mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2008, 18:26 
Cytuj  
Hej.

Jestem na kupnie PS3 ale po zapoznaniu sie z oferta telewizorow stwierdzilem ze za dobry zestaw tv+ps3 musialbym wydac za duzo pieniedzy.

Poniewaz moj PC jest dosc potezny wpadlem na pomysl kupna lepszego niz moj 17 cali monitora z wejsciem HDMI i podpieciem ps3 do niego.

Aby monitor obslugiwal full HD musi miec rozdzielczosc natywna 1920x1200 (full HD to 1920x1080) - taka rozdzielczosc to 24 cale wzwyz z tego co wiem, cena takich monitorow to okolice 1500 zlotych (samsung, NEC) wiec wszystko jest ok. Monitory ktore mnie interesuja maja oczywiscie wejscie HDMI.

Spotkalem sie natomiast z ciekawostka. Podobno nie do kazdego wejscia HDMI mozna podpiac konsole. Chodzi ponoc o to ze monitor musi obslugiwac HDCP. Nie znalazlem w specyfikacji zadnego monitora, ani u dystrybutora ani w sklepie, czy ktorys z nich obsluguje HDCP czy nie, wiec nim bede dzwonil do nich postanowilem zapytac tutaj.

Czy HDCP to standard do tego stopnia ze wszystkie wspolczesne monitory go obsluguja, czy moze trzeba pytac przed zakupem?
Probowal ktos podlaczac PS3 do monitora? Z jakim skutkiem?

I zupelnie na marginesie, jesli to komus ma cos pomoc - monitor na ktory sie czaje wyglada tak:
http://www.apollo.pl/store/show_detail/43740


Z gory dzieki.


_________________
Obrazek
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2008, 18:49 
Cytuj  
1. HDCP to nie standard.
2. Tak, monitor musi posiadać obsługę HDCP by działać z PS3.
3. Monitor który sobie upatrzyłeś obsługuje HDCP ale na złączu DVI-D nie HDMI.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 maja 2008, 19:56 
Cytuj  
Polecam BenQ FP241W lub ktorykolwiek z monitorow pochodnych (koncowki nazwy Z, V, VW z tego co pamietam... poszukaj na oficjalnej stronie). Tutaj masz FP241W:

http://www.benq.com/products/LCD/?product=1010

Ja mam FP241W wlasnie, 24 cale, 1920x1200, zlacza DVI-D, D-Sub, HDMI, composite, component, s-video, zajebista jakosc obrazu i praktycznia kazda funkcja jaka sobie tylko mozesz wymyslic (pivot, regulacja wysokosci, nachylenia, hub USB). I brak glosnikow - duzy plus imo. :)

Postaraj sie kupic egzemplarz nowszy niz maj 2007, wczesniejsze maja problemy z wyswietlaniem obrazu HDMI bez overscanu niestety, ale da sie ta niedogodnosc ominac robiac kombinacje z przejsciowkami.

**

Posty: 410
Dołączył(a): 14.06.2007
Offline
PostNapisane: 19 maja 2008, 20:52 
Cytuj  
http://www.ceneo.pl/387684 ja mam cos takiego tu cena chyba nie aktualna bo ja kupilem za 2 tysiace i jestem zadowolony:)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 maja 2008, 20:58 
Cytuj  
BenQ nie kojarzy mi sie zbyt dobrze.
Lubie samsungi i nec'i. Samsungi za to ze moj monitor ktory ma juz prawie 5 lat wyglada i zachowuje sie jak nowiutki (0 bad/hot pixeli) a NEC'i za to ze w rozdzielczosciach innych niz natywne jakosc obrazu jest i tak ponadprzecietna.

Co do tego ze brak glosnikow to duzy plus - zastanawialem sie nad tym (ale tylko chwile) i nie za bardzo widze w tym plusy. To chyba juz nie czasy kiedy monitor zle reagowal na pole magnetyczne obok niego? W moim przypadku kiedy przez HDMI do monitora bedzie podpiete PS3 i przez to samo HDMI bedzie przesylany dzwiek - glosniki wbudowane to chyba bardzo dobra opcja?


_________________
Obrazek
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1901
Dołączył(a): 2.02.2003
Offline
PostNapisane: 19 maja 2008, 21:01 
Cytuj  
Najpierw pogratuluję właściwego wyboru konsoli ^^

Nie wiem czy jest sens brać coś z fullHD poniżej 37'' , imo róznice widać tak od 37'' wzwyż ale whatever nie wnikam, bo fullHD to w sumie fajnie mieć 8) (Gran Turismo 5 Prologue w full hade to inna gra tbfh)

Natomiast PS3 do monitora podpina się kabelkiem HDMI>DVI (monitor musi mieć HDCP, większosć nowych ma) i działa to wszystko bardzo fajnie, obraz jest malina (btw. ostatnio 'odkryłem' opcję full RGB w PS3 i kolorki zrobiły się uber soczyste)

No i brałbym jakiś fajny Samsung.


_________________
you are already dead

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 maja 2008, 21:24 
Cytuj  
Ash napisał(a):
BenQ nie kojarzy mi sie zbyt dobrze.
Lubie samsungi i nec'i. Samsungi za to ze moj monitor ktory ma juz prawie 5 lat wyglada i zachowuje sie jak nowiutki (0 bad/hot pixeli) a NEC'i za to ze w rozdzielczosciach innych niz natywne jakosc obrazu jest i tak ponadprzecietna.

Co do tego ze brak glosnikow to duzy plus - zastanawialem sie nad tym (ale tylko chwile) i nie za bardzo widze w tym plusy. To chyba juz nie czasy kiedy monitor zle reagowal na pole magnetyczne obok niego? W moim przypadku kiedy przez HDMI do monitora bedzie podpiete PS3 i przez to samo HDMI bedzie przesylany dzwiek - glosniki wbudowane to chyba bardzo dobra opcja?


Tez mi sie nie kojarzyl zbyt dobrze ale jak kupowalem 7-8 miesiecy temu jedyna konkurencja pod wzgledem jakosci obrazu byl jakis Dell ktorego chyba nawet w Polsce nie mozna bylo dostac (mozliwe ze tak jest do tej pory, poczytaj jakies reviews). Nie zaluje zakupu, swietny monitor.

Co do glosnikow - zaleta bo i tak bym nie uzywal, a monitor bez glosnikow lepiej wyglada (jesli mialby zamontowane np. w obudowie ekranu a nie w podstawce).

*

Posty: 112
Dołączył(a): 9.12.2007
Offline
PostNapisane: 19 maja 2008, 21:53 
Cytuj  
redruM napisał(a):
Najpierw pogratuluję właściwego wyboru konsoli ^^


chyba chciałeś powiedzieć najdroższego wyboru, z tragiczną opcją multiplayer (czekanie 15 minut w COD 4 to już masakra) .......

A i GTA 4 udowodniło w 100 % !! że jeżeli chodzi grafikę nie ma żadnej różnicy między XBOX 360 a PS3.

Posiadam obie konsole i PS3 używam tylko jako odtwarzacz Blue ray ..... I dla THE EYE OF JUDGMENT :wink:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 maja 2008, 11:03 
Cytuj  
Wiec tak... dzwonilem na infolinie samsung - powiedzieli ze wszystkie ich produkty ktore maja HDMI sa HDCP Compliant. Czyli moge podpiac PS3 do tego monitora.

Mam jeszcze tylko jedna watpliwosc. Co z dzwiekiem? Wiem ze przez HDMI idzie dzwiek, i ze moj monitor ma glosniki wiec prawdopodobnie duzego problemu nie bedzie, ale jesli chcialbym podpiac dzwiek do czegos osobnego, to czy PS3 wysyla sygnal dzwieku jednoczesnie przez HDMI i przez jakies inne gniazdka (chinch?) zebym mogl go sobie wpiac do czegos osobnego?


_________________
Obrazek
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 maja 2008, 12:32 
Cytuj  
redruM napisał(a):
Gran Turismo 5 Prologue w full hade to inna gra tbfh


Zdecydowanie, a niby od kiedy mozna grac w gt5 w full hd? Oh wait nie mozna...

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 maja 2008, 21:12 
Cytuj  
exodus napisał(a):
redruM napisał(a):
Gran Turismo 5 Prologue w full hade to inna gra tbfh


Zdecydowanie, a niby od kiedy mozna grac w gt5 w full hd? Oh wait nie mozna...

Właśnie dlatego pisze że to inna gra :wink:


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.