedzi, w F1 miały być starzejące się drzewa itp. ale 'nie starczyło mocy obliczeniowej')
może jeszcze Prototype

Koniec listy. Reszta to 'been there done that' A z tych podanych tylko LBP jako jedyny jest rly rly refreshing.

Nowe gry ze świeżymi pomysłami to tak naprawdę mix tego co już się sprawdziło w nowej otoczce z paroma nowymi patentami (np nadchodzący Battlefield Bad Company ze zniszczalnym otoczeniem)
Na PC widzę tylko jedną pozycję która wyglądała na niszową a się ładnie sprzedała (Bioshock)

Wyszło kilka rodzynów na PS2, które był bardzo dobre i bardzo niszowe (Killer7, Okami, Ico, Shadow of the Colossus - i tylko ten ostatni się sprzedał, dwie 1wsze pozycje wręcz przesadziły z innowacyjnością i miały fejlur sprzedaży)

Ogólnie jesteśmy skazani na sequele i odgrzewanki, trochę lepiej wygląda to na konsolach (chociaż PS2 i teraz PS3 ludzie nazywają nie bez powodu sequelstation). Na PCtowym podwórku nie liczyłbym na nowości (tu królują fpp/rts/mmo i nie ma miejsca na popierdółki) Tylko pojedyńcze patenty w sprawdzonych schematach fpp/tpp/whatever.

PS. Spore bardzo seksi się zapowiada, ale jak myslisz ile dodatków/sequeli dostanie? Przecież to EA :]

PS2. Content generowany przez userów będzie osią LBP właśnie. robau prorok czy co?


_________________
you are already dead

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 15:51 
Cytuj  
W którym miejscu Spore wnosi coś nowego ? To po prostu miks wielu gatunków. Sam pomysł na owy miks można uznać za innowacyjny, ale części składowe już nic świeżego nie wnoszą...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 16:27 
Cytuj  
Co nie zmienia faktu, ze Spore ma to cos w sobie co pozwala na gre czekac.

Ja sie tam na to napalilem.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 16:47 
Cytuj  
Dana napisał(a):
W którym miejscu Spore wnosi coś nowego ? To po prostu miks wielu gatunków. Sam pomysł na owy miks można uznać za innowacyjny, ale części składowe już nic świeżego nie wnoszą...


To co Spore wnosi to jest Skala w jakiej jest zrealizowany ten projekt.
Spore wnosi takze dowolnosc oraz podstawy do wymieniania sie user generated content.
Spore wnosi takze ciaglosc rozgrywki miedzy roznymi fazami, plynnie i bez przerwan.

Skala i pelna wolnosc sa glownymi atutami tej gry.

Co do dzisiejszych gier to mysle ze dotarlismy do momentu gdzie wiekszosc gatunkow osiagnela swoja dojrzalosc a rozwoj bedzie przebiegal bardzo powoli i iteracyjnie.
Przy dzisiejszych budzetach gier high-end ktore powoli kosztuja wiecej jak filmy, wydawcy nie chca podejmowac zbednego ryzyka inwestujac w projekty ktore sa zupelnie rozne i niekoniecznie musza sie sprawdzic.

W miedzyczasie wiele starszych gatunkow gier poprostu wymarlo. Po czesci dzieki przejsciu z grafiki 2d na 3d, mimo ze dane gry byly duzo ciekawsze w wersji plaskiej.
Gry strategiczne praktycznie znikaja z rynku, poza rtsami ktore trzymaja sie jakos dzieki C&C i Starcraftowi, a liczy sie predkosc klikania i obcykanie na danej mapie bardziej niz strategiczne myslenie w nowych warunkach.
O grach typu empire deluxe, XCOM:UFO czy chociaz kolejnych edycjach colonization/civ/alpha centauri mozna pomarzyc. Jesli jakies sie pojawiaja, nie maja sily przebicia i marketingu zeby w ogole zaistniec.
Platformowki jako takie takze praktycznie wymarly, albo zeszly do 'podrynku' casual/flash, albo migrowaly na konsole.

Zastoj jest dosyc ciekawy,bo na rynek gier wchodza ludzie rocznika ~80 ktorzy praktycznie wychowali sie na grach. Moze sugerowanie sie dotychczasowymi gatunkami i mechanika gier w pewien sposob zabija myslenie poza sztywnymi ramami rynku?


_________________
Nestor#1522

***

Posty: 820
Dołączył(a): 26.02.2006
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 17:44 
Cytuj  
Wii jest fajne, sterowanie mi sie podoba, ma ciekawe gry ale niestety jest ich mało... mam troche ponad tydzien Wii i mi sie nudzi juz troche

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 18:21 
Cytuj  
Tidus napisał(a):
Wii jest fajne, sterowanie mi sie podoba, ma ciekawe gry ale niestety jest ich mało... mam troche ponad tydzien Wii i mi sie nudzi juz troche


Problemem ludzi jest to ze patrza na Wii jako na next-gen konsole pokroju Ps3 czy xbawks.

Wii to jest system ktory jest glownie przeznaczony do gry wieloosobowej, do gier multi i party-games.
Kupilem 'sobie' wii, i nie nastawiam sie do tego jako do super platformy od ktorej nie bede mogl sie oderwac. Pogram sobie godzinke czy dwie w guitar hero, chwile w rodzina w wiiplay czy wiisports i tyle. Po zczipowaniu konsoli pogram w jakies bardziej singlowe gierki typu zelda czy SMG, ale nie spodziewam sie po nich szoku.

To co Wii robi dobrze to polaczenie miedzy ludzmi w roznym wieku tak zeby mogli pograc razem w cos prostego w latwo przyswajalny i naturalny sposob.


_________________
Nestor#1522

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 18:35 
Cytuj  
Ja się zastanawiam nad kupnem Wii, ale trochę mi szkoda kasy bo mam już PS2 i PS3. Poczekam aż się PS3 przestażeje i kupie coś fajnego co akurat będzie na rynku (może jakiś sequel Wii :) )


_________________
...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 18:37 
Cytuj  
Tak se przypomnialem jak wii wychodzilo, wiele osob uwazalo ze to bedzie fail i przegra walke z xboxem i ps3... I ze jedynym atutem konsoli bedzie cena ;)

Aktualnie wii jest jedyna konsola ktora nie staniala i jak widac raczej nie stanieje szybko ;)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 18:47 
Cytuj  
imho Wii jest jedynym prawdziwym "next genem" - X360 i PS3, to nic innego jak silniejsze wersje poprzednich konsoli.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 18:57 
Cytuj  
roball napisał(a):
A co w nim jest takiego "next gen"? Bezprzewodowy kontroler wykrywajacy ruchy lapy? nigga pls.


Tak, właśnie to. Wyobraź sobie, że nie było dotąd takiej konsoli która by "wykrywała ruchy lapy".


_________________
...

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 19:07 
Cytuj  
Helgard napisał(a):
roball napisał(a):
A co w nim jest takiego "next gen"? Bezprzewodowy kontroler wykrywajacy ruchy lapy? nigga pls.


Tak, właśnie to. Wyobraź sobie, że nie było dotąd takiej konsoli która by "wykrywała ruchy lapy".


http://en.wikipedia.org/wiki/EyeToy naprzyklad.

To tylko rozwiniecie dawnego pomyslu (zaczynajacego sie od Pegasusa i strzelania do kaczek).

Bardzo dobre i udane rozwiniecie tbh.

Najblizej "next-gena" jest PS3 - a raczej bylo w zapowiedziach bo Sony zjebalo konsolke imho.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 29 gru 2007, 19:10 przez Kabraxis, łącznie edytowano 2 razy
****

Posty: 1889
Dołączył(a): 13.10.2006
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 19:08 
Cytuj  
polecam ktorys z odcinkow angry nintendo nerda.
Juz w 90 latach bodajze byl sprzet do nintedo ktory pozwalala sterowac obiektem na ekranie za pomoca ruchow reki lub palcow. ; ]


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 19:08 
Cytuj  
Helgard napisał(a):
roball napisał(a):
A co w nim jest takiego "next gen"? Bezprzewodowy kontroler wykrywajacy ruchy lapy? nigga pls.


Tak, właśnie to. Wyobraź sobie, że nie było dotąd takiej konsoli która by "wykrywała ruchy lapy".

chyba była jakaś przystawka z kamerą do PS2, która wyłapywała ruchy gracza z tego co pamiętam.

co od tego kontrolera w Wii, to jest on wg mnie bardziej "next gen", niż X360 i PS3, ze względu na to, iż jest to po prostu coś innego, a nie tylko silniejsza wersja Dreamcasta (czy jak tam się nazywało poprzednie dziecko Nintendo). PCty wydajnością szybko będą bić na głowę obecne konsole Sony i M$, a Wii ma szansę jakiś czas pożyć z "wymachiwaniem mieczem i rakietą tenisową" ;)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 19:16 
Cytuj  
PlayStation Eye, fajna rzecz

http://www.youtube.com/watch?v=hXJPok3NZEk
http://www.youtube.com/watch?v=58hfb9ZxzK8
http://www.youtube.com/watch?v=TWUk7huRwIU

więcej na jutjub


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 19:19 
Cytuj  
[mial byc edit wyszedl double post] del plz


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(


Ostatnio edytowano 29 gru 2007, 19:33 przez Ashton, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 19:19 
Cytuj  
@motopompa
masz na mysli legendarna rekawice czy niewypalone vr boya ?


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.