mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 112
Dołączył(a): 9.12.2007
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 18:48 
Cytuj  
Nie dawno ukazało się demo gry na Xbox 360 i znając życie finalna gra nie będzie się już wiele różnic od dema, jakie są pierwsze wrażenia? Bardzo pozytywne :wink:

Gry po prostu nie da się nie porównywać z seria Red Alert na Xboxa więc ta gra będzie głównym odnośnikiem.

Co im się na pewno udało to zachować klimat serii HALO naprawdę znowu odczuwam te same emocje jak wtedy gdy po raz pierwszy prowadziłem "Master Chief" do boju wielki plus za to. Gra zawdzięcza to miedzy innymi wspaniałej muzyce i po prostu fenomenalnym przerywnika filmowym, nawet Blizzard by się ich nie powstydził :]

Historia samej gry zaczyn się na 20 lat przed wydarzeniami z HALO 1, i tu pierwszy znak zapytania? Czy ludzkość stanęła wtedy w rozwoju? Wszystko jest identyczne, żołnierze używają tej samej broni, pojazdy opancerzone też to samo ... Dziwne :roll: ale mniejsza z tym powiedzmy że wtedy się zaczęła recesja i po prostu nie było kasy na "nowe technologie" :]

Grafika bardzo przyzwoita i czytelna w sumie nie ma co jej zarzucić, może poza tym że jest tu trochę pusto? wiele elementów scenerii jest tam po prostu by skok Warhwaka wyglądał "cool" i nigdy potem już go nie zobaczysz ani nie użyjesz, po prostu jakaś Flora i Fauna by się przydała. Red Alert wydaje mi się że wygrywa w tej kategorii.

Sterowanie dobrze rozwiązane można bardzo szybko je przyswoić, czuć na kilometr skąd brali inspiracje. :wink: Ale i tak bym wolał starą dobrą myszkę i klawiaturę. Z doświadczenia wiem że przy większych bitwach albo nie daj Bóg walki na 2 fronty opanowanie wszystkiego za pomocą pada jest bardzo trudne.

W grze znajduje się wiele rodzajów jednostek które powinny zaspokoić każde gusta. Mechanika gry jest oczywiście na zasadzie papier, nożyce, kamień .... Co muszę się przyznać nie jestem wielkim fanem takiego rozwiązania. Każda jednostka ma także "zdolności specjalne" i ten aspekt gry mam właśnie największa nadzieją, że zmienią przed ukazaniem się pełnej wersji gry. Dlaczego? a dla tego że są one po prostu mordercze !! Już widzę desanty Marins w środku bazy rzucających parę granatów i bang pół bazy zniszczone, także zaimplementowali mój największy koszmar z DUNE 2000 mowa oczywiście o możliwości "przejechania" jednostki, taka taktyka + trochę szczęścia spowoduje ze piechota może stać się mało przydatna w późniejszych etapach gry.

Ale mimo wszystko gra na pewno będzie murowanym hitem :D dla fanów gry obowiązkowa pozycja w kolekcji, polecam wydać trochę więcej na wersje kolekcjonerską.

I ciekawi mnie czy Serina pobije popularnością Kortane :P

CZEMU NIE MOGĘ KONTROLOWAĆ BRAMY W BAZIE !! :evil:

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 6 lut 2009, 19:54 
Cytuj  
Niech to ktoś przerzuci do tematu o Xboxie, bo zaraz każdy zacznie każdą grę w osobnym temacie rozkminiać.

**

Posty: 410
Dołączył(a): 14.06.2007
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 00:10 
Cytuj  
Byl topic juz o Fallout3 i GTA4 to niech o Halo Wars tez bedzie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 00:51 
Cytuj  
Fallout 3 i wiele nowinek? Na przykład? Bo ja w tej grze nie uświadczyłem NICZEGO nowatorskiego.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 726
Dołączył(a): 21.12.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 01:26 
Cytuj  
Cytuj:
Why so serious?

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 02:27 
Cytuj  
roball napisał(a):
Fallout 3 i GTA4 to klasyka, gry z historia ktore wniosly do swojego gatunku wiele nowinek.

Halo to mediocre strzelanka ktora nie oferuje nic czego inne gry nie oferuja.

Widzisz roznice?


Nie sposob sie niz zgodzic. IMHO Halo na Xboxa = Killzone 2 na PS3 - dobra rzemieslniczo odwalona robota, ktora moze na danej platformie powoduje "system selling" ale w ogolnym rozrachunku wszechczasow i wszechplatform jest co najwyzej przecietnym tytulem do przejscia raz.

F3 wniosl do serii gier spod znaku "Fallout" duzo dobrego i w sumie ciesze sie ze zrobile go Bethesda. O GTA 4 nie ma co dyskutowac, bo nie liczac konwersji PC to klasa sama w sobie. :-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 08:33 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Fallout 3 i wiele nowinek? Na przykład? Bo ja w tej grze nie uświadczyłem NICZEGO nowatorskiego.


Jak z gry taktycznej zrobić shootera, to jest nowatorskie dopiero.
A gta4 rzeczywiście nowators... wtórne, że ledwo wymęczyłem 50% i skasowałem. Poza euphorią nic mnie w tej grze nie zachwyciło, misje nudne jak flaki z olejem, marny remake gta3.


_________________
@polygamia

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 09:13 
Cytuj  
roball napisał(a):
Fallout 3 i GTA4 to klasyka, gry z historia ktore wniosly do swojego gatunku wiele nowinek.

Halo to mediocre strzelanka ktora nie oferuje nic czego inne gry nie oferuja.

Widzisz roznice?



EE dla mnie F3 to fail a GTA4 poziom niżej niż SA ...Ale widać każdy się na innych grach wychowywał :)


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 09:48 
Cytuj  
halo jedynka byla zajebista, nowatorska, z pomyslem, fajna w singlu i w coopie.
reszta to crap ;p

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 12:04 
Cytuj  
imho powinien powstać dział konsolowy, albo "w co gramy" - i tak prawie wszyscy napierdalają w różne SP/MP gierki, a nie MMO i muszą się cisnąć w paru topicach kilkudziesięciustronicowych ;)
jakby zebrać z ostaniego półrocza wszystkie posty o x360/ps3 +paru tytułach na PC to sądzę, że ich liczba by ostro przebiła wszystko, co było postowane w dziale gry mmorpg (poza WARem i DFO).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1753
Dołączył(a): 13.04.2006
Offline
PostNapisane: 7 lut 2009, 17:01 
Cytuj  
straszny fail, zaluje ze sciagnalem
rts na konsole dla 12 latkow

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.