mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 11 mar 2008, 23:51 
Cytuj  
Jak wszyscy wiemy, w zyciu mezczyzny nadchodzi taki czas... kiedy trzeba cos ze soba zrobic ; o
Rozgladam sie za kierunkami typu : Biznes, Handel Nieruchomosciami, Maklering. Niestety na zadne z nich nie ma konkretnych studiow, troche jestem zdezorientowany i nie bardzo wiem jak to wszystko rozplanowac, ktory wybor bedzie najlepszym no i oczywiscie gdzie ciepla kasa.
Z nadzieja w sercu mym, licze na to ze trafi sie ktos taki kto wie wiecej na ten temat niz ja i jest w stanie cos podpowiedziec/doradzic.

Bede bardzo wdzieczny.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 mar 2008, 23:57 
Cytuj  
Ja polecam anglojezyczne studia ekonomiczne.
Nie wazne jaka szkola, samo ukonczenie i napisanie dyplomu w obcym jezyku jest teraz bardzo cenione.
Zwlaszcza ze czesto sie pracodawcom zdarza osoba co napisze w CV "znajomosc jezyka xxx" a nic nie potrafi poprawnie wymowic.

PS. Czesto na takich kierunkach sa mieszane grupy na bazie ECTS z ludzmi z calej eurpy a nawet i roznych kontynentow.

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 00:01 
Cytuj  
Tak sie sklada ze w PL nie mieszkam od 3 lat i wlasnie wybieram sie na studia eng, najprawdopodobniej Edinburgh, ale nie zamierzam tutaj dluzej siedziec. W momencie ukonczenia studiow - ucieh stond. W cieplejsze strony albo powrot do PL.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 00:06 
Cytuj  
Z dyplomem w innym jezyku to nic jak tylko wracac.
Odrazu po okresie probnym w dobrej firmie z kapitalem zagranicznym lub w scislych kontaktach z zagranica mozna kilka kafli na miesiac wyrobic.
Jak nie przeszkadza ci praca w banku, to jeszcze latwiej, od reki na probe zatrudnia i potem to tylko zbierac kase i sie nudzic, bo praca w banku to nudna jak cholera. Ale placa porzadnie.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 01:05 
Cytuj  
http://pl.youtube.com/watch?v=f5RsG2Oiw6k

tyle Ci moge powiedziec :)


_________________
oumn da lololegend

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 09:07 
Cytuj  
ten sentyment do PL jest czymś uzasadniony, czy to tylko po prostu sentyment?
Świat jest duży i ciekawy, imho kto nie musi niech wyjeżdża.

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 10:17 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
ten sentyment do PL jest czymś uzasadniony, czy to tylko po prostu sentyment?
Świat jest duży i ciekawy, imho kto nie musi niech wyjeżdża.


To , ze ty wyjechales, nie znaczy ze wszyscy chca tak samo.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 11:19 
Cytuj  
Icekk napisał(a):
Jak wszyscy wiemy, w zyciu mezczyzny nadchodzi taki czas... kiedy trzeba cos ze soba zrobic ; o
Rozgladam sie za kierunkami typu : Biznes, Handel Nieruchomosciami, Maklering. Niestety na zadne z nich nie ma konkretnych studiow, troche jestem zdezorientowany i nie bardzo wiem jak to wszystko rozplanowac, ktory wybor bedzie najlepszym no i oczywiscie gdzie ciepla kasa.
Z nadzieja w sercu mym, licze na to ze trafi sie ktos taki kto wie wiecej na ten temat niz ja i jest w stanie cos podpowiedziec/doradzic.

Bede bardzo wdzieczny.
generalnie naucz się jednego albo dwóch języków perfekt i znajdziesz dobra prace, potem wybierz studia które pasuja Ci pod awanse i poproś niech Ci firma płaci za studia :wink:


_________________
psn

**
Avatar użytkownika

Posty: 470
Dołączył(a): 9.10.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 11:35 
Cytuj  
Icekk czy Ty przypadkiem nie mieszkasz akutalnie w Inverness?


_________________
forfiter

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 14:03 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
generalnie naucz się jednego albo dwóch języków perfekt i znajdziesz dobra prace, potem wybierz studia które pasuja Ci pod awanse i poproś niech Ci firma płaci za studia :wink:

Desh msq, z angolem problemow nie mam, z PL raczej tez nie :P To juz nam daje w miare popularny jezyk + drugi egzotyczny. Tylko mnie raczej chodzi o konkretne studia/zawod a nie sama perspektywe ze bedzie latwiej jak bede mial eng perfekt.

~Markq, moj sentyment jest uzasadniony i sa to osobiste powody, ktore zachowam dla siebie : ).


Ostatnio edytowano 12 mar 2008, 14:22 przez Icekk, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 14:20 
Cytuj  
icek z tym pl to nie przesadzaj ;-)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 14:45 
Cytuj  
Icekk napisał(a):
...
mnie tylko chodziło o to że studia sa przereklamowane, ale przydaja sie do awansów :wink:
najgorzej jest zostać magistrem i nie znać biegle angielskiego :wink:

oczywiście mam świadomośc że siedzisz w anglii, ale przedewszystkim idz do roboty a tam się zorientujesz jakie chcesz studia :wink:


_________________
psn

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 14:59 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Icekk napisał(a):
oczywiście mam świadomośc że siedzisz w anglii, ale przedewszystkim idz do roboty a tam się zorientujesz jakie chcesz studia :wink:


Bierz pod uwage, ze studia to tez przedluzenie mlodosci.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 15:01 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Deshroom napisał(a):
Icekk napisał(a):
oczywiście mam świadomośc że siedzisz w anglii, ale przedewszystkim idz do roboty a tam się zorientujesz jakie chcesz studia :wink:


Bierz pod uwage, ze studia to tez przedluzenie mlodosci.
no dlatego po trzydziestce poszedłem znowu na studia :wink:

ale wydaje mi sie że miałeś na myśli że lepiej siedziec na garnuszku rodziców jak najdłuzej :har:


_________________
psn

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 15:14 
Cytuj  
Ja bym polecił jakieś studia inżynierskie, w tej chwili praktycznie po każdym takim kierunku jest robota w Polsce, nie mówiąc o zagranicy, a do tego zarobki od 4k zł/m (Polska) do 40k zł/m w Europie zachodniej. Widziałem nawet oferty z Tajlandii dla inżynierów okrętowych (minimum 5 lat doświadczenia) ze stawką 60 funtów za godzinę - roczna umowa.
Po ekonomii też są dobre zarobki, z tym, że masz olbrzymią konkurencje na rynku pracy, gdzie po studiach inżynierskich jej praktycznie nie ma.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 15:37 
Cytuj  
Po ekonomii też są dobre zarobki, z tym, że masz olbrzymią konkurencje na rynku pracy, gdzie po studiach inżynierskich jej praktycznie nie ma.

Z czego 60%, tak na oko, to nie wie jak wypelnic PITa po magistrze.
Ogolnie to wyglada tak, tysiace studentow na ekonomii.
Odejmujesz tych co zrobili nastepny dyplom o strefie EURO czy planie marketingowym, wraz z tymi co w CV moga napisac "4 sezony letnie kelnerowania".
Nastepnie masz tych co juz wczesniej wspomnialem, "aj dunt knol szit abalt englisz or ader langlydz" i zostaje student co wybral ciekawy dyplom, zna angielski i zapieprzal conajmniej jeden sezon praktyk (czyt. zapieprzal z kawa i papierami za 500zl na miesiac).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 16:25 
Cytuj  
z jezykow polecam ang + hiszpanski , dogadasz sie wtedy z ok 65% ludzi na kuli ziemskiej , jak jestes hardkorowcem to mozesz dodac tez chinski w dialekcie mandarynskim , w sumie to tylko pare tysiecy znakow bo gramatyka tam jest sladowa :wink:

no i zgadzam sie z szczochem w kwesti dyplomu , i dodam za niego ze warto sie rozejrzec za dobra uczelnia prywatna , duzo lepsze traktowanie studentow a poziom wcale nie musi byc gorszy a nieraz jest lepszy jak uczelnia ma renome , pisze to w moim imieniu rowniez bo mam porownanie panstwowka i prywatna


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 16:34 
Cytuj  
Poki co lece studia inzynierskie, ale zastanawialem sie czy nie wziac jakiegos kierunku 'ekonomicznego', czy tez innych 'stosunkow miedzynarodowych', za ten rok czy dwa. Akurat jezyki rozne nie sa problemem, raczej boje sie, ze nie bede mial czasu na nic. ;) Ktos mial z tym jakies doswiadczenia?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 16:37 
Cytuj  
Taaaa i narodzie nam sie kolejny specjalista do spraw niepotrzebnych.

Chcesz kase? Chcesz przyszlosc? Inzynieria + jezyki.

*****

Posty: 2857
Dołączył(a): 31.12.2005
Offline
PostNapisane: 12 mar 2008, 16:47 
Cytuj  
Idz na judaistyke


_________________
martwy czarodziej produkuje dziwne cyferki

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.