mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 3
Dołączył(a): 5.11.2007
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 00:26 
Cytuj  
witam

poszukuje chętnych do pomocy w mojej pracy naukowej p.t gender w mmorpg'ach, chodzi mi o mężczyzn którzy wybierają grając, postacie kobiet no i o kobiety które grają postaciami męskimi. Nie chodzi mi tylko o roleplay, ogólnie chodzi mi o osoby które grają postaciami płci przeciwnej sobie, nie kryjąc się kim są w rzeczywistości.

Nie jestem psychologiem, to nie będzie to badanie mające odkryć czy ktoś ma problemy ze swoją płcią w rzeczywistości, to mnie w ogóle nie interesuje. Jestem kulturoznawcą i chcę zobaczyć jakie motywy powodują polskimi graczami przy wyborze płci w mmorpg'ach. Istnieje masa badań zrobionych na zachodzie na ten temat, możecie zobaczyć je tutaj (żeby zorientować sie o jakie zjawisko mi konkretnie chodzi), oto link: http://www.nickyee.com/daedalus/gateway_genderbend.html. Niestety nikt w Polsce takich badan jeszcze nie przeprowadził.

Chętni prawdopodobnie (jeszcze nie jestem pewien czy to wypali), bedą musieli wypełnic internetowy kwestionariusz, oczywiście anonimowo, amoimi wynikami podzielę się z każdym zainteresowanym. Nie wykluczam jeszcze innych badań, aczkolwiek każde z nich będzie anonimowe a wyniki dostępne dla każdej zainteresowanej osoby biorącej udział w badaniu.

Zapraszam chętnych do zadawania mi pytań, jak i wpisywania chęci uczestnictwa w badaniu. Fajnie by było miec polski obraz tego zjawiska, szczególnie że w naszym mało tolerancyjnym społeczeństwie jest ono często mylnie uważane za jakieś zboczenie. Tymczasem nie ma w tym nic zdrożnego, jest to ciekawy eksperyment społeczny, który często pozwala lepiej zrozumiec drugą stronę medalu. Czekam na chętnych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 00:33 
Cytuj  
404

Jak już mam (grając w mmo) oglądać tą samą postać przez wiele miesięcy, to jednak wolę żeby to była jakaś skąpo odziana heroina (mimo że pikselowa) niżli napakowany heros.

Wot kwestia estetyki, nic więcej :)

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 00:40 
Cytuj  
Plec przeciwna. Dlaczego? Pedałem nie jestem by godzinami wpatrywac sie w zgrany tyleczek mojego herosa...

edit: Tak zgadzam sie :o


_________________
oumn da lololegend


Ostatnio edytowano 6 lis 2007, 12:59 przez CheGee, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 25.03.2007
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 00:52 
Cytuj  
Zależy. Jeśli gram tankiem to wybieram faceta jeśli zaś healerem czy magiem to raczej babeczkę.

Usuń kropkę z linku
http://www.nickyee.com/daedalus/gateway_genderbend.html

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 01:06 
Cytuj  
Ja przeważnie gram facetem, jakoś o dziwo łatwiej sie wczuć w gre :p
chociaż w Guild Wars, gdzie postać ma przeważnie krótką żywotność i wczuwać się w nią nie będę, wybieram babki (całkiem nieźle im wyszły).


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.


Posty: 3
Dołączył(a): 5.11.2007
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 01:11 
Cytuj  
Prosiłbym was o napisane przy okazji własnego zdania, czy chcecie uczestniczyc w badaniu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3592
Dołączył(a): 30.07.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 01:27 
Cytuj  
ja mogę uczestniczyć w badaniu

btw po co dwa takie same tematy?


_________________
Obrazek

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 01:42 
Cytuj  
Pedałem nie jestem by godzinami wpatrywac sie w (...) mojego herosa...

A mnie ciekawi jak to jest gdy stoisz przed lustrem (nie, nie potrzebujemy pixow w pogawedkach):< Tez wolalbys byc kobieta, zeby miec na co popatrzec? Pedalem nie jestes, fakt. To sie inaczej nazywa.

*

Posty: 136
Dołączył(a): 9.02.2007
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 05:26 
Cytuj  
Hmmm to, że wybieram kobietę w grach jest dyktowane raczej przez co innego niż estetyka. Kiedyś jak pogrywałem w jakieś syfki free to po prostu nie było wyboru płci do klasy postaci, którą chciałem (SIC!) :roll:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 05:45 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Pedałem nie jestem by godzinami wpatrywac sie w (...) mojego herosa...

A mnie ciekawi jak to jest gdy stoisz przed lustrem (nie, nie potrzebujemy pixow w pogawedkach):< Tez wolalbys byc kobieta, zeby miec na co popatrzec? Pedalem nie jestes, fakt. To sie inaczej nazywa.


Dokladnie :) Kto pamieta stara wojne na ten temat ten wie jakie mam zdanie, ale wracajac do tego co powiedzial kon. To idac twoim tokiem myslowym kazdy facet ktory patrzy w lustro jest gey ;)

No dobra sa gusta i gusciki argument apropo patrzenia na dobrego avatara juz sie milion razy slyszalo, ale jak sama nazwa wskazuje awatar to uosobienie ciebie w grze. Jezeli czujesz wewnetrzna kobiete w sobie aby grac damskim avatarem ;) Coz o gusstach sie podobno nie dyskutuje ^^

Osobiscie nigdy nie gram damskimi postaciami, moze jedynym wyjatkiem w calym moim zyciu byla by chyba czarodziejka w diablo ^^ :wtf:

Jezeli chcemy patrzec na ladne dziewczyny, to lepiej wyjsc troche z domu albo sobie znalesc/pujsc do swojej dziewczyny ;) Niepotrzebne skreslic ;)

Inna bajka ze z jednej strony jakby tylko kobiety graly damskimi avatarami to kobiety bysmy bardzo zadko w mmo zobaczyli, z drogiej jednak strony 8/10 damskich postaci to faceci. Do tego stopnia ze jak widzisz damskiego avatara to nawet nie myslisz ze to mogla by byc kobieta :wtf: :roll: A jezeli jakims cudem wyjdzie np na vent ze to jednak jest kobieta to wszyscy zaskoczeni, niemozliwe ^^

Mimo to czasy sie zmieniaja i coraz wiencej kobiet gra w mmo, choc nadal jest to kropla w porownaniu do kobiet generalnie grajacych w gry. Problem w tym ze zwykle jezeli cos jest bardziej skomplikowane od sapera czy online bierek czy tym podobnych, to kobiety omijaja takie rzeczy szerooooookim lukiem :wink: :]


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 07:08 
Cytuj  
jak sama nazwa wskazuje sa to gry role play, czyli wcielasz sie w jakas postac oraz jakas płec..... nie widze tutaj zadnego obowiazku ze facet ma grac facetem czy odwrotnie. Kazdy gra tym na kogo ma ochote, potem zreszta robi alta albo kilka altow i przewaznie sa one innej plci niz main.
Ja ostatnio zawsze gram female charami (jako main) ze wzgledow estetycznych a alty mam facetow.

Ci dla ktorych gra to tylko gra nie przywiazuja raczej do tego znaczenia, a ci, ktorzy traktuja gra bardzo powaznie, to staraja sie swojego chara (wyglad twarzy, wlosy itd) upodobnic do siebie samego.

Spotkalem w WoW kilka kobiet, ktore graly meskimi postaciami, wiec "problem" ten nie jest zarezerwowany tylko dla facetow.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 08:21 
Cytuj  
Jak juz mowilem temat ogadany lata temu :) Jedni i drodzy maja racje a to wolny swiat wiec robta co chceta ;) Zaden argument czy to w jedna czy w droga nie jest dla mnie nowy. Wszystko bylo juz dawno powiedziane wiec nie bende dyskutowal :)

Ja nigdy w zyciu bym nie zrobil damskiej postaci jako swojego avatara :)
Widac traktuje mmo powaznie, i generalnie staram sie miec moje postaci dopieszczone do maksimum :) Ale kazdy ma prawo grac jak chce :) Ja nie mogl bym odgrywac damskiej postaci w grze, czy to mmo czy tez p&p rpg w ktore duzo gralem zanim w mmo zaczelem sie bawic :)


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 08:32 
Cytuj  
Osobiście wolę grać facetami (nie, nie dlatego, że jestem gejem, co sugerował Shaver), głównie dlatego, że cross-dressing uważam za coś nie do końca pożądanego. Z drugiej strony, przez beznadziejny imo wygląd męskiej postaci z GW, gram tam kobietą.

Odnośnie kobiet grających facetami - miałem kiedyś na euRO znajomą, która grała facetami dlatego, żeby jej co chwilę nie zaczepiano.


_________________
Obrazek

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 08:33 
Cytuj  
jezeli chodzi o p2p, rpgi bez grafiki jak najbardziej male.

Edit:
a i zapomnialem dodac ze w morpkach duzo zalezy od grafiki. W niektorych grach meskie postacie wygladaja jak pedaly z loveparade rodem. W innych natomiast female sa brzydkie, spasione i maja kwadratowe twarze. Kwestia tego co mi sie bardziej podoba, ale w wypadku gdy obie strony sa "fajne" to wybiore fimejla.



edit: Tak zgadzam sie :o


_________________
oumn da lololegend


Ostatnio edytowano 6 lis 2007, 12:59 przez CheGee, łącznie edytowano 2 razy
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 08:41 
Cytuj  
Godzinami patrzeć się w lustro ? Bez sensu...


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 09:22 
Cytuj  
Trzeba byc mega male zeby grac -> http://www.gamisan.com/files/gnome-female.jpg[/url]

***
Avatar użytkownika

Posty: 565
Dołączył(a): 29.06.2005
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 09:27 
Cytuj  
Ja osobiście w RPG lubię "czuć" swoją postać, jako że jestem facetem czucie postaci kobiecej jest generalnie hmm zewnętrzne (tak, śmiej się śmiej, ale i tak wiesz o co chodzi), uboższe. Lubię się w pewnym stopniu identyfikować z postacią, to co mam na ekranie to tylko część jej życia, reszta jest w mojej głowie. Ciężko by mi było identyfikować się z kobiecym stylem zachowania, kobiecym sposobem myślenia i działania. Dla tego też jedyne postacie kobiece jakimi grałem były wymuszone przez 'system' jak w Diablo assassin i czarodziejka. :wink:


_________________
'..i on wtedy ciach! ciach! Tymi nożycami!'

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 09:44 
Cytuj  
Czemu czasem robie postac babki?
1. Ladniejszy design postaci
2. Mozna zawsze rozebrac swoja lalke i latac za qmplem i robic mu /hug & /kiss yell'ujac "I'm so horny!" ;P
3. Czasem koreanczycy daja itemz for free :D
4. Jak juz sie ma maina facia to dla urozmaicenia robi sie babke
5. Babki fajniej tancza > /dance

Przy czym tak naprawde to poprostu z reguly jak juz robie babke to dlatego ze podoba mi sie design. Choc glownie zdarza sie to jesli robie albo postac w grach typu HG:L lub jesli jest to moja kolejna postac.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 758
Dołączył(a): 16.06.2007
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 09:46 
Cytuj  
Ja gram postaciami obu płci, czy to w grze komputerowej, czy w normalnym RPGu. Oczywiście łatwiej mi się gra kobietami, ale gra facetem to ciekawe wyzwanie (podczas gry RP). Nie widzę niczego nienormalnego w tym, że ktoś wybiera postać płci przeciwnej. :]


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 lis 2007, 10:10 
Cytuj  
ja gram female bo lubie cybor...


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.